Olimpijski teniski turnir 2008. - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    Odlično odigran meč, bravo za Đokovića
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    Кад је меч против Надала и де ће моћи да се гледа?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Кад је меч против Надала и де ће моћи да се гледа?
    po nasem vremenu, trebalo bi da pocne sutra oko dva popodne
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    u 16 h po njihovom vremenu (10 po našem) na teren izlaze Blejk i Gonzales, po završetku tog meča igraju Safina i Janković a nakon toga Nadal Djoković... naravno, samo ukoliko ponovo ne bude kiše

    mečevi se mogu pratiti putem neta, no kome nije mrsko može ih pogledati i na drugom kanalu RTS-a
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    e da, yosso, na Drugom RTS_a u 14h
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    Фала ви, фала ви...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.


    Jelena izgubila od Safine

    Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u polufinale teniskog turnira u Pekingu, pošto je poražena od Dinare Safine iz Rusije rezultatom 2:6, 7:5, 3:6. Protivnica Safine u polufinalu biće domaća teniserka Li Na, dok se u drugom polufinalu sastaju dve Ruskinje, Jelena Dementijeva i Vera Zvonarjeva.


    Ruskinja je od početka meča krenula izuzetno agresivno, i odličnim kretanjem sa osnovne linije iznuđuje greške od srpske teniserke, koja nije mogla da trči uobičajenom brzinom zbog sanirane povrede desne noge. Safinu je odlično služio i servis, dok je Jankovićeva imala problema sa riternom, tako da Ruskinja već u četvrtom gemu stiže do brejka. Uprkos dobroj šansi Jankovićeve da brejk vrati čim je Ruskinja bila na servisu, Safina agresivnim forhendom održava prednost i set završava u svoju korist 6:2.

    Kada je izgledalo da Jelena neće uspeti da nađe odgovor na jake duboke lopte Safine, Srpkinja je uspela da se povrati i odličnim kretanjem neutrališe opasne napade Ruskinje, tako da je napravila brejk sredinom drugog seta. Do rezultata od 5:4 imala je prednost, ali Ruskinja stiže da ribrejkuje i vrati se u set.

    U jedanaestom gemu viđena je velika borba, u kojoj je srpska teniserka imala prednost od 40:15, ali je Safina uspela da dođe do đusa i izbori šansu da osvoji gem na svoj servis. Srpska teniserka je odlično reagovala i uspešno napadala, tako da je povela sa 6:5, i dobila priliku da servira za set.

    Jankovićeva je odlično odservirala, i odmah izletela na mrežu da napadne Safinu, koju je potpuno izbacila sa terena, i već prvu priliku koristi da bi stigla do 7:5, i 1:1 u setovima.

    Pri rezultatu od 2:1 Safina je imala prvu brejk loptu u trećem setu, ali Jelena dobro napada, i Ruskinja riternira u mrežu. Ipak, Ruskinja koristi novu priliku da Jankovićevu izbaci iz igre i stiže do novog brejka.

    Jelena ipak nije popustila pod pritiskom i već u narednom gemu stiže do dve brejk lopte, ali je Ruskinja ponovo bila uspešna u spasavanju i spečava Srpkinju da se vrati u set. Ponovila se situacija iz prvog seta u kome je Ruskinja fizički bila superiornija protivnica, i pri rezultatu od 5:2, na Jelenin servis je dobila meč loptu. Jankovićeva je potom odigrala spektakularan poen, u kome forhend paralelom na samoj liniji izbegava poraz, i uspeva i da dodje do 6:3. Ipak, Srpkinja nije mogla da napravi novi brejk, tako da je Safina slavila sa konačnih 6:2, 5:7, 6:3.


    ***

    Mogla je bolje.. Safina jeste pravila puno vinera, ali joj je prakticno poklonila 3 gema sa dupim greskama..

    JJ je pravila greske gde je trebao da bude viner.. zao mi je veoma, cinilo se da moze da je dobije..
    cekamo sledecu Olimpijadu.. ako Jelena bude onda kalibra da je osvoji..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.


    Novak popustio pred Nadalom

    Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale teniskog turnira u Pekingu, pošto je u tri seta poražen od najboljeg igrača sveta Rafaela Nadala 6:4, 1:6, 6:4. Srbin je posle solidnog prvog seta odigrao fenomenalno u nastavku meča, ali u trećem setu nije uspeo da dođe do brejka, da bi na kraju zbog katastrofalne grešeke Špancu prepustio borbu za zlato. Protivnik Nadala u finalu biće Čileanac Fernando Gonzales, dok će se Đoković za bronzu boriti sa Džejmsom Blejkom.


    Španac je fenomenalno počeo meč i odmah stigao do tri brejk lopte, ali Đoković uspeva da se odbrani spretnim napadima i prvim as udarcem. U poenu koji su savršeno odigrala oba tenisera, Đoković posle greške Nadala stiže do đusa, da bi potom usledio spektakularan tenis. Novak preko drugog asa uspeva da osvoji gem. Đokovića je servis odlično služio, ali je Španac ipak lakše osvajao gemove na svoj servis, i pri rezultatu od 2:2 stigao i do nove brejk lopte, koju koristi posle još jednog odličnog poena za prednost od 3:2. Španac je potom ušao u seriju, i uprkos odličnoj igri Đokovića stigao i do 5:2. Novak je uspeo da već u sledećem gemu dođe do dve brejk lopte, i svojom standardno dobrom forhend paralelom vrati jedan brejk. Ipak, uprkos odličnoj igri i kretanju, to nije bilo dovoljno da ugrozi Nadala, koji je stizao sve udarce i odličnim bekhendom zadavao mnogo muke našem teniseru. Posle nešto više od pola sata igre, Španac stiže do prednosti od 1:0 rezultatom 6:4.

    Na početku drugog seta ponovo je viđena velika borba za svaki poen, gde bi uglavnom prevagnuo u trenutku malo brži teniser. Nekoliko loših poteza na mreži, kao i dva auta posle bekhenda Španca obezbedili su Đokoviću prednost od 2:0, a potom i 3:0. U nastavku seta Đoković je uspeo da se po jačini i kvalitetu igre sa osnovne linije izjednači sa Špancem, pa i da novim brejkom pokaže da može da bude superioran protivnik. Posle fenomenalne odbrane i dobro osmišljenih izlazaka na mrežu, Novak je pri velikoj prednosti od 5:1 servirao za izjednačenje u setovima. Osmi po redu as, kao i brza realiziacija poena pomogli su mu da već prvu šansu sjajnom bekhend paralelom iskoristi da bi drugi set završio rezultatom 6:1, i potpuno poremetio Španca.

    U trećem setu oba tenisera igrala su slično, sa mnogo dugih poena i očekivanja greške protivnika. Do rezultata od 6:5 nije viđen brejk, a onda je Nadal dobio meč loptu na Novakov servis, koju Đoković spasava odličnom bekhend-dijagonalom, ali je potom usledio šok. Nadal je došao do nove meč lopte, Đoković je odlično napao, i primorao Španca da se povuče daleko iza osnovne linije i pokušava da vraća lopte. Nadal se upinjao da nekoliko puta zaredom uzvrati Đokoviću, koji je na kraju loptu zakucao u aut, i tako prepustio Špancu pobedu i plasman u finale.


    ***

    ja ne znam da li ce mi neko verovati, ali ja placem.. placem kao kisa zbog Noleta.. manje vise zbog toga sto je izgubio, placem zbog njega.. videvsi njega kako je to emotivno doziveo, ja od onda ne mogu da se smirim..
    imao je taj poslednji gem, imao je u sovjim rukama, a sudeci po njegovoj igri, imao je i mec.. nezahvalno je reci da je bio favorit, misljenja sam da je Nadal bio.. igra je u poslednjem setu bila izjednacena..
    cekamo sledecu Olimpijadu, gde ce nadam se imati vise sanse..


    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    ja ne znam da li ce mi neko verovati, ali ja placem.. placem kao kisa zbog Noleta..
    Ma i ja sam se sva raspekmezila. Prvo Nole, zatim Cavic...za malo chuka da mi otkaze danas...
    Ali bili su odlicni. Ja ostadoh bez glasa...onako, pravo...navijacki
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    6:3 7:6 (7-4)

    To Nole... i bronza se broji


    Statistika meča

    N. Djoković / Dž. Blejk

    % prvog servisa - 76% / 52%
    As servisi 6 / 2
    duple servis greške 1 / 3
    Servis vineri 15 / 7
    neiznudjene greške 36 / 35
    % dobijenog prvog servisa 85 / 77
    % dobijenog drugog servisa 67 / 62
    Brejk lopte 5/1 / 0/0
    poeni na mreži 33/67=50% / 4/4=100%
    Vineri 10 / 8

    ukupno poena 69 / 54
    Poruku je izmenio Arthur Dent, 16.08.2008 u 14:48 Razlog: statistika
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.


    Novak došao do medalje!

    Srpski teniser Novak Đoković osvojio je bronzanu medalju u Pekingu! On je u borbi za treće mesto bio bolji od Amerikanca Džejmsa Blejka u dva seta, po setovima 6:3, 7:6, za oko sat i po igre. Đoković je tako doneo Srbiji drugu medalju sa Igara u Pekingu, pošto je u subotu i Milorad Čavić osvojio srebro u konkurenciji 100 metara delfin.


    Blejk je ponovio odličan nastup koji smo u petak videli i u polufinalnom meču između Amerikanca i Čileanca Fernanda Gonzalesa, ali je i Đoković ušao u meč izuzetno motivisan. Već na početku videlo se da poraz od Rafaela Nadala nije previše uticao na Srbina, koji je poprilično opušteno i bez pritiska ušao u meč. Obijica tenisera igrala su žustro i brzo, i samo jedan brejk i 25 minuta igre bili su dovoljni Đokoviću da pokaže zašto je u vrhu svetskog tenisa. Srpskog tenisera dobro su služili i servis i ritern, tako da je prvi set završen rezultatom 6:3.

    U drugom setu Blejk je postao ozbiljnija pretnja, naročito u poenima sa igrom sa osnovne linije i dugim loptama. Novak je malo više i grešio, tako da brejka nije bilo, i oba tenisera igrala su relativno ujednačeno. Najbitniji potezi za Đokovića su svakako bili sporadični izlasci na mrežu, gde je uspevao da osvoji gotovo svaki poen, kao i ubitačna forhend paralela kojom bi izbacio Blejka sa terena. Blejk se borio da stigne do brejk prilike na Novakov servis, naročito u drugoj polovini seta, ali je Srbin ostao siguran u poenima na sopstveni servis, tako da Amerikanac nije ni dobio šansu da rezultat preokrene u svoju korist.

    Na početku taj brejka Novak je imao dobru priliku da posle dugog poena napravi mini brejk, ali je forhend zakucao u mrežu. Do mini brejka je došlo pri rezultatu 4:4, kada Đoković odličnim napadom preuzima vođstvo, a posle auta Blejka dolazi i do dve meč lopte. Prvu je Blejk uspeo da spasi, ali spektakularnim vinerom Đoković stiže do prve teniske medalje u istoriji za Srbiju.


    ***


    i ja opet sebi ne mogu da dodjem sad placem od srece.. toliko ju je zasluzio, pa od njega je mozda samo vise zasluzio Federer.. ja ovog coveka obozavam, i ne mogu da se smirim sad.. e da me vidite.. pisem i placem
    i kao sto kaze Viskovic.. mozda bronza ne sja kao zlato, ali se za razliku od srebra do bronze dolazi pobedom..
    svaka cast Nole, garantujem da je dobar deo nacije plakao sa tobom
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    Bravo za medalju!!!!

    Pokazao veliko srce i izgorio u zelji da pobijedi! Zao mu sto ne prodje u finale i zaplaka. Slika govori vise od rijeci (posle meca sa Nadalom):

    Poruku je izmenio irnik, 17.08.2008 u 00:27
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.


    Federeru zlato u dublu

    Švajcarski teniseri Rodžer Federer i Stanislas Vavrinka osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu u muškom dublu. Vavrinka i Federer su u finalu takmičenja pobedili Šveđanine Tomasa Johansona i Simona Aspelina sa 3:1 (6;3, 6:4, 6:7, 6:3). Medalja osvojena u dublu sa Vavrinkom Federeru, do ponedeljka najboljem teniseru sveta, prva je sa tri učešća na olimpijskim igrama.


    Takmičenje u singlu u Pekingu je završio izgubivši u četvrtfinalu od Džejmsa Blejka.

    Federer je na prvom mestu svetske rang liste tenisera još od februara 2004. godine, ali će na toj poziciji od ponedeljka smeniti Rafael Nadal iz Španije.

    ***

    svaka im cast, zasluzili su..
    drago mi je zbog Federera.. mada mislim da bi vise cenio da je u singlu medalja, ali racuna se itekako i ovo..

    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    Trijumf Dementijeve u finalu


    Ruska teniserka Elena Dementijeva osvojila je zlatnu medalju, savladavši u finalu zemljakinju Dinaru Safinu sa 2:1 (3:6, 7:5, 6:3).

    Dementijeva je na turniru bila postavljena za osmog nosioca, a ovo joj je druga olimpijska medalja u karijeri. Ruskinja je na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. osvojila srebrnu medalju. Dementijeva je, ujedno, u finalnom okršaju prekinula niz od 15 pobeda koji je imala Dinara Safina.

    Safina je u meču za zlatnu medalju napravila mnogo duplih servis grešaka, uz primetno nervozu, a u jednom trenutku je čak polomila svoj reket.

    Dementijeva je, sa druge strane, osim u prvom setu, delovala daleko mirnije i koncentrisanije, što joj je, uz sjajnu igru sa osnovne linije, donelo pobedu i zlatnu medalju.

    Zanimljivo je da je na početku finalnog meča na tribinama bilo samo 1.000 navijača, ali su oni kasnije ipak napunili stadion koji prima 10.000 ljudi.

    Pobedom u finalu Dementijeva je osvojila 353 nova poena na WTA listi, dok je Safina popravila svoj skor za 245 poena.

    Rusija je tako osvojila sve medalje u singlu, pošto je prethodno Vera Zvonareva u meču za treće mesto savladala Kineskinju La Ni.

    (B92)
    Poruku je izmenio irnik, 17.08.2008 u 15:53
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Olimpijski teniski turnir 2008.

    Sestrama Vilijams zlato u dublu


    Sestre Serena i Venus Vilijams osvojile su zlatnu medalju u ženskom dublu, pobedivši Španjolke Paskal i Gariges sa 2:0 (6:2,6:0).

    Sestre Vilijams su u takmičenju ženskih parova u Pekingu bile postavljene za druge nosioce. Serena i Venus Vilijams osvojile su tako drugo olimpijsko zlato u dublu u svojim karijerama. Njih dve su bile najbolje i na Igrama u Sidneju 2000. godine.

    Sestre Vilijams trebalo je zajedno da nastupe i pre četiri godine u Atini, ali je tada Serena bila povređena.

    Američki teniserke su, zaključno sa turnirom u Pekingu, odigrale u dublu deset mečeva na Olimpijskim igrama i nisu doživele poraz.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Teniski reket
    Autor irnik u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.02.2010, 00:59
  2. Zavrsni ATP turnir u 2008. godini
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 17.11.2008, 01:51
  3. Zavrsni WTA turnir u 2008. godini
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.11.2008, 23:21
  4. Zavrsni WTA turnir u 2007.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.11.2007, 21:17
  5. Teniski turniri 2006.
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 10.09.2006, 07:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •