U petak totalno pomračenje Sunca
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    U petak totalno pomračenje Sunca

    Totalno pomračenje Sunca moći će u petak da se vidi samo iz najudaljenijih delova zemljine kugle: sa severoistočnog oboda Kanade i gornjih delova Grenlanda, iz delova Rusije, Kine i Mongolije, uključujući i pustinju Gobi.

    Pomračenje će, kako astronomi najavljuju, trajati dva minuta i 27 sekundi.
    Neki od delova Zemlje, kao što je Arktik, na kojima će pomračenje najduže trajati, međutim, imaju 75 odsto šanse lošeg vremena, kako predviđaju meteorolozi što će otežati posmatranje te retke prirodne pojave.
    Ali, oni koji ne budu bili u prilici da lično uživaju u totalnoj eklipsi, moći će da je zahvaljujući NASI otprate preko interneta na ovoj adresi , a i neki muzeji, kao što je Istraživački muzej u San Francisku, imaće specijalne programe posvećene tom događaju.
    Sledeće totalno pomračenje Sunca odigraće se 22. jula sledeće, 2009. godine i biće vidljivo sa južnijih delova Zemlje nego ovogodišnje. Takođe, to će biti najduže pomračenje u 21. veku i trajaće čitavih šest minuta i 39 sekundi.
    No, pošto će se ono desiti u periodu monsunskih kiša, moći će da se vidi samo ako vreme to dozvoli, i to iz Indije, Nepala, Bangladeša, Butana, Kine i sa Tihog okeana.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: U petak totalno pomračenje Sunca

    Ako danas ne pobedimo=pomrachenje sunca,ne moram da chekam petak
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: U petak totalno pomračenje Sunca

    Mislim da su na ovim prostorima totalna pomracenja sunca, meseca, planeta, kometa i ostalih nebeskih pizdarija, kao i pomracenja svesti, pameti, morala i ostalih ljudskih i drustvenih vrednosti vecito u toku i prisutnija u svakodnevnici cesce nego sto to i mislimo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: U petak totalno pomračenje Sunca

    Citat memento kaže:
    Mislim da su na ovim prostorima totalna pomracenja sunca, meseca, planeta, kometa i ostalih nebeskih pizdarija, kao i pomracenja svesti, pameti, morala i ostalih ljudskih i drustvenih vrednosti vecito u toku i prisutnija u svakodnevnici cesce nego sto to i mislimo...
    haha.. bas
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: U petak totalno pomračenje Sunca

    Preživeo... da nisam znao da treba da se ga bude, ne bih ga ni primetio.
    Šta znam... kada prisustvuješ totalnom pomračenju pomalo se razočaraš kada posle gledaš samo delimično
      Vrh

Slične teme

  1. Pomračenje Sunca 20. marta 2015. godine
    Autor Necromancer u forumu Astronomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.02.2015, 17:00
  2. Pomračenje uma - deset godina kasnije
    Autor HLEBmaster u forumu Astronomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 10:34
  3. 3rd Rock From the Sun / Trecii Kamen od Sunca
    Autor Charlie Harper u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.03.2009, 03:49
  4. Princeza Sunca - Princess of the sun
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 13:29
  5. Uticaj Sunca na horoskopske znake
    Autor irnik u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.07.2006, 07:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •