Voleti i biti zaljubljen
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    09 Voleti i biti zaljubljen

    Interesuje me kako bi najkraće definisali razliku između Voleti nekog i biti zaljubljen u nekog.

  2. #2

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Zaljubljenost je prolazna. Ljubav je večna.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  3. #3

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Spadam u onu tradicionalnu, rigidnu i konzervativnu grupu muskaraca koja nikada nije mogla da razlikuje zaljubljenost od ljubavi. Naime, zaljubljenost kao neku metastazu, ili korak ka ljubavi jos nisam uspeo da apsolviram. Kada volim onda volim. To se dogadja retko, ali je burno.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Generalno mislim da ljubav ne moze da se ukalupi u neku definiciju....Ona je to sto jeste, i ko je oseca poznaje je.....

    A zaljubljenost, mnogi i cesto, mesaju sa strascu....
    Onom ogoljenom, sirovom fizickom privlacnoscu....
    A to brzo preodje.....

    Tanka je linija izmedju ljubavi i zaljubljenosti...a opet je ponekad ne premostiva...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  5. #5

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Da citiram sebe
    "Kad sam zaljubljen u tebe, zaljubljen sam uprkos tvojim manama, jer sam slep za njih.
    Kad te volim, volim te takvu kakva si, sa tvojim vrlinama i manama."

  6. #6

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    "... U ljubavi se oseća više nego što treba, pati više nego što misli,
    sanja više nego što se živi, i kaze i ono u šta ni sami ne verujemo.
    Zaljubljeni se danas očajno vole, kao sto sutra mogu da se očajno
    omrznu bez stvarnog povoda, kao što su se i zavoleli bez stvarnog
    povoda. "
    brm, brm, brrrrrrrrrrrrrrrrm m

  7. #7

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    "Veliki broj ljudi ne pravi neku veliku razliku izmedju ova dva pojma, ali u stvari to su sasvim dve razlicite stvari. Jednom sam slusao neku radio emisiju, i tema je bila Ljubav. Javila se mlada devojka i pitala voditeljku: "Kako da znam da ga stvarno volim"?
    Voditeljka se nasmejala i odgovorila: "Ako moras da pitas onda to nije prava ljubav."

    Neprikladnost voditeljkinog odgovora iznenadjuje, ali mnogi ljudi kad su upitani kako znaju da je u pitanju prava ljubav, odgovaraju:
    -Kad te tresne, znaces!
    Moram priznati da se ne slazem sa takvim odgovorom. Postoji velika razlika izmedju zaljubljenosti i prave ljubavi. Zaljubljenost dodje i prodje (ako se ne pretvori u ljubav) a ljubav traje dugo! Zaljubljenost je neobicna mesavina seksa i emocija, a inace sama rec je nastala od latinske reci koja znaci budalast ili nerazuman. Razlikovati zaljubljenost od ljubavi nije lako i zahteva mnogo razmisljanja. Nesuglasice nastaju jer i ljubav i zaljubljenost prouzrokuju snazan talas nesvakidasnjih prijatnih osecanja. Da bi rasclanili sta je sta potrebno je uporediti obe strane:

    Ljubav se razvija sporo, potrebno je vreme nekog zavoleti. Da bi zavoleli nekog, jako, snazno, svim svojim telom i dusom potrebno je vreme, dani, nedelje, meseci i godine. Potrebno je provedeno vreme. LJUBAV NE PADA SA NEBA!!! Za nju je potrebno da se ulozi mnogo truda da bi se ona odrzala. Dok sa druge strane zaljubljenost prosto udara u glavu (pa i u telo). Ne mozete zavoleti nekog posle jednog susreta jer tu osobu za to vreme ne mozete upoznati dovoljno da bi ste je stvarno zavoleli. Ljudi u pocetku obicno oblace najbolje ponasanje i stavljaju najbolje maske za prikrivanje losih osobina, tako da biste mozda dobro razmislili o onoj izreci: LJUBAV na prvi pogled! Neki cak toliko dobro prikrivaji svoje osobine da se to vidi tek kasnije u braku. Mozete biti privuceni necijom fizickom gradjom, njegovim ili njenim ponasanjem, reakcijama ali predstoji vam dug put dok tu osobu stvarno zavolite.

    Za razliku od zaljubljenosti da bi se ljubav zavrsila treba vremena. Trebalo je vreme da nastane, pa isto tako treba i vreme da ona nestane. Rastanak je obicno veoma bolan i za jednu i za drugu stranu.
    Zaljubljenost sa druge strane nestaje brzo, isto kako je i dosla. Sa jednim izuzetkom, ako je postojala snazna seksualna veza, par moze ostati zajedno ne zbog istih misljenja i medjusobnog razumevanja vec zbog seksa.

    Ljubav se fokusira samo na jednu osobu, a zaljubljenost na vise. Vi kada volite, iskreno i duboko, volite samo jednu osobu zbog nje kakva je u celini sa svim svojim manama i vrlinama. Zaljubljena osoba moze biti istovremeo zaljubljena u vise razlicitih osoba. Recimo devojka moze biti zaljubljena u dva totalno razlicita momka jer u njenoj glavi oni daju savrsenog momka. U svom umu ona kombinuje njihove osobine i misli da je zaljubljena u oba momka - najverovatnije ne voli ni jednog. A da ne pricamo da je danas biti zaljubljen u neku holivudsku licnost vrlo popularno, kako medju mladjim, tako i medju starijim generacijama.

    Ljubav motivise pozitivno ponasanje, a zaljubljenost destruktivni efekat. Ljubav ce imati konstruktivan uticaj na vasu licnost i otkrice i pokazati ono najbolje u vama a da vi niste ni znali da to uopste posedujete. Ljubav uliva sigurnost i poverenje, sto cete danas retko gde naci. Ona daje neverovatnu i neopisivu energiju, volju za zivotom, budi kreativnost u vama. Pojacava dozivljaj vrednosti, pokrece vas da radite stvari o kojima ste samo mastali... Vase zanimanje za zivot ce biti drugacije. Na zivot cete gledati pod totalno drugacijim uglom. Cinice vam se kao da ste odjednom prodisali posle svih tih godina. Ljubav ce vas usmeriti ka vrhu, ka uspehu. Zivot vam dobija novi smisao i cilj. Bicete samouvereniji i jednom recju srecniji!
    Zaljubljenost? Znate kad vam kazu: Pa sta je sa tobom? Da nisi zaljubljen?
    Zaljubljenost je veoma pozeljna u pocetku veze ali ako ostane na tome, brzo izbledi. Ljudi vole kad su zaljubljeni jer se tada mogu prepustit sanjarenju koje je dobro u umerenim kolicinama. Ali zaljubljenost nema granice. Gubi se kontrola nad samim sobom. Remeti vas zivot i prepustate se zemlji snova gde je sve lepo i predivno a zaboravljate na odgovornost i realan zivot koji vas ceka po povratku iz zemlje snova! Najgore je to sto cete skroz idealizovati osobu u koju ste zaljubljeni i sve uciniti nestvarnim, pa na kraju povredi sami svoja osecanja.

    Ljubav poznaje tolernaciju, podudarnost osobina, dok zaljubljenost
    Kada volite nekoga, nije vam toliko bitno kako ona izgleda, i da li svaki dan vezba ... obracacete paznju na karakter, osobine, osecanja, ideje, ambicije, stavove vaseg dragog ili drage. Zanimace vas, sada vise nego ikada, sta se odvija u njenoj glavi. Postavljacete sebi razna pitanja, koja ce vam pokazati koliko zajednickog imate, a sto vise zajednickog to vise sanse za vecu ljubav! Isto tako ljubav vas vodi ka prepoznavanju vrlina i mana kako kod partnera tako i kod sebe. I sto je najbolje pomocicete da na tome izgradite zrelu vezu. Dobro, pomalo i idealizujete neke osobine partnera, zato i sluzi ljubav, ali nikako ne vidite svoju partnerku kao savrsenu.
    A kada se zaljubljeni, ta ista zaljubljenost sprecice vas da vidite lose osobine vase partnerke, idealizujete je do te mere da ni vi sami sebi necete priznati da vasa partnerka ima lose osobine uopste! Pre ili kasnije uvideti da to nije ona vasa kreacija koju ste zamislili, a samim ti dozivecete razocarenje sto i nije prijatno osecanje.

    "Zaljubiti se ne znaci i voleti; zaljubiti se može i mrzeci." (Crnjanski)

    Ljubav je nesebicna a zaljubljenost sebicna. Ljubav sadrzi mnoogo vise od emocija, ona se uzdize sa nivoa emocija i istice se u svakodnevnom zivotu para. Stvar je u sledecem pitanju: Mozes li voleti kada je tvoja partnerka bila nepostena, zanemarila tvoje potrebe, ili zaboravila na neko svoje obecanje. U ljubavi ne samo da ces imati potrebu za ljubavlju , vec ces imati potrebu da svom partneru pruzis isto sto i ona tebi pa cak i vise.
    Zaljubljenost je okrenuta iskljucivo sebi, vise si opterecen time sta mozes izvuci iz te veze nego nesto konkretno uraditi da je poboljsas. Osecas se sjajno kada je tvoja partnerka u blizini jer je vecina tvojih emocija povezana sa ponosom koji osecas kada neko drugi shvati da ta osoba pripada tebi.

    Jedno od najbitnijih stvar je da ljubav pruza sigurnost a zaljubljenost nesigurnost. Vec sam to napomenuo ali sad malo da pojasnim. Ako volis i ako si voljen imaces poverenje i sigurnost u svoju vezu. Neces toliko biti zaokupiran vezom vec ces imati vremena za sebe i druge bitne stvari u svom zivotu kao sto je karijera ili skolovanje. Sa druge strane, zaljubljena osoba ce se boriti sa osecanjima i pokusavace posesivnom ljubmorom da nadgleda svog partnera. A posle znate i sami kako sledi, svadje oko sitnica, suze ili nerviranje do besvesti.

    Hesse kaže: "Vi ste svakako bili zaljubljeni, zar ne? I to više puta, jesam li u pravu? Ali još uvijek ne znate šta je to ljubav. Ne znate, tvrdim Vam! Desilo Vam se da placete celu noc? I da loše spavate ceo mesec? Možda ste pisali pesme i pomalo se igrali idejom o samoubistvu? Naravno, znam kako je to. Ali, to nije ljubav, ljubav je nešto drugo..."

    Ljubav prepoznaje stvarnost a zaljubljenost je odbacuje. Kad ste u ljubavi imate zdrav i realan pristup bilo kom problemu u vezi. Ali to naravno ne znaci da ljubav pokusava da umanju vaznost problema koji je nastao, naprotiv ona ga sagledava iz svih uglova i na partnerima ostaje da daju adekvatno resenje.
    Zaljbljenost odbacuje drustvene, rasne, obrazovne, karakterne razlike koje ce kad tada da isplivaju na povrsinu. Zaljubljenost govori da to nije vazno, da ako se vole sve ce to samo od sebe da se resi. E pa nece! Mogu jedno vreme da se prikrivaju ali kad tad ce isplivati na povrsinu. Zaljubljeni par prelazi preko svih razlika.

    Morate uzeti u obzir da voleti nije lako, ne zna svako da voli. Moze neko biti i brizan i nezan ali ako ne zna da voli sve popada. Vecina ljudi se plase ljubavi, zele da je imaju ali je se plase. Ustvari oni se plase da se otvore nekom, jer tada postaju ranjivi.

    Sad kada ste procitali sve ovo mozete testirati svoju ljubav. Da li je to prava ljubav ili samo zaljubljenost. Ako je zaljubljenost, nemojte prekidati vezu, najcesce zaljubljenost prerasta u ljubav. Zapamtite da ako je u pitanju prava ljubav, ona ce tu biti ove nedelje i sledece i tako dalje. Samo polako, nigde ne zurite!"

  8. #8

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Ima ona jedna izreka voljeti i biti pametan obicno je nemoguce...
    Ljubav pocinje zaljubljivanjem.Imas one leptirice u stomaku,sve ti je divno,nasmijan si i pomalo izgubljen.To su za mene simptomi zaljubljenosti.
    Voljeti je vec nesto drugo...voljeti znaci prihvatiti necije mane i vrline.Voljeti znaci razumijeti,prihvatiti,njegovati taj odnos...
    Lijepo je voljeti...i biti voljen....

  9. #9

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Biti zaljubljen obično znači i biti slep za sve ono što bi nam u normalnim okolnostima kod nekog smetalo... Strast koja preti da eruptira...
    Voleti nekog znači biti svestan njegovih mana i voleti ga i zbog njih...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #10

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    "Ljubav, tj. ostajanje u ljubavi, a ne zaljubljenost, svestan je i odlučan čin volje, umeće koje moramo savladati kao svako drugo umeće, kao umeće drvodeljstva ili muzičko umeće. I zahteva brigu, odgovornost, respekt i znanje."
    nemačko-američki psiholog, humanistički filozof i teoretičar društva Erich Fromm

    "Biti zaljubljen ne znači nužno i voleti. Biti zaljubljen je određeno stanje; voleti je čin. Stanje podnosimo, za čin se odlučujemo."
    švajcarski pisac i filozof Denis de Rougemont

    "Bili ste zaljubljeni; znate kako je to. To je osećaj ushićenja, ne samo osobom koju volite, nego svim ljudima, samim sobom, životom. Odjednom svuda vidite lepotu i uzbuđenje. Ne bojite se izraziti svoju ljubav strastveno, nežnim rečima i tišinom. Osećate da ste jaki, velikodušni i u potpunosti živi."
    američki psiholog George Weinberg

  11. #11

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    zaljubljena sam kad sam luda za njim jer mislim da je savrshen.

    volim kad sam luda za njim bash zato shto je nesavrshen.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  12. #12

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Volim muziku, volim knjigu, volim umetnosti svakojake, volim pametne ljude, volim svoje roditelje i brata najviše i najsnažnije, volim prijatelje najviše i najsnažnije, bez toga ne mogu, bez te ljubavi nema mene, a zaljubim se svaki dan u milion ljudi i stvari oko sebe i to bude veličanstaveno i intenzivno, ali sa vremenom se menja i oslabi i naiđu neke nove zaljubljenosti a ono što volim i koga volim, volim dok me ima i intenzitet toga se samo pojačava vremenom. Kada volim mnogo više boli nego kada sam zaljubljena.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  13. #13

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Interesuje me kako bi najkraće definisali razliku između Voleti nekog i biti zaljubljen u nekog.
    dok si zaljubljen jos i ima vremena da zavolis nekog
    a kad nekog volis mozes se zaljubiti samo u nekog, ko to i ne trazi.

    biti zaljubljen a i voleti nekog mozda se moze al na kratko sve je ostalo samo navika samo jedno lepo drugarstvo

  14. #14

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    ja sam mislila da je to jedno te isto.....
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  15. #15

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Meni nije isto...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ja neću biti takav
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 13.02.2015, 23:45
  2. Biti bez posla..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 21:06
  3. Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 04.06.2011, 17:26
  4. Biti il' ne biti?
    Autor SQUAW u forumu Porodica
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 18:00
  5. ...Voleti bol...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 11.04.2009, 18:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •