Cene putovanja po svetu..
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Cene putovanja po svetu..

    danas me zove najbolji drug iz Shvajcarske da mi detaljno ispricha kako mu bilo u Dubaiju.. i kazhe da su prevoz, smeshtaj u nekoj boli glava viletini (kao apartaman, koji samo shto nije imao zlatne kvake) i hranu platili 1700$.. shto uopshte nije mnogo (gledajuci iz moje perspektive, jer samo putovanje na Balkan placam u sezoni 1200$.. ne rachunajuci koliko josh para potroshim na hranu i milion kafi i pica).. bio je pred 10 dana u Budvi, kazhu da tamo cene nisu normalne koliko su skupi.. a trazhio je i smeshtaj u Bashkoj na Krku, krajem augusta 7 dana, kazhe da trazhe 700 evra!!! chujem po prichama da u Dalmaciji papreno naplacuju shto smeshtaj shto hranu.. a i chitam na netu kako je restoranima opao posao za 10% s obzirom na proshlu godinu.. mislim se nije ni chudo kad jedan hamburger morash platish 100 kuna (cca 1000 dinara).. a o cenama pica da i ne govorim..

    elem belem, kakve su vasha iskustva sa cenama u inostranstvu? drug mi kazhe da su cene u Dubaiju slichne cenama u NY.. a opet mi drugi kazhu da su cene u Beogradu priblizhne cenama u NY.. chak shtovishe, roba i cipele su skuplje tamo, nego ovdee.. pa se ja mislim, dal' je to normalno?
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Cene putovanja po svetu..

    Nemam pojma kako se krecu turisticki aranzmani, ali pomenu ti i obucu/odjecu pa iamm sta da izjavim.
    Zimus dok sam bio na Blakanu, setam tako Banjalukom i slucajno skuziram potpuno iste cipele koje sam pazario ovde malo pre toga. Kad sam vidio cifru od 130KM (Konvertibilnih Maraka ne kilometara ) nije mi nis znacilo jer sam bio zivi izgub od silnih valuta (dinari, evri, marke, kune, dolari ) No kad mi preracunase to u $ umalo da me srcka strefi. Znaci to je nekih 100$ otprilike a ja sam ih vamo pazario ni manje ni vise vec za 40. E onda sam poceo da obracam paznju na cijene u izlozima i skontam da je Banjaluka min 2 puta skuplja od Sinsinatija
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Cene putovanja po svetu..

    Zavisi da li je posao ili zadovoljstvo, a opet, ako je zadovoljstvo da li je turizam ili šoping.
    Na brzu brzinu ću samo o šopingu /o letovanju kada se vratim, al' ček' prvo da odem / : Koliko sam ja obišla i videla, a prilično sam, apsolutno u svakom gradu je šoping isplativiji nego u Beogradu i to kada grad posmatram kao neko ko je tu u prolazu i ko ne zna da tamo negde ima jedna radnja u kojoj je kvalitetno, male serije, a cene ok... a tamo iza nje još jedna sa obućom gde nije markirana roba, ali je koža i izrada prva liga i sl. - znači kao da sam stranac i ovde i da idem samo glavnim ulicama.

    Ali vreme je takvo da, primera radi, brucoši ne mogu ni pod razno da putuju a kamoli šopinguju kao što sam ja/ smo mi mogla/i na samom početku 90ih.
    Retki su oni koji mogu tek tako u Italiju po obuću bar duplo jeftiniju, a troduplo kvalitetniju ili negde dalje.

    Sad sam se zamislila i neće misli ka šopingu, odoše levo pa ću za njima do daljnjeg

Slične teme

  1. Uspomene sa putovanja
    Autor Lillith u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 12.03.2014, 14:43
  2. Utisci sa putovanja
    Autor psssst u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 14:51
  3. Volonterski rad i putovanja po svetu
    Autor Muckota u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.07.2010, 09:46
  4. Putovanja kroz slike
    Autor swba u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 19.06.2010, 21:27
  5. Društvo za putovanja/e
    Autor Tracy u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.05.2008, 12:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •