Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi i sl...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39
  1. #1

    Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi i sl...

    Pade mi na pamet juče...

    Evo teme ili vodiča kroz nepoznate sastojke, njihovo lakše nalaženje, prodavnice, posuđe i kuhinjske aparate, konvertovanje mera iz unci i ozova, lakšem razumevanju pinte i cupova, štapova putera, semi-sweet čokolada, sour creamova, sirupa, raznog bilja, povrća i ostalog što se može naći u stranim receptima, ako ponekad poželite da kuvate po njima, a izgleda komplikovano (nerazumljivo), plašite se da nešto ne pogrešite ili mislite da sastojke nećete naći u domovini.
    Za savete i predloge - šta bi moglo da prođe kao adekvatna zamena za nešto što je teško ili nemoguće pronaći, prevode recepata, itd. Ima na forumu ljudi koji žive tamo gde se kuva u cups&pounds, pa mogu pripomoći i doprineti lakšem snalaženju, a i onih koji su se već sigurno izveštili.

    Meni se dešavalo da pogrešim jer ne obratim pažnju na to da li je recept engleski, australijski ili američki pa bude brodoloma. Cup nije isti iako se ne razlikuje drastično, ponekad se može desiti da ono što spremate baš zbog toga ne uspe.

    Ili za bilo koje druge probleme i pitanja kojih se setite, a u vezi kuhinje i kuvanja su.

    Evo nekih linkova za početak, a ko se ne snalazi i na tim stranicama može da priupita kad zapne negde


    http://www.jsward.com/cooking/conversion.shtml
    http://www.recipetips.com/kitchen-ti...of-measure.asp
    http://www.joepastry.com/index.php?b...page=1&paged=2 (mere u dnu stranice)
    http://www.onlineconversion.com/weig...me_cooking.htm
    http://mdmetric.com/tech/kitchen.htm
    http://en.wikipedia.org/wiki/Cooking...s_and_measures
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Kad smo kod "gde naći sastojak", mene zanima može li u ovoj zemlji da se kupi Kondensmilch?



  3. #3

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Kupićeš ga na sveto nikad, tamo gde i ja kupim kukuruzni sirup, sto mu gromova
    Nisam videla kondenzovano mleko, al' ako bi moglo negde da ima, možda Mercator ili Vero imaju Nestle, mada kažem nisam zametila. Pogledaću pažljivije kad se tamo zadesim pa ću da javim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    MnooOOgo dobar programcic za kuvanje, recepte, kolacice, koktelcice...
    Ali samo za vas sa mekicima, xexexe...
    Macgourmet
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #5

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    moze li neko da mi kaze koji je to zacin estragon i gde ima da se kupi?
    Prvi put cujem za njega i kad sam procitala sastojke, mislila sam da pise estrogen
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    moze li neko da mi kaze koji je to zacin estragon i gde ima da se kupi?
    Prvi put cujem za njega i kad sam procitala sastojke, mislila sam da pise estrogen


    Ima jak i ugodan miris i ljutkast ukus sa malom primesom gorčine. Estragon se upotrebljava kao začin svež i sušen, za salate, živinu, tunjevinu, pikantne sosove, supe i variva, uz divljač, ovčetinu i govedinu. Stavlja se i u ukiseljeno povrce. Senf i sirće od estragona, zbog svog tipičnog ukusa i mirisa, koriste ga samo ljubitelji.

    Ne znam gde mozes tamo da ga nabavis.
    neunistiva zlojebaba!

  7. #7

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Može neko da mi objasni razliku između bećarca i sataraša?
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  8. #8

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Bećarac nema pirinač bar je tako kod moje majke
    A sataraš je to zvala moja baka šokica, a druga baka je isto jelo zvala bećar paprikaš

  9. #9

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Mislim da su lokalizmi u pitanju, ali po mom poimanju, razlika je velika.
    Sataraš koji ja pravim u biti je mnogo obogaćena kajgana. Naime, ispržim luk, potom upržim i sve što mi je pri ruci (paradajz, plavi paradajz, paprika, tikvice,...), i na kraju u sve to ubacim jaja i upržim.
    Bećarac (ili bećar paprikaš) pravim bez jaja, a u njega ubacijum samo paradajz i papriku (dakle, na izdinstan luk ubacim mnooogo paradajza i paprike), Ono čime zgušnjavam je najčešće pirinač.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Aha.
    Kod nas u kući bećarac je dinstan luk, pa paprika, paradajz i na kraju jaje. Kontra
    A sataraš je isto to, samo sa dodatkom nekog mesa.
    Fala na pojašnjenju.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  11. #11

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Šta sve neću saznati večeras. Pod satarašem sam uvek podrazumevao isključivo luk, paradajz i papriku, tim redom. Ne znam da li ga brže spremim ili pojedem.

  12. #12

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Cek', a sta je djuvec onda?
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #13

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Djuvec ti je mesano povrce koje se krcka u djuvec posudi, u rerni. (znas one zemljane posude?...e u tak'im posudama je da prste polizesh).
    U becharcu su glavna 3 sastojka: luk, paprika i paradajz...... i zacini, gde dominira biber. Kao prilog moze: pirinac ili bareni krompir.
    U sataras isto to, pride: jaja! Napomenula bih, da u becarcu ide vishe paradajza (da bude sochije), a u satarash malo manje.......mada je to sve to stvar ukusa.
    Ni u becarc, ni u sataras ne ide pirinac - on ide u djuvec!

  14. #14

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Ni u becarc, ni u sataras ne ide pirinac - on ide u djuvec!
    Zato sam i pitala, jer mi nije bilo jasno. Fala vi
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #15

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Djuvec ti je mesano povrce koje se krcka u djuvec posudi, u rerni. (znas one zemljane posude?...e u tak'im posudama je da prste polizesh).
    Ja djuvec pravim sa dosta luka, paradajza, paprike,pirinca i odgore krompir na kolutove, sve se to zalije paradajz sokom,a unutra je obavezna kobasica ili krmenadle


    Ni u becarc, ni u sataras ne ide pirinac - on ide u djuvec!
    Ja ne mogu da zamislim becarac bez pirinca

    Isti nazivi, svi znamo na sta se misli, a sto razlicitih priprema
    Poruku je izmenio bellissima, 14.06.2010 u 10:30

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Browseri - pitanja, problemi, saveti
    Autor yige_gui u forumu Softver
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 07.05.2014, 13:56
  3. Pitanja, pomoc...saveti
    Autor bezec u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 12:41
  4. Korisni saveti za negu i zdravlje kucnih ljubimaca
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2007, 00:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •