Ivana I Negativ
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Ivana I Negativ

    Negative
    Negative

    Država porekla Srbija
    Muzički žanr rok, alternativni rok,
    hevi metal
    Period karijere 1998 —
    Članovi Ivana Peters
    Nikola Radaković - Džoni
    Milen Zlatanović - Zmolen
    Miloš Bilanović - Bidža
    Izdavačka kuća City Records
    Diskografija
    Negative
    (1999) NEGATIV
    (2002) NI OVDE NI TAMO
    (2004) TANGO

    Negative (Negativ) je srpska rok grupa. Grupu čine:

    * Ivana Peters, vokal
    * Nikola Radaković - Džoni, gitara
    * Milen Zlatanović - Zmolen, bas
    * Miloš Bilanović - Bidža, bubnjevi

    Istorija

    Album „Negative“ se pojavio u decembru 1999. godine pod etiketom izdavačke kuće Automatik rekords. Sa prvim singlom „Ja bih te sanjala“ sastav skreće pažnju svih medija i šire publike na sebe. Nekadašnja pevačica jednog od najpopularnijih domaćih pop sastava „TAP 011“ je počela da peva rok muziku. Sastav ubrzo dokazuje da je krajnje dosledan zvuku koji predstavlja i u periodu od dve i po godine svira preko 200 koncerata širom bivše Jugoslavije. Pojavljuju se spotovi za pesme „Svet tuge“, „Vreme je“, „Oblaci“ i „Ti me ne voliš“. Sa buntovničkim stavom i energijom momaka iz sastava i Ivaninim glasom, Negativ postaje jako popularan kako kod mlađe tako i kod starije publike težeći da zauzmu mesto jednog od najbolji domaćih muzičkih sastava.

    Devetnaestog maja 2000. Negativ je održao prvi zvaničan koncert pred beogradskom publikom u Studentskom kulturnom centru i on je privukao veliku pažnju ljudi iz sveta muzike. Naime, do tada je kružio mit da su album odsvirali profesionalni muzičari, a momci su tu samo da se slikaju. Kao gosti su se pojavili članovi grupe 357, a Negativ je zajedno sa Nikolom Hadži-Nikolićem odsvirao par pesama zajedno. Izdato je ograničeno izdanje („Negative box“) koje je pokrilo taj događaj i koje je sadržalo audio CD sa multimedijalnim sadržajem, VHS sa snimkom koncerta, majicu i autogram kartu. Izdanje je moglo da se naruči samo preko Interneta ili telefonom direktno od izdavačke kuće Automatik rekords.

    Skupivši dovoljno novih pesama, sastav ulazi ponovo u studio, ponovo u saradnji sa producentom Mirkom Vukomanovićem. Leto 2002. provode snimajući album „Ni ovde ni tamo“. Album izlazi kao izdanje PGP-RTS-a. Prvi singl sa albuma „Bez promene“ najavio je malo tvrđi zvuk i šokira ljude Ivaninim izgledom (kratka crvena kosa). Ovaj neo pank izgled i sadržaj albuma bio je odraz vremena u kome je nastao. Iako mnogo mračniji od prethodnog, mada daleko energičniji, ovaj album sjajno prolazi kod malo alternativnije publike.
    http://www.balkanmedia.com/


    Negativ je pobedio na Beoviziji 2004. i zauzeo četvrto mesto na Evropesmi-Europjesmi 2004. sa pesmom „Zbunjena“.

    Iste godine izlazi treći studijski album „Tango“, u izdanju Siti rekordsa.

    Na Beoviziji 2007. su nastupili sa pesmom „Prava stvar“ (treće mesto), a na Beoviziji 2008. sa pesmom „S tobom bih ostala“ (dvanaesto mesto u polufinalu, nagrada za najbolju interpretaciju).

    Bend trenutno radi na svom novom, četvrtom studijskom albumu, koji bi trebalo da se pojavi sredinom proleća 2008.

    Diskografija

    1. Negative
    2. Ni ovde ni tamo
    3. Tango
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  2. #2

    Odgovor: Ivana I Negativ

    ...moja.....


    .....uzalud trazim
    razlog da te od sebe odvojim..
    jednostavno je nemoguce da
    srce umirim..
    .....kad se svetla ugase,
    ja jos uvek vidim sjaj,
    sa kraja sveta bih te ja lako pronasla
    kada zavrsi se dan,dah sa tvojih usana zivot udise,
    kad se svetla ugase......
    .....nista ne cujem,nikog ne vidim,nema ostajem
    ako zamislim da te nemam ja i da je svemu kraj....


    ispod ove koze u ovim grudima
    tece jedan zivot
    koji poklanjam ti ja.....
    kad se svetla ugase.....
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  3. #3

    Odgovor: Ivana I Negativ

    Jak vokal, samo je malo zapustila svoj glas.

    Šteta je samo što muzika koju sviraju ne prolazi nešto naročito kod mlađih i nema isplativosti.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  4. #4

    Odgovor: Ivana I Negativ

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Jak vokal, samo je malo zapustila svoj glas.

    Šteta je samo što muzika koju sviraju ne prolazi nešto naročito kod mlađih i nema isplativosti.
    запустила се, слажем се. има потенцијала у њој, то не спорим, али... увек се сетим ње из деведесетих, из чувеног пројекта,

    елем, не ради се о томе да та музика нема прођу код данашње младежи, сматрам да негатив (заједно с њом) има тај неки тврди музики израз али се не издваја баш ничим што би их одредило и дефинисало у смислу оригиналности. таквих је бендова гомила једна... опет, свака им част на труду и жељи да у оваквим временима форсирају ту причу.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  5. #5

    Odgovor: Ivana I Negativ

    Ja sam je slusala na koncertu i odusevljena sam njenim neverovatnim vokalom!Mislim da se,izmedju ostalog,i po tome izdvajaju od vecine slicnih..a i tekstovi su im
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  6. #6

    Odgovor: Ivana I Negativ

    i ja sam je slushala na koncertu pre deset godina. predivna je. obozzavam je

    ne znam koja mi je milija pesma.. ja bih te sanjala ili svet tuge ... mogja bih da ih slusham danima bez prestanka....... par godina sam provela uz ove dve pesme.... volim taj deo zzivota.... taj tornado emocija se ne ponavlja ....

    inteligentniji tekstovi i snazznija muzika su razlozi zashto rok uvek pobedi narodnjake pa bili oni i bogati americhki narodnjaci...... pored toga shto ne pevaju o alkoholisanju

    ...i onda meko a snazzno ti kazze - vreme je .....



    ... i shvatish da vreme je... da postanesh vlasnik ringishpila i oterash sve u tri lepe....

    uvek vreme je da smejem se
    Poruku je izmenio maski, 14.03.2010 u 18:30
    & underpaid......

  7. #7

    Odgovor: Ivana I Negativ

    pancir za srce

    Zalutala je misao svaka
    vise nema gde da stigne
    razum je dolaskom tvojim
    napustio moj dom
    samo jos srce moje radi
    i udaljeni meni su blizu
    podigne on noge meni tu
    dodiruje sto ruke ne mogu
    tek ponekad osetim kako glava trazi...

    Pancir za srce
    mali stit protiv bola velikog
    pancir za srce
    da se ne bih vecno smuvala

    Ni sama ne znam kako bih mogla
    bez tebe ovu srecu da gradim
    tvoje usne meni su blizu
    ceo svet je moj
    a srce moje sve brze radi
    i udaljeni meni su blizu
    podigne on noge meni tu
    dodiruje sto ruke ne mogu
    tek ponekad osetim kako glava trazi...

    Pancir za srce
    mali stit protiv bola velikog
    pancir za srce
    da se ne bih vecno smuvala

    Lebdi osmeh
    treperi pogled
    zivot struji kroz celo telo
    mene vecnost upija
    ma svaka je fora kao orhideja
    & underpaid......

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •