Dezinfekcija i održavanje vode u kućnim bazenima
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Dezinfekcija i održavanje vode u kućnim bazenima

    Kupili smo detetu bazen, sipali vodu, redovno je filtrirali, međutim nakon par dana voda je pozelenela.

    Morali smo da ga potpuno ispraznimo i oribamo.Postavilo se pitanje čime i kako održavati vodu u bazenu koji i nije nešto jako veliki ali nije ni mali da bi mogli svakodnevno menjati vodu u njemu, obzirom da ga punimo vodom iz vodovoda.

    U apoteci su mi preporučili dva preparata.

    Prvi je protiv stvaranja algi u vodi, tečnost koja se zove "Algi Pool".

    Drugi je za dezinfekciju vode, granulat pod nazivom "Desol-dez".

    Oba preparata se prvi put stavljaju u vodu u većoj srazmeri a za dalje održavanje higijenskog nivoa se jednom nedeljno dodaje manja količina oba preparata.
    Preparati se doziraju uprema količini vode u bazenu.

    P.S. za one koji su pomalo zaboravili metematiku zapreminu okruglog bazena će te izračunati po formuli -poluprečnik na kvadrat X 3,14 X dubina vode- i naravno vodite računa da vam sve mere budu u metrima.


    Ukoliko neko ima iskustva sa drugim preparatima ili ima bolje rešenje neka izvoli da podeli sa nama.....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #2

    Odgovor: Dezinfekcija i održavanje vode u kućnim bazenima

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Kupili smo detetu bazen, sipali vodu, redovno je filtrirali, međutim nakon par dana voda je pozelenela.
    Mi smo, sva sreća , pa odmah prvog dana sipali sve hemikalije koje su potrebne za održavanje bazena, jer stvarno nije lako a ni jeftino pražnjenje i opet punjenje istog. Od hemikalija smo kupili Hlorni granulat (on se naravno prvo rastvora u kanti sa vodom, dok se ne otopi u celosti i tek onda sipa u bazen), Algicid (sredstvo protiv algi, on se dozira po režimu 1 dl na 10m kubnih na svakih 7 do 14 dana) to je verovatno isto što i Algi Pool . E sad, uz to smo još kupili i Maxi Combi tablete (one u sebi sadrže, hlor, sredstvo za snižavanje pH vrednosti, sredstvo za bistrenje vode i sredstvo protiv algi) tableta stoji u plovku, a plovak mora biti stalno u bazenu sem kad se kupate ova jedna tableta ide na 20 m kubnih vode i traje od 7 do 14 dana, stim da se na trećinu otopljene tablete dodaje nova količina. I eto, već mesec dana je prošlo odkad smo napunili bazen i još uvek je čista i bistra voda
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Dezinfekcija i održavanje vode u kućnim bazenima

    jedino me zanima, koliko se ne treba kupati u bazenu nakon bacene hemikalije? Da budem sigurna, zbog jedne male pijavice koja voli vodu
    Mi vodu u bazenu tretiramo sa hlorom, pa nakon nedelju-dve( zavisi od temperature vazduha, da li kisa pada i sl.) sa otopljenim tabletama koje razmrvim i stavim da plutaju.. Inace, iste kupujem na buvljaku, jer su povoljnije nego u radnjama sa bazenskom opremom.
    Ali, nikako da saznam pouzdano vreme ne-kupanja, posle sokiranja vode
    Pa, ko zna....

  4. #4

    Odgovor: Dezinfekcija i održavanje vode u kućnim bazenima

    Citat catwomen kaže: Pogledaj poruku
    Inace, iste kupujem na buvljaku
    ko vam garantuje da nije npr antrax u pitanju...ili vasom "ustedom" otvarate mogucnost pojave psorijaze...samo kod ovlascenih distributera gde bi dobio sve potrebne informacije

    edit:pardon...dobila
    Poruku je izmenio neobarocco, 01.07.2010 u 19:01

  5. #5

    10 Odgovor: Dezinfekcija i održavanje vode u kućnim bazenima

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    ko vam garantuje da nije npr antrax u pitanju...ili vasom "ustedom" otvarate mogucnost pojave psorijaze...samo kod ovlascenih distributera gde bi dobio sve potrebne informacije
    Izgleda da sam se rukovodila onom- kud mali Mujo, tu i ja....
    Samo, tablete su iste kao i kod distributera, cak mislim da je to onako ispod ruke, da niko ne zna... Jedino u cemu se razikuje je cena..A sad, da li je sve sto je original i dobro, to je drugi par cipela...
    KO u čuda veruje, taj čuda stvara!

  6. #6

    Odgovor: Dezinfekcija i održavanje vode u kućnim bazenima

    Da se uozbiljim i da dam sto adekvatniji odgovor...
    Prvo i osnovno pravilo prilikom upotrebe hlor tableta (Trihloroisocijanuratna kiselina) je da pH vrednost vode mora biti u opsegu 7,2 do 7,6. Ako je vrednost manja povecavamo sa pH plus granulatom, odnosno ako je veca smanjujemo sa pH minus granulatom.
    Jedna tableta ( 200 grama) vam je dovoljna za 30 m3 vode...ako se pridrzavate datih vrednosti tretiranu vodu mozete koristiti odmah...

    Za sva pitanja oko idejnih resenja bazena, projektne dokumentacije,izvodjenja radova, strucnog nadzora molimo vas da se obratite putem PP-a

Slične teme

  1. Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...
    Autor lav71 u forumu Online savetnik
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 15.06.2019, 16:38
  2. Fizika i izučavanje mozga
    Autor Morpheus u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.06.2009, 12:36
  3. Rešavanje konflikata
    Autor Mish u forumu Psihologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 11:53
  4. Bakterije u hrani, bazenima...
    Autor SQUAW u forumu Zdravlje
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 17:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •