Glumac je glumac je glumac
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Glumac je glumac je glumac

    Veliki broj dece poznatih glumaca i sami su glumci ili reziseri.
    Spisak je podugacak....
    Zika Todorovic, Kalina Kovacevic. Katarina Zutic. Vanja Ejdus.
    Milica Kralj, Gordan Kicic, Sergej i Bane Trifunovic, Iskra I Vuk Brajovic,
    Milica Zaric. Uliks Fehmiu....
    Da li je u pitanju nasledjeni talenat ili ima i malkice protekcije?
    Poruku je izmenio Bombica, 18.06.2009 u 01:04 Razlog: slovca

  2. #2

    Odgovor: Glumac je glumac je glumac

    Mislim da prezime ima uticaj tokom upisa na fakultet i mozda eto dobijanja uloge u pocetku, ali kasnije pokaze se ko je talentovan i kvalitetan glumac, a ko ne.
    I ovde u MK imamo slicni slucaj - poznati roditelji glumci, pa deca postaju glumci ili reziseri...
    Izmedju njima ima onih koji dolaze iz poznate glumacke familije, pa i oni sami dokazali se kao odlicni glumci. A ima i takvih koji su totalni promasaj. Neuspesni...

    Jednostavno, publiku ne mozes prevariti svojim prezimenom...


  3. #3

    Odgovor: Glumac je glumac je glumac

    Ima gi razni.
    Neki od njih su nadmasili svoje roditelje, a neki su stvarno zalutali u profesiju.
    Bane i Sergej su sinovi Djokice portira i obojica su stekli vecu slavu od chaleta, postoji misljenje da je i Zika nadmasio Boru.. Kalina je mozda malo zalutala.. Mogli bi analizirati svakog ponaosob.. ali ja ne pisem tako duge postove.
    DakleM, od slucaja do slucaja..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #4

    Odgovor: Glumac je glumac je glumac

    Ovo je primer 100postotnog nasleđenog talenta.

    SRĐAN TODOROVIĆ



    čist' genije


    k'o i tata mu.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #5

    Odgovor: Glumac je glumac je glumac

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je primer 100postotnog nasleđenog talenta.

    SRĐAN TODOROVIĆ

    YouTube - APSOLUTNIH STO - SRĐAN TODOROVIĆ 2

    čist' genije


    k'o i tata mu.

    Vuk Kostic, takodje sin glumca Mihajla Pljake Kostica.
    Nije od zalutalih..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #6

    Odgovor: Glumac je glumac je glumac

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Vuk Kostic, takodje sin glumca Mihajla Pljake Kostica.
    Nije od zalutalih..
    Da... to je baš iz ovog filma ... mlađi brat - osvetnik.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Glumac je glumac je glumac

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Veliki broj dece poznatih glumaca i sami su glumci ili reziseri.
    Spisak je podugacak....
    Zika Todorovic, Kalina Kovacevic. Katarina Zutic. Vanja Ejdus.
    Milica Kralj, Gordan Kicic, Sergej i Bane Trifunovic, Iskra I Vuk Brajovic,
    Milica Zaric. Uliks Fehmiu....
    Da li je u pitanju nasledjeni talenat ili ima i malkice protekcije?
    Kaže se da iver ne pada dalje od klade, pa tako je i s glumcima...
    Deca se često na veoma neposredan način upoznaju i zbližavaju s profesijama svojih roditelja, a deca glumaca... Pa ima li većeg čuda i sreće nego kad te puste da isprobavaš krune, mačeve, lepeze, perike, kad imaš priliku da gledaš kako se predstava (film, serija) stvara, koliko je tu smeha, boja, reči, pokreta, svetla i muzike... Teško je ostati imun na to, pogotovo ako to dete u sebi nosi klicu talenta i veliko interesovanje.
    Znam neke koji su se prosto trudili da svoju decu odvrate od toga, možda upravo zato da im se ne bi spočitavale te veze i protekcije, i zaista ne poznajem ni jednog roditelja među glumcima koji je svoje dete u tu priču uvukao, a da ono nije samo želelo i insistiralo.
    Iako to možda sa strane izgleda kao prednost, ti klinci se mnogo više namuče skidajući sa sebe balast roditeljskog imena i dokazujući svoju individualnost i talenat.
    E sad, nisu svi glumci jednako talentovani, pa tako ni njihovo potomstvo. Eto, npr. Ivana Mihić je ćerka Vere Čukić i Gordana Mihića. I mislim da je povukla na mamu...
    Vrag odneo šnalu...

  8. #8

    Odgovor: Glumac je glumac je glumac

    He, naravno da ne mora biti prednost

    eto, Čeda se nikad nije uspeo osloboditi toga da mu ime i karijeru ne povezuju sa Čkaljom i njegovom karijerom

    elem, tek da dodam još dva imena
    Ksenija Đokić - Ćerka Jovana Janićijevića (Burduš)
    i Iva Štrljić - Ćerka Milana Štrljića

    Iva je baš zalutala

    lično mišljenje

  9. #9

    Odgovor: Glumac je glumac je glumac

    Po mom skromnom mišljenju, profesija glumac je jedna od retkih koja se bira, gotovo po pravilu, iz ljubavi. Nekako mi je logično da i deca požele da krenu stopama svojih roditelja, pa tako i deca glumaca, s tim da su u takvim porodicama sklonosti i potrebe za nastavkom porodične tradicije u izboru zanimanja možda još i više izražene, što je razumljiva posledica ukupne (umetničke i duhovno liberalne) atmosfere u kojoj dete odrasta...

    Da li je to prednost ili ne? Mislim da se to može posmatrati sa neka dva osnovna spekta. Tehničkog i profesionalnog...

    U tehničkom smislu verujem da je takvoj deci sigurno lakše da se pripreme, pa i upišu, na fakultet, jer je prirodno da roditeljske veze, imidži i reputacije imaju značajan (ali ne verujem i odlučujući) uticaj u takvim situacijama...

    U profesionlnom smislu, mišljenja sam da je situacija obrnuta. Hteli ne hteli svi će upoređivati potomka sa roditeljem i to vrlo često može biti balast koji je pretežak za drugu generaciju glumaca u nekoj porodici. Lakše je kada vam je kurir Đokica roditelj, nego da su to, recimo, Mija Aleksić, Radmila Savićević, Slobodan Perović, Zoran Radmilović, Pepi Laković, Vesna Trivalić, ili, ne daj bože, Brando, Robert Deniro, Liz Tejlor, Ketrin Hepbern, itd, itd. U drugom slučaju, u viskom procentu sledio fijasko. Retki primeri koji su izuzetak daju varljivu nadu deci sadašnjih i budućih vrhunskih glumaca da i ona kreni roditeljskim stopama. Neka im je srećno...

    Apropo (a propos) tvrdnje da iver ne pada daleko od klade, pitam se ko je onda tata (jer mama se uvek zna) nekom detetu koje je postalo prvi glumac u istoriji svoje porodice?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Glumac je glumac je glumac

    Stvarno ih ima mnogo, lista bez kraja. Evo jos nekih. Deca Mise Janketica, Radmile Zivkovic, Danice Maksimovic, Seke Sablic, Snezane Savic....
    Naravno, sve zavisi od slucaja do slucaja ali mislim da je mnogo vise srednjaka pa i nize od toga. Od pravih, istinskih, talenata meni su okej: Srdjan Todorovic, Sergej Trifunovic, Gordan Kicic... Mislim da je to jedan zatvoreni krug u koji je jako tesko uci.
    I da su deca poznatih roditelja zbog imena vec u startu u prednosti, a oni "drugi" moraju uloziti mnogo vise rada, imati mnogo vise talenta da bi usli u taj glumacki stalez ali su zato mrak-glumci. Neke cerke poznatih glumaca ne mogu se porediti sa
    Vesnom Trivalic, Brankom Katic, Mirjanom Jokovic, Anicom Dobrom, Mirjanom Karanovic... za koje mislim da im roditelji nisu glumci ili porediti Nikolu Glogovca i Baneta Trifunivica. Opet postoje izuzeci ali veoma ih je malo.
    Dobro, normalno je da dete ostane u profesiji svojih roditelja, raste u takvom okruzenju, roditelji ga usmeravaju... Ali kod nekih egzantnih zanimanja (lekari, advokati, ekonomisti..) potrebno je samo ucenje, a za glumu ipak je potrebno imati i dozu talenta, a nju nema bas nema svako ma koliko iver pao blizu klade.
    Naravno, ako uzmemo da je gluma umetnost posto sam negde procitao da je Marlon Brando, mozda i najveci glumac ikad, izjavio da glumu ne smatra za umetnost vec da je to zanat kao i svaki drugi.
    Poruku je izmenio Bombica, 19.06.2009 u 10:41

Slične teme

  1. Najbolji glumac
    Autor Painkiller u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 15:13
  2. Ti glumac/glumica? Uzasno...
    Autor starsica u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 19.12.2011, 23:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •