Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle

    Naša budućnost u crtanom filmu



    Scenarista i reditelj Aleksa Gajić upravo završava prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle Tehnotise - Edit i ja, čija je premijera planirana za novembar, a muzika iz filma (soundtrack) kompozitora Borisa Furduja i Bobe Strumbergera (kao i video trejler filma) biće promovisana na Egzituu subotu, 12. jula, na Urban Bug stageu, sa početkom u 21.40.


    U središtu ovog nesvakidašnjeg, animiranog naučnofantastičnog filma, čija je radnja smeštena u Beograd 2074. godine, nalazi se Edit, prosečna devojka i student psihologije. Nakon šestog neuspelog pokušaja da položi ispit, odlučuje da ugradi čip koji bi trebalo da joj pomogne u polaganju. Od tog trenutka počinju da joj se dešavaju neobične stvari koje joj potpuno menjaju život.
    Tehnološki gledano reč je o kombinaciji četiri vrste animacije (klasične 2D, 3D, vektorske i kolažne), a svojevrstan estetski uzor, kako napominje umetnička ekipa, jesu japanske anime; realističan crtež, svedeno animiran i prožet statičnim kadrovima naglašene atmosfere i autentičnog, autorskog likovnog izraza.
    Autor filma, inače poznati i priznati strip crtač Aleksa Gajić, za Blickaže da ga, uz uspešnu internacionalnu karijeru strip crtača, već nekoliko godina interesuje i animacija: Što se izbora žanra tiče, stvar je jednostavna - volim naučnu fantastiku, ona opisuje stvari koje su neverovatne da bi se na drugi pogled videlo da su možda i verovatne. Edit je zamišljena da bude što stvarnija i da se sa njom gledalac lako identifikuje. Jednostavna je, obična devojka iz komšiluka, kojoj se dešava neobičan sticaj okolnosti. Insistirao sam na situacijama koje su mogle da se odigraju i danas, a onda sam ih čak karikaturalno prenosio u futuristički milje. Zapravo, želeo sam da ovaj film liči na klasični domaći film, ali sa letećim automobilima i robotima. Spoj te dve estetike mislim da će biti jako zanimljiv i domaćoj i stranoj publici.
    Animiranim likovima glasove su pozajmili poznati glumci među kojima su Petar Kralj, Seka Sablić, Srđan Todorović, Nikola Đuričko, Nebojša Glogovac, Marija Karan i drugi. Senzibilnu naslovnu junakinju Edit dočaraće Sanda Knežević koja za Blico ovom glumačkom zadatku kaže: Čitav film je zanimljiva, futuristička priča koja u sebi sadrži mistiku, akciju, ali i ljubav. Likovi su zapravo realni, što ih nesumnjivo približava publici. Edit je nežna devojka koja, kao i svaki čovek, ima svoje dobre i loše dane i kojoj se dešava nešto što joj menja život, a i nju samu, a zapravo je iz domena naučne fantastike. Međutim, ono što mi se čini bitnim u vrtlogu vremena u kom tehnologija, svedoci smo, neprestano napreduje, ljudska duša (ipak) ne menja svoju suštinu.
    Govoreći o mestu naučne fantastike danas i njenoj (ne)mogućnosti da se bavi temama i pitanjima koja svoju uporišnu tačku imaju u realnosti, Gajić napominje: Čovek u ovo vreme medija sve više biva bombardovan raznim informacijama, a istovremeno je i sve gladniji istih. Stalno se postavljaju nove mogućnosti, kao i rešenja koja opet otvaraju nove probleme. Ljudi su ubrzani i navikli su na to ubrzanje. I sama konstrukcija filmova to pokazuje, akcioni filmovi sa obiljem specijalnih efekata i raskošnih scena bolje finansijski prolaze. Naučna fantastika to spaja obrađivanjem interesantnih situacija u modernoj vizuelizaciji. To je ujedno i još jedan razlog zašto se, ne samo u animiranom filmu, bavim naučnom fantastikom; jednostavno, ona pruža obilje interesantnih stvari za ilustrovanje; a ja sam na prvom mestu ilustrator i ilustracija je moj ugao gledanja na stvari.

    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle

    uauu, trailer stvarno super izgleda
    svaka chast!
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle

    shta se deshava sa ovim crticem? 'el gotov?
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle

    Jeste, sad ću da vidim da li negde živi. Za Prototip (grupu) od žurke u Andergraundu nisam čula, možda neko jeste. Super im je muzika.

    Do sledećeg javljanja ,uživanjac Edit i ja


    Vidi i ovo

    A ni ovo se ne događa svakog dana

    U središtu ovog nesvakidašnjeg, animiranog naučnofantastičnog filma, čija je radnja smeštena u Beograd 2074. godine, nalazi se Edit, prosečna devojka i student psihologije. Nakon šestog neuspelog pokušaja da položi ispit, odlučuje da ugradi čip koji bi trebalo da joj pomogne u polaganju. Od tog trenutka počinju da joj se dešavaju neobične stvari koje joj potpuno menjaju život.

  6. #6

    Odgovor: Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle

    sviDZa mi se saundtrak
    a di ima da se nabavi ovo?
    moomoo meee jooouu

  7. #7

    Odgovor: Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle

    Ne znam, ali ćemo sad da vidimo

    Edit (i ja )

    Postojao je alexagajic.com na kome je bilo da se "skine". OK je što nema, ali da vidimo kako i gde ima. Pitala.

    E, sada čekam odgovor...
    Poruku je izmenio DrinChe, 03.02.2009 u 22:38 Razlog: Edit. Pa ja.

  8. #8

    Odgovor: Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle

    Stigao odgovor. Ovde ćemo ga legalno gledati od aprila, a onda... čujemo se

  9. #9

    Odgovor: Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle

    Dopuna ili ispravka.
    Premijera je 16. aprila u SC.

    OVDE je strip, klik za one koji vole

  10. #10

    Odgovor: Prvi srpski animirani dugometražni film za odrasle

    Ćorak. Otkazano.

Slične teme

  1. Brutalna horor priča: Srpski film (2009)
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.11.2008, 09:29
  2. Diznijev animirani film Mućkalica (Ratatouille)
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 03.10.2008, 05:49
  3. Prvi Kustendorf film festival
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.01.2008, 09:44
  4. Prvi srpski filmski festival u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.02.2007, 16:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •