"Oženi me, daću ti papire" - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 86
  1. #16

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat Rohalj Baze kaže: Pogledaj poruku
    glupa tema skroz, ne bih se nikad udala zbog papira taman da nemam hleba da jedem...a ni ne trebaju mi papiri vec ih imam....imam skoro sve...niti bi da me neko ozeni da mu dam papire to je glupo i ponizno, ako mu ne mogu pomoci na neki drugi nacin da dobije papire....da mi da milione ne bih pristala jer su za mene pare parce papira....a obraz, cast i dostojanstvo se parama ne kupuju....drage moje dame i dzentlmeni...

    Ne znam mozda se mnogi nece sloziti samnom...
    Draga damo,
    Ja sam dosla u Kanadu pre 14 godina - udala sam se za papire, upravo zbog toga sto nisam imala hleba da jedem (secate se 1993. godine). Prijateljski mi je ponudjena prilika, koju sam iskoristila. I uvek cu mu biti zahvalna sto mi je ponudio sansu za bolji zivot -mene i mog deteta. Od mene nije ocekivao ni banku, za ovu, ako mogu da kazem "uslugu". Moja odluka da se udam za papire, niti je ukaljala moj obraz, niti je poljuljala moj ponos i dostojanstvo. Jer da jeste, ja ne bih ovo ni napisala!
    Da si ti, draga koleginice, prosla kroz ono sto sam ja prozivela u vreme najvece krize u mom zivotu, verovatno bi i ti uradila isto, da si bila na mom mestu.

    Da, apsolutno se ne slazem sa tobom.

    P.S. Ako je po tvom misljenju, citiram: "glupa tema skroz", zasto si se uopste "iskazala" na istoj?
    neunistiva zlojebaba!

  2. #17

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Draga damo,
    Ja sam dosla u Kanadu pre 14 godina - udala sam se za papire, upravo zbog toga sto nisam imala hleba da jedem (secate se 1993. godine). Prijateljski mi je ponudjena prilika, koju sam iskoristila. I uvek cu mu biti zahvalna sto mi je ponudio sansu za bolji zivot -mene i mog deteta. Od mene nije ocekivao ni banku, za ovu, ako mogu da kazem "uslugu". Moja odluka da se udam za papire, niti je ukaljala moj obraz, niti je poljuljala moj ponos i dostojanstvo. Jer da jeste, ja ne bih ovo ni napisala!
    Da si ti, draga koleginice, prosla kroz ono sto sam ja prozivela u vreme najvece krize u mom zivotu, verovatno bi i ti uradila isto, da si bila na mom mestu.

    Da, apsolutno se ne slazem sa tobom.

    P.S. Ako je po tvom misljenju, citiram: "glupa tema skroz", zasto si se uopste "iskazala" na istoj?
    imala si srece sto si nasla coveka i nisi cekala 98-u kao ja.
    da sam dobio srbijanski pasos....nikad nebi napustio srbiju
    i dan danas bi trunuo u njoj.

  3. #18

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    moj buraz je u francuskoj, studirao je tamo, ostao je da živi i nasuprot svemu i svojoj nekretnini i toliko je godina već tamo i radi, ali mu nisu dali državljanstvo dok nije stupio u brak sa francuskinjom. uzeli su se iz ljubavi, bar nema razloga da drugačije verujem. mogao je da bira, nije mu trebalo ništa od nje, papiri mu nisu bili neophodni jer je imao boravišnu.
    potpuno se slažem sa onima koji pristaju da za bolji život, svoj i svoje porodice stupe u brak, radi dobijanja dozvole za rad ili boravak. zašto da ne? pa čak i da se plati toj osobi koja je u EU, USA, Kanadi ili već gde-i to, zašto da ne? za koru hleba, nema poniženja. sramota je ukrasti i sedeti skrštenih ruku! sve drugo je prihvatljivo.

    pa evo i kod nas-čujem kinezi daju i po 4000 eura da stupe u brak sa nekim našim državljaninom-kom kako bi dobili naše državljanstvo. Da li je to istina? Pitam informacije radi, nemam potrebu da se ženim za 4000e (pa ni za mnogo više).
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  4. #19

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    imala si srece sto si nasla coveka i nisi cekala 98-u kao ja.
    da sam dobio srbijanski pasos....nikad nebi napustio srbiju
    i dan danas bi trunuo u njoj.
    neko trune, neko cveta. takav je život. kad si ti otišao? imaš hrvatski pasoš ili...?
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  5. #20

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    neko trune, neko cveta. takav je život. kad si ti otišao? imaš hrvatski pasoš ili...?
    "hrvatski"....a zasto hrvatski i koji k.... mi on treba?

  6. #21

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    "hrvatski"....a zasto hrvatski i koji k.... mi on treba?
    pa sa nekim papirima si morao da odeš odavde, je li tako? sa kojim si papirima otišao, ako se sme znati? Kad si otišao?
    pomisilio sam da imaš hrvatski pasoš pa si na osnovu njega otišao u USA.
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  7. #22
    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    moj buraz je u francuskoj, studirao je tamo, ostao je da živi i nasuprot svemu i svojoj nekretnini i toliko je godina već tamo i radi, ali mu nisu dali državljanstvo dok nije stupio u brak sa francuskinjom. uzeli su se iz ljubavi, bar nema razloga da drugačije verujem. mogao je da bira, nije mu trebalo ništa od nje, papiri mu nisu bili neophodni jer je imao boravišnu.
    potpuno se slažem sa onima koji pristaju da za bolji život, svoj i svoje porodice stupe u brak, radi dobijanja dozvole za rad ili boravak. zašto da ne? pa čak i da se plati toj osobi koja je u EU, USA, Kanadi ili već gde-i to, zašto da ne? za koru hleba, nema poniženja. sramota je ukrasti i sedeti skrštenih ruku! sve drugo je prihvatljivo.

    pa evo i kod nas-čujem kinezi daju i po 4000 eura da stupe u brak sa nekim našim državljaninom-kom kako bi dobili naše državljanstvo. Da li je to istina? Pitam informacije radi, nemam potrebu da se ženim za 4000e (pa ni za mnogo više).
    bez 30.000 dolara ne bi nikom htio da uradim papire jer je to brak bez ljubavi.

    tko ima para za razbacivanje.....eee paa neka plati...

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    pa sa nekim papirima si morao da odeš odavde, je li tako? sa kojim si papirima otišao, ako se sme znati? Kad si otišao?
    pomisilio sam da imaš hrvatski pasoš pa si na osnovu njega otišao u USA.
    jesi ti naivan!

    pa ti sa svojom pamecu nikad nikud neces moci da odes.

    nisam imao nicije drzavljanstvo..
    bio sam na kosovu 6 god. i odatle sam otisao
    pravo u LAS VEGAS gde i dan danas zivim bez ikakvog drzavljanstva....

    kako to ti da shvatis??
    Poruku je izmenio euridika, 16.08.2008 u 12:33 Razlog: uzastopne poruke

  8. #23

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    jesi ti naivan!

    pa ti sa svojom pamecu nikad nikud neces moci da odes.

    nisam imao nicije drzavljanstvo..
    bio sam na kosovu 6 god. i odatle sam otisao
    pravo u LAS VEGAS gde i dan danas zivim bez ikakvog drzavljanstva....

    kako to ti da shvatis??
    zajeb. si se. treba mi viza za odlazak preko grane, ali je uvek dobijem bez problema, još i zakasnim na zakazani termin, oni u ambasadu kažu: izvolite. čuo si za rotaract? member

    ako mi još detaljnije objasniš, verovatno ću shvatiti tu tvoju dogodovštinu. otišao si određenim dokumentima.kojim? na svoje ime ili na tuđe? prošao si kroz kontrolu na ulasku u USA? kako,ako nisi imao nikakve papire?ili si imao?
    Orem duboko, sadim iluzije, okopavam mrnju, berem sujetu, skladitim zlato, prodajem ideje (merkantilne, tvrde)-povoljno!

  9. #24

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat paor kaže: Pogledaj poruku
    ako mi još detaljnije objasniš, verovatno ću shvatiti tu tvoju dogodovštinu. otišao si određenim dokumentima.kojim? na svoje ime ili na tuđe? prošao si kroz kontrolu na ulasku u USA? kako,ako nisi imao nikakve papire?ili si imao?
    tesko ti to mozes shvatit.

    DA....imam neogranicen boravak u USA
    bez drzavljansva i zelene karte.

    ako odgonetnas kako sam to dobio...reci cu ti i kako sam usao....dotle se zadovolji sa ovim.

  10. #25

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Molim vas da prepiske privatne prirode vodite putem pp-ova, mejlova ili već nekakvih drugih kanala, tema je jasna i vi već neko vreme ne razgovarate o temi.
    Hvala vam
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  11. #26

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Ok prodajte se za papire...boli me bas dupe
    meni je moj obraz vazniji
    Samo bi se zbog ljubavi udala.....nikakavih papira.....
    Valda ste se namucili kao sto kazete...pa tako razmisljate...ja kao sto vam kazem sve imam i bas mi nista ne treba....ni papiri, ni pare, a ni hleb ja zivim od ljubavi

  12. #27

    14 Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat Rohalj Baze kaže: Pogledaj poruku
    Ok prodajte se za papire...boli me bas dupe
    meni je moj obraz vazniji
    Samo bi se zbog ljubavi udala.....nikakavih papira.....
    Valda ste se namucili kao sto kazete...pa tako razmisljate...ja kao sto vam kazem sve imam i bas mi nista ne treba....ni papiri, ni pare, a ni hleb ja zivim od ljubavi
    Kad sve imas....
    Zato tako i pricas.

  13. #28

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Ja parcetom papira palim vatru...parcetom papira brisem guzu kad kakim...

    Vidis baba ja za to ne koristim paprce papira......koristim toalet papir

    Jebote, vama su pare izgleda sve u zivotu??????


    Ne znam, mozda...[/QUOTE]

  14. #29

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Jebote, vama su pare izgleda sve u zivotu??????
    tebi verovatno nisu zato sto ih imas.. novac nije parce papira.. nje to kao u filmovima kad mafijas novcanicom pali cigaru.. novac znaci mnogo onima koji ga tesko zarade..

    ne vidim nista lose u udaji zbog papira, covek samo trazi svoje mesto pod suncem i da se sto bolje obezbedi za zivot..
    ne vidim zaso bi se time kaljao obraz..
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #30

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    SQUAW--imas li ti nekih problema majke ti? koliko ces jos losih reputacija da mi posaljes??
    da imas i malo mozga, shvatila bi da svako ima pravo na svoje misljenje...

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •