Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    14 Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!

    Prošle godine u ovo vreme Kiki je počeo da koristi nonu / nošu (kako god) , u toku dana.

    Noću nismo mogli ( ili nismo hteli bez pelena).

    Tada je imao dve godine i dva - tri meseca.

    Pedijatar nam je dao savet da ga pre navršene druge godine, ne stavljamo na nonu
    (jer je u protivnom moglo da ostavi velike posledica na detetovu psihu).

    Mnogo priče, i još mnogo priče i ubeđivanja, ali smo uspeli da savladamo i tu ''prepreku''.


    Ono što nam je preostalo je, da se oslobodimo i noćnog mokrenja u krevet, sa ili bez pelena.


    Ovih dana smo na tom zadatku, pa me zanima, na koje ste načine rešavali i ove male, slatke muke?


    Opet mnogo pričamo, dogovaramo se.
    Ide nam nekako.
    Nekada mi se čini da smo napravili korak napred, nazad dva.
    Nekada uspevamo da ostanemo celu noć suvi . (uz neibežno buđenje na 3 - 3,5 sati)


    Mislim da je najbitnije biti uporan i ne odustajati.

    Mame, tate ...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!

    Moje iskustvo je da je sve prošlo lako s obzirom na iskustva mojih drugarica sa njihovom potomcima... Mojim momcima je Deda Mraz odneo pelene sa pune 2,5 godine i nije ih vratio...
    Preko dana nismo imali problema, na početku sam ih stalno nudila ''nošom'' , a posle su sami počeli da traže...
    Noću je bila druga priča.Nisam ih budila, jer sam od iskusnijih mama čula da se onda odvikavanje oduži, nego sam ih puštala celu noć... Prvih nekoliko dana je krevet bio mokar oko 2 - 3 ujutro, pa bismo muž ili ja onako sanjivi presvlačili njih i posteljinu i onda bi do jutra ostali suvi. Jedan momčić je nakon 2 - 3 nedelje izbacio i to noćno presvlačenje, ali je drugi to ''malo razvukao'' do aprila. Bilo je dana kada bi se i on budio suv, ali bi se povremeno ponavljalo da se upiški tokom noći...

    Bitno je da nisam odustajala od namere i nisam vraćala pelene... Moja kuma je detetu na kraju noću vratila pelenu jer nije mogla da se budi i ustaje da proveri da li je dete mokro ili ne i sad još uvek sa nepunih 5 godina kumiću se desi da se upiški tokom noći...

    Moj savet je samo da se pripremiš i budeš istrajna u toj nameri jer je i leto pravo vreme za takvu stvar!
    Pozdrav od mene i očekujem da ćeš nam javiti da si uspela... i ljubac za Kikija

  3. #3

    Odgovor: Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!

    Nikada nas nije preterano brinulo da li ce se nocu upiskiti ili nece.
    Moze se detetu objasnjavati, pricati ali dok dete fizicki ne ``sazri``, nema od toga nista.
    Pelenu smo skinuli tek kada je nocima ostajala suva.
    Ono sto je najbitnije, nikako ne treba nabaciti detetu osecaj krivice, mislim da je do 4. godine sasvim normalno ako se dete upiski.

    Moze posluziti i jedno budjenje nocu ali nama je bilo lakse da stavimo pelenu i da svi spavamo mirno do jutra.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!

    Moji su sami skinuli pelene cim je doslo leto i pocelo da przi sunce...kome je do pelena na 40 stepeni?
    Nekoliko noci se jesmo probudili mokri svi koji smo se zatekli u bracnom krevetu, jer je upisanko preskocio iz krevetica kod nas ali i to se retko desavalo. Nosha je uvek bila pored kreveta, pa je sam poceo da se budi i trazi da piski.
    A cera je bila fascinirana zapisavanjem cveca u basti kod moje stare majke tako da pelene nisu dolazile u obzir. Nocu se budila i trazila da piski u saksiju. Pa je _deda_ jednu noc siznuo sto ne moze da spava jer se ja objasnjavam s njom usred noci da to moze da radi samo kod bake bla, bla, bla...ustao iz kreveta, pocupao mi cvece iz saksije i ubacio u nonu..."Evo ti saksija, botanicaru tvrdoglavi!" E jedino kad dodje trenutak da kaki onda trazi pelenu. I cupka nogama, stiska pesnice i nema sanse da sedne na noshu. Onda sta cu, navucem joj pelenu jer ubedjivanje ne pomaze, ona napravi blazen izraz lica, osvezi prostoriju i kaze:"Sad skini"
    I nema pravila. Svako dete je prica za sebe. Treba imati vremena i strpljenja, biti uporan i to je to. I nista ne raditi na silu.
    Bratova cerka, sreca nenina je bas dugo nosila pelene. Secam se da smo joj kupovali noshe koje sviraju, pa tapacirane sedalice za wc sholju, obecavali kule i gradove i c...nece...flegma. I samo je jedan dan rekla:"Necu vise nosim papmes" Kao onaj vic o crnogorcu koji nije hteo da prica do desete godine.

    Gogo srecno i ljubi ga dZoukaaa!
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #5

    Odgovor: Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!

    Bubi je jako rano počeo sam da traži nošu da kaki, već sa godinu dana, valjda mu se nije sviđao osećaj, ko će znati.
    Tako je spontano prestao i da se upiški preko dana. Međutim, noćno upišavanje je potrajalo malo duže, ali nisam odustajala. Ustajala sam po par puta u toku noći da ga presvlačim i menjam posteljinu.Kasnije sam počela da ga nudim noću da piški dok mi jednu noć nije rekao da neće da ustaje da piški i da se neće upiškiti u krevet.
    Valjda sam ga iznervirala sa tim dizanjima usred noći, detetu dosadilo da ga stalno budim pa je pronašao rešenje, da ostane suv do jutra.
    Ceo taj proces odvikavanja od noćnog upisavanja je potrajao oko 3 meseca.
    Mislim da samo treba biti uporan i strpljiv.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #6

    Odgovor: Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!

    Iz pelena čovek nikad ne izađe. Uvek se u njih vratiš, jebeš ga

    Kad je počelo ono bombardiranje znam da sam se pogubila u prvim danima. Uopšte nisam znala na šta će to da liči. Kad je pala ona prva bomba ja sam mislila sad ćemo svi u neka grupna skloništa i kad iz njih provirim, ako preživimo da provirimo, ukazaće mi se ugarak od mog grada, brisan prostor. Pelene i mleko su mi onda prve pale na pamet. I tako ja odlučim da počnem da učim moje dete da ide na nošu sa 15 meseci. Jednom kakio pored, tri puta u nju, šest puta u nogavicu i džaba smo se mi radovali, sedeli i čitali Riznicu kad to nije urodilo plodom ama uopšte

    Onda je jednog dana nakon nekoliko meseci sam tražio nošu da kaki jer mu se gadilo da mu se to lepi za dupe, a nastavio da piški u pelenu. Pa onda skinuli pelenu preko dana, stavljali samo noću i ujutru se strašno radovao kad je sačuva. Nije uspevao uvek. Na kraju se spojilo nekoliko dana da smo uveče vraćali jednu istu pelenu dok nije promenila oblik. Kažem ja - aj da je skinemo vidi kako je ružna i ne treba ti više, on kaže ajde i tako ostanemo bez pelena. Nikad nas nije upišao, ako mu se piškilo noću on krene da plače zato što je besan što mora da se probudi zbog te potrebe. I mnogo mi bilo smešno, stoji i žmuri i piški, ja držim nošu a on kuka kao ranjenik, pa kad završi nekad i gaće ne navučemo već se obruši na krevet ponovo i spava

    Pelene smo potpuno izbacili već proleće posle bombardovanja
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!

    Mislim da je sa devojcima sve to mnogo lakse i brze.Muski su brate mili komplikovani od samog rodjenja.Govorim to naravno prvenstveno iz licnog iskustva.Cerkica mi je sa 10.meseci trazila nonu a pelene je ostavila pre druge godine.Nocno mokrenje je i dalje bilo prisutno,ali moje dete popije puno tecnosti i nemoguce je da ne piski nocu.U pocetku sam je budila na svakih sat vremena a vremenom je ona sama pocela da se budi kad joj se piski.Nona stoji pored kreveta,ona sama ustane,piski i vrati se u krevet.
    Sa ovim malim muskim je prica sasvim drugacija.On samo tera po svome.Nije htreo da ide na nonu nikako,a ja nisam htela da navaljujem,jer su muski po tom pitanju komlplikovani.Pre dve nedelje sam mu skinula pelenu i pocela da ga stavljam na adapter za wc-solju.Rado piski tu,ali i dalje mu se desi da obavi i u gacice.Nocu mu stavljam jos uvek pelenu jer mu je puna pelena ujutru kad ustane.Nadam se da cemo ovog leta sve resiti.

  8. #8

    13 Odgovor: Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!

    Uspeli smo posle nedeljak dana.
    Uz mnogo priče i malo truda izbacili smo pelene,
    i u noćnom periodu.

    Hvala vam svima

    Sada spavamo po celu noć, bez odlaska u toalet.
    (gde ste me pronašli ovako lepo vaspitanu )

    za sve klince i njihove mame.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #9

    Odgovor: Sada smo ''veliki'' i ne trebaju nam pelene!

    Tek sam sad pročitala da si uspela u poduhvatu zvani '' odvikavanje''!!!
    Pozdrav i tebi i Kikiju!!! Sad ste stvarno veliki!!!

Slične teme

  1. Veliki brat VIP 2013
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 04.05.2013, 12:02
  2. Veliki brat 2011
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.05.2011, 20:31
  3. Veliki Brat VIP 2010
    Autor Lilith_021 u forumu Spomenar
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 17:20
  4. Aleksandar Veliki
    Autor blueella u forumu Istorija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 18:37
  5. Veliki problem
    Autor dachaki u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 01.11.2007, 15:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •