Davati sebe? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 39

Tema: Davati sebe?

  1. #16

    Odgovor: Davati sebe?

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Svu svoju energiju ulozila sam u druge ljude noseci na svojim ledjima i njihove probleme, cak mozda vise i nego oni sami. Iscijedise me skroz.
    ...kao limun.
    I kad je doslo do toga da ne mogu vise, poslusala sam savet jedne meni drage osobe koja mi je rekla: teraj to sve dodjavola (u malo drugacijem kontekstu...)
    I jesam. Sve one koji su navikli samo da uzimaju, a nista ne daju, bas ti koji me cede i prave od mene limunadu, sam sikterisala. Zbog takvih mozda nisam primetila one koji jesu spremni da uzvrate i na dobro vrate jos boljim. Moja greska. Dajem i ne znam kad je dosta...cesto pogresnim ljudima.
    Ko tebe kamenom ti njega hlebom? Ma ni u najvecem ludilu
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #17

    Odgovor: Davati sebe?

    davala najbolji deo sebe ljudima koji ne zasluzuju . sad vise ne. sve po zasluzi
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #18

    Odgovor: Davati sebe?

    ... mene povremeno prevare pa se dam
    a one me uzimaju kako stignu i rukama i ustima i ... svakako ...
    Poruku je izmenio Kal_el, 17.09.2008 u 18:55 Razlog: zamenjen je igraç sa brojem 16 a u igru uşao igraç s brojem 22 :uzbud:
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #19

    Odgovor: Davati sebe?

    Ne umem da kazem NE
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  5. #20

    Odgovor: Davati sebe?

    pa narawno,uwjek sam tu da pomognem nekako,da ga nasmijem oraspolozim,ako je crno,da naprawim ambijentmda uticem,mogu to,i umijem

  6. #21

    Odgovor: Davati sebe?

    Naravno da se svi dajemo. Uglavnom što moramo (škola, posao, standardne obaveze u raznoraznim društvenim odnosima), ali i zato zato što želimo (osobama do kojih nam je iz nekog razloga stalo)...

    Jako je teško biti potpuno izbalansiran u davanju sebe. Pre svega zato što smo emotivna bića, sklona iracionalnim zaključcima. Nije retko da se dajemo premalo, onda kada moramo, a previše, onda kada to želimo. Takvo ponašanje ume da bude izvor naših frustracija. Nije dobro ni jedno drugo...

    Da li vam se dogodilo da ste doživeli iznenadnu pomoć od neke nepoznate, ili nedovoljno poznate osobe, a da niste to uopšte očekivali? Ja jesam. I to u nekim ključnim trenutcima svog života. S druge strane, verujem da je većina nas doživela razočarene upravo od neke osobe za koju je pre toga smatrala da je to nemoguće.

    Šta činiti? Ništa posebno. I dalje davajmo sebe. Možda malo opreznije, ali svakako se davajmo. Ne znam zašto, ali sam uveren da je svako naše davanje zalog za uzvratno davanje neke osobe nama, i to onda baš kada nam to bude potrebno, iako možda nećemo ni znati tu osobu koja nama se tada dala...
    Poruku je izmenio memento, 17.09.2008 u 20:17 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Davati sebe?

    Mislim da to sve zavisi od situacije i okolnosti koje istu određuju:ponekad je ''davanje'' sebe ograničeno iz nekih razloga koje na koje ne možemo da utičemo.Tada se javlja i osećaj potištenosti zbog nemogućnosti (pre)davanja osećaju,osobi,ili nečem drugom.
    Vrlo često mi sami ograničavamo i deo koji odvajamo od sebe i ''poklanjamo'' drugima.
    Znači,barem prema meni,više smo sputani,na ovaj ili onaj način,u tom činu davanja sebe,nego što smo zaista u stanju da to učinimo.
    Postoje i situacije kada davanje sebe ostvarimo upravo na onaj način na koji nama odgovara(jer ponekad je način na koji dajemo sebe,način koji nam ne odgovara),onda je to možda istinska sreća.A sreća je retka.Gotovo neuhvatljiva.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #23

    Odgovor: Davati sebe?

    Dajem sebe. Nekad dobijem i kritiku da se suviše dajem.
    Volim ljude i nije mi teško da se dam.
    Dajem sebe kad osećam da treba da se dajem. I da mogu. Da želim.
    Ima situacija kada stanem na loptu i prestajem da se dajem. Ne dajem sebe kad osetim da druga strana zahteva to od mene jer smatra da sam dužna da se dam (ne volim posesivnost). Prestajem da dajem sebe kad to davanje prestaje da bude davanje pozitivne energije i ulivanje beznađa, agresivnosti, besa, negativnih emocija (prosto, postoje energetski vampiri koji ne zaslužuju da im se dam). Prestajem da dajem sebe kad neko posle svega okrene leđa i zatvori vrata dupetom. Tj. kad to učini dva puta, treći put je kraj.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #24

    Odgovor: Davati sebe?

    Ponekad i previse,
    ponekad i pogresnim ljudima,
    ponekad svesno ,
    ponekad nesvesno,

    ...ali se uvek posle toga osecam bolje,ako
    sam uspela u datom trenutku nekom pomoci...

  10. #25

    Odgovor: Davati sebe?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ponekad i previse,
    ponekad i pogresnim ljudima,
    ponekad svesno ,
    ponekad nesvesno,

    ...ali se uvek posle toga osecam bolje,ako
    sam uspela u datom trenutku nekom pomoci...
    Tako to biva...ali mnogo je dobar osećaj,davati se,a zauzvrat ne očekivati ništa...tada uvidiš istinsku lepotu davanja...

  11. #26

    Odgovor: Davati sebe?

    Očekujem od ljudi kojima dajem sebe da budu srećni,dajem sebe jer me to čini srećnom,to čini smisao mog postojanja. Dajemo se našim roditeljima ,braći i sestrama,prijateljima,našim životnim partnerima,našoj deci i na kraju svim ljudima na ovoj planeti.Dajemo se kroz naše misli o ljubavi,miru i sreći svim bićima na zemlji,i kroz naša dela koja su od Boga data i po Božijoj volji.

  12. #27

    Odgovor: Davati sebe?

    dajem sebe..i kad se dajem, dajem se bez zadrške..
    bar to ne može da se potroši, baš naprotiv, što više dajem, više dobijam onaj predivni, neprocenjivi osećaj da si nekom izmamio osmeh, ulepšao dan, život čak..

    i nikad ne brinem o posledicama i uvek ponovo i ponovo krećem otvorenog srca bez obzira što često budem i povredjena..probala sam drugačije, probala da budem oprezna, da dajem na kašičicu dok se ne uverim kakav je ko, ali onda to nisam ja i izostaje moje zadovoljstvo..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #28

    Odgovor: Davati sebe?

    Ja sam to postavila malo drugačije.
    Termini Uzimala-Da(va)la nisu baš bliski toj mojoj "postavci".

    Jednostavno postoje dve osnovne kategorije ljudi:
    kojima pripadam i
    koji mi pripadaju :
    prva se odredi rođenjem - roditelji brat i moja i bratovljeva deca
    druga - kroz život - poznanstva, prijateljstva i ljubavi.

    Prvi mogu da rade šta hoće jer su moja krv
    Drugi mogu da rade šta hoće jer su uspeli da prođu kroz trista zaštita, prepreka, zidina,
    tvrđava, snajperskih gnezda, zamki, krda i čopora - zveri i čuvara ...
    i da uđu u moje sr(daš)ce na Velika vrata.
    (računa se i ulazak na mala vrata ).


    Postoji treća grupacija - to su oni obični, svakodnevni prolaznici.
    I njima u prolazu pripadnem. Onoliko i onako kako oni sami odluče.
    Tu nemam sredinu ...
    za dobrog prolaznika sam odličan, ma - najbolji prolaznik
    ... a ...
    za velikog prolazećeg skota - najveća prolazeća skotina.

    I četvrta grupa ... to su ti "oni" - kojima bi se trebalo opraštati ili ne_opraštati.

    Ja tim četvrtima ne opraštam (više), a nekada ponekome i jesam.
    Ali, ne vredi, to je obično gubljenje vremena i (tako dragocene) energije - skot je skot. ...
    pa ne kaže se za dž. "Jednom skot Uvek skot".

    Eto ...
    tako ja to postavih.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #29

    Odgovor: Davati sebe?

    dajem sebe osobi koja ne moze da me ima-koja je onda svrha tog prepustanja i bezuslovnog davanja?znaci-pruzi koliko je zasluzeno,uzvrati koliko je tebi pruzeno,cuti i trpi...
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  15. #30

    Odgovor: Davati sebe?

    Davati sebe ima smisla jedino ako uzimaš od drugog sve...iluzije da ti se neko drugi daje koliko može ili iluzije da je to što činiš drugom davanje sebe koliko i kako onom koga uzimaš i treba ne spadaju u odnos na koji sam aludirao u boldovanom...ljude rođene da kupuju i prodaju se za zablude,jeftine ili skupe nije ni važno,ne računam u one koji su uopšte merodavni da diskutuju na ovoj temi...mada ima istine da je sve relativno,naročito poimanje davanja i uzimanja,a naročito kada je to samo subjektivni doživljaj,ali je i relativno zbog prosečnosti koje ima najviše...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li lažete sami sebe?
    Autor PropelerZviz u forumu Filozofija
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 01.12.2015, 15:41
  2. Zašto se Srbija stidi... same sebe?
    Autor WEISHAUPT u forumu Politika
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 13:19
  3. Smatrate li sebe partibrejkerom?
    Autor gogothegreat u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 20.08.2012, 12:57
  4. Smatrate li sebe lepom/im?
    Autor makilli u forumu Lepota
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 16.08.2012, 15:21
  5. Ocenite sebe
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 13:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •