Mostar Sevdah Reunion
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Mostar Sevdah Reunion

    Mostar Sevdah Reunion



    muzički sastav iz Mostara čiji se muzički izraz gotovo u cijelosti sastoji od sevdaha, sevdalinki i romske muzike u modernim aranžmanima. Možda je najbolji opis muzike Mostar Sevdah Reuniona "Balkanski blues". Sastav čine Mišo Petrović (gitara),Sandi Duraković (gitara), Nermin Alukic Cerkez (vokal i gitara) , Elmedin Balalic Titi (vokal i harmonika), Marko Jakovljevic (bas), Gabrijel Prusina (klavir) i Senad Trnovac (bubnjevi).

    Idejni začetnik sastava je Dragi Šestić, producent i menadžer benda. Prvi album je snimljen u Centru Pavarotti u Mostaru i izdan je 1999. godine za izdavačku kuću World Connection iy Holandije. Slijedi saradnja sa Šabanom Bajramovićem i izdavanje drugog albuma. Nakon prekida saradnje sa Šabanom Bajramovićem, Dragi Šestić 2002 godine otkriva Ljiljanu Buttler i snima dva albuma (The Mother of Gypsy Soul i The legends of Life)za Snail Records. Između dva albuma s Ljiljanom Buttler, snimljen je album A Secret Gate 2003 godine. 2006 izlazi ponovo album sa Šabanom Bajramovićem , a 2007 Cafe Sevdah kojim je bend prezentirao najnovije pjevačko otkrovenje iz Prijedora-Nermina Alukića Čerkeza.

    Diskografija
    1. Mostar Sevdah Reunion: "Mostar Sevdah Reunion" (1999)
    2. Mostar Sevdah Reunion presents Šaban Bajramović: "A Gypsy legend" (2001),
    3. Mostar Sevdah Reunion and Ljiljana Buttler: "The Mother of Gypsy Soul" (2001),
    4. Mostar Sevdah Reunion: "A Secret Gate" (2003),
    5. Mostar Sevdah Reunion and Ljiljana Buttler: "The legends of life" (2005),
    6. Mostar Sevdah Reunion: "Saban" (2006),
    7. Mostar Sevdah Reunion: "Cafe Sevdah" (2007).
    http://www.mostarsevdahreunion.com/
    Poruku je izmenio swba, 18.06.2008 u 08:50 Razlog: slika :)
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Mostar Sevdah Reunion





    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Mostar Sevdah Reunion



    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Mostar Sevdah Reunion

    Iz tiha me glava boli

    Ne bolujem od bolesti, već od silne ljubavi

  5. #5

    Odgovor: Mostar Sevdah Reunion

    Postava koja ima zakonska prava na naziv Mostar Sevdah Reunion su

    Ilijaz Delić - vokal
    Nedžo Kovačević - violina i vokal
    Sead Avdić - bubnjevi i udaraljke
    Mustafa Behmen Mujo - gitare
    Muris Varajić - gitare i vokal
    Suad Pašić - klarinet i saksofon
    Muhamed Pašić - bas gitara
    Nermin Drakovac - harmonike



    evo i nesto za dernek,sa novog albuma




    Untitled Page




    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Mostar Sevdah Reunion



    muzički sastav iz Mostara čiji se muzički izraz gotovo u cijelosti sastoji od sevdaha, sevdalinki i romske muzike u modernim aranžmanima. Možda je najbolji opis muzike Mostar Sevdah Reuniona "Balkanski blues". Sastav čine Mišo Petrović (gitara),Sandi Duraković (gitara), Nermin Alukic Cerkez (vokal i gitara) , Elmedin Balalic Titi (vokal i harmonika), Marko Jakovljevic (bas), Gabrijel Prusina (klavir) i Senad Trnovac (bubnjevi).

    Idejni začetnik sastava je Dragi Šestić, producent i menadžer benda. Prvi album je snimljen u Centru Pavarotti u Mostaru i izdan je 1999. godine za izdavačku kuću World Connection iy Holandije. Slijedi saradnja sa Šabanom Bajramovićem i izdavanje drugog albuma. Nakon prekida saradnje sa Šabanom Bajramovićem, Dragi Šestić 2002 godine otkriva Ljiljanu Buttler i snima dva albuma (The Mother of Gypsy Soul i The legends of Life)za Snail Records. Između dva albuma s Ljiljanom Buttler, snimljen je album A Secret Gate 2003 godine. 2006 izlazi ponovo album sa Šabanom Bajramovićem , a 2007 Cafe Sevdah kojim je bend prezentirao najnovije pjevačko otkrovenje iz Prijedora-Nermina Alukića Čerkeza.

    Diskografija
    1. Mostar Sevdah Reunion: "Mostar Sevdah Reunion" (1999)
    2. Mostar Sevdah Reunion presents Šaban Bajramović: "A Gypsy legend" (2001),
    3. Mostar Sevdah Reunion and Ljiljana Buttler: "The Mother of Gypsy Soul" (2001),
    4. Mostar Sevdah Reunion: "A Secret Gate" (2003),
    5. Mostar Sevdah Reunion and Ljiljana Buttler: "The legends of life" (2005),
    6. Mostar Sevdah Reunion: "Saban" (2006),
    7. Mostar Sevdah Reunion: "Cafe Sevdah" (2007).
    http://www.mostarsevdahreunion.com/

  6. #6

    Odgovor: Mostar Sevdah Reunion

    Mostar Sevdah Reunion

    Duni vjetre malo sa Neretve


    Duni vjetre
    malo sa Neretve
    malo sa Neretve
    duni vjetre

    Pa rastjeraj
    tamu po Mostaru
    tamu po Mostaru
    pa rastjeraj

    Da ja vidim
    svoju milu Daru
    svoju milu Daru
    da ja vidim

    Bil' se Dara
    poljubiti dala
    poljubiti dala
    bil' se Dara

    Kakva bih se
    ja djevojka zvala
    ja djevojka zvala
    kakva bih se

    Kad se ne bi
    poljubiti dala
    poljubiti dala
    kad se ne bi

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  7. #7

    Odgovor: Mostar Sevdah Reunion

    Mostar Sevdah Reunion

    Dvore gradi Komadina Mujo (duet Halid Beslic)


    Dvore gradi, aman
    dvore gradi, zaman
    dvore gradi Komadina Mujo
    sred Mostara, najljepsega grada

    Ob'lazi ga, aman
    ob'lazi ga, zaman
    ob'lazi ga, c'jeli Mostar redom
    samo nema Zaimove Zibe

    Sto te nema, aman
    sto te nema, zaman
    sto te nema Zaimova Zibo
    za tebe su sagradjeni dvori

    Za tebe sam, aman
    za tebe sam, zaman
    za tebe sam dovore sagradio
    i zezenim zlatom pozlatio

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •