Online savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Online savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    Neka ovo bude naš mali kutak gde ćemo pomagati jedni drugima u vezi svega što ima veze sa nekim aspektom obrazovanja, (upisivanje kurseva, polaganje istih, kako i gde naći knjige, šta i gde možemo da radimo sa našim diplomama...). Sve, baš sve gde će neko od nas imati problem a neko drugi možda biti u stanju da ga reši.


    Dragi moji forumaši,
    sledećeg petka u Beogradu polažem ispit za licencu,za vaspitača,pa ako ima među vama vaspitača koji su to prošli molim da mi kaže nešto više o problem situacijama.
    Poruku je izmenio euridika, 25.06.2008 u 22:36 Razlog: mali dodatak kao uvod u temu

  2. #2

    09 Nostrifikacija diplome

    Lepi pozdrav za svih u mom prvom javljanju na VojvodinaCafe!! Imam za vas jedno pitanje: da li netko ima iskustva sa nostrificiranjem diplome? Želim da se zaposlim u Novom Sadu, ali sam fakultet završila u Hrvatskoj (Ekonomija u ZG), pa me interesuje da li je netko diplomirao u Hrvatskoj i kakva su iskustva s traženjem zaposlenja? Koliko dugo traje proces nostrificiranja diplome? Priznaje li Srbija diplome stečene u RH?? Koji su uveti potrebni da se zatraži nostrifikacija i sl.

    Unapred hvala na odgovorima i vidimo se u prelepom NS!!!




  3. #3

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    Završila sam višu školu likovnih i primrnj. umetnosti u Bg.-nastavnički smer, a sad hoću da se doškolujem na Akademiji lepih umetnosti. Zna li neko nešto o razlici u ispitima, uslovima školovanja tamo...

  4. #4

    13 ispit za licencu!

    cenjeni korisnici, ljubitelji ovog foruma!

    pisem prvi put i odmah, gle slobode , postavljam novu temu! elem, koliko je vama, ili nije, aktuelna ova tema, koliko znanja o datoj temi posedujete i koliko ste zeljni da ih sa drugima delite? po struci sam profesor i radim u jednoj srednjoj skoli. od prosle subote sam postala jedan od glavnih likova u prici: "kako poloziti strucni ispit za nastavnike, vaspitace, strucne saradnike". jedan deo ispita je iza mene, drugi je preda mnom. ako zelite, podelicu sa vama svoje iskustvo. zelela bih da mi vi, ako ste u mogucnosti, ako zelite, pomognete u vezi sa drugim delom ispita. naime, drugi deo ispita podrazumeva drzanje casa, odgovore na pitanja u vezi sa pedagoskom praksom i odgovore na pitanja u vezi sa zakonima. cas cu, nadam se, dobro pripremiti. kada su zakoni u vezi sa vaspitanjem i obrazovanjem u pitanju- bicu okorela strebercina, jer drugacije ne mogu! problem su situacije iz pedagoske prakse. kod sebe imam pitanja koja se ticu prakse u osnovnoj skoli. buduci da radim u srednjoj skoli, mogu da ocekujem ista na ispitu- a nemam ih kod sebe! ima li ih ko medju vama i kako se za odgovore na ista priprema? kojom se literaturom sluzite? na jednom sajtu sam procitala da se za taj deo ispita toplo preporucuje knjiga ljubice prodanovic "proverite kako vaspitavate u skoli". znate li gde bih istu mogla da nabavim? obilazila sam meni znane knjizare u novom sadu, ali bez uspeha! pomoci cu svima koliko mogu, ali se, ujedno, bez stida, pomoci od svih vas nadam!

  5. #5

    Odgovor: ispit za licencu!

    Lepa seko, ako imaš nekoga na filozofskom fakultetu, zamoli ga da ti uzme knjigu iz njihove biblioteke... Poprilično sam sigurna da je tamo imaju... Srećno
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #6

    Odgovor: ispit za licencu!

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Lepa seko, ako imaš nekoga na filozofskom fakultetu, zamoli ga da ti uzme knjigu iz njihove biblioteke... Poprilično sam sigurna da je tamo imaju... Srećno
    zahvaljujem na brzom odgovoru i paznji!

  7. #7

    Odgovor: On line savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    Poz svima!
    Zanima me da li neko zna za neki kurs arapskog jezika,jos bolje individualni casovi- NS naravno.
    Hvala !

  8. #8

    FORKUP fakultet za obrazovanje rukovodecih kadrova BG

    kakav je ovo fakultet???

  9. #9

    Odgovor: On line savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    Zamolila bih, ako je neko od prisutnih polagao državni ispit za zaposlene u jed. lokalne samouprave , da mi ukratko prenese svoja iskustva i na šta bih eventualno trebala da obratim pažnju prilikom polaganja ZUP-a, obzirom da državni polažem kao kandidat sa srednjom školom.
    Unapred se zahvaljujem na svakom odgovoru...:
    molitva:

  10. #10

    03 pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    Imam jedno pitanje a tice se studiranja po bolonji.Zanima me zna li neko koje zvanje stice onaj ko po bolonji zavrsi (visu) sada visoku saobracajnu skolu?Unapred hvala.....

  11. #11

    Odgovor: On line savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    trebao bi biti inženjer saobraćajne struke... ali nisam sigurna... možda još neko zna...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #12

    Odgovor: On line savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    da li neko moze da mi da informaciju da li postoji neki forum za visu poslovnu skolu u novom sadu a da je svezijeg datuma?
    ili kako da dodjem do nekih ljudi sa vps

  13. #13

    Odgovor: On line savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    @ hestia

    Ceka Vas odgovor cim se ulogujete.

    Ukoliko jos nekog zanima ista problematika, neka mi se javi na PP.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  14. #14

    Odgovor: On line savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    Iz kojih knjiga da spremam srpski jezik za prijemni?

  15. #15

    Odgovor: On line savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    @ BluzA

    Moras nam prvo reci da li mislis na prijemni za fakultet (i koji) ili mislis na prijemni za srednju skolu.

    Ukoliko je u pitanju prijemni za fakultet, najjednostavnija stvar je da odes na fakultet koji te interesuje i tamo se detaljnije raspitatas. Mozda postoje i sajtovi na kojima se to moze naci, ali ne znam o kom je fakultetu rec, pa ne mogu pomoci.

    Ako je medjutim, u pitanju srednja skola, stvar je mnogo prostija - postoji zbirka zadataka iz koje se spremaju svi osmaci, sigurna sam da si cuo za to.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pitanja u vezi zdravlja
    Autor ZOE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.07.2010, 12:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •