Online savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18
  1. #16

    Odgovor: Nostrifikacija diplome

    Citat Zbunjena kaže: Pogledaj poruku
    Lepi pozdrav za svih u mom prvom javljanju na VojvodinaCafe!! Imam za vas jedno pitanje: da li netko ima iskustva sa nostrificiranjem diplome? Želim da se zaposlim u Novom Sadu, ali sam fakultet završila u Hrvatskoj (Ekonomija u ZG), pa me interesuje da li je netko diplomirao u Hrvatskoj i kakva su iskustva s traženjem zaposlenja? Koliko dugo traje proces nostrificiranja diplome? Priznaje li Srbija diplome stečene u RH?? Koji su uveti potrebni da se zatraži nostrifikacija i sl.

    Unapred hvala na odgovorima i vidimo se u prelepom NS!!!



    Prvo je potrebno da nadjes fakultet koji ima plan i program sto slicniji tvom fakultetu i lepo nazoves tamo pa se informises. Nezvanicno mora da ti se poklapa oko 60% predmeta i naravno broj godina studiranja. Ako je program 4+1 onda trazis fakultet sa takvim programom, ako imas 3+2 opet trazis .
    Ja sam nostrifikovao diplomu iz Rumunije u Beogradu na jednom od drzavnih fakulteta , treba ti

    1. Original diploma
    2. Izvod iz maticne knjige rodjenih
    3. Dokaz o drzavljanstvu
    4. 2 slike
    5. Zahtev koji popunjujes na licu mesta
    6. Diplomski rad treba predati komisiji
    7. Uplata 24 000 dinara ako si drzavljanin Srbije (ako si stranac taksa je mnogo veca), od kojih 1/3 ide Beogradskom univerzitetu i 2/3 zeljenom fakultetu
    8. Kopije svih tih dokumenata
    9. Preveden na Srpski jezik analiticki program, tj, program tvojih studija. Takodje treba da prevedes diplomu i suplimentarnu dokumentaciju koju dobijas sa diplomom. Sada ne znam kako je sa Hrvatskim jezikom posto je jedan od zvanicnih jezika u Vojvodini, mozda mozes na Novosadskom univerzitetu bez prevoda posto ces tu platiti jedno 200 eura ovlascenom prevodiocu.


    Sve to traje jedno 3-4 meseca ako nemas problema sa dokumentacijom, dok se sastane komisija, pa dok oni to osmotre... strasno. Meni je bilo smesno nostrifikovati diplomu koja je priznata u celoj Evropi a u Srbiji mora da se nostrifikuje . Raspitaj se na zeljenom fakultetu koja je situacija sa fakultetima iz Hrvatske, mozda postoje neke posebne veze jer su drzave bliske.
    A vedea departe este ceva, a merge acolo este cu totul altceva.
    - Constantin Brncuşi

  2. #17

    Odgovor: On line savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    Neka ovo bude naš mali kutak gde ćemo pomagati jedni drugima u vezi svega što ima veze sa nekim aspektom obrazovanja, (upisivanje kurseva, polaganje istih, kako i gde naći knjige, šta i gde možemo da radimo sa našim diplomama...). Sve, baš sve gde će neko od nas imati problem a neko drugi možda biti u stanju da ga reši.



    Ovde je možda prikladno mesto da se đacima i studentima koji ne znaju za projekat "Hoćemo kvalitetniji studentski život!" ostave adrese na kojima mogu da dobiju info. o raznim sitnicama koje život znače. Kažem "... i đacima" jer sve što sledi važi za ljude od 16 do 27 godina, pa i preko te starosne granice - piše sve na tzv. kabezi .




    К Картица је део пројекта Кабезе "Хоћу квалитетан студентски живот!" који је настао са циљем да се студентима, као и младима уопште, пружи могућност да квалитетније проводе своје време.

    Куповином К Картице између осталог добијате право на коришћење близу 70 бесплатних термина на базену као и термине за клизање у леденој дворани! у периоду од шест месеци (од краја новембра до краја маја 2010.)

    Са К Картицом млади треба да интензивирају своје физичке активности, да имају погодности у реализацији својих свакодневних потреба (забава, спорт, путовања, култура, исхрана, превоз, едукација, куповина...) као и да се кроз све те активности на квалитетнији начин друже и заједно са вршњацима позитивно утичу на околину.

    K kartica


    KAB.


    Kako da...

  3. #18

    Odgovor: On line savetnik - pitanja u vezi studiranja, kurseva, zapošljavanja...

    Drage koleginice i kolege, sledece nedelje polazam licencu za vaspitace u Beogradu. Zamolilabih sve koje su polagali ako mogu da mi posalju pripreme iz razvoja govora za predskolsku grupu. Unapred hvala

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Pitanja u vezi zdravlja
    Autor ZOE u forumu Zdravlje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.07.2010, 11:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •