Novosadske vesti - Strana 8
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 125
  1. #106

    Odgovor: Novosadske vesti

    Marinković povukao kandidaturu za upravnika Pozorišta

    Glumac Dragan Marinković Maca odustao je od namere da postane upravnik Pozorišta mladih u Novom Sadu, nakon reakcija javnosti, javili su danas lokalni novosadski mediji.

    Prethodno je predsednik Skupštine grada Siniša Sević na sednici gradskog parlamenta rekao da mu nije stigao nikakav zvanični predlog o imenovanju vršioca dužnosti upravnika Pozorišta mladih i da ne želi da komentariše "priče sa ulice" o predlogu da na tu funkciju bude imenovan Marinković.



    Odbornička grupa "Svi za Novi Sad", koju čine odbornici Srpskog pokreta obnove i Romske demokratske stranke, saopštila je juče da je Skupštini grada predložila da Marinković bude imenovan za upravnika Pozorišta mladih.

    blic
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #107

    Odgovor: Novosadske vesti

    Bojim se da ipak nije bas tako jako povukao kandidaturu

    VojvodinaCafe - Maca ipak novi upravnik pozorišta
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #108

    Odgovor: Novosadske vesti

    "đes'ba Maca" ....upravnik pozorišta mladih jedan zadrigli,masni,nekulturni,češoguzac
    ...mislim,stvarno....ovo,ono
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #109

    Odgovor: Novosadske vesti

    Pobogu ima li u N.Sadu makar iole obrazovanijih ,ozbiljnijih i kulturnijih mladih ljudi za taj posao.Pa gde si mladosti.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  5. #110

  6. #111

    Odgovor: Novosadske vesti

    а novom direktoru pored togа i mnogo više podrške jаvnosti, kаko bi bаrem dobio šаnsu kojа meni nije pruženа.
    rаspirivаli bezočnu kаmpаnju kojа je protiv mene vođenа u gotovo svim medijimа



    Mojа ulogа bilа je potpuno drugаčijа, dа nаrodu, mаkаr nа momenаt, vrаtim osmeh nа lice
    Ne znam ko bi mi inače vratio osmeh na lice kad ne bi bilo tebe, MarinkovićE


    Putuj, igumane I nemoj se više igrati ovog 'oću piškim - neću piškim.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #112

    Odgovor: Novosadske vesti

    ОКТОБАРСКА НАГРАДА ПРОЈЕКТАНТИМА КЕЈА

    ’’Октобарска награда (2012) додељена је ... и пројектантима уређења Кеја Весни Павићевић, Марини Секулић, Јану Пажитнају, Драгани Миљковић и Душку Пилиповићу.
    ... Октобарска награда додељена је за изузетно заједничко остварење на уређењу овог дела града, којим је унапређен животни простор грађана функционално и естетски.''


    ''Staza za trčanje se proteže kejom uz Dunav sa Novosadske strane reke. Kej u dužini od 5180 metara od Mornarice do Kanala DTD je nedavno rekonstruisan i ima pešačku i biciklističku stazu celom dužinom. Tartan staza širine 2 metra prostire se čitavim kejom izuzev od Bulevara cara Lazara do Dunavske ulice (oko 1000 metara) gde se može trčati ili asfaltom sa biciklistima ili između šetača po stazi od behatona. Staza je gotovo potpuno ravna, bez većih nagiba. Na samom keju postoje česme sa vodom za piće na dva mesta. Posađeni su novi drvoredi koji će za koju godinu sigurno doprineti prijatnijem ambijentu i lakšem trčanju u vrelim danima. Za one koji vole večernje trčanje kej je osvetljen. '' (sajt Trčanje)
    Poruku je izmenio Cecara, 28.01.2015 u 20:40

  8. #113

    Odgovor: Novosadske vesti

    Значи, молим стоку да следеће године не слави српску Нову годину.

    А градоначелник и шеф полиције је требало ово да предвиде и мало појачају присуство полиције мајка му стара!

    И, половина коментатора на сајту радија 021 су клинички болесни људи.

    Prebijena dva policajca, 20 kola polupano

    Prebijena dva policajca, 20 kola polupano

    Jedan policajac je teže, a drugi lakše povređen kada ih je noćas, dok su bili van dužnosti, napala grupa momaka.

    Policajci su napadnuti sinoć, pola sata pre ponoći na uglu ulica Janka Čmelika i Hadži Ruvimove, bez ikakvog povoda, saopštila je Policijska uprava.
    Petorica nasilnika su privedena, a protiv 19-godišnjeg Novosađanina B.J. će biti podneta krivična prijava koja ga tereti za nasilničko ponašanje i nanošenje teške telesne povrede. Protiv još dvojice maloletnika i 19-godišnjih M.V. i J.M. krivična prijava će biti podneta zbog nasilničkog ponašanja.

    Incident se desio i na Telepu kada je oko sat posle ponoći deset huligana bejzbol palicama polupalo dvadesetak automobila parkiranih ispred stambenih zgrada na Somborskom bulevaru.
    U toku jučerašnje noći zabeleženo je 12 tuča, saopšteno je iz Kliničkog centra. Zbrinuto je i 12 osoba povređenih u saobraćajnim nesrećama, od toga je dvoje zadržano sa teškim povredama u Urgentnom centru.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #114

    Odgovor: Novosadske vesti

    Šta se ovo dešava? Gde je onaj mirni, lalinski Novi Sad?
    Za vikend 3 obračuna (jedan na Telepu) i sada ovo...

    Blic Online | Navijači pucali jedni na druge ispred škole i vrtića u Novom Sadu

    M. se tada baš vraćao iz škole...a zvali su kada nismo bili tu...sada se niko ne javlja...jbt...
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #115

    Odgovor: Novosadske vesti

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Šta se ovo dešava?
    ..Navijači pucali jedni na druge ispred škole i vrtića u Novom Sadu..
    To će biti i nadalje tako, sve dok policija, vlast i političari ulične i druge bande budu blagonaklono nazivali 'navijači'.
    I, razumljivo, ne samo u Novom Sadu.

  11. #116

    Odgovor: Novosadske vesti

    "Iskopavanje" dinosaurusa danas u Noći biologije


    Manifestacija "Noć biologije" održaće se u petak 19. aprila na Departmanu za biologiju i ekologiju Prirodno matematičkog fakulteta.

    Po treći put, kroz više od 60 radionica, sa ljubiteljima prirode družiće se studenti, saradnici, asistenti i profesori biologije i ekologije.
    Posetioci će moći da učestvuju u "iskopavanju" dinosaurusa, da izoluju DNK, prouče svoje otiske... Od forenzičara iz MUP-a moći će da saznaju kako se na mestu zločina ništa ne može sakriti, od molekularnih biologa da čuju šta su to genetički modifikovani organizmi (GMO), kakve su koristi i potencijalne opasnosti za prirodu i čoveka od njihove upotrebe.

    Imaće priliku da se zabave u različitim kvizovima, da provere svoje znanje iz biologije, da se druže sa slepim miševima, insektima čudnih oblika i veličina, paukovima i drugim životinjama. Maturanti srednjih škola koji žele da studiraju biologiju moći će da dobiju informacije o prijemnom ispitu, studijama, kao i da provere svoje znanje na testu simulacije prijemnog ispita.

    Manifestacija će trajati od 16 časova do ponoći, a ulaz je slobodan.

    021
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  12. #117

    Odgovor: Novosadske vesti

    Ne znam da li sam na dobroj temi...ali posto je aktuelno od juce u Novom Sadu...onda mozda i jeste vest. Nas grad je jednom lepom akcijom, koja promovise (navija) za bliskost... dobio tzv. Mesta za ljubljenje na 13 lokacija. Meni je skroz simpaticna akcija...eto nadam se da ce mesta biti posecena i da nece postati mesta za obilazenje

  13. #118

    Odgovor: Novosadske vesti

    Novi Sad ovih dana nastoji da bar malo, koliko to prilike - opšte raspoloženje i materijalne mogućnosti dopuštaju, podstakne i prazničnu atmosferu.

    Na Trgu slobode je 26. decembra oko podneva nastupilo nekoliko horova. Neugodna košava, tmuran dan i bar malo lepog pevanja za one malobrojne koji su zastali.















    Poruku je izmenio nenad.bds, 27.12.2013 u 10:19

  14. #119

    Odgovor: Novosadske vesti

    Sta se ovo dogadja nekad najbezbedniji grad postao je crna hronika u medijima?

  15. #120

    Odgovor: Novosadske vesti

    TANGO KOD SATA

    ''Za vikend Novi Sad postaje Tango grad
    Vest objavljena: 19.08.2015 09:34
    Ovog vikenda, od 21. do 23. avgusta, Novi Sad će biti Tango grad. Tri dana, na pet lokacija u gradu plesaće se i slušati tango, počev od koncerta u Sinagogi. Svoje umeće tangerosima će preneti maestrosi iz Argentine, na nesvakidašnjem naučnom predavanju govoriće se o povezanosti mehanike i plesa, a poslednjeg dana festivala plesaće se na mestu sa najlepšim pogledom u gradu, kod sata na terasi Petrovaradinske tvrđave...''
    Koliko sam ja odgledao, realizacija ovog dela kod sata na Tvrđavi je bila slabija od ideje: ceo sat kašnjenja s početkom zbog toga što nije provereno na vreme da li ozvučenje funkcioniše, dok nije nabavljena lepljiva traka da se pričvrste ivice plastičnog 'poda' na kome se plesalo; počelo je uz oskudno osvetljenje i tek kroz desetak minuta je donet jedan manji reflektor da osvetljava prostor sa plesačima.

    Ime: T (10).jpg Pregleda: 58 Veličina: 166.3 KB

    Ime: T (11).jpg Pregleda: 41 Veličina: 169.4 KB

    Ime: T (13).jpg Pregleda: 43 Veličina: 197.7 KB

    Ime: T (15).jpg Pregleda: 40 Veličina: 185.8 KB

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Lazne vesti
    Autor Sunny u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.09.2018, 08:12
  2. Muzičke vesti
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 240
    Poslednja poruka: 04.06.2014, 15:13
  3. Auto-Moto vesti
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 04.12.2011, 13:29
  4. Vesti iz sveta softvera
    Autor Morpheus u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.11.2009, 13:08
  5. Linux vesti
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.07.2007, 15:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •