Da li ste spremni za još jednu bebu?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Odgovor koji samo vi možete da date. Jer, imati drugu bebu znači menjati porodicu. Pritom treba razmišljati kako će uticati na ritam vašeg života, finansije, posao, odnos u porodici i, veoma važno, na vašu drugu decu. Roditelji se uglavnom pitaju kada da dobiju drugo dete, više nego da li to uopšte žele. Da li je bolje rađati jedno za drugim kako bi se igrala zajedno, a vi završili posao roditelja male dece u najkraćem mogućem periodu, ili je bolje da se prave vremenski razmaci kako bi svako dobio jednaku brigu i pažnju?
    • Zatrudneti za manje od 18 meseci od prvog deteta kao i više od 5 godina može povećati šanse da se beba rodi pre vremena. Sa malim vremenskim razmakom može biti problem jer majčino telo zahteva više vremena za oporavak; veći vremenski razmak može umanjiti plodnost žene.

    • Najbolje za bebino zdravlje i šansu da se ne rodi prevremeno je ako se sačeka 18 do 23 meseca od porođaja do začetka.

    • Najbolje vreme je, ili ako vam je prvo dete mlađe od godinu dana, ili starije od četiri godine – u smislu odnosa deteta sa roditeljima, rivalstva među decom i njihovog uzajamnog poštovanja. Deca mlađa od godinu dana još uvek nemaju svest o isključivom položaju pre sledećeg novorođenčeta, a ona starija od 4 godine su već imala svu pažnju roditelja i počinju da imaju svoj život.


    Bitno je znati kako će sledeće dete uticati na vaš život, da li ste sigurni da možete toliko vremena da mu posvetite, da li imate finansijskih sredstava, kako se slažete sa partnerom i da li je i on spreman. Najvažnije je postupiti kako vam srce nalaže...


    mojabeba.com

    A da li ste Vi spremni?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Baš sam o ovome razgovarala juče sa mojom kumom, o spremnosti ili planiranju sledećeg deteta...
    Ja o tome ne razmišljam, posle ovih mojih momaka i godina koje imam, mislim da sam još prošle godine rekla da ne planiram još jedno dete (ko zna, mošda opet bude duplo...).
    Moja kuma je neplanirano zatrudnela kada je kumče imalo tri godine i naravno, hvala Bogu, rodila je letos lepu zdravu devojčicu.Sinoć smo šetale i gurala sam kolica i pitala je šta misli sada o svemu, kako joj se čini da je sve ispalo na kraju... Inače, ona je oduvek imala stav - jedno dete i tačka!
    Ispričala mi je da koliko je prvu trudnoću iščekivala i planirala, toliko ovu drugu niti je planirala, niti očekivala, a eto, sad ne bi menjala te stvari u životu nizašta na svetu... Njen sin sa 5 godina, više je okrenut tati, sa njim ide na sportske aktivnosti, odlazi kod njega na posao, sve u svemu, oni su u nekim ''muškim poslovima'' i zadovoljni su time...
    A ona sa mladom damom uživa ispočetka u svim onim prvim rečima, osmesima, pokretima, a sada već i koracima...Koliko je spremnija i zrelija u ponašanju sa drugim detetom može svako da vidi ko je poznavao i ranije. Opuštenija je, sa manje panike i nervoze prilazi nekim tekućim problemima u bebinom odrastanju i sasvim izgleda zadovoljno...
    Upravo zato mislim da je to neka idealna razlika među decom 3-4 godine, jer ovo starije dete se već dovoljno osamostalilo i nije mu potrebna samo mamina pažnja, nego se oslanja i na tatu i sve ostale bližnje...

  3. #3

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Vrlo rado bih imala još jedno dijete. Oduvijek mi je želja imati ih dvoje ali, kako to u životu biva, nikada ne znaš što ti sprema.

    Uvijek sam mislila kako bi bilo super imati i sina i kćer sa razlikom u godinama za dvije godine. Nekako mi se i dan danas to čini najidealnije ali..

    Ta moja želja je trenutno stavljena sa strane zbog utjecaja drugih čimbenika. Vrijeme prolazi a moja želja je sve jača. Sve više i više razmišljam o bebi.

    Moja curica je već velika. Ne vrši zasada presing na mene ali vidim da bi ona vrlo rado brata. Prepoznajem u njoj brižnu sestru i malo patim što joj ne mogu sada udovoljiti želju.

    Moramo se strpiti. Radimo na tome da se poslože kockice. Psihički jesmo spremni ali.. Još samo malo.

    (a valjda me neće onda dvojčeki zahvatiti?)

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #4

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Sada trenutno nikako!
    Ne želim da imam samo jedno dete. Odrasla sam uz dva starija brata i uvek mi je nekako normalno bilo što nas je troje. Čak sam i govorila uvek da ću i ja imati troje. Lepo je kada je razlika između dece neke dve godine, ali da sam tako odradila, sada bi imala poprilično veliki stomak. Moja braća su starija od mene šest i pet godina, tako da kad smo bili klinci, ja im nisam bila zanimljiva. Klinka. To će da mi smeta i kod moje dece ali jbga.. Sada nisam spremna. Biću.. za godinu dana. ( čitaj dve -ili više.. )

  5. #5

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    ne.....

  6. #6

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Sve vise se druzim sa mislju da zakucam jos jednu dvojku!
    Malo me finansije brinu, ustvari to mi je najveca moralna dilema...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Ne još. Beba mi ima nepunih 6. meseci, i ne pada mi na pamet da ponovo prolazim kroz sve radosti i "radosti" tako brzo nakon prvog porođaja. Neka Nemanja malo odraste, napuni jedno godinu ipo - dve, pa možemo onda da pričamo o tome .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  8. #8

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    imam dvojicu,harambase.htela bih ceru,ali kako to da izvedem.slusam razne babske price...o temperaturi u prostoriji...o tome ko ce prvi da zavrsi ...ali neverujem nicemu.mozda za tri cetiri godine...videcu.

  9. #9

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Imam sina od nepunih 5 godina. Spopada me rodbina sa svih strana da ne pravim veliku razliku, da mi je vreme za drugo dete, da nemam šta da čekam itd.
    Prvo, ne vidim razlog da mi se trpaju u sexualni život jer ipak, decu ne donose rode.
    Drugo, NISAM SPREMNA i ne želim sada da rodim drugo dete.
    Daleko od toga da ne želim uopšte više da imam dece. Planiram da rodim bar još jedno, ali ne SADA.
    Kada smo planirali prvo dete sva sam se bila prtvorila u majčinski instikt.Želim drugo dete kada ponovo osetim tu potrebu.
    Dalje, u samu organizaciju života i promene u koje sam se upustila mi se ne uklapa drugo dete.
    Nisam sebična, samo želim da mi život bude lep i isplaniran bar kad je porodica i njeno proširenje u pitanju.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #10

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    I za dve

  11. #11

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Imam dvoje dece.Namerno sam napravila malu razliku(kad smo curici slavili prvi rodjendan napravili smo drugu bebu-znaci razlika je 20 meseci).Sad imaju 4 i 2 1/2 godine.U pocetku je bio haos.Imala sam dve bebe sa razlicitim potrebama sto je teze nego da imas blizance.Danas mi je drago jer se vec igraju zajedno,imaju slicna interesovanja,vezani su jedno za drugo.Trece dete mi se sad nikako ne uklapa jer taman smo usli u fazon.Zelela sam ranije da imam troje dece,ali kad ovo dvoje vec krenu u skolu,ili kad se ponovo zazelim malih beba.

  12. #12

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Kada je Luka napunio pet godina ostala sam trudna drugi put. Desio se spontani pobacaj u 4 mjesecu trudnoce i od tada nisam vise pokusavala. Izgovora je uvijek bilo dovoljno, te selidba, te posao...Luka ovog mjeseca puni deset godina. Moj muz je jedinac, moja sestra mi nedaje nadu da cu ikada postati tetka i sve se vise pitam sto cekam ?! Meni je 31, muzu 37 i vjerujem da nije kasno za drugo dijete. Znam da bi Luka bio odlican veliki brat.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  13. #13

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Bitno je znati kako će sledeće dete uticati na vaš život, da li ste sigurni da možete toliko vremena da mu posvetite, da li imate finansijskih sredstava, kako se slažete sa partnerom i da li je i on spreman. Najvažnije je postupiti kako vam srce nalaže...

    Jeste sve je ovo bitno,ali znam mnoge koji su spremni,a nemaju sa kim....

    Imam dvoje anđela,želela bi da imam još jednog anđelčića ...baš bi želela.

  14. #14

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Da. Jako bih voleo da imam cerkicu. Mozda ovo i nije bas u skladu ove teme ali molio bih postavljaca da mi ne zameri na sledecem oglasu:

    - Menjam tri odrasla sina (psihofizicki zdrava i relativno uljudnog izgleda, ne kradu, lazu samo kada moraju, sa skolom uglavnom nemaju problema, dosta prilenji, kupaju se svaki dan i svaki dan oblace cistu robu a meni ostavljaju brdo prljavog vesa, omiljena hrana su im unutrasnji organi njihovog oca...) za jednu bebu devojcice, jer mi je sinova pun kofer i zato sto sam uveren da su zenska deca neuporedivo bolja...

    Ponude slati pp na memento.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #15

    Odgovor: Da li ste spremni za još jednu bebu?

    Evo,neki dan me sretne prijateljica i razgovor krene baš u pravcu o još jednoj bebi.Njen dečak je isto godište kao i moja buba.Pita me,kad planiram drugo,jesam razmišljala o tome i dodaje da ona ima u planu da zatrudni negde u decembru da bi rodila sledeće godine u sepembru.Moj odgovor je bio da iskreno ne razmišljam o drugom detetu,a ako i rodim još jedno, pre bih sačekala još par godina.Znate šta mi je rekla?Da sam luda i da se ne glupiram,šta imam da čekam kada sam već u godinama a i babe su još uvek žive i vitalne pa će moći da mi ih čuvaju Ko je sad ovde lud i glup?
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li smo spremni za EU?
    Autor Kunic u forumu Politika
    Odgovora: 355
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:03
  2. Ne dojiti bebu zbog estetike grudi?!
    Autor kuta u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 09.04.2009, 19:44
  3. Balalajka za jednu rusku glavu
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.03.2009, 16:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •