Voleti i biti zaljubljen - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Od zaljubljenosti do voljenja je samo jedna tanka nit....Kad' sam zaljubljena chekam samo jednu greshku te osobe da se ohladim ili pak jedan lep gest da bi pochela da je volim....Igrom sluchaja zaljubljujem se u meni vetj dobro poznate osobe...i to sasvim sluchajno...Kad volim onda jendostavno ne postoji nijedan drugi koji bi mi malo skrenuo pazhnju na sebe,dakle samo voljena osoba dolazi u obzir...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #32

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Zaljubljen covek je slep za svet oko sebe i gluv za savete.
    Sve oko njega je lepo, idealno, zivot je bajka.
    Kolena klecaju, glas podrhtava, misli lete samo u jedno smeru.
    U oblacima citas njegovo ime, u suncu vidis njegov osmeh, svet je lep, jer on postoji.
    Oni leptirici, prave neumorne letove po tvom srcu.
    Skaces na svaki zvuk telefona, zeljno ocekujes pisamce na displeju.
    U svakoj pesmi ga pronadjes.
    Kezis se onim ludackim smeskom, a ni sama ne znas zasto.
    Medju ljudima, odlutas mislima, tamo u onu noc, analiziras i secas se svake recenice, pogleda, pokreta ...
    Medju milon drugih pogleda ti primecujes samo jedan.


    Voleti, znaci prihvatiti sve mane i vrline, koje uglavnom idu u kompletu.
    Biti spreman na oprastanja.
    Davati sebe bespostedno, ne ocekivati nista za uzvrat.
    Voleti, najjace, najvise.
    Bez obzira na sve.

    I malo je onih, koji prokrce put do mog srca.
    Malo je onih, koji udju u njega kroz gvozdena vrata.
    Ali kad udju, oni tu ostaju, zauvek.
    Poruku je izmenio bellissima, 21.03.2010 u 22:51

  3. #33

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Voleti i biti zaljubljen?
    Normalno je to ja cu prosto objasniti:
    Ako volis onda si zaljubljen,ako si zaljubljen onda volis.Malo filozofski ali ja bar tako to shvatam

  4. #34

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Za mene su to sve nijanse ljubavi.
    Neki ljudi se non-stop zaljubljuju....ko pcele s cveta na cvet.
    A ima ljudi koji vole dva-tri puta u zivotu.

    Razlika?
    Zaljubljenost je slatka iluzija.
    Ljubav je prihvatanje,davanje.
    Poruku je izmenio lado, 22.03.2010 u 03:01
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #35

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Voleti znači potreban/potrebna si mi jer te volim,a ne volim te jer si mi potreban/potrebna.Ovako je From objasnio razliku između prave ljubavi koja u sebi ima sve odlike altruizma i one druge,koja u sebi nosi sve odlike egoizma.
    Kakve ovo ima veze sa zaljubljenošću,može se neko zapitati.Veza je u sledećem: zaljubljenost je jedna vrsta površnosti,to je površan,mada izuzetno snažan osećaj privrženosti,ili barem ono što u datom slučaju ''zaljubljeni'' misli da privrženost jesete,prema osobi koja se idealizuje i kojoj se ''servira'' idealizovano ''ja'' usled straha od mogućeg gubitka naklonosti te iste osobe.

    Zaljubljenost je privremeno stanje koje može zameniti zrela odluka da se veza nastavi,ukoliko je uzajamna naklonost zasnovana na pravim vrednostima koje se međusobno dopunjuju i dele,ili se pak može završiti,ako ne dođe do pronalaženja sličnosti i uzajamnih vrlina.
    Naravno,uvek postoje i oni slučajevi gde tzv.''zaljubljenost'' i pošto se istroši,ostane spona između dvoje ljudi iz čiste inercije,jer ni jedno nema snage da ''išeta'' iz prazne veze koja ni jednom od dvoje ljudi ništa ne nudi.


    Voleti to je svesno stanje.
    Biti zaljubljen je površnost koja ima velikog uticaja na ono što ljudi u trenutku ''zaljubljenosti'' čine.

    Čovek koji voli može učiti ono što se graniči sa ludilom zbog osobe prema kojoj oseća privrženost i koju ceni.

    Čovek koji je zaljubljen jedino ludorije čini i one nemaju nikakve veze sa osećanjima,jednostavo su ludorije zbog ludiranja.


    Tri stuba ljubavi su poštovanje,razumevanje i ljubaznost-toga u zaljubljenosti nema,ona poništava sve ono što ljubav gradi svesno i uz napor.

    Vrlo često,međutim,ljudi ne znaju da razluče ova dva stanja.Upravo stoga jer su ljudi,a ne mašine za kalkulisanje emocija-naravno,kalkulisanje emocija i ne postoji,već samo manipulisanje,a zaljubljeni čovek je vro često i uzrok i posledica istog.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  6. #36

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Slazem se sa tobom Kohili.
    Ali nisu svi ljudi spremni da vole,da se daju,da ulazu,da se ne stede...
    Ima puno povrsnih....
    Voleti znaci otvoriti sebe.Pokazati svoje dobre i lose strane.Svoje lice i nalicje.Mnogi za tako nesto nisu spremni.Zbog straha ili povrsnosti? Ima i jednog i drugog.Voleti znaci da mozes biti i povredjen.Tako da izgleda je bezbednije biti zaljubljen.

    Lepo sam rekla *Vole samo hrabri*
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #37

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se sa tobom Kohili.
    Ali nisu svi ljudi spremni da vole,da se daju,da ulazu,da se ne stede...
    Ima puno povrsnih....
    Voleti znaci otvoriti sebe.Pokazati svoje dobre i lose strane.Svoje lice i nalicje.Mnogi za tako nesto nisu spremni.Zbog straha ili povrsnosti? Ima i jednog i drugog.Voleti znaci da mozes biti i povredjen.Tako da izgleda je bezbednije biti zaljubljen.

    Lepo sam rekla *Vole samo hrabri*


    Da,lado,hrabrost je sastojak potreban da čovek iz stanja prvobitne sebičnosti kojomse štiti pređe u stanje koje se karakteriše,naziva ljubavlju.Kukavice to zaista ne mogu.
    A niko ne voli onog ko se plaši,kako bi to rekao Aristotel.Plašljivci ostaju na površnosti jer u tim ''površinskim'' vezama,plitkim i bez virova,emocinalnih,lakše plivaju...
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  8. #38

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Ima Kohili i sebicnosti,i kukavicluka,i povrsnosti,nedozrelosti....
    Ima ih mnogo koji najvise vole sebe.
    Ima ih mnogo koji ne bi da daju sebe iz bojazni da ce ih boleti rastanak,usamljenost.Pa se zacaure i ne vole nikad zapravo.Vec kobajagi.
    Ljubav zahteva zrelost ljudi koji znaju sta zele i kako da daju i dobiju ljubav.
    Ljubav je ipak umece.Koje se uci celog zivota.Kad svojom ljubavlju oplemenis i druge i sebe.A to treba znati.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #39

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Posle ovakve divne prepiske; nemam puno šta pametno dodati?

    Koliko god voleo da držim stvari pod kontrolom, nema lepšeg osećaja nego kad te ljubav podigne.
    Ja sam od onih koji joj se predaju bez pogovora,...jako i iskreno.
    Puno ožiljaka nosim zbog ovakvog stava, al ne mislim da se menjam.

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Lepo sam rekla *Vole samo hrabri*
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  10. #40

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Mišljenja sam da je objektivnost nešto što nedostaje mnogima . Jbt...kako je moguće da u zrelim godinama neko pokušava da živi u iluzijama ne želeći da registruje more detalja koje bi svako sa strane lako uočio ? I kako se postaviti prema takvoj osobi koja vam non-stop pokazuje da ne želi ništa drugo da vidi sem onoga što je sama u svojoj glavi stvorila ? Normalno, pogađate da mislim na zaljubljene osobe koje su toliko van realnosti da bilo šta što relanost "uvodi u igru" bude automatski dočekano na nož. Kako god...nikada nisam baš vario isključive osobe (držim se onoga "nikad ne reci nikad") koje "ili vole ili mrze" .
    Neko je napomenuo da zaljubljenost traje kratko...ali verujte mi da znam dosta slučajeva gde je to potrajalo prilično upravo zato što ta osoba nikako nije bila spremna da nekoga prihvati onakvim kakvim jeste već isključivo insistirala na "svojoj slici". Što je najsmešnije na taj način zaljubljena osoba sebe izoluje od svega (jer bilo kakvo opažanje u vezi te "nazovi ljubavi" doživi kao atak ) pa se "kada pukne tikva" (tj...kada se sudari sa realnošću ) nađe sama i mnogo pati jer čak ni bol nema sa kim podeliti jer je sve bliske razjurila ranije.
    Ljubav? Ljubav je kada stojite nogama na zemlji a srce i glava mogu biti u nebesima . Ali...ako ne osećate tlo pod nogama...onda ste samo zaljubljeni (čitaj....neodgovorni za svoje postupke ).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #41

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Kad sam zaljubljena verovatno izgledam kao da sam *duvala travu*.
    Zaljubljenost je neka vrsta pijanstva.
    Zaljubljenost ne zna da rasudjuje,nema meru ni granicu,hirovita,neobuzdana,impulsivna,nezrela...

    A ljubav?
    Mix davanja,prastanja,postovanja,kompromisa,strasti,..
    Znam samo da se u ljubavi ne stedim.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  12. #42

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Zaljubljenost : Mislim da te vidim,i odusevljena sam time sto vidim.

    Ljubav: Stvarno te vidim,i uprkos tome - ostajem.

    eto,to vam je razlika,prosto receno...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #43

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Zaljubljenost : Mislim da te vidim,i odusevljena sam time sto vidim.

    Ljubav: Stvarno te vidim,i uprkos tome - ostajem.

    eto,to vam je razlika,prosto receno...
    Pre nego to krene da trai sreću proveri, moda si već srećan. Sreća je mala i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.

  14. #44

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Zaljubljenost je iluzija kojoj se svesno prepuštamo a nesvesno odabairamo kome ćemo se prepustiti. Pustimo čamac, pa ili plovi ili se nasuka i razbije u komade.
    Takvo stanje nas podseća da smo živi,radujemo se kad nas sačeka iza ćoška. Zaljubljena osoba nije u stanju da razmišlja racionalno, a kad postanemo racionalni izgubimo onu moć prepuštanja i titranaj u stomaku koje nosi zaljubljenost. Prilično komplikovano.
    Ljubav se gradi. Ljubav ne zna za ponos,granice,sujetu,pol i godine. Ljubav je lišena manifestacija zaljubljenosti, kvalitet a ne kvantitet. Ljubav je kad neko ugradi sebe u nas i ostane tu zauvek.
    Ali,
    ljubav ne mora trajati do smrti.
    Možemo imati više ljubavi i svaka od njih ostaviće deo sebe u nama.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #45

    Odgovor: Voleti i biti zaljubljen

    Biti zaljubljen,pripadati nekom,voleti,nisi vishe svoj...Najkrace...
    Me Bring Da Enlightenment...

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ja neću biti takav
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 13.02.2015, 23:45
  2. Biti bez posla..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 21:06
  3. Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 04.06.2011, 17:26
  4. Biti il' ne biti?
    Autor SQUAW u forumu Porodica
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 18:00
  5. ...Voleti bol...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 11.04.2009, 18:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •