In Memoriam - slavnim muzicarima - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 102
  1. #16

    Odgovor: Умро Дино Дворник

    Njegove pesme obelezile su moje najludje godine.

    Zaista mi je zao.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  2. #17

    Odgovor: Умро Дино Дворник

    nek ti je laka crna zemlja,i pozdrawi swe tamo..

  3. #18

    Odgovor: Умро Дино Дворник

    Od splita do beograda - Dino Dvornik

    Dino: tvoje su usne ukusne,
    Viktorija: tvoje su usne bile ukusne,
    Dino: nase su pjesme zalosne,
    Viktorija: nase su pesme bile zalosne,
    Dino: ostala je jedna zena,
    Kao casa razbijena.

    Zajedno: ove noci neces spavati,
    Jer ces samo mene sanjati.

    Dino: i svakog dana, kad kisa pada,
    Od splita do beograda,
    I svakog dana, kisa lije,
    Od dalmacije pa do srbije,
    Al' to nije kisa prava,
    Viktorija: koja pada zabava?
    Dino: da, to je kisa koja prija,
    Draga moja viktorija,
    I to te samo u samoci,
    Pozdravljaju moje oci.

    Viktorija: ove noci neces spavati,
    Jer ces samo mene sanjati.
    Zajedno: ove noci neces spavati,
    Jer ces samo mene sanjati.


    Dino, hvala ne lepim pesmama...neka ti je večna slava

  4. #19

    Odgovor: Умро Дино Дворник

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Објављено пре 20 минута:

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ik/401210.aspx

    U ZAGREBU je pod još uvijek nepoznatim okolnostima preminuo Dino Dvornik. Tu informaciju plačući je za Index potvrdila Alka Vuica koja se oko 14 sati čula s utučenom Danijelom Dvornik.

    Danijela Dvornik javila se i nama na telefon, međutim od plača nije mogla doći do riječi.

    Dino Dvornik umro je u svom stanu u Zagrebu, a prema nama poznatim informacijama u krevetu ga je mrtvog pronašla supruga jutros kada ga je išla probuditi. Ona se probudila nekoliko sati prije i pustila je Dinu da spava, a kada ga je išla probuditi šokirala se. Već je bio hladan, davala mu je umjetno disanje ali nažalost bez uspjeha.
    Prosto sam şokiran da mu se to desilo
    A baş je ovek vodio zdrav zivot i nikad nije bio drogiran i pijan ...
    posebno su mi se svideli svi njegovi nac. ispadi na raun Srba !
    To mi se posebno svidelo i zao mi je da ga nisam video u NS na gostovanju u pozoriştu onako uşmrkanog ...
    To je idol za naşu decu
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #20

    In memoriam



    Ričard Rajt, klavijaturista i jedan od osnivača sastava „Pink Floyd“, preminuo je 15. septembra u 65. godini.

    Predstavnik za štampu Rajtove porodice, saopštio je da je Rajt - jedan od osnivača sastava „Pink Floyd“ - preminuo nakon kraće borbe sa kancerom.

    Kao klavijaturista i pisac pesama Ričard Rajt je pomogao da se stvori onaj dobro poznat psihodelični zvuk koji je karakterisao "Pink Floyd".

    Rajt je kao student arhitekture u Politehničkoj školi u Londonu upoznao Nika Mejsona i Rodžera Votersa koji su takođe tamo studirali.

    Njih trojica su 1965. godine formirali grupu koja je promenila nekoliko naziva, a kada im se pridružio Sid Baret konačno su se opredelili za "Pink Floyd" (po bluz muzičarima Pinku Andersonu i Flojdu Kaunsilu).

    Bili su poznati u umetničkim krugovima londonske “andergraund” scene i svirali muziku koju “muzičke kompanije nisu razumele”, kako je Rajt jednom prilikom izjavio.

    "Nikada nismo želeli da budemo slavni, da budemo rok zvezde”, Rajt je govorio.

    Rajt je navodio i da su na njegov način interpretacije i sviranja uticale veličine poput Majlsa Dejvisa.

    U prvim danima benda Baret je bio vodeća kreativna snaga benda, no upotreba droga ubrzano je doprinosila pogoršanju njegovog mentalnog stanja.

    Pošto je Baret otišao, a novi gitarista Dejv Gilmor se pridružio sastavu, grupa je počela da redefiniše svoj zvuk kasnih 60-ih i ranih 70-ih godina XX veka, napuštajući ekscentrični pop i približavajući se prog roku.

    Pored toga što je bio prateći vokal i klavijaturista, Rajt je pisao i pesme za "Pink Floyd". Među njima su i trinaestominutni instrumental "Sysyphus " koji se našao na albumu "Ummagumma" iz 1969, kao i "Summer ’68" sa albuma "Atom Heart Mother", njihovog prvog izdanja koje je dospelo na prvo mesto britanske top liste.

    Njihovo izdanje iz 1973. godine „Dark Side of the Moon“ postiglo je kultni status.

    Rajt je bio koautor većeg dela pesama sa albuma, uključujući i "Breathe", "Time", "Us and Them", no njegov najznačajniji doprinos albumu bio je klavirski uvod u pesmu "The Great Gig in the Sky".

    Ovaj album ostao je zapamćen kao jedan od najprodavanijih albuma svih vremena, a na američkoj listi najboljih 200 albuma nalazi se već 15 godina.

    Nakon ovoga, grupa je postala jedna od vodećih tokom sedamdesetih godina XX veka, i nastavila je da izdaje albume, dok je Rajt u isto vreme lansirao i solo karijeru.

    No, odnosi između članova benda su se ubrzano kvarili i Voters je posle albuma "The Wall" iz 1979. godine izbacio Rajta iz grupe. Naime, Voters je pretio da neće dozvoliti da album bude objavljen ukoliko Rajt ne napusti bend.

    "Postojao je taj ogroman sukob ličnosti između mene i Rodžera, i konačno, shvatio sam da ne mogu da radim sa tom osobom ni pod kakvim okolnostima. Zato sam i otišao", prisećao se kasnije Ričard Rajt.

    Ostali članovi benda, takođe, su upali u raspravu sa Votersom, a Gilmor i Mejson su počeli da rade na novom "Pink Floyd" albumu bez njega 1986. godine.

    Rajt se pridružio Mejsonu i Gilmoru i grupa je nastavila da snima albume i odlazi na turneje – posle poduže zakonske bitke sa Votersom – pod imenom "Pink Floyd".

    Snimili su još dva albuma i odsvirali više od 100 koncerata tokom „Division Bell“ turneje 1994. godine, koja se pokazala kao najunosnija u rok istoriji do tada.

    Posle toga, grupa je prestala da radi u svom punom kapacitetu. Rajt je objavio još jedan solo album.

    Poslednji put Rajt se pridružio svojim starim drugovima iz benda, povodom održavanja "Live 8" koncerta za pomoć Africi, u londonskom Hajd Parku, 2005. godine.

    Od tog trenutka spekulisalo se da će se bend ponovo okupiti i otići na turneju.

    Rajt je, takođe, učestvovao u snimanju Gilmorovog solo albuma iz 2006. „On An Island“.

    Na vest o Rajtovoj smrti Dejv Gilmor je izjavio: “ Bio je divan, blag, istinski čovek i nedostajaće svima koji su ga voleli. Mnogo ga je ljudi volelo. Zar nije on dobio najglasniji, najduži aplauz na kraju svakog nastupa“, naveo je još Gilmor na svom zvaničnom sajtu.

    16. septembar 2008.

    izvor B92
    Poruku je izmenio NSdjanka, 16.09.2008 u 18:22
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #21

    01 Odgovor: Preminuo Ričard Rajt (Pink Floyd)

    Misleci da niko nije objavio ovu vest,trazio sam mesto gde da je napisem.Bilo ko iz Pink Floyd-a zasluzuje i naslovnu stranu svakog sajta,kao sto se i vest
    o smrti Ricarda Rajta od juce nalazi na svim naslovnim stranama.
    Sta reci,osim da je jos jedan od velikana svetske rock scene otisao u legendu.Neka mu je vecna slava.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  7. #22

    Odgovor: Preminuo Ričard Rajt (Pink Floyd)

    Tečko je naći reči .... potpuno sam zatečen

    Poslednji pozdrav legendi od Leonarda Peltiera

    Richard Wright (1943 - 2008 ) R.I.P

  8. #23

    Odgovor: Preminuo Ričard Rajt (Pink Floyd)

    I tako u beskrajno!

  9. #24

  10. #25

    Odgovor: In Memoriam - Šaban Bajramović

    I postoji još jedan tako dirljiv stih u nekoj njegovoj pesmi, ne znam kako se zove... Kad se neka Cigančica zaljubi u promiskuitetnog kujundžiju...

    Sva sam srećna, vrati mi se Ismet,
    mene voli - drugu vise neće.
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: In memoriam

    Juče preminuo pevač Vladimir Savčić Čobi

    Pop legenda bivše Juge


    Vladimir Savčić Čobi, poznati estradni umetnik, preminuo je juče u 61. godini posle duge i teške bolesti. U svojoj bogatoj karijeri sa grupom „Pro arte”, ali i samostalno, ostvario je tiraž od oko osam miliona prodatih ploča, što ga svrstava među najpopularnije izvođače svih vremena u bivšoj Jugoslaviji.

    Rođen je u Nišu 6. juna 1948. godine. Njegov otac bio je vojno lice sa službom u Sarajevu i upravo zato je Sarajevo postalo grad Čobijeve mladosti. U njemu se školovao, svirao, pevao, osvajao svoje prve ljubavi...
    - U prvom gimnazije zaljubio sam se u svoju suprugu sa kojom sam ostao do kraja, dok, nažalost, ona nije preminula.Godinu dana sam se mučio da pridobijem moju Mirjanu - prisećao se Čobi svoje prve i velike ljubavi u ispovesti za „Blic nedelje”. Prvo je svirao violinu i trombon, a muzičku karijeru je započeo svirajući bubnjeve, koje je kupio tako što je od oca pozajmio novac. Davne 1967. godine osnovao je grupu „Vokins”, pa zatim i sastav „Čobi i njegove sjenke”, kada je i dobio nadimak po tadašnjoj svetskoj zvezdi Čabiju Čekeru. Samo godinu dana kasnije postao je član grupe „Pro arte”, sa kojom je više od dve decenije važio za jednog od najpopularnijih jugoslovenskih pevača.
    - Tada je u Sarajevu bilo grupa koliko i ulaza u zgradu. Sećam se da sam na gitarijadi koja se održavala u „Fisu” od Đorđa Novkovića dobio nulu. Kaže da je ta svirka ličila na horor film, žice su pucale, ozvučenje je zujalo... Da bih kasnije u istom tom „Fisu” pevao „Dilajlu” i Novković me čuo i pozvao da pevam u grupi „Pro arte” - ispričao je poznati muzičar.
    Prvu ćerku je dobio početkom 1977. godine i to je saznao dok je bio u Torontu, na velikoj turneji.
    - Bio sam toliko ubeđen da će supruga roditi sina da nisam mogao da verujem u ono što sam čuo. Dva dana sam bio u šoku, a onda sam nakon nekog vremena došao sebi - prisećao se Čobi. Po prestanku rada sa grupom „Pro arte” nastavio je solo karijeru u saradnji sa tada najpopularnijim autorima Đorđem Novkovićem, Arsenom Dedićem, Kemalom Montenom...
    Zbog rata se iz Sarajeva preselio se u Beograd.
    - Ne idem u Sarajevo jer nemam zašto da idem. Grad ne čine zgrade nego ljudi, a tih ljudi s kojima sam ja odrastao i s kojima sam išao u školu nema više. Svi su se negde razbežali - izjavio je pre dve godine.
    Godine 1996. vratio se na scenu kao glumac u humorističkoj seriji „Složna braća”, u ulozi Fike, gazde kafane. Potom, posle sedam godina pauze, vratio se na muzičku scenu novim albumom simboličnog naziva „Povratak”. Pesmu „Za nju ne pjevam više” posvetio je supruzi Mirjani koja je preminula 2004.
    - To je bio najteži trenutak u mom životu. Bolovala je od tumora na mozgu, nažalost, nije bilo spasa. Uz decu sam uspeo da prebrodim dubok bol, sa kojim ću živeti do kraja života. Bilo je teško... - ispričao je Čobi pre godinu i po dana. Poslednje godine života proveo je nastupajući sa svojom grupom „Pro arte” po bivšoj Jugoslaviji, a njihov prvi, povratnički koncert održan je u beogradskom Domu sindikata u septembru 2007. Čobi će biti sahranjen na Novom groblju, u Aleji velikana, u ponedeljak u 12.30 časova.

    Biografija
    - Čobi je 1968. postao član grupe „Pro arte”, a album „Pruži mi ruku ljubavi” (1970) uvršten je u enciklopediju pop i rok muzike.
    - Godine 1970. dobio je prvu nagradu publike u Zagrebu za pesmu „Pruži mi ruku ljubavi”.
    - Snimio je 50 singl ploča i tri CD-a.
    - Grupa „Pro arte” prestala je s radom 1980, a preživeli članovi ponovo su se okupili 2007.
    - Glumio je u nekoliko filmova, te čuvenog Fiku u seriji „Složna braća”.
    - Nagradu za životno delo dobio je 2003. godine u Novom Sadu, za izuzetno umetničko ostvarenje.
    - Dobitnik „Estradne nagrade Srbije” i „Estradne nagrade Jugoslavije”

    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  12. #27

    Majkl Džekson

    Svetska pop-zvezda Majkl Džekson umro danas u Los Anđelesu usled srčanih problema. Si-en-en je objavio da je u podne po pacifičkom vremenu Džekson hitno prevezen u bolnicu u Los Anđelesu, u Kaliforniji, zbog "zastoja srca". Los Anđeles tajms je javio da je pop zvezda Majkl Džekson preminuo u 50. godini života. Ispred bolnice i Džeksonovog doma se okupljaju njegovi obožavaoci.
    Los Anđeles tajms je na svojoj internet stranici naveo da su lekari u četvrtak posle podne po lokalnom vremenu proglasili Džeksona mrtvim pošto je u bolnicu dovežen u dubokoj komi. Ranije u toku dana bolnička služba je Džeksona našla u njegovom domu u besvesnom stanju, prethodno je javio LAT.

    Neki američki mediji naveli su da je pevač doživeo srčani udar.

    Los Anđeles tajms je preneo da su bolničari izveli reanimaciju na licu mesta pošto Džekson nije disao, pre nego što su ga prebacili u bolnicu u Los Anđelesu, javio je Rojters.

    Portparol slavnog pevača nije dostupan za komentar.

    Džekson je trebalo da 13. jula u Londonu počne seriju povratničkih koncerata, koji bi trajali do marta 2010.

    Proteklih godina bilo je određenih strahovanja u vezi Džeksonovog zdravlja, ali promoteri koncerata u Londonu saopštili su u martu da je pevač "prošao" detaljan fizički pregled koji je trajao četiri i po sata.

    Majkl Džekson je rođen 1958. godine, a karijeru je počeo kao dete zajedno sa svojom braćom u grupi Džekson 5, pre više od četiri decenije, da bi kasnije stvorio neke od najvećih hitova svetske pop muzike kao što su Bili Džin, Triler i druge.

    Džekson je od 2005. živeo povučeno od javnosti, nakon što je oslobođen optužbi za seksualno zlostavljanje dece.

    Izvor BE92

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=368009

  13. #28

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Žao mi je one osobe koju je 'predstavljao' davne '80. One osobe koja je uživala u glazbi i koja je tu glazbu nesebično davala nama.

    Peace.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #29

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Pamtim ga po onim dobrim pesmama i kada je bio prava, velika muzička zvezda...obeležio je deo mog života kao takav
    Skandale i sve ostale stvari van muzike, zaboravljam...

    Poruku je izmenio Sokica, 26.06.2009 u 08:56

  15. #30

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Sve je to šoubiZ....


    R.I.P.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. In memoriam
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 29.12.2015, 17:10
  2. In memoriam
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.06.2012, 09:02
  3. In Memoriam Slavnim Knjizevnicima
    Autor cabb u forumu Književnost
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 20.11.2010, 22:23
  4. Tose Proeski - In memoriam
    Autor Joanna u forumu Spomenar
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 16.10.2008, 22:08
  5. In memoriam - Žarko Petrović
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.04.2007, 21:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •