Zakljucavanje racunara... POMOC!!! - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18
  1. #16

    Odgovor: Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    Citat seka1389 kaže: Pogledaj poruku
    Pomozite mi molim Vas i hitno mi je....
    Imam problem sa zakljucavanjem kompjutera preko
    my computer-control panel-user accunts-compuer administrator isla sam na create password-ubacila sam sifru ali nisam vodila racuna na menjanje fonta/srpska latinica-engleski font,jer sam bila iznervirana sto su mi dirali racunar i za pozadinu stavili sliku koja nije za primer, kada se prijavljujem na kompjuter mi je engleski font...napravila sam nepaznjom sebi problem i sada ne mogu uci na kompjuter....molim vas kako to da ispravim jer su mi vazni podaci u kompu....ima li pogucnosti da se to ispravi hitno mi je jer mi je to kompjuter na poslu sifru sam stavila iz razloga jer svi mi diraju kompjuter i vise puta je usao virus....e kada si iznerviran sve radis naopako i ne kazu dzabe...tri puta meri pa jednom seci...

    Nareži butabilni CD...preporučujem UBCD (sa Parted Magic) koji ćeš skinuti odavde

    Ultimate Boot CD - Download the UBCD

    ubaci prazan CD i nareži UBCD.ISO fajl koji si skinula pomoću programa Nero ili koji već imaš .Ako ipak nemaš takav program ,može IMGBURN..

    Download ImgBurn 2.5.7.0 Free - Can write most types of CD / DVD images and it supports all the latest writers - Softpedia


    zatim resetuj računar i u BIOSU podesi da se PRVO podiže CD/DVD,ako već nije. Počeće da učitava sa CD_a ,a uputstvo detaljno kako se uklanja password možeš pogledati ovde



    *dakle,ukratko...start >system tools > PCLoginNow > označi Administrator user >čekiraj password is empty > potvrdi na next i ok > resetuj računar i password je uklonjen.
    http://img7.imageshack.us/img7/7566/17775h.jpg

  2. #17

    Odgovor: Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    Verovatno kasnim ali...to se da rešiti.
    Naime ukoliko si ukucala šifru sa srpskom tastaturom a prilikom logovanja je engleska imaš, možda , 2 mogućnosti:
    - Nekada ti u samom logovanju daje promenu tastature (kvadratić..zavisi od operativnog sistema),
    - Najlakše je stisnuti ALT+ levi Shift..time prelazite na sledeću tastaturu u nizu.
    Kada uspete da se normalno logujete onda idite ponovo u user aconts i promenite šifru, ali ovaj put sa engleskim rasporedom.
    P.S. Ako mi padne na pamet još nešto..dodaću . Normalno, treba paziti i da li je šifra bila sa Caps lookom.
    Poruku je izmenio Sivi, 11.09.2012 u 21:41
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #18

    Odgovor: Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    Možda ti se posreći sa još jednim trikom, eventualno.

    Ukoliko si postavila password na svoj Windows nalog i uz pretpostavku da nalog "Administrator" nema password, možeš da probaš sledeće :

    Kada ti se pojavi prozor za logovanje sa sličicom, imenom i poljem za unos passworda (Welcome Screen), na tastaturi pritisni CTRL-ALT-DEL-DEL (dakle, držiš CTRL i ALT i dva puta pritisneš DEL). Tada će ti se pojaviti pravugaonik sa poljima Username i Password.
    Ukoliko u polju Username piše bilo šta što je različito od "Administrator" produži dalje sa ovim uputstvom, a ukoliko piše "administrator" pokušaj sa predlozima kolega mareta ili sivog.

    U Username ukucaj "Administrator", password ostavi prazan i ENTER ili OK.

    Ukoliko tada uđeš u Windows, potrebno je da promeniš password za tvoj usera: Desni klik na My Computer>Manage>Local Users and Groups>Users, zatim desni klik na tvog usera pa Set Password, ostavi oba polja prazna ako ne želiš više da imaš password ili unesi neki novi.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  2. pomoc
    Autor Banchi u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 25.04.2010, 19:37
  3. Pomoc msn
    Autor Sasa_LP u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 15.04.2010, 14:49
  4. Pomoc oko emulatora za PS2
    Autor Sasa_LP u forumu Igre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.11.2009, 11:49
  5. Ime vaseg racunara?
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 16:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •