Evolucija religija u budućnosti
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Evolucija religija u budućnosti

    Znaci ovde necemo pisati o postojanju Boga, bilo kojega, niti o tome koja je religija prava. Znaci...
    Sta mislite, hoce li se religije razvijati, i ako da u boljem ili losijem smeru ?
    Mislite li da ce hriscanstvo za 2000-3000 godina, kako napreduje znanost i daje odgovore na ono sto trenutno ne znamo, preci u nekakav panteizam/deizam?
    Ili ce krenuti u suprotnom smeru i imat cemo naredbe da levom rukom smemo ceskat samo iznad levog oka ili idemo u pakao.
    Sta mislite o buducnosti religija? To mi je vrlo zanimljivo pitanje i zanima me sta vi mislite. Ili ce izumreti ?

  2. #2

    Odgovor: Evolucija religija u budućnosti

    Ja mislim da che dolaziti do novih podela, izdvajanja fundamentalistichkih i liberalnih grupa hrischanstva, nestajanje nekih strih religija i sekti...
    Vatikan bar zvanichno kao da pokazuje vishe tolerancije prema onim gledanjima zbog kojih su nekada ljudi satanizovani, bar u tom pravcu pokazuju nekakvu fleksibilnost. To naravno ne znachi da fundamentalisti unutar religije pokazuju istu sklonost. Generalno, verujem da che se hrischanstvo priblizzavati deizmu i panteizmu i usvajati nova i nepobitna nauchna otkricha, obzirom da u sushtini nije netolerantna i zatvorena religja koliko je takvom ljudi chine. Sve manje zaostajuchi, a pri tom zadrzzavajuchi osnove vere, na zgrazavanje tvrdokornih tezziche da opstane prilagodjavajuchi se . Verujem da che se pojavljivati nove religije, vezane za neka nova saznanja ili nove mitove, nova tumachenja starih zapisa i uverenja. Evolucija religija nastaviche se istim onim pravcem kao i do sada.

  3. #3

    Odgovor: Evolucija religija u budućnosti

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Verujem da che se pojavljivati nove religije, vezane za neka nova saznanja ili nove mitove, nova tumachenja starih zapisa i uverenja.
    Takođe,slažem se sa ovim.
    Znam da nita ne znam...

  4. #4

    Odgovor: Evolucija religija u budućnosti

    Naravno..
    religija kao i svaki drugi aspekt kulture podložna je neprestanim promenama, iako se ponekad čini statičnom - nije...stalno menja manifestacije u skladu sa društvenim potrebama
    Već imamo New age ideologije, verovanja u vanzemaljce, onda imamo i proces retradicionalizacije,kada odredjene pojave iz prošlosti dobijaju svoje mesto i u sadašnjosti i to tako što koriste samo odredjene aspekte, one koji su uklopljivi u društvenu klimu (to su npr vike)..
    Biće svega...
    Neka cveta hiljadu cvetova..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #5

    Odgovor: Evolucija religija u budućnosti

    Moderne religije već postoje, ali nisu organizovane. Koliko ljudi obožava televiziju ili novine i veruje im bespogovorno? A tek internet? A politčike stranke, koje su sve bliže i bliže religiji? Nema šta da se nagađa u vezi toga. To se već sad vidi.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  6. #6

    Odgovor: Evolucija religija u budućnosti

    . . . "Sve religije priznaju bitije Božije. Sve priznaju Boga kao prvouzročnika svega što postoji. Sve priznaju realnu vezu božanske sile sa čovekom. Sve priznaju da Bog zahteva ispunjavanje moralnog zakona, sve priznaju, osim materijalnog, i nevidljivi svet; sve priznaju zagrobni život." . . .

    Spoljašnje religije koje danas poznajemo (a ima ih mnogo), preći će, u skladu sa čovekovim intelektualnim napretkom, u unutarnju religiju !


    Unutarnja religija je život u Bogu, koji povezuje sve ljude u Svoje jedinstvo i ljubav.
    Životu u Božjem duhu poučavao je i poučava nas Duh istine, kroz Deset Bozjih zapovesti i Isusovom Besedom na Gori.
    Slobodni Duh, Bog, ne objavljuje se u spoljasnjoj religiji
    Bog je slobodni duh i nema ništa zajedničko sa spoljašnjom religijom, sa crkvenom institucijom. Crkvene institucije su obeležile svoju predstavu time kakav bi Bog morao da bude i kako mu treba prići. To su spoljašnje religiozne predstave, to je Božja slika crkvenih institucija, koja medjutim nema ništa zajedničko sa istinitim Jednim, Bogom.
    Spoljašnje religije imaju svoje tradicije za obožavanje njihove predstave o Bogu. U Carstvu Božjem ne postoje ni spoljnje religije ni tradicije. Crkveni službenici i mnogi crkveni vernici skamenili su se u svojim tradicijama.
    I tako mnogi vise ne primecuju koliko prezira prema coveku postoji u sadrzaju crkvenog ucenja. Pogled u istoriju pokazuje koje plodove je ovo donelo.Samo treba pomisliti na krstaške ratove, progone jeretika i Jevreja, inkviziciju, spaljivanje veštica, i jos mnogo vise.

    Unutarnja religija nema spoljnje vodje.
    Ljudi koji slede Isusa Hrista,sačinjavaju kao zajednica unutarnju religiju.
    Unutarnja religija je bazirana na slobodi, a sloboda znači prihvatiti Božju ljubav i učiti se u božanskoj ljubavi, da bi razumeli bližnje i da bi poštovali nju ili njega kao kćer ili sina Božjeg.
    Onaj koji korak po korak primenjuje zakone Božje u svom životu, pripada unutarnjoj religiji, svejedno da li se prikljucuje jednoj zajednici unutarnje religije ili ne.
    Ljudi unutarnje religije se udružuju u svesnosti da je Bog ljubav i da njegov Duh ljubavi, mira, milosrdja i dobrote boravi u svakom čoveku, u svakoj životinji, svakoj biljci, svakom kamenu, da, u svakom atomu, molekuli, u svakoj kapi vode.
    Unutarnje hrišćanstvo usmerava na put u unutarnje, ka ljubavi prema Bogu i bližnjem i pokazuje postepeni put, da bi čovek našao izlaz iz uspavanosti svog ega, da bi se probudio u duhu slobode.
    Prava sloboda sadrži kako samopoštovanje, tako i poštovanje bližnjeg. Sloboda znači takodje biti slobodan od razmišljanja protiv drugih, ili od razmišljanja da drugi treba da rade ovo ili ono za nas, što bi mi mogli uraditi sami. Biti slobodan, znači biti usmeren na jedini Autoritet, na Inteligenciju, Boga, da bi naučili sta je Božja volja.
    Ako koristimo svoju slobodu u Božjoj volji, onda mi istinski služimo Bogu i ljudima. . . .

  7. #7

    Odgovor: Evolucija religija u budućnosti

    Citat cvishna kaže: Pogledaj poruku
    Znaci ovde necemo pisati o postojanju Boga, bilo kojega, niti o tome koja je religija prava. Znaci...
    Sta mislite, hoce li se religije razvijati, i ako da u boljem ili losijem smeru ?
    Mislite li da ce hriscanstvo za 2000-3000 godina, kako napreduje znanost i daje odgovore na ono sto trenutno ne znamo, preci u nekakav panteizam/deizam?
    Ili ce krenuti u suprotnom smeru i imat cemo naredbe da levom rukom smemo ceskat samo iznad levog oka ili idemo u pakao.
    Sta mislite o buducnosti religija? To mi je vrlo zanimljivo pitanje i zanima me sta vi mislite. Ili ce izumreti ?
    Religija se zasniva na pamcenju, prorocanstvo kaze da ce pamcenje covekovo
    nestati, " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "
    Istina/Hrist ce na Dan Boziji unistiti svaki oblik ljudske vlasti, a to ukljucuje
    svaku religiju, " Onda kraj, kad preda carstvo Bogu i Ocu, i kad ukine svako poglavarstvo i svaku vlast i silu. "
    To kaze Biblija, e sad, ko prezivi.......

    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  8. #8

    Odgovor: Evolucija religija u budućnosti

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Religija se zasniva na pamcenju, prorocanstvo kaze da ce pamcenje covekovo
    nestati, " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "
    Istina/Hrist ce na Dan Boziji unistiti svaki oblik ljudske vlasti, a to ukljucuje
    svaku religiju, " Onda kraj, kad preda carstvo Bogu i Ocu, i kad ukine svako poglavarstvo i svaku vlast i silu. "
    To kaze Biblija, e sad, ko prezivi.......

    Jewpiter
    Ko preživi i doživi pričaće,a do tada predlažem da se zavalimo i uživamo u apokaliptičnim filmovima i svemu ostalome...

    Nego Jew,meni iz toga ne preostaje da zaključim ništa drugo,osim da će sve da krene ispočetka(već par puta se pominje taj stih),znači carstva nebeskog nema,a na zemlji će da se stvore mali zeleni umesto ljudi,i neće imati pojma da smo mi tu ikada postojali,a ni da traže rešenje i veruju da bi na kraju bili nasankani za nagradu lol'z

    *Samo neka moja interpretacija tog psalma,ništa više,to može da se protumači na mali milion načina,kao uostalom i kompletna ta nedefinisana knjiga,i naravno svako nađe neku svoju definiciju u njoj(a ako svi lepo odbace ono što ih uče u crkvi i pročitaju je,dobićemo koliko ljudi oliko i definicija iste),znači biblija nije definisana za mene,tačnije ''neodređena je'',i to je moja definicija iste...nema ljutnje,isto važi i za mnoge druge religijske knjige...

  9. #9

    Odgovor: Evolucija religija u budućnosti

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Ko preživi i doživi pričaće,a do tada predlažem da se zavalimo i uživamo u apokaliptičnim filmovima i svemu ostalome...
    Obozavam filmove, i gledao sam jako veliki broj filmova, svi filmovi koji se bave necim sto se jos nije desilo u stvarnosti imaju Biblijsku platformu.
    Citat Up kaže:
    Nego Jew,meni iz toga ne preostaje da zaključim ništa drugo,osim da će sve da krene ispočetka(već par puta se pominje taj stih),znači carstva nebeskog nema,a na zemlji će da se stvore mali zeleni umesto ljudi,i neće imati pojma da smo mi tu ikada postojali,a ni da traže rešenje i veruju da bi na kraju bili nasankani za nagradu lol'z

    *Samo neka moja interpretacija tog psalma,ništa više,to može da se protumači na mali milion načina,kao uostalom i kompletna ta nedefinisana knjiga,i naravno svako nađe neku svoju definiciju u njoj(a ako svi lepo odbace ono što ih uče u crkvi i pročitaju je,dobićemo koliko ljudi oliko i definicija iste),znači biblija nije definisana za mene,tačnije ''neodređena je'',i to je moja definicija iste...nema ljutnje,isto važi i za mnoge druge religijske knjige...
    Ne, isti covek koji zivi danas ali sa totalnom amnezijom (koja je apsolutno poznata medicini). Znaci ti ne mozes da zaboravis ono sto znas, niti mozes da se secas onog sto znas, mozes da zaboravis samo ono u sta si verovao, i
    da se toga vise ne secas.
    Ne mozes da zaboravis da jedes jabuku, ali mozes da zaboravis da je to sto jedes - "jabuka".
    Samo je jedno istinsko objasnjenje onoga sto je napisano u Bibliji, verovanje koje su ljudi stvorili ne shvatajuci Bibliju, nije objasnjenje.

    Opet, na ovu temu sam samo hteo da kazem sta Biblija govori o 'evoluciji religije'.

    YUroPe
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 13:50 Razlog: rečca ne
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

Slične teme

  1. Religija i nauka
    Autor Turkmenbashi u forumu Religija
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 16:22
  2. Celibat, apstinencija i religija
    Autor dragan1951 u forumu Religija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 17:17
  3. Zanimanja budućnosti
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.01.2010, 10:18
  4. Kako će izgledati telefoni budućnosti
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 11:50
  5. Nokia Aeon i ostali telefoni budućnosti
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.10.2007, 19:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •