Imam predlog! - Strana 10
Strana 10 od 38 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 569
  1. #136

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ufffff mene je svašta oko te poezije nerviralo Evo recimo "Moja poezija", naslov toliko jasan. Tu valjda treba da napišeš sopstvene stihove, jel... tu je bilo stihova Bijelog Dugmeta, Maje Marijane i Baje Malog Knindže itd. Na drugim mestima sam nalazila poeziju Viki Miljković i Saše Matića. Na jugoslovenskom pesništvu osamnaestog veka, temi koja je sva sreća obrisana, da se ne smeju ljudi, je bilo autora koji su rođeni 1964 godine, ili su preminuli pre 4 godine. Mislim, malo je degute. Onda, to kopiranje je postalo takvo štancovanje, da sam nalazila pesme sa "nepoznatim autorom" potpisanim, a čovek se recimo zove Branko Miljković ili Dis ili Antić, itd. Kome nepoznat? Tom "ljubitelju" poezije koji google ima samo kad treba raditi copy/paste? Poezija se najednom pretvorila u takvo smetlište gomilanja postova, kopiranja "poezije" sa blogova i slično, da je morala da se malo sredi. Izabran je takav način. Zašto neko ne bi potpisao autora ako ga zna? Zašto neko ko poseti ovaj sajt ne bi imao pravu informaciju o kome se radi? Drugo, ako neko već poštuje pravila ovog foruma, i ako je neko ko piše obaveštenja razmatrao i napisao šta je činiti pri postovanju poezije, što bi diskutovali o tome kakva je razlika između nekog ko hoće da potpiše ili nekog ko neće da potpiše?

    Verujem da je tesko izaci na kraj sa svim tim. I takav trud visoko cenim. U mom slucaju se nije radilo niti o poeziji niti mojoj niti "nepoznatog autora". Ja sam otvorila temu o ćutanju zajedno. Moderatorka koja mi se javila nije to tako shvatila, jer zaista ono sto sam napisala podsecalo na pesmu. Na zalost ona se nije udubila u smisao mog teksta i ja joj to ne zameram. Ona radi svoj posao. Rekla sam joj da to nije pesma i ukratko joj objasnila o cemu se radi... Kako sam shvatila da to ne može tako kako sam zamislila rekla sam joj da to slobodno obriše. Ali...
    I zato ovom prilikom molim sudije, administratore, moderatore da obrisu ono što je ostalo od posta "Tišina" koji se nasao na pogresnom mestu.

    Nije mi namera nikog da osudjujem, da sam se ja nasla na njenom mestu i meni bi bilo žao da obrišem taj tekst.

  2. #137

    Odgovor: Imam predlog!

    Ne može se otvarati poseban forum zato što jedan član ne želi da se njegovo književno delo nalazi na mestu (privremeno) predviđenom za to.

    Do sada smo uvek izlazili u susret po pitanju otvaranja novih foruma, čim se ispune određeni uslovi. Ti uslovi su da mora postojati bar desetak srodnih tema. Tako su nastali forumi Uradi sam, Astronomija, Kućni ljubimci, Kad sam bio mali itd.

    Ako se vremenom pokaže da je neophodno otvaranje dotičnog foruma - biće otvoren.

    Do tada, vaše tekstove pišite u temama "Moja poezija" i "Moje priče".

    I ovde se završava svaka diskusija na ovu temu.

    Takođe se i završava diskusija o radu moderatora. Ako smatrate da je moderator nekorektno uradio svoj posao, obratite se administratorima putem privatne poruke.

    S obzirom da mi je moderator prosledio privatnu diskusiju, smatram da je svoj posao uradio profesionalno, korektno i kulturno.

    Izvod iz Pravilnika foruma VojvodinaCafe

    zabranjeno je postavljanje tema tipa “Zašto mi je obrisana poruka?” i slično. Za tako nešto je sigurno postojao dobar razlog. Uopšte, zabranjeno je javno komentarisanje rada moderatora, bilo da su u pitanju pohvale ili kritike. Ukoliko imate pritužbu na nekog člana/moderatora, kontaktirajte administratore putem privatnih poruka. Moderator nije dužan da obavesti člana ukoliko mu je poruka obrisana. U slučaju brisanja teme, član će dobiti obaveštenje putem privatne poruke, kao i objašnjenje.
    Svaka poruka, nakon što je poslata, postaje vlasništvo sajta.
    Nadam se da je sada sve jasno.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  3. #138

    Odgovor: Imam predlog!

    Imam predlog kako bi se mogao rešiti kosovski problem... Ustvari, kad malo bolje razmislim to bi ujedno i bilo rešenje za sve ratove na svetu. Ali o tom potom, neću puno da se bakćem politikom, nije to za žene.
    Nego se pitam koliko je vremena potrebno da se obriše neki malecki bezvezni post a koliko da se otvori neki mali podforum koji bi se recimo zvao: Slobodna tema?
    I u to bih ja onako đuture prebacila sve one teme (moja poezija, moja priča i da ne nabrajam...) i tu ne bih nista dirala da se posetioci i pisci ne bi pozabunjivali ako se dogodi sortiranje. Znači tako kako je nek ostane. Pa nek ostane izbor gde će ko šta napisati.
    Nove teme se ne bi otvarale po nadimcima nego po temama, kao i na svakom drugom forumu, zar ne?
    A ja čak ni uljeze ne bih izbacivala sa takvih tema jer smatram da su i oni deo savremene kulture, a kakva nam je kultura? Procenite sami.
    I ja ne znam stvarno što sam zapela za taj forum književnosti kad me je sasvim lepo krenuo roman i na ovom.
    Izvinte na smetnji i za sad toliko od mene.
    Diplomatija me zamara.
    Ko o čemu priča prosudite sami.

  4. #139

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat Jolly_walker kaže: Pogledaj poruku
    Imam predlog kako bi se mogao rešiti kosovski problem...
    http://www.narodnakancelarija.srbija.yu/lat/zahtev.htm


    Nego se pitam koliko je vremena potrebno da se obriše neki malecki bezvezni post a koliko da se otvori neki mali podforum koji bi se recimo zvao: Slobodna tema?
    Rekli smo da je priča o ovome završena.

  5. #140

    Odgovor: Imam predlog!

    Hajde da i ja nešto predložim

    Da li je ikako izvodljivo da se napravi da svaki član vidi, nakon što otvori odredjeni forum, na kojim temama je pisao a na kojim ne?Često mi se dešava da moram prvo da iščitam sve postove da bih videla da li na toj temi ima mog posta ili ne,verujem da ima još članova kojima se dešava isto.

    Ne bi bilo loše kada bi ovo moglo da se realizuje,ako ne može,nikom ništa,ja rekoh samo da pitam
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #141

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Hajde da i ja nešto predložim

    Da li je ikako izvodljivo da se napravi da svaki član vidi, nakon što otvori odredjeni forum, na kojim temama je pisao a na kojim ne?Često mi se dešava da moram prvo da iščitam sve postove da bih videla da li na toj temi ima mog posta ili ne,verujem da ima još članova kojima se dešava isto.

    Ne bi bilo loše kada bi ovo moglo da se realizuje,ako ne može,nikom ništa,ja rekoh samo da pitam
    Evo ja ću da ti pomognem, jedna koleginica mi otkrila caku za to...u donjem desnom delu gde se nalaze linkovi (označite forume kao pročitane, lista moderatora/administratora...) imaš opciju uprošćen prikaz kada otvoriš forum u toj varijanti u jednom nizu ti otvara sve postove tako najlakše i najbrže možeš da pregledaš sve odgovore na jednoj temi

  7. #142

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Evo ja ću da ti pomognem, jedna koleginica mi otkrila caku za to...u donjem desnom delu gde se nalaze linkovi (označite forume kao pročitane, lista moderatora/administratora...) imaš opciju uprošćen prikaz kada otvoriš forum u toj varijanti u jednom nizu ti otvara sve postove tako najlakše i najbrže možeš da pregledaš sve odgovore na jednoj temi
    U potpunosti tačno
    no to važi samo za čitanje poruka, i u tom slučaju se ne vide slike
    a na nekim temama je i to bitno

    možeš da koristiš opciju:
    pretraži forum>napredna pretraga gde u odeljku "korisničko ime" treba upisati prva tri slova svog nicka (neko i više, tako da se može upisati i ceo nick)

    ostaje ti samo da pritisneš "pretraži", i izaći će ti lista svih tema na kojima ima tvojih postova

  8. #143

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Hajde da i ja nešto predložim

    Da li je ikako izvodljivo da se napravi da svaki član vidi, nakon što otvori odredjeni forum, na kojim temama je pisao a na kojim ne?Često mi se dešava da moram prvo da iščitam sve postove da bih videla da li na toj temi ima mog posta ili ne,verujem da ima još članova kojima se dešava isto.

    Ne bi bilo loše kada bi ovo moglo da se realizuje,ako ne može,nikom ništa,ja rekoh samo da pitam
    U principu sve može da se realizuje, samo je pitanje koliko realizacija ima smisla.

    Što se tiče konkretno ovog predloga, realizacija ne bi bila baš laka, jer bi bilo potrebno prepravljanje baze podataka, tj. pravljenje dodatnih tabela i upita na njima, pa dodavanje koda kojim bi se upisivao sadržaj u tabele itd.

    Sve to bi prouzrokovalo gašenje foruma, pa razne provere i testiranja, a kada bi izašla nova verzija foruma, sve to bi moralo da se briše, pa ponovo piše, zbog update-a...

    Ukratko, previše posla, a malo se dobija.

    Ti ako imaš želju da odgovoriš u nekoj temi, slobodno odgovori. Ako se već ranije odgovorila, moderator će te obrisati i to je to.

    A predlozi od Najgore i Artura ti donekle mogu olakšati problem.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  9. #144

    Odgovor: Imam predlog!

    Hvala Naj,Arthure i Necro, snaći ću se ja već nekako
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #145

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Hajde da i ja nešto predložim

    Da li je ikako izvodljivo da se napravi da svaki član vidi, nakon što otvori odredjeni forum, na kojim temama je pisao a na kojim ne?Često mi se dešava da moram prvo da iščitam sve postove da bih videla da li na toj temi ima mog posta ili ne,verujem da ima još članova kojima se dešava isto.

    Ne bi bilo loše kada bi ovo moglo da se realizuje,ako ne može,nikom ništa,ja rekoh samo da pitam
    a ti Musava lepo uzmi papirçe i olovçe pa zapişi gde si şta şkrabuckala
    ili se klikni u avatar pa stisni na : sve teme na kojima je pisao çlan ...
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #146

    Odgovor: Imam predlog!

    Na temama koje su zazivele i na kojima ima basBas dosta postova desi mi se da me odvuku na pogresnu stranu postovi sa poslednje,eventualno 2-3 strane unazad.Razvije se prica i skoro pa da pocne da odstupa od onoga sto je postavljac teme rekao/pitao u svom uvodu #1.
    Kada bi na svakoj strani ,u vrhu samom,postojala smernica-ali ne samo u vidu naziva teme,nego i par kljucnih reci, mislim da bi bilo manje lutanja i vise smislenih odgovora.
    toliko...


  12. #147

    Odgovor: Imam predlog!

    Zato postoje moderatori da usmeravaju diskusiju na pravu stranu, ako se učesnici previše udalje, što ponekad i rade. Na njima je da procene da li je potrebno da reaguju ili ne.

    Jednostavno, postoje teme na kojima je potrebna šira diskusija od samog naslova i to pospešuje diskusiju. Zamisli da su npr. na temi o abortusu odgovorili bili "Ja sam protiv abortusa.", "Ja sam za.", "I ja sam za"... Na šta bi to ličilo? Naravno, da je neko na toj temi napisao kako se lepo proveo u Herceg Novom, poruka bi mu bila izbrisana.

    Kada otvoriš temu, pročitaš naslov i prvu poruku, to je sasvim dovoljna smernica da znaš o čemu treba da se diskutuje, ne vidim potrebe za uvođenjem dodatnih smernica.

    Hvala na predlogu.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  13. #148

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Na temama koje su zazivele i na kojima ima basBas dosta postova desi mi se da me odvuku na pogresnu stranu postovi sa poslednje,eventualno 2-3 strane unazad.Razvije se prica i skoro pa da pocne da odstupa od onoga sto je postavljac teme rekao/pitao u svom uvodu #1.
    Kada bi na svakoj strani ,u vrhu samom,postojala smernica-ali ne samo u vidu naziva teme,nego i par kljucnih reci, mislim da bi bilo manje lutanja i vise smislenih odgovora.
    toliko...

    Da da ... sigurno
    i svi bi davali taçne odgovore kao u şkoli
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #149

    Odgovor: Imam predlog!

    Predlog!!!

    Da napravimo Vojvodina Cafe radio! Ja bih ga rado vodio ako se ne nadje niko drugi. I da se otvori poseban topic, gde bi ljudi mogli da traze muziku.

    Ovo nije tesko uraditi, vec sam vodio radie na nekim drugim sajtovima.



    Nadlezni, razmislite, pa dajte svoju rec.
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

  15. #150

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat stane37 kaže: Pogledaj poruku
    Predlog!!!

    Da napravimo Vojvodina Cafe radio! Ja bih ga rado vodio ako se ne nadje niko drugi. I da se otvori poseban topic, gde bi ljudi mogli da traze muziku.

    Ovo nije tesko uraditi, vec sam vodio radie na nekim drugim sajtovima.



    Nadlezni, razmislite, pa dajte svoju rec.
    Ja sam za, mogu isto da pomognem sto se tice muzike i svaga ostalog!!!!!
    Love comes again......

Strana 10 od 38 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ja imam talenat
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 17:16
  2. Više vredim ako imam više poruka
    Autor Kunic u forumu Psihologija
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 14:31
  3. Predlog Zakona o bezbednosti saobraćaja
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 31.05.2009, 18:24
  4. Predlog za ukidanje prestupnih sekundi
    Autor Galahad u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.11.2007, 10:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •