Promene...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27

Tema: Promene...

  1. #1

    14 Promene...

    Moj stav u odnosu prema promenama, je uvek pozitivan.
    Kako god izgledale, ili delovale u prvom momentu.

    Svaka promena, vodi ka nečemu dobrom.

    Možda će, na samom početku, delovati kao da će promena načina razmišljanja, načina života,
    mesta stanovanja- čega god ,
    biti nešto zastrašujuće, ili krajnje negativno.

    'Ajde da budem ''malo'' isključiva
    - mislite li da samo magarac ne menja mišljenje?
    - ili da je onaj ko se ne menja, hladni kamen,
    koji tupo i bez cilja prolazi kroz život?

    Šta mislite o promenama?
    Kako se ''borite'' sa njima?
    Prihvatate li ih kao sastavni deo vašeg života?
    Jednostavno, kakav je vaš stav?


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Promene...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    'Ajde da budem ''malo'' isključiva
    - mislite li da samo magarac ne menja mišljenje?
    - ili da je onaj ko se ne menja, hladni kamen,
    koji tupo i bez cilja prolazi kroz život?

    Šta mislite o promenama?
    Kako se ''borite'' sa njima?
    Prihvatate li ih kao sastavni deo vašeg života?
    Jednostavno, kakav je vaš stav?



    Promene su ne ophodan deo mog zivota....ne volim jednolicnost...

    Sto se tice promena misljenja
    Pa neki osnovni stavovi su formirani, odavno, i tesko se menjaju...
    Opet s druge strane, sve je uvek na vagi....sve razmatram, analiziram, dodajem nove informacije etc...
    Tako da se promene desavaju i na tom polju....

    Kako se borim sa njima....prihvatam ih, ako su pozitivne....
    A ako nisu, malko se borimo, pa ko je jaci...pobedi...


    Ljubav i prijateljstva izuzimam ih ovoga...to je neka sasvim druga prica....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  3. #3

    Odgovor: Promene...

    Menja se svet oko nas, ne mogu da budem slepa i da to ne vidim. A sa svetom oko mene menjam se i ja. Naravno, menjam se u okviru onih granica koji me definišu kao osobu. Mogu da se promenim, ali ne mogu da ne budem ja -ja.
    Promene uglavnom prihvatam sa radošću i bez tereta. Nekad uhvati sebe kako im se opirem (ugavnom bezuspešno), a opet nekad bezuspešno pokušavam da se menjam. I zato se držim sledećeg: Daj mi Bože snage da prihvatim ono sto ne mogu da promenim, hrabrosti da menjam ono sto mogu promeniti i mudrost da razlikujem jedno od drugog.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Promene...

    ne volim promene i ne volim da ista menjam sto kod sebe sto kod svojih navika..
    jednostavno, znam kako sta radim i kako mi odgovara i ne volim kad mi moju "kolotecinu" neko dira..
    sto se tice misljenja.. ono je formirano oko vecine stvari i ne menjam ga, ne postoji argument koji bi me na to naterao.. pa mogli bismo reci da sam magarac za te stvari

    doduse, nije iskljucivo da se ne bih se promenila zarad nekoga koga volim.. onda je sve otvoreno.. a i moram njemu isto kao i on meni da se prilagodim.. iako mi teze pada to sto svoje otvaram prema njemu.. ali i to je deo zivota..

    jednostavno, ne znam da se nosim sa promenama.. plase me, izvlace iz koloseka.. tesko se navikavam na novi ritam..
    da ne lazem, flexi sam za odredjene stvari koje su retke.. prilagodjavam se samo ako moram.. posto znam da ne moze svet da se prilagodi meni..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Promene...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Menja se svet oko nas, ne mogu da budem slepa i da to ne vidim. A sa svetom oko mene menjam se i ja. Naravno, menjam se u okviru onih granica koji me definišu kao osobu. Mogu da se promenim, ali ne mogu da ne budem ja -ja.
    Promene uglavnom prihvatam sa radošću i bez tereta. Nekad uhvati sebe kako im se opirem (ugavnom bezuspešno), a opet nekad bezuspešno pokušavam da se menjam. I zato se držim sledećeg: Daj mi Bože snage da prihvatim ono sto ne mogu da promenim, hrabrosti da menjam ono sto mogu promeniti i mudrost da razlikujem jedno od drugog.
    U potpunosti se slažem

  6. #6

    Odgovor: Promene...

    Naravno da nam promene trebaju, i ljudi treba povremeno da promene misljenja i da dopuste da im neko promeni nacin zivota, jer dok ne znamo sta propustamo, ni ne zalimo za tim.
    Ja licno smatram da je svaka promena dobra, makar ona isla i na gore, jer covek od jednolicnosti zivota postaje depresivan i bolestan, i samo neka promena moze to da popravi.
    Glasam za promene!
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  7. #7

    Odgovor: Promene...

    ja sam za redovne promene
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #8

    Odgovor: Promene...

    Promene se desavaju svakodnevno... dobre, lose... to su promene koje su neminovne u svakodnevnom zivotu (manje ili vise), ali ako govorimo o globalnim promenama na koje se sami odlucujemo, onda ostajem uzdrzana. Mozda sam vec u godinama, kada mi vise prija mir i stabilnost od promena. Dok sam bila mladja suocavala sam se i vrlo smelo odlucivala na velike promene, i neke od njih su mi donele dobro, ali ne sve! Dobro razmislite pre nego sto se odlucite na neku veliku promenu! Brzopletost kod ovakvih odluka,uglavnom se ne zavrsi dobrim!
    neunistiva zlojebaba!

  9. #9

    Odgovor: Promene...

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    jednostavno, ne znam da se nosim sa promenama.. plase me, izvlace iz koloseka.. tesko se navikavam na novi ritam..
    da ne lazem, flexi sam za odredjene stvari koje su retke.. prilagodjavam se samo ako moram.. posto znam da ne moze svet da se prilagodi meni..
    Pljunuta ja
    te nemam šta da dodam
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #10

    Odgovor: Promene...

    Ja nevolim promene kada je u pitanju nečije mišljenje ili promena nekog plana. Iz razloga tog zato što mislim da je menjanje mišljenja nesigurnost u sebe. A promena plana, uh to baš nevolem taman isplaniram šta, kako i gde, kad ono promena plana. Ali promene tipa da sprečiš monotoniju u životu, za te promene jesam

  11. #11

    Odgovor: Promene...

    Pa kad bi me neko upitao za savet,verovatno bi ga ohrabrila...

    Nisam osoba koja na prečac pravi velike promene u svom životu,ali kad rešim,ne zaustavljam se.Problem je dok ne krenem...bistrim ja to sve u svojoj glavi,al mi svest o dejstvovanju,malko kasnije proradi .
    Tačnije imam i ja frku od nekih većih promena,mada sam u suštini za,ako će one doneti dobro mojoj okolini i meni.

  12. #12

    Odgovor: Promene...

    Kao i vuci. Dlaku menjam, al' ćud nikako. Mogu samo da se prilagođavam, da razumem, da usvajam, ali da se menjam nikako ili bar ne a da sam svesna toga. Svoje vizije branim i mačem ako treba
    Što se tiče eksterijera tu bez promena nikad nije moglo, od kad za sebe znam, šta god da je u pitanju, a enterijer... well, lakše je planinu pomeriti
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Promene...

    Bez obzira sta mislili o promenama, verujem da se vecina nas, hteli mi to ili ne hteli, menja dramaticinije nego sto to i uvidjamo. Mislim da je potrebna bliza definicija promena kojima podlezemo i u tom smislu bi ih uslovno svrstao na interne i eksterne, odnosno na one koje ne zavise puno od nase volje i na one u kojima je nasa volja bitno zastupljenija. Naravno da su one u interakciji i da se ne mogu cvrsto odvojiti i da se rezultanta tih sila opet prelama preko nasih ledja...

    Neke stvari na, ili u nama se teze menjaju. To su crte ili osobine nase licnosti (temperament, karakter, navike i ostale psiholoske odrednice nas samih). Medjutim i one se menjaju u smislu prilagodjavanja, sto je dobro.

    Nas odnos prema promenama koje nam namecu novonastale situacije u zivotu je u stvari konkretizivanje pojedinacnih sposobnosti snalazenja i sustinske inteligencije svakog od nas.

    Manje je vazno da li volimo promene ili ne...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Promene...

    Nemam ništa protiv promena jer svaki rad na sebi iziskuje promene, sitne ili krupne, a ja sam osoba koja mnogo radi na sebi. Generalno neke crtice svog karaktera ne mogu da promenim ili ne želim da promenim. Nekada nam se dogode velike promene koje nismo u stanju da kontrolišemo, izazvane recimo nekom traumom posle koje više nismo isti. Svako novo iskustvo u životu, hteli mi to ili ne, nas pomalo promeni.
    Ne mogu reći da sam nestalna ličnost, ali prihvatam pozitivne promene.
    Negativna iskustva su me previše promenile pre par godina, ali to tek sada uviđam.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  15. #15

    Odgovor: Promene...

    Zanimljivo, ni negativna iskustva ni novonastale situacije ni životne situacije me nisu mnogo promenile, već kao da su udarile pečat na sve ono što je već čučalo u meni urezbareno. Ili se ja onda toliko svesno/nesvesno opirem . Mislim da sa mnogim stvarima ne bih mogla ni da se nosim da nisam ja - ja. Biće da sam neki jebeni entitet
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Promene
    Autor love hunter u forumu Pričaonica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.12.2013, 18:45
  2. Mali saveti za velike promene
    Autor SQUAW u forumu Zdravlje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 20.10.2010, 18:03
  3. Promene prezimena
    Autor ainspiration u forumu Online savetnik
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.06.2010, 13:44
  4. Promene raspoloženja
    Autor love hunter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09.02.2010, 16:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •