Promene... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27

Tema: Promene...

  1. #16

    Odgovor: Promene...

    Obozavam promene, ali mislim da nisam neki velik avanturista.

    Promene uvek gledam veoma pozitivno. Mnogo puta sam ja proizveo neke vece promene u svom zivotu. Znao sam da nece bit lako i nije bilo, ali kad se okrenem i razmislim ... opet bi isto uradio. Promene za mene uvek nude nesto novo, nesto ne istrazeno, ne ocekivano i insiprira svaki osecaj u meni.

    Koliko god volim promene, tu uvek postoji jedna cvrsta, fiksna tacka u mom zivotu, za koju mogu uvek da se vezem. Da toga nema ... verovatno bi se izgubio u svemu novom.

    Neko kaze da ne voli promene, a ja opet mislim da su one ne izbezne. Kao malo dete kad raste i menja se. Svaka godina je nov period zivota mlade osobe. Kako si stariji, promene su manje, sporije ... ali se i dalje menjas. Neko ne voli tu promenu i hoce da se zadrzi u onom nekom periodu gde mu je bilo najlepse, bezbrizno mozda ... ali nekad je lakse prihvatiti istinu i prilagoditi se novim promenama.

  2. #17

    Odgovor: Promene...

    Promjene su sastavni dio života.

    Po meni su promjene neki test sposobnosti usvajanja gradiva, prihvaćanja tuđeg mišljenja - može se gledati na razne načine.. Donijele one nama dobro ili loše - tako stečemo iskustva.

    Smatram da osoba koja ne prihvaća promjene, da nije spremna uhvatiti se u koštac sa životom jer se drži provjerene formule koja ju zadovoljava.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #18

    Odgovor: Promene...

    promene su neminovne....pitanje je koliko radimo na sebi da promenimo sebe na bolje....okolnosti se menjaju a izbor je nas da li cemo poraditi na sebi i koliko
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #19

    01 Odgovor: Promene...

    Ako ne menjamo sebe na bolje,promenice nas drugi-na gore.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  5. #20

    Odgovor: Promene...

    Promene mogu biti i lepe pa i romantične. Recimo, jednokratno promeniti partnerku. I tako, mislim...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    14 Odgovor: Promene...

    Da li je u pitanju nesigurnost u sebe, ili nešto drugo...
    Životne situacije su me navele da promenim mišljenje o ljubavi, slobodi, sreći, toleranciji i o još mnogo čemu.

    Jesu bile bolne - kao rezovi,
    ali se na kraju pokazalo da su ispravne .
    Uvek na bolje, kako god to delovalo u prvom momentu.

    Promene planova, zavisi u kom smislu.
    Sve je izvodljivo,
    ako uz sebe imam dobru ekipu,
    koja će da realizuje promenu na pravi način.

    DakleM, sama ili uz ''malu pomoć pijatelja''.

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #22

    Odgovor: Promene...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je potrebna bliza definicija promena kojima podlezemo i u tom smislu bi ih uslovno svrstao na interne i eksterne, odnosno na one koje ne zavise puno od nase volje i na one u kojima je nasa volja bitno zastupljenija.
    Ovo kao da sam ja pisala...
    Ne mogu da svrstam sve promene u jedan koš, pa tako ni da odredim svoj odnos prema njima. To je kao sa oblačenjem recimo. Naizgled bezazlen primer, ali... Volim da menjam garderobu, da kupujem različite stvari, uvek imam na pameti šta mi još treba, od detalja do krupnijih stvari, ali sva ta gomila odeće mora da bude prilagođena mom ukusu, i to ne bih menjala nikad. Smetnja može da bude cena, i veličina koja mi možda ne odgovara, a to su eksterni faktori kojima moram da se prilagođavam. Doduše, ponekad se zeznem i kupim i ono što nikad posle ne obučem, ali to su oni minutići kad nas zanese neka zavodljiva, ali pogrešna procena...
    Tako je i sa drugim stvarima u životu. Postoje one sfere mog života koje sa zadovoljstvom ispunjavam promenama, ali postoje i one zakucane koje nipošto ne želim da menjam. Na spoljne faktore nisam imuna, procenjujem ih u hodu i gledam da moj najvažniji prtljag u životu bude maksimalno sačuvan i što manje oštećen. Na nešto se jednostavno ne može uticati i moramo se prilagođavati, uz gundjanje, uzdah ili psovku, ali nekad se mora i to...
    Vrag odneo šnalu...

  8. #23

    Odgovor: Promene...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Moj stav u odnosu prema promenama, je uvek pozitivan.
    Kako god izgledale, ili delovale u prvom momentu.

    Svaka promena, vodi ka nečemu dobrom.

    Možda će, na samom početku, delovati kao da će promena načina razmišljanja, načina života,
    mesta stanovanja- čega god ,
    biti nešto zastrašujuće, ili krajnje negativno.

    'Ajde da budem ''malo'' isključiva
    - mislite li da samo magarac ne menja mišljenje?
    - ili da je onaj ko se ne menja, hladni kamen,
    koji tupo i bez cilja prolazi kroz život?

    Šta mislite o promenama?
    Kako se ''borite'' sa njima?
    Prihvatate li ih kao sastavni deo vašeg života?
    Jednostavno, kakav je vaš stav?


    Za mene licno promene niti problemi ne postoje, postoje samo situacije.
    Ka cemu dobrom vodi prelaz iz zdravlja u neizlecivu bolest ?
    Ka cemu dobrom vodi dan kada smrt odnese voljenu vam osobu ?
    Da nebi isao dalje, mislim da su pitanja na konstataciju da " sve promene vode
    ka necem dobrom " veoma jasna.
    Ziveo sam na dosta razlicitih mesta, nikad nisam osecao nikakvu promenu, posto sam uvek radio ono sto sam morao da radim, i sve mi je bilo ekstremno lako, bez obzira koliko neko drugi misli da je to tesko.
    Presrecan sam sa svim situacijama koje mi zivot servira, sto je jedini uslov da
    budem srecan u svakoj situaciji.

    Moj stav je "Bolje je promeniti razmisljanje, nego razmisljati o promenama. "

    JUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  9. #24

    Odgovor: Promene...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Zanimljivo, ni negativna iskustva ni novonastale situacije ni životne situacije me nisu mnogo promenile, već kao da su udarile pečat na sve ono što je već čučalo u meni urezbareno. Ili se ja onda toliko svesno/nesvesno opirem . Mislim da sa mnogim stvarima ne bih mogla ni da se nosim da nisam ja - ja. Biće da sam neki jebeni entitet

    E, bash to... bash to, sa sve chuchanjem i pechatiranjem...i ko zna shta sve josh nosim u sebi, shto samo cheka da ga vreme iskleshe u neshto totemskog izgleda...

  10. #25

    Odgovor: Promene...

    Uvek sam se plasila promena,jer sam kukavicau nekim trenucima bi sve izgleda besmisleno,strano i bukvalno strasno,ali posle shvatim da je to bilo najbolje za mene.

  11. #26

    Odgovor: Promene...

    ja sam od onih osoba koje su baš sklone promenama..nekad su samo pomak, a vrlo često su i drastične..i vrlo teško uspostavljam komunikaciju sa ljudima koji se drže jedne ukorenjene stvari i ne bi je promenili ni za živu glavu..

    najviše volim da menjam sebe i u tome sam vrlo uspešna..i ne mislim da sam time izgubila deo sebe, baš naprotiv..ja uvek ostajem ja, svakim danom drugačija i mislim bolja..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #27

    Odgovor: Promene...

    -"Promene su u pocetku mrljaste..."
    A ako su promene konstantne da li je odsustvo promene promena?
    Eto sad vozim taxi, do juce sam prodavao namestaj, s' drugim cimerima delim sedmu lebovu koru i u novoj kafani smanjujem procenat kiseonika.

    Uvijek sam, a nikad do kraja
    Vecer u gradu ti donese neki lijek
    U nekom kutu gdje samoca se zbraja ...

    Uvijek s malo, premalo para
    Kad upale se svjetla, ode dim
    A miris noci opet postane stvaran
    Ko mnogo puta do sada
    On sanja
    Kako beskrajno pada ...

    Bilo je rano jutro tada kad je ostavio sve
    Culo se samo kako ptice pjevaju
    Onda je stajao jos dugo s druge strane ulice
    Pustio suze da se same slijevaju ...

    Ja bi' mogo da mogu
    Ja bi' znao da znam ...
    Ja bi' mogo da mogu
    Ja bi' znao da znam ...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Promene
    Autor love hunter u forumu Pričaonica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.12.2013, 18:45
  2. Mali saveti za velike promene
    Autor SQUAW u forumu Zdravlje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 20.10.2010, 18:03
  3. Promene prezimena
    Autor ainspiration u forumu Online savetnik
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.06.2010, 13:44
  4. Promene raspoloženja
    Autor love hunter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09.02.2010, 16:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •