Pixarovi kratki filmovi
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Pixarovi kratki filmovi

    ee trazhila sam jedan, a nashla ih brdo.. super su mi Pixarovi kratki filmovi









    e bash se ismija
    Poruku je izmenio yige_gui, 14.05.2008 u 02:09
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Pixarovi kratki filmovi



    A zapravo pocelo je sve oko 1985, kada je grupa autora dobila Oskar za racunarsko animirani film likova stolnih lampi, oca i sina.


    Da li se dobro secam?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Pixarovi kratki filmovi

    Nije kratak, ali je Pixar Animation Studios čedo i s debelim razlogom ga negde treba pomenuti naširoko / ako ovde ne mERe, otvorićemo neku anima temu, ima svašta nešto dobro/. Radi se o WallE : http://www.imdb.com/title/tt0910970/



    Trailer, pa pisani razlozi ZA pogledati neće ni biti puno bitni






    Kritičari i publika su jedinstveni 'Wall-E' će biti najbolji film godine. Prvi je na top listi gledanosti, a kritika ga ne može dovoljno nahvaliti.


    Kakvi Godard i Scorsese, Antonioni i Spielberg među 10 najboljih filmova svih vremena već se uvrstio 'Wall-E'. To su rezultati glasanja publike na IMDB-u, gdje vjerojatno ima puno oduševljene djece, ali i kritičara!

    Kritičarska tražilica MRQE teško nalazi negativnu recenziju filma, a RottenTomatoes je već objavio da je 'Wall-E' zasad najbolje ocjenjeni film iz 2008. Ima 96% pohvalnih ocjena, a slično je i na sajtu Metacritic.com, gdje ima 93% pozitivnih kritičraskih recenzija uz prosječnu ocjenu korisnika od 9.0.

    Među najnižim ocjenama je još uvijek visokih 70 (od 100) u magazinu Premiere, gdje je glavna zamjerka da 'bi se moglo raspravljati o tome da li će se film svidjeti ciljnoj publici'. Ukratko, film se ocjenjuje prekvalitetnim, pa se kritičari boje da je preozbiljan za djecu. Pale su i 'teške' usporedbe s Kubrickovom '2001.' i Chaplinovim 'Svjetlima velegrada', vjerojatno zato jer se ni ovaj film ne boji nijemih scena (prvih pola sata bez dijaloga!) i dosta pažnje polaže na vizualno pripovjedanje.A publika? Već spomenuti IMDB, ima za ovaj film prosječnu ocjenu gledatelja od 9.2, pa je film već 6. na top listi najboljih filmova svih vremena! Nedavno je bio 'samo' 9. - koliko brzo raste, možda jednom ugrozi i prvo mjesto 'Kuma'. Nakon prvog vikenda prikazivanja film je zaradio 63 milijuna dolara i tako je mali i tihi 'Wall-E' porazio glasnog i bijesnog 'Hulka', dok su se 'Iron Man' i 'Indiana 4' već ispuhali na box-officeu. Ni akcijski hit 'Tražen' (s visokim cenzorskim rejtingom!), a vjerojatno ni dječji 'Kung Fu Panda' nemaju potencijala da spriječe dominacuju 'Wall-E'-a, koji ima 3. najbolje otvaranje od Pixarovih filmova, odmah nakon 'Izbavitelja' i 'Potrage za Nemom'.

    Zašto svi vole taj film? Za one koji nisu pratili naše prethodne tekstove, radnja je smještena u distopiju u budućnosti, u kojoj mali robot Wall-E skuplja smeće po nenaseljenoj Zemlji, a zatim se zaljubljuje u roboticu Eve koja traži vegetaciju. Ta nevina romantika i humor privlače djecu i obitelji koji uživaju i u uobičajenim scenama akcije začinjenim privlačnim melodijama. S druge strane, kritičari kažu da je riječ o inteligentnom, vizualno fascinantnom, crnohumornom i emotivnom filmu, u kojem se miješaju slapstick, politička satira i romansa.

    Previše pohvala? Možda, ali poslije svih ovih ocjena teško da je riječ o lošem ili prosječnom filmu. Mi samo još najavljujemo da 'Wall-E' u hrvatskim kinima počinje igrati od 07.08., pa onda očekujemo i vaše ocjene!

    s.p. 01.07.2008.

    piše hrvatski filmski net


    A biće smeha sudeći po trailerima u kojima je odvojeno prikazan susret walle-a sa:
    usisivačem
    magnetom
    hula-hopom
    slušalicama...

    To je ovde:

    http://www.filmski.net/vijesti/animi...reslatki_walle


    ________________________________________________


    Pixar: tata-mata animatorskog zanata

    Dokumentarac Leslie Iwerks prikazuje povijest Pixara i priča o onima koji stoje iza 'Priče o igračkama' animatorima koji se nisu bojali kompjutera.


    http://www.filmski.net/vijesti/dokum...torskog_zanata

  4. #4

    Odgovor: Pixarovi kratki filmovi

    ima i na pochetku Wall-Eja kratki Pixarov film, da plachesh od smeha
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Pixarovi kratki filmovi

    evo jedan koji je mene nedavno doveo do suza
    fala posiljaocu

    YouTube - PIXAR - Lifted (original sound)
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Pixarovi kratki filmovi

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    ima i na pochetku Wall-Eja kratki Pixarov film, da plachesh od smeha
    Presto, jel tako?

    Ja imam samo njega, bez Wall-Eja, ali tek planiram da ga odgledam kad se sakupimo na gomilicu svi večeras Verujem da je super
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Pixarovi kratki filmovi

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Presto, jel tako?
    jel se tako zove? da, da, ovaj sa zecom i madjionicharem
    pazi odushevljenu facu zeca prije nego ce ga izvaditi iz kaveza, shecer je

    a crtac, shta reci, odlichan mene odushevio




    p.s. obrati pozornost ko jedini prezhivljava na zemlji
    moomoo meee jooouu

  8. #8

    Odgovor: Pixarovi kratki filmovi

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Presto, jel tako?

    Ja imam samo njega, bez Wall-Eja, ali tek planiram da ga odgledam kad se sakupimo na gomilicu svi večeras Verujem da je super
    Daa Presto je super, mi smo se kidali od smeha u bioskopu

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku

    Trailer, pa pisani razlozi ZA pogledati neće ni biti puno bitni

    Kritičari i publika su jedinstveni – 'Wall-E' će biti najbolji film godine. Prvi je na top listi gledanosti, a kritika ga ne može dovoljno nahvaliti.

    A o Voliju da ne pričam, stvarno ga vredi pogledati


    Evo još jedan kratki film

    Boundin
    Poruku je izmenio silvia, 07.10.2008 u 11:14
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  9. #9

    Odgovor: Pixarovi kratki filmovi

    "Up", najava za 2009.

    [CENTER]UP - trailer

  10. #10

Slične teme

  1. 3D filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.10.2019, 01:36
  2. Kratki vicevi
    Autor Necromancer u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 273
    Poslednja poruka: 06.03.2016, 15:26
  3. Vaša obitelj - kratki presjek
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 28.06.2012, 20:52
  4. Kratki filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.05.2011, 21:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •