Alibunar
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Alibunar

  1. #1
    `ajmo da napravimo i mi nesto o svom mestu ...

    Alibunar potiče još iz turskog perioda. Na tom mestu je bio je neki Alijin bunar, po kome je i dobio ime. Posle povlačenja Turaka, Alibunar je srpsko naselje sa 32 kuće (1717). Godine 1773. godine je u sastavu nemačkog graničarskog puka.Alibunar je gradsko naselje u opštini Alibunar, Južno-banatski okrug, u Vojvodini. Prema popisu iz 2002. godine ima 3.625 stanovnika, dok je 1971. imao 3.951 stanovnika. Nalazi se na železničkoj pruzi i putu Pančevo - Vršac. Stanovništvo se bavi poljoprivredom, a delom je zaposleno u poljoprivrednom kombinatu.
    Poruku je izmenio zmax, 13.05.2008 u 12:36 Razlog: spajanje uzastopnih poruka

  2. #2

    Odgovor: Alibunar

    Samo poljoprivredom?

    A šta je sa Plastikom, Staklarom, Alkrojem, Farmom, pa nije valjda Alibunar samo gomila njive?

  3. #3

    Odgovor: Alibunar

    Lepo receno ali stanovnistvo se ne bavi samo poljoprivredom.Da li si ti iz Al-a ili...

  4. #4

    Odgovor: Alibunar

    ciao..,

    taj bunar tece i danas ...u dvoristu je mog skolskog ..../bar su nam tako govorili/

    jeste li vi iz al-a????

    pozz,

    misha

  5. #5

    13 Odgovor: Alibunar

    Halo na sve ljude iz Alibunara,
    mozda moze neko da mi pomogne da pronadem prijatelje u Ilandza-Alibunar.
    Podatci od osoba.

    Kostic Vesna--udana za Ivanovic Milomira--imaju sina Urosa
    Brat od Vesne je Kostic Dragan--majka im je zivjela u Austriji.

    Nismo se vidjeli otprilike od 1988 god.

    Tada su zivjeli na adresi
    Kostic Vesna
    Trg JNA br 2
    26352 Ilandza-Alibunar

    Ako neko nesto zna o njima i gdje se nalaze bilo bi mi drago da se vidimo nakon toliko godina.

    Pozdrav svim ljudima iz Alibunara

  6. #6

    Odgovor: Alibunar

    uff...verovatno mladja generacija... ja sam od '89 otisao,"preko" ....kao i ti ,tako i ja rado bih se cuo sa nekim ,nekad meni dragim ljudima...
    nadam se da ce ti se vec neko javiti...

    savako dobro

  7. #7

    Odgovor: Alibunar

    Citat baki kaže: Pogledaj poruku
    Lepo receno ali stanovnistvo se ne bavi samo poljoprivredom.Da li si ti iz Al-a ili...
    Nisam ni iz Al-a ni iz L.A.
    Al' kažu ko se napije alibunarske vode...A to kažu za sva mesta i njihovu vodu.

    A ti baki odakle si?

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •