Diskriminacija? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 31
  1. #16

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Treba jednostavno dati prostora onima koji dolaze. Za tako nešto treba mnogo vremena ali što se ne bi i sa tim pokušalo. Uostalom, i od ljudi koji su u penziji ili su pred njom, čuo sam mišljenje da penzioneri, stariji od 65-70 god ne bi trebalo glasati. Pošteno su radili i zaradili tu penziju, imaju, naravno, socijalno, zdravstveno i svako drugo osiguranje i neka uživaju u svojoj starosti, neka se ne opterećuju politikom. Ima ljudi koji će se time baviti i koji će o tome misliti.
    Tako Je!
    Neka se ne opterecuju politikom!
    Takodje neka se ne opterecuju politikom mladji od 40, nevencani, oni koji nemaju decu, oni koji nisu imali seksualne kontakte sa oba pola i to grupno jer nisu dovoljno iskusni! Nemaju oni pravo da kvare nase politicke zelje!

    Priznao, ne priznao, ovo sto si napisao mene podseca pod
    1. na netrpeljivost (fasizam)
    2. na onu strasnu nekulturu koju verujes ili ne, osim balkana ja nigde nisam cuo: Nije ovo stari za tebe, ti si ziveo, kada si ziveo, sada pusti nas da zivimo, hahahahaha...

    Koja sramota tradiciji!




    Nista protiv tebe licno, ali za ovakvu temu ja nisam mogao da srocim finiji odgovor... (A ko ce meni zabraniti da glasam, kada ostarim? Ko ce me strpati u staracki dom tvrdnjom, da ono sto sam zaradio, nisam vise u stanju da odrzavam? Ko ce odlucivati o tome kada i da li cu dobiti svoj dnevni tanjir corbe?)

    Prosek gradjana savremenog drustva je sve veca. Buducnost pripada starima!

    Elem kada je tamo neke davne 2000. trebalo glasati, ja sam svoje dede i bake licno doveo na glasanje, pomogao da im sednu do stola i prstom pokazao broj koji trebaju zaokruziti. Zaokruzili su za buducnost svojih unuka!
    Mislim da pod hitno neki moraju da poprave svoj odnos sa svojim ``matorima``.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #17

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Mladost i starost nosi sa sobom i dozu samoživosti. Samoživost mladih u političkim odlukama je nešto što oni seju, ali oni će i da žanju. Samoživost starih u istim tim odlukama je nešto što oni seju, a generacije iza njih žanju.
    Ono što je meni kod starijih čudno je to što ne osluškuju glas mladih oko sebe. Jer upravo oni sa svojim iskustvom moraju biti ti koji će utišati, amortizovati nestrepljenje mladih. Utišati, amortizovati, ali ne gušiti.
    Ne znam kako je to u drugim zemljama. Znam da živim u Srbiji. Znam da je generacijama oduzeto detinjstvo, mladost, najplodnije godine života... I znam da su upravo ti mladi bili pokretači da se nešto u tom čabru promeni. Nekorektno je omalovažavati tu snagu, borbenost, entuzijazam. Jednako koliko je nekorektno omalovažavati nečije iskustvo.
    Kažu da je ključ u komunikaciji slušanje. Možda generacijski jaz i ne bi bio nepremostiv kada bi naučili međusobno da se slušamo.
    ovo mi se jako svidelo
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #18

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Nema tu nikakve satire, drskosti, gluposti i idiotizma. Ja bih to mogao reći za tvoje mišljenje ali sam tolerantan i shvatam da ljudi različito razmišljaju....Uostalom, i od ljudi koji su u penziji ili su pred njom, čuo sam mišljenje da penzioneri, stariji od 65-70 god ne bi trebalo glasati. Pošteno su radili i zaradili tu penziju, imaju, naravno, socijalno, zdravstveno i svako drugo osiguranje i neka uživaju u svojoj starosti, neka se ne opterećuju politikom. Ima ljudi koji će se time baviti i koji će o tome misliti.
    Nedavno kad su bili održani predsednički izbori svečano su se doterale moja baka, i dve komšinice, njene drugarice Gizika i Julika. Kako je izborno mesto blizu, a dan je bio lep one su se radosno i ponosno ušetale da bi glasale. Videla sam ih još izdaleka, ali kako su bile u odličnom raspoloženju i snalazile se dobro sa ličnim kartama i burlanjem po torbicama, popunila sam svoj list i izašla da ih sačekam. Gizika me je videla i pozvala da dodjem. Šapatom me je pitala da li je dosta što je ona zaokružila samo jednog kandidata ili da zaokruži oba. Skoro sam joj odmah rekla da treba oba ali sam brzo razmislila i rekla joj da je ipak dosta samo jedan.

    To je bio drugi krug glasanja i bilo je samo dva kandidata. Ona je naravno zaokružila nekog koji je bio na početku, a moja baka me je kuci pitala da li je učestvovao S.M. pošto je ona mislila da pod nekim brojem on i da je za njega glasala.

  4. #19

    Odgovor: Diskriminacija?

    Gospodinu koji je za moju ideju rekao da je fašistička i da sam netrpeljiv prema starijim generacijama. Ovo što sam naveo, veze nema sa fašizmom niti ja mrzim stariju populaciju. Namerno izvrćeš činjenice i realno stanje koje sam naveo, a činjenica je da su stari glasači gotovo vratili izvesnu partiju na vlast, partiju koja nas je unazadila za nekoliko decenija. Neka mi neko kaže da to nije tačno. Drugo, tačno je da niko nije kriv što mladi ne izlaze na glasanje ali je to posao raznih stručnih lica koja se trebaju pozabaviti tom problematikom. Naveo sam samo određenu starosnu populaciju ali gospodin skreće stvari na drugi teren pa govori da i neke određene grupe ljudi ne bi trebalo glasati zbog , ne znam, seksualne ili neke druge orijentacije. To je taj naš mentalitet, kada se neki ozbiljni problemi namerno marginalizuju a to neki namerno rade. Verovatno oni kojima odgovara ovakvo stanje u društvu, koje je haotično i kada nema morala niti poštovanja prema onima koji misle drugačije.

  5. #20

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    ... kada nema morala niti poštovanja prema onima koji misle drugačije.
    O moralu ozbiljno mogu samo oni koji ga imaju, a postovanje se zadobiva - POSTOVANJEM...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  6. #21

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    ....
    Radi se o izborima, uopšteno, za svaki nivo vlasti. Smatram da starijim građanima ove države, oni koji su u penziji, starijim od 70 godina, ne bi trebalo "dozvoliti" da glasaju. Radi se o tome da su oni živeli u vremenima koja su bila totalno drugačija od današnjeg vremena. Pre pola veka su bile sasvim druge okolnosti, druga razmišljanja i normalno je i prirodno da se menjaju shvatanja o mnogim društvenim, socijalnim, kulturnim i drugim pitanjima, kao što je prirodno da svako ima pravo na svoje mišljenje, ma kakvo ono bilo. Radi se i o tome, da sugrađani, gore pomenuti, ne mogu živeti u skladu sa modernim shvatanjima i tendencijama u društvu, pa samim tim ne mogu odlučivati ili biti onaj jezičak na vagi koji će doneti neku odluku koja može imati dalekosežne posledice, možda i negativne, po zemlju, uzevši u obzir brojnost te starosne populacije.
    Ovakva misljenja su izuzetno indikativna, prepoznatljiva i vec vidjena. Svojevremeno je Dimitrije Ljotic (potonji general i osoba za koju ni rodjena majka ne bi mogla reci da je sklon demokratiji) je svojevremeno zagovarao da se pobiju svi Srbi mladji, cini mi se, od 25 godina jer ih je smatrao smetnjom za ondasnji Novi svetski poredak koji se stvarao, zato sto su glupi, tradicionalni i ne shvataju moderan istorijski trenutak...

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    ....
    Daleko od toga da vređam njihovu inteligenciju i sposobnost rasuđivanja i da na taj način želim da oni budu "isključeni" iz društvenih tokova. Ipak, ne mogu se stvarati uslovi za život dolazećim i generacijama koje tek treba da daju svoj doprinos ovom društvu na shvatanjima koja su, budimo realni, uglavnom neprimerena sadašnjosti. Starije generacije su dale svoj doprinos, kakav da je, ali treba ustupiti mesto mlađim i dati im prostora i mogućnosti da sami i bez uticaja sa strane, odlučuju o svojoj sudbini.
    Koja su to shvatanja neprimerena sadasnjosti? Ko se iole bavio antickom grckom i problemima ondasnje demokratije, zna da su problemi, metodi, odnosi medju partijama unutar jednog polisa vrlo slicni danasnjem trenutku. Demokratija ne podrazumeva selekciju (diskriminaciju), vec primerena i unapred definisana pravila, kako bi se nezakonita trenutna politicki volja pojedinca ili neke grupe sprecila, bez obzira na navodnu politicku opravdanost koju ta politicka grupacija propagira...
    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    ....
    Ne želim da se ovim osete uvređenim starije generacije, ali društvo se mora menjati, mentalitet, shvatanja o životnim pitanjima. Rado ću odgovoriti na sve vaše sugestije, primedbe pa i suprotna mišljenja, kojih će svakako biti.
    Tesko je da ovakva misljenja ne vredjaju ne samo ljude starije generacije i one koje drugacije misle, vec vredjaju zdrav razum, moral i osnovne ljudske osobine (vidi temu o njima). Promovisanje `demokratije` na ovakav nacin stvara otpor i pospesuje uslove za reakcijom i razlicitim misljenjima...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Možda će se moja sugestija nekome učiniti preoštrom ali to je moje mišljenje a svako ko se ne slaže sa tim, neka mi objasni svoje kontra-argumente.
    Radi se o izborima, uopšteno, za svaki nivo vlasti. Smatram da starijim građanima ove države, oni koji su u penziji, starijim od 70 godina, ne bi trebalo "dozvoliti" da glasaju...
    He he... ne znam za druge ali mene ovo neodoljivo podseća na neke futurističke romane i filmove, i više mi liči na korak nazad nego na korak napred: daj prvo da penzionerima oduzmemo pravo glasa, a zatim ćemo bez problema da ozakonimo lapot, pa proju na glavu i udri... "ne ubijam te ja, nego ovaj hleb"
    ... mislim to je sledeći logičan korak - kada se reši problem glasanja, nekom će pasti na pamet da rešava i problem nagomilane starosne populacije

    Previše prostora za manipulaciju i zloupotrebu,
    ne bih se ja igrao sa tim
    Radi se o tome da su oni živeli u vremenima koja su bila totalno drugačija od današnjeg vremena. Pre pola veka su bile sasvim druge okolnosti, druga razmišljanja i normalno je i prirodno da se menjaju shvatanja o mnogim društvenim, socijalnim, kulturnim i drugim pitanjima, kao što je prirodno da svako ima pravo na svoje mišljenje, ma kakvo ono bilo...
    Da tačno, svako ima pravo na svoje mišljenje, samo nebi trebalo zaboraviti da postoje zakoni koji ograničavaju, zabranjuju i sankcionišu propagiranje baš svakog mišljenja
    Elem, problem postoji... to je evidentno, no veći problem je što nam se društvo nalazi tu gde se nalazi - sa stabilizovanjem političkih i ekonomskih prilika u zemlji problem starosne granice glasača će biti zanemarljiv

  8. #23

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ovakva misljenja su izuzetno indikativna, prepoznatljiva i vec vidjena. Svojevremeno je Dimitrije Ljotic (potonji general i osoba za koju ni rodjena majka ne bi mogla reci da je sklon demokratiji) je svojevremeno zagovarao da se pobiju svi Srbi mladji, cini mi se, od 25 godina jer ih je smatrao smetnjom za ondasnji Novi svetski poredak koji se stvarao, zato sto su glupi, tradicionalni i ne shvataju moderan istorijski trenutak...


    Koja su to shvatanja neprimerena sadasnjosti? Ko se iole bavio antickom grckom i problemima ondasnje demokratije, zna da su problemi, metodi, odnosi medju partijama unutar jednog polisa vrlo slicni danasnjem trenutku. Demokratija ne podrazumeva selekciju (diskriminaciju), vec primerena i unapred definisana pravila, kako bi se nezakonita trenutna politicki volja pojedinca ili neke grupe sprecila, bez obzira na navodnu politicku opravdanost koju ta politicka grupacija propagira...


    Tesko je da ovakva misljenja ne vredjaju ne samo ljude starije generacije i one koje drugacije misle, vec vredjaju zdrav razum, moral i osnovne ljudske osobine (vidi temu o njima). Promovisanje `demokratije` na ovakav nacin stvara otpor i pospesuje uslove za reakcijom i razlicitim misljenjima...
    Da li pojedini uopšte čitaju ono što pišem? Ko je spominjao likvidaciju ili bilo kakvo rigorozno selektovanje određenih delova populacije, niti ih ko smatra glupim, tradicionalnim. I mi ćemo starijim generacijama sigurno izgledati pomalo naivno, u skladu sa situacijom koja tada bude vladala u društvu.
    Da ponovim, ne sporim nikome pravo na sopstveno mišljenje, što sam već više puta naglasio ali neki baš to preskoče, kao i što sam takođe rekao da među starijim ima svakako puno pametnih ljudi, ali nisam rekao da ima i onih drugih. Neko se sad pravi pametan, pa sve ovo čita između redova, nalazi neke " paralele" sa ne tako davnom prošlošću. Ovde neki ne mogu da shvate da je vreme jednoumlja prošlo i da nismo roboti i da nam mozgovi nisu isprani, bar nekima, izgleda manjini. Nemam nameru da bilo koga vređam, niti sam tom sklon. Ne pravi se bilo kakav nov svetski poredak, vreme jednostavno ide dalje, načini razmišljanja se menjaju, kao i okolnosti u kojima živimo.
    Svaka akcija stvara reakciju, zar ne? Svako može da kaže ono što misli, u skladu sa kulturom ponašanja i moralom ali je za neke, moral rastegljiva kategorija, kao i kultura. Ne živimo mi danas ovako tek tako, sve to ima svoju predistoriju. Devedesete su napravile najveću štetu, u svakom pogledu. A dobro se zna ko je tada bio nosioc vlasti i samim tim je odgovoran za ukupno stanje u kome se danas nalazi država. A svi oni koji se osećaju prozvanim, znači da savest čini svoje, pre ili kasnije.
    Poruku je izmenio BaneK, 17.05.2008 u 22:04

  9. #24

    Odgovor: Diskriminacija?

    Magna fuit quondam capitis reverentia! (Ovidius)
    Nekad se seda kosa vise cenila!
    Poruku je izmenio kozo, 17.05.2008 u 16:34
    Extra Hungariam non est vita,si est vita,non est ita...

  10. #25

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    Magna fuit quondam capitis reverentia! (Ovidius)
    Kozo, prevedi ovo. Nismo svi obrazovani kao ti. Poliglota.

    Da gospodina kozo ne bi uvredila moja lenjost da izguglam prevod, moracu da ga uputim na Pravilnik, gde izmedju ostalog pise da je zabranjeno pisanje na stranom jeziku bez adekvatnog prevoda.

    Hvala lepo.
    Poruku je izmenio _baba_, 17.05.2008 u 18:30 Razlog: dodatak

  11. #26

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    Magna fuit quondam capitis reverentia! (Ovidius)
    Nekada se seda glava više poštovala što će reći da se mudrost staraca od davnina cenila, da su svakojaka veća staraca konsultovana za svaku veću stvar jedne zajednice Znalo se i poštovalo njihovo veliko životno iskustvo... Mladost, silina, želja za dokazivanjem, ostrašćenost, sve su to stvari koje su ostale iza njih koje im nisu mutile obzorja da bolje vide Ne želim jednoga dana da dodjem u situaciju da budem proglašena osobom drugog reda samo zato što to želi neko ko misli drugačijeI naravno da su ovo druga vremena Vreme istomišljenika u jednopartijskom sistemu je prošlo Sad samo treba da naučimo da se izborimo sa i za demokratiju... A za to će nam trebati baš svaki glas...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  12. #27

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Ovde neki ne mogu da shvate da je vreme jednoumlja prošlo i da nismo roboti i da nam mozgovi nisu isprani, bar nekima, izgleda manjini.
    Sta reci
    1.Da lik nezna o u sta je upao (potezajuci pitanje diskriminacije)?
    2.Tvrdoglavost?

    E sad ako je ne znanje procitaj sta je Demokratija pa procitaj sta je Diskriminacija i za kraj procitaj sta je Тotalitarizam jer ovakve ideje nas vode
    u ovo zadnje navedeno ili ti do ispiranja mozga a bice ti puno lakse da razumes neke postove prema kojima si sad tako kritican

    @ Sirijus
    Svaka akcija stvara reakciju, zar ne?
    E ako je to tvrdoglavost(akcija) onda prijatelju moj budi muskarac pa primi udarac a sa time mislim da ako si bio spreman da dignes prasinu oko takog
    (kontraverznog) pitanja morao si da budes spreman i na kritike to jest reakcije

    Ili je pak tu upitanju kao sto sam vec jednom naveo cinizam
    Poruku je izmenio Bad Company, 17.05.2008 u 20:53
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  13. #28

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Gospodinu koji je za moju ideju rekao da je fašistička i da sam netrpeljiv prema starijim generacijama. Ovo što sam naveo, veze nema sa fašizmom niti ja mrzim stariju populaciju. Namerno izvrćeš činjenice i realno stanje koje sam naveo, a činjenica je da su stari glasači gotovo vratili izvesnu partiju na vlast, partiju koja nas je unazadila za nekoliko decenija. Neka mi neko kaže da to nije tačno. Drugo, tačno je da niko nije kriv što mladi ne izlaze na glasanje ali je to posao raznih stručnih lica koja se trebaju pozabaviti tom problematikom. Naveo sam samo određenu starosnu populaciju ali gospodin skreće stvari na drugi teren pa govori da i neke određene grupe ljudi ne bi trebalo glasati zbog , ne znam, seksualne ili neke druge orijentacije. To je taj naš mentalitet, kada se neki ozbiljni problemi namerno marginalizuju a to neki namerno rade. Verovatno oni kojima odgovara ovakvo stanje u društvu, koje je haotično i kada nema morala niti poštovanja prema onima koji misle drugačije.
    Nisam rekao da ima veze sa fasizmom ono sto si naveo, vec da mene podseca na to, opet ne zbog tebi i tvojih stavova vec zbog mojih ranijih iskustva sa slicnim iskljucivostima.
    To sto je vracena neka partija na vlast, nije dovoljan argument za iskljucivanje starijih biraca. Imali smo malu izlaznost i sta se sad tu moze. Ko nije izasao a nije mu se dopao rezultat, pa neka iduci put glasa. Ko je glasao a nije dobio, pa to je demokratija. amozemo imati vecinski ili proporcionalni sistem i to je to.

    Svaka jedinka je punopravan clan drustva i ima pravo glasa! Cak i zatvorenici!
    Postoje neki principi, koji pokrecu napredak covecanstva. Nisam pravnik ni filozof da bi izrekao da li su ti principi igde zapisani ali principi su ipak principi.
    Smatram da je jedan od osnovnih principa na kojem se temelji svaka ljudska aktivnost i kojoj se uvek vracamo je princip kontinualnosti.
    Bas zato nemamo prava ikome ukinuti ma koje pravo koje je stekao.
    (Nije deo teme ali na pr. isti princip nam zabranjuje i ukidanje nase dve autonomne pokrajine.)
    Prema tome niko nema pravo ukinuti pravo glasa ako je ono jednom steceno!
    Od ovog mozemo napraviti izuzetak i reci na pr. da umobolni (u neuroloskim ustanovama) nemaju pravo glasa jer nisu sposobni to sami da ucine. U tom slucaju naravno moramo definisati koji je stepen kada neko prestaje da bude uracunljiv. Morali bi svakog starijeg gradjanina slati na lekarski pregled pre svakih izbora. To bi unistio nas budzet, a i izazvao buru nezadovoljnih gradjana koji bi automatski glasali protiv partije koja bi donela takav zakon.
    Sve u svemu tvoja ideja je neizvodljiva i protivustavna i cak i da se donese takav zakon, ne bi prosao na ustavnoj proveri.

    Sto se tice seksa i ostaloga, pa naveo sam samo razne skupove ljudi, ukazao na to da ih mozemo i drugacije grupisati, ne moramo bash prema starosti...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #29

    Odgovor: Diskriminacija?

    Drago mi je što je ova moja tema, predlog, kako već želite, izazvala ovakvu reakciju, mada sam očekivao veći broj replika, s obzirom na to koliko je puta ova tema pregledana. Koji su razlozi za to? Nekima je ova tema postala trn u oku, neko je ravnodušan, pa stoga nije ni reagovao, što ne ide u prilog onima koji tvrde da sam temom podigao prašinu.
    Kako, naravno, svako gleda stvari iz svog ugla, mnogi su našli za shodno da ne reaguju. Dakle, ravnodušnost, što može biti opasno po društvo. Neko nije reagovao jer misli da tema ne zaslužuje bilo kakav komentar, možda misli da je glupa pa ne treba reagovati, možda beskorisna, kao, ne vodi bilo čemu, nema značaja. I pored toga, ljudi nisu baš toliko zaintrigirani temom kao što neki žele da predstave.
    S druge strane, koja bi se tema trebala postaviti da bi se neka masovna reakcija izazvala? Ne treba neku temu postaviti reda radi, da bi neko stekao nečiju pažnju, već kad neko ima potrebu za tim, da se o nekim bitnim pitanjem povede rasprava, kada smatra na se desilo nešto što zaslužuje pažnju. Tačno je, očekivao sam reakcije ljudi, oličene u osudi mojih stavova i spreman sam za "posledice" koje mogu proisteći iz tog. Te reakcije su se dogodile, jer ne bi tema bila uspešna da nije bilo reakcije.
    I stalno se javljaju isti ljudi. Nemam ništa protiv toga ali više ljudi znači više mišljenja. Pozivam poštovane građanke i građane da se jave.
    A zašto se neko brine zbog toga što pišem, kada tvrdi da je ta tema protivustavna i kada bi kojim čudom stigla do Skupštine i drugih nadležnih organa, sigurno ne bi prošla. To je lični stav pojedinca, kao što je i ova tema moj lični stav. Svako treba da stane iza svog mišljenja a ne da govori kako o tome stoji ogromna masa građana. Kada je neko predsednik države, čije on zastupa stavove, onih koji su glasali za njega ili i one koji mu nisu dali glas i one koji su bili uzdržani? A kada je neko " običan" građanin, tom kvalifikacijom ne želim bilo koga da uvredim, onda on lično stoji iza svog stava ali ga ne može drugima nametnuti.
    Poruku je izmenio _baba_, 18.05.2008 u 16:40 Razlog: bold

  15. #30

    Odgovor: Diskriminacija?

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Radi se o izborima, uopšteno, za svaki nivo vlasti. Smatram da starijim građanima ove države, oni koji su u penziji, starijim od 70 godina, ne bi trebalo "dozvoliti" da glasaju.
    Da njima treba reći...gospodo, izvinte, ali Vi nemate pravo glasa, jer gosp. "Sirujus" smatra da Vi niste stanovnici ove države


    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Radi se o tome da su oni živeli u vremenima koja su bila totalno drugačija od današnjeg vremena. Pre pola veka su bile sasvim druge okolnosti, druga razmišljanja i normalno je i prirodno da se menjaju shvatanja o mnogim društvenim, socijalnim, kulturnim i drugim pitanjima, kao što je prirodno da svako ima pravo na svoje mišljenje, ma kakvo ono bilo. Radi se i o tome, da sugrađani, gore pomenuti, ne mogu živeti u skladu sa modernim shvatanjima i tendencijama u društvu, pa samim tim ne mogu odlučivati ili biti onaj jezičak na vagi koji će doneti neku odluku koja može imati dalekosežne posledice, možda i negativne, po zemlju, uzevši u obzir brojnost te starosne populacije.
    Ove rečenice nemaju nikakvog smisla, jer ako uzmete u obzir da taj čovek od 70 godina, je pre 20 godina imao 50 godina, a Vi ste tada imali 20, dovešće Vas do toga da ste i Vi tada imali njegovo mišljenje, što bi značilo po Vašem da ni Vi sada nemate pravo glasa na glasanjima.

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Starije generacije su dale svoj doprinos, kakav da je, ali treba ustupiti mesto mlađim i dati im prostora i mogućnosti da sami i bez uticaja sa strane, odlučuju o svojoj sudbini.
    A šta je ovo, ako nije likvidacija ?

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, ravnodušnost, što može biti opasno po društvo.
    Upravo ste Vi ravnodušni prema ljudima preko 70 godina, jer tu su bili dok su Vam trebali, a sad

    Ja se nikako ne slažem sa Vama. Po meni je ispravno, imaš ličnu kartu - možeš da glasaš, jer si stanovnik ove zemlje i imaš isto pravo kao i mi svi.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Diskriminacija - u punom sjaju
    Autor SansRomantic u forumu Posao
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 12.11.2015, 12:27
  2. Diskriminacija ljudi obolelih od AIDS-a
    Autor osica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 22.06.2012, 16:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •