Ubedljiva pobeda evropske Srbije
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    Lista Za evropsku Srbiju osvojila je ubedljivu pobedu na parlamentarnim izborima osvojivši 38, 9 odsto glasova ili oko 103 mandata, podaci su CeSID sa više od dve trećine obrađenog biračkog tela. Srpska radikalna stranka osvojila je 28,9 odsto ili 77 mandata, čak 26 mandata manje od demokrata. DSS i NS su treća lista po snazi sa 11,6 odsto ili 30 mandata. Socijalisti mogu da se pohvale da su osvojili osam odsto glasova birača ili 20 mandata, dok je LDP preskočio cenzus sa 5,2 odsto i može da računa na 13 mandata. Mađarska koalicija u novom parlamentu može da računa na četiri mesta jer je osvojila 1,8 odsto. Bošnjačka lista za Evropsku Srbiju Sulejman Ugljanin osvojila je dva mesta, a Koalicija Albanaca Preševske doline samo jedno mesto.


    Predsednik Političkog saveta DS Dragoljub Mićunović ocenio je da je reč o velikoj pobedi koja je pokazala zrelost biračkog tela koje nije poverovalo populističkim izjavama.
    Potpredsednik DS Dragan Šutanovac kaže za Blic da je ovim izbornim rezultatima Srbija konačano stavila tačku na prošlost i okrenula se ka evropskoj perspektivi.


    - Nema nikakve dileme da su oni koji su planirani restauraciju režima devedestih u Srbiji najveći gubitnici ovih izbora. S druge strane mi obećavamo evropsku budućnost svim građanima Srbije, a posebno onima kojima je danas najteže, a to su Srbi na Kosovu i Metohiji - poručio je Šutanovac.
    Komentarišući razliku u izbornim rezultatima koalicije oko DS i radikalne stranke Šutanovac kaže da je Srbija definitivno odredila svoj put i pokazala svima da niko ne može da se igra sa budućnošću građana pogotovo ne tako što će uskratiti evropsku Srbiju
    - Čestitam svim biračima ali opominjem sve stranke da na budućim izborima ne dele Srbiju više nikada na izdajnike i patriote jer to nije dobro ni za Srbiju ni za njih - zaključio je Šutanovac.
    Uprkos žestokoj kampanji koja je prethodila jučerašnjim izborima, na birališta je izašao manji broj građana nego što se predviđalo. Posle završenog teniskog meča Novaka Đokovića izlaznost se povećala i to na šest odsto na sat. Tako se po poslednjim procenama pred zatvaranje biračkih mesta očekivala izlaznost do četiri miliona građana.


    Izlaznost na nivou Srbije bila je 61 odsto ili oko 4.100.000 glasača. Odziv građana bio je daleko manji od broja koji je glasao na poslednjim predsedničkim izborima (67,6 odsto) i bliži je izlaznosti na parlamentarnim izborima 2003. godine (58 odsto). Iako su ovi izbori ocenjeni referendumskim, analitičari razlog za slabiju motivisanost birača nalaze u nerealnim obećanjima političkih partija, ali i činjenici da su postizborne kalkulacije negativno uticale na građane. Građani su očigledno procenili da će sastav buduće vlade više zavisiti od dogovora političkih lidera na koje oni neće imati uticaja.
    - Ovim izborima nedostajao je faktor neizvesnoti jer je svima bilo jasno da nijedna od koalicija ili stranaka neće moći sama da formira vladu, odnosno da će morati da pregovara o postizbornoj koaliciji sa najmanje jednim partnerom - kaže Marko Blagojević, programski direktor CeSID-a.
    - Ovaj rezultat potvrđuje da je Srbija izabrala evropsku budućnost i time potvrdila sve dosadašnje izbore od 2000.godine kada je demokratska većina u raznim varijantama pobeđivala. Najznačajnija činjenica je pitanje ko će formirati vladajuću koaliciju jer rezulatati pokazuju dve mogućnosti. Prva je vlada Koalicije za evropsku Srbiju LDP i manjine, a druga manje verovatna je sa DSS. U svakom slučaju DS i njena koalicija će definisati politiku Srbije u naredne četiri godine - rekao je Ivan Vejvoda, direktor Balkan Fonda.

    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    Pitam se samo, otkud je izlaznost na Kosovu 45.9% ???

    A u tekstu ``Koalicija Albanaca Preševske doline samo jedno mesto`` ono ``samo`` je suvisna rec!

    Mislim da izvestacka objektivnost zahteva ove korekcije.


    Prijatno sam se iznenadio rezultatima, cestitam svim ``pobednicima``!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    neverovatno.

    ni ja nisam očekivao ovakav uspeh.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    ...a kad brojimo i sabiramo poslanike, gde je tu pobeda...

    ...ili je bilo u gostima, pa gol vredi vise...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    ...jedino ako mali Ivica bude kec iz rukava...mislim...gadi mi se...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...jedino ako mali Ivica bude kec iz rukava...mislim...gadi mi se...
    ...a ONI su sad drugaciji, bolji, napredniji nego sto su bili?...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...a ONI su sad drugaciji, bolji, napredniji nego sto su bili?...
    ...naravno da nisu...zato mi se sve i gadi...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...naravno da nisu...zato mi se sve i gadi...
    ...opusti se, bice trgovine...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    какав наслов човече-убедљива победа европске србије, да ти се заврти у глави од силних конотација. далеко смо ми још од те јевропе, богме.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    Izvinjavam se, ali...
    1. evropska Srbija bi značila: DS - G17+ - SPO - LSV - LDP - MađKoal - KoalAlb. A to vam je 121 mandat. SDA (Ugljanin) ne računam ovde, jer onda moramo da skinemo Ljajićeve mandate - Ljajić i Ugljanin zajedno nezamislivi.
    2. pobeda evropske Srbije bi trebalo da znači barem 126 mandata.
    3. A "ubedljiva pobeda" evropske Srbije treba da znači barem 145 mandata.

    Nemojte da se zanosite. Evropejci imaju samo 121 mandat. Eventualno 123, ali onda u svako doba može pući po šavovima (LDP - DS, ili šav SDA Ugljanin - Rasim Ljajić). A da li ste sigurni da Koalicija Albanaca uopšte ima volju da uđe u bilo kakvu Vladu, i da rizikuje pritiske od "neevropske" Srbije tipa Stroj ili Obraz?

    Rezime: ne da nije ubedljiva pobeda evropske Srbije, nego pobede uopšte ni nema!! (na žalost)
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    da vam kažem kako je u sloveniji od kad smo u europi..
    od kad smo u Eu poskupila je hrana za 30-40% i benzin za 35%
    svake nedelje je za 0.5% skuplje..
    plate odkad smo u EU nisu porasle ni za 0.001%

    inflacija ubija...
    http://24ur.com/novice/gospodarstvo/...r-rastejo.html

    nevidim bodučnosti u EU
    biče vam još gore...

    kad budeste išli u EU biče još više gladne i gole i bose dece...
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    Citat Lord_ kaže: Pogledaj poruku

    nevidim bodučnosti u EU
    biče vam još gore...

    kad budeste išli u EU biče još više gladne i gole i bose dece...
    Sad sam se najezila. Ova nasa braca Slovenci nikad zadovoljni. Toliko im je lose da su se bacili u biznis proricanja sudbine.
    Vidovite baba Kurane na sve strane.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    Evropska Srbija pobedila....a mi luzeri u svakom slucaju
    Poruku je izmenio _baba_, 16.05.2008 u 16:02 Razlog: nema potrebe za velikim slovima
    I pad je let
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    ...dok god...srs-dss-sps imaju vecinu...smatracu sebe opozicijom...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Ubedljiva pobeda evropske Srbije

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Sad sam se najezila. Ova nasa braca Slovenci nikad zadovoljni. Toliko im je lose da su se bacili u biznis proricanja sudbine.
    Vidovite baba Kurane na sve strane.
    u sloveniji bez kriminala nemožeš lepo da živiš...
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Istorija Evropske Unije
    Autor Lady S u forumu Istorija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:41
  2. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •