"Bejbi egzit" na Tvrdjavi
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    02 "Bejbi egzit" na Tvrdjavi


    Na Petrovaradinskoj tvrđavi 17. i 18 maja održaće se Sedmi festival optimizma Bejbi egzit. Prema najavama organizatora mališani će ove godine nastupati na pet bina koje će biti postavljene na platou kod Muzeja.

    Na Bambino bini će se predstaviti predškolci, a na Bini talenata plesači. Nominovani oskarovci ovogodišnje školske godine predstaviće se na bini Đački Oskar, a na Bini šampiona nastupiće sportisti. Pored ovoga, Bejbi Egzit će se održavati i na Bini Dunava, gde će nastupati deca iz kulturno-umetničkih društava. Pored dece iz Vojvodine, na ovoj bini će nastupiti i deca iz Beograda i cele Srbije. Male dečje kompanije koje žele da učestvuju na Bejbi Egzitu mogu da se prijave do nedelje, 11. maja, kada će konkurs biti zatvoren. Prema rečima menadžerke festivala, Maje Bolehradski postoje dve vrste dečjih grupa koje mogu da konkurišu za učešće u ovoj manifestaciji.
    - Deca mogu da se organizuju u okviru škola, a mogu i da se samoorganizuju u grupe u kojima će biti mališani koji se znaju iz komšiluka ili treniraju zajedno ili su u rodbinskim vezama - objašnjava Bolehradski.
    Pre samog Bejbi Egzita, kažu organizatori, biće organizovane i radionice u okviru kojih će deca biti upoznata sa aktivnostima koje ih čekaju tokom dva dana festivala.

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: "Bejbi egzit" na Tvrdjavi

    Naravno da ovu manifestaciju nećemo da propustimo
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: "Bejbi egzit" na Tvrdjavi

    Svetski dan porodice će se u Novom Sadu ovog vikenda, po sedmi put, obeležiti u okviru Festivala optimizma - Bejbi Egzit na Petrovaradinskoj tvrđavi. Ovogodišnji festival održaće se na pet bina sa tridesetak tematski različitih celina, a organizatori pozivaju sve roditelje da u subotu i nedelju, od 16 do 19 sati, dođu sa svojom decom i druže se sa ostalim na desetine hiljada posetilaca, koliko organizatori očekuju.

    - Pored bina i tema koje okupljaju celu porodicu na jednom mestu, ovogodišnji Baby Egzit stavlja akcenat na male novinare. Oni su imali najobimnije pripreme, a najtalentovaniji mali tekstopisci čine jedan veliki tim koji će se tokom dva dana festivala zvati Tužibaba press. Deset diplomaca katedre za žurnalistiku iz Novog Sada, koji su još studenti, preuzeli su ulogu svojih profesora i svoje znanje preneli na male novinare. Ideja je da novinari Tužibaba pressa budu oko u dečji svet pravim novinarima koji će izveštavati sa Bejbi Egzita - rekla je glavna menadžerka festivala, Maja Bolehradski.
    Pored malih novinara, na Festivalu će učestvovati i porodica koja je motorima išla na put oko sveta, učenici Tehničke škole Pavle Savić i vitezovi udruženja Svibor predstaviće svoju kolekciju srednjovekovnih kostima, Poljoprovredna škola će biti tu sa projektom male farme, a učenici Policijske škole će voditi poligon veština i znanja. Za buduće prvake pripremljen je poseban program.
    - Za predškolce je napravljeno šest punktova na kojima će dobijati savete različitog tipa i tako biti potpuno spremni za polazak u školu. Najvažniji deo odnosiće se na ponašanje u saobraćaju - priča Maja Bolehradski i dodaje da će deca i njihovi roditelji moći da uživaju u mnogobrojnim dešavanjima na Tvrđavi.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: "Bejbi egzit" na Tvrdjavi

    Mi smo bili i bilo je extra a evo i par sličica












    Jel bio još neko?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: "Bejbi egzit" na Tvrdjavi

    Bili, naravno.

    Malo pokisli, ali neka. Da porastemo jos malo.

    A imao sam predivno društvo.


    Sličice kasnije jer ih još nisam prebacio.

    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: "Bejbi egzit" na Tvrdjavi

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku

    Malo pokisli, ali neka. Da porastemo jos malo.

    Naravno ali sva sreća pa nije dugo padala, tako da su klinci mogli maximalno da se zezaju i izigraju
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: "Bejbi egzit" na Tvrdjavi

    Bas cudno i ja sam imala predivno drustvo

    Moram priznati da sam se zaista iznenadila brojem ljudi koji su bili tamo, iako je vreme pretilo da pokvari dogadjaj. Manifestacija je divna i veliko interesovanje samo pokazuje da su ljudi zeljni ovakvih stvari.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: "Bejbi egzit" na Tvrdjavi

    Meni je bilo skroz slatko. One tramboline me vukle, ali kontam da nema smisla da smetam klincima.
    A sklanjavši se od kiše, dobih čašu coca-cole. Za vrat.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: "Bejbi egzit" na Tvrdjavi

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Meni je bilo skroz slatko. One tramboline me vukle, ali kontam da nema smisla da smetam klincima.
    A sklanjavši se od kiše, dobih čašu coca-cole. Za vrat.
    Nisi jedina. Znam i ja jednu što je dobila nešto za vrat.

    Ali neka. Kada se gura sa frižiderima.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •