Kako se slažete sa roditeljima?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Kako se slažete sa roditeljima?

    Ako zivite u jednoj kuci, kakav vam je odnos prema svekru ,svekrvi ili svojim roditeljima?


    Prilog 1482
    Poruku je izmenio makilli, 02.08.2008 u 10:19
    Svaki dan bez smeha je izgubljeni dan. Carly Caplin

  2. #2

    Odgovor: Kako se slazete sa Roditeljima?

    Sa tatom super, sa mamom jedva nekako..
    škorpija je to..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #3

    Odgovor: Kako se slazete sa Roditeljima?

    Sa tatom se slazem zaista super, uzevsi u obzir da je od njega tesko iscupati ponekada vise od tri reci, pa ima tu mnogo nagadjanja sta stvarno misli i sl.

    Inace trenutno zivim i sa snajkom i moram da naglasim da se slazemo fenomenalno....naravno da ima losih dana, ali se cutke provucemo kroz to i idemo dalje....tolerancija
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  4. #4

    02 Odgovor: Kako se slazete sa Roditeljima?

    Mislim da smo pravi primer za odnos roditelj dete.

    Zivimo odvojeno od moje 18 te godine,odoh na studije tada u BG i tu sam i sada.

    Oni su dosli kasnije.Zivimo blizu ,ja u svom stanu, a sestra i oni u drugom.O ne varate se!
    Vidjamo se umereno ,ne kuva mi mama....Tu smo jedni za druge kada to zatreba.

    Moj odnos sa ocem je nesto najlepse na svetu.Vaspitao me je tako sto mi je dao slobodu i poverenje.Prepoznao je sta je njegovoj cerki potrebno,i na tome mu hvala.On voli bezuslovno,ne glumi zrtvu.

    Mama i ja ,to je nesto drugo,ali je ok.Sada se mnogo bolje razumemo nego ranije.

    Moja sestra i ja,e to je ljubav koja nekada prelazi granice.Razlika u godinama napravila je od nje moju mezimicu.Toliko sam je volela,mazila i pazila da sam se neprijatno iznenadila kada sam dozivela nesto vrlo sebicno od nje.

    I shvatila sam da je ne volim na pravi nacin,da ne prihvatam da je odrasla....
    Gresimo,i ispravljamo svoje greske.Nas odnos sada je onakav kakav treba da bude.

    Volim ih punooooo......

  5. #5

    Odgovor: Kako se slazete sa Roditeljima?

    Živim sa roditeljima i dobro se slažemo

    Otac mi je dobrica. Miran, tih i povučen čovek koji se retko kada žali na nešto i ne priča mnogo. Jednostavno, malo priča - mnogo radi. Komunikacija je retka i uglavnom se odvija tokom ručka
    Inače, kada radimo nešto zajedno uvek slušam komentare tipa : "kako to držiš čekić", "pa zar se tako farba" ... i tome slično. Klasika
    Naravno, uvek komentariše, a kasnije svima priča kako sam strava odradio posao (da ja ne čujem)
    Majka mi je veoma čudna i valjda sam od nje pokupio tu "čudnoću" E sad, zamislite dve takve osobe (ona i ja) u istoj prostoriji
    Najbolje funkcionišemo u tišini, jer ne moramo da crtamo jedno drugom ništa da bi se razumeli

  6. #6

    Odgovor: Kako se slazete sa Roditeljima?

    Lepo se slazemo. Ne zivimo zajedno.
    High voltage

  7. #7

    Odgovor: Kako se slažete sa roditeljima?

    Zivimo u istom gradu, ali zbog mojih obaveza se nevidjamo cesto
    Kada smo zajedno, odlicno funkcionisemo
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  8. #8

    Odgovor: Kako se slažete sa roditeljima?

    Sa caletom nisam u kontaktu uopste,a mama mi je sve u zivotu,da nema nje ne bi mogao da zivim

  9. #9

    Odgovor: Kako se slažete sa roditeljima?

    Ja sam se slagala super. Nekako smo uvijek mama i ja sve rješavale kako spada. Druga je sada priča kako se slagao moj suprug sa njom jer, valjda kao i svaka majka, nitko nikada nije dovoljno dobar za kćerku/sina pa je tako nalazila mane i mojem dragom. Neću reći da ih nema ali i sama naznaka da mama ima nešto za reći protiv njega je bila grozna.

    Ali zato treba postojati kompromis i shvaćanje da svi mi imamo neke svoje mušice i loše dane.

    Sudar dviju generacija i promjena života uvelike utječe na nas same i normalno je da dolazi do mimoilaženja.

    Ali, smatram da je moja mama super jer se doista trudi ne mješati u moj život.

    Dakle, moj odnos sa mojom mamom - neprocjenjiv.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #10

    Odgovor: Kako se slažete sa roditeljima?

    odlicno.oni su mi naj svetlija tacka o zivotu i nikada ih nebi povredila...naj divniji su i jako,mozda i previse sam vezana za njih
    jedinstvena

  11. #11

    Odgovor: Kako se slažete sa roditeljima?

    Otkad joj nisam na budzetu, odlicno se slazemo.
    To sto smo daleko, svakako doprinosi tom odnosu, jer se ne cujemo stalno, ne dijelimo svakodnevne probleme u onoj mjeri u kojoj smo ranije, a ja svakako i nemam namjeru ni sa cim odavdje da je opterecavam, tek kad se rijesi, ja kazem.
    Al´mi fali u milion malih stvari, ona je dole sama, s ljudima, ali znam da je sama...
    Bila sam 10-ak dana i shvatila sam da je bolje da smo daleko... ...odmah su pocele price o kilazi... i ona najbolja recenica kad krenem izaci "kad ces doci?"...koju prati jos bolja.. "nemoj dugo"....
    I volim sto ce opet u evropsku hodnju...samo ja moram zivjeti sama.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #12

    Odgovor: Kako se slažete sa roditeljima?

    Otkad ne zivimo zajedno, super. Ne provodimo vise toliko vremena zajedno, pa ne stignemo ni da se posvadjamo Nije bas da im se svidja ideja sto nisu upuceni u moj svakodnevni raspored (narocito kevi, cale se nikad nije ni petljao u to), ali bolje je ovako u svakom slucaju. Nego, primecujem da sam sad ja pocela da radim ono sto su oni stalno radili, a meni islo na zivce - teram ih da se jave kad god mrdnu negde od kuce (pogotovo kolima) i onda drzim govorancije ako se to propusti da se uradi Pored toga, imam neke sacuvajmeboze tripove, kad god cujem kola hitne pomoci u blizini, momentalno smisljam neki glup izgovor da ih zovem, da proverim da l' je sve ok, jer su tu na pljuvomet od mene.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #13

    Odgovor: Kako se slažete sa roditeljima?

    od kad imam dete - super
    ali stvarno
    dok sam bila sama nikad me nije gledala ko odraslog coveka,nego ko dete-debila
    sad,kad je ,valjda videla da se starom o detetu kako valja,i kad su mi njegove potrebe prece od sopstvenih,i kad kuvam,perem,peglam i radim sve ostalo sto rade normalne zene - mi se slazemo super
    ujutru nekad dodje do mene,ja skuvam po kafu,sipam po rakiju,istresemo novine iz proteklih dana i rastanemo se
    bez zezanja,ja svoju majku pre svega uzasno postujem a onda i volim
    i otkad shvatam da nije vecna ja se trudim da joj pomognem na svaki nacin,da je ne povredim i da je sto cesce ljubim i grlim
    a nije tako bilo uvek...ona je bila general a ja dezerter......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Kako se slažete sa roditeljima?

    Sa jednim od njih, u zadnje vrijeme, sve teže. Čemu je razlog tome ja ne znam. Ponekad mislim da postoji određena doza ljubomore na njegove roditelje ili dosta utjecaja ima i to što odlazim iz grada, iz susjedstva te ima osjećaj da roditelja napuštam?

    Ali teško je. Toliko je grozno da mi se ne druži a to je najmanje što želim kao rezultat svega.

    Što se tiče odnosa sa osobom sa kojom trenutno živim (moja baka) tu nemam nešto lijepo da kažem. Osoba koja me u roku dva dana što je upoznala mojeg dečka ide mene crniti i blatiti - ?? Wtf!? Osoba koja, kad god nešto napravim, pospremim, očistim, nađe manu - ?? Ne, ja više ne čistim. Nemam snage (pogotovo sad) za neki kompromis koji je uvijek išao sa moje strane. Dosta mi je svega. Neka joj bude kako je htjela. Bez mene i malene.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  15. #15

    Odgovor: Kako se slažete sa roditeljima?

    Otkako sam se vratila na posao, svekrva mi dolazi svaki dan čuvati malenog tako da mogu iskomentirati naš odnos.

    Kako se slažemo nas dvije? Odlično Imam ja mušice, ima ona mušice i međusobno se poštujemo. Neću lagati ako kažem da mi se čini da imam bolji odnos sa svekrvom negoli sa mojom vlastitom majkom. Odnos nam je - iskreni. Naime, moj mama ne podnosi kritike i teško je razgovarati sa njom jer imam osjećaj da se uvijek želi prikazati žrtvom. Imam osjećaj da me svekrva više cijeni a, vjerujte mi, vidjela me u mojem najgorem izdanju.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  2. Ziveti sa roditeljima?
    Autor Ivana-psy u forumu Porodica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 09.02.2012, 17:59
  3. Rasprave sa roditeljima
    Autor Lady S u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 07.10.2009, 22:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •