Zrenjanin - Ista muzika za sve kafiće
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Zrenjanin - Ista muzika za sve kafiće

    U svim letnjim baštama u centru Zrenjanina od ove godine slušaće se ista muzika. Na osnovu odluke lokalne samouprave, umesto da svaki kafić pušta muziku po svom izboru, sada će gosti u svim baštama slušati iste zvuke one s centralnog razglasa. Podsećamo, u glavnoj ulici su nakon detaljne rekonstrukcije na stubove s osvetljenjem postavljeni zvučnici.

    U Javnom preduzeću Direkcija za izgradnju i uređenje grada Zrenjanina kažu da letnje bašte mogu imati ugostiteljski objekti koji se nalaze u ulici Kralja Aleksandra I Karađorđevića i delu Jevrejske ulice i pasažima koji izlaze na te ulice. Maksimalna dužina jedne bašte iznosi 21 metar, a minimalan razmak između njih dva metra. Oprema letnjih bašta postavlja se na postojeću podlogu, ne sme biti fiksirana i mora biti takva da je moguće njeno brzo uklanjanje. Potrebno je da stolice i stolovi imaju zaštitnu gumenu podlošku da se ne bi oštetila granitna podloga. U elaboratu o postavljanju letnjih bašta navodi se da po završetku radnog vremena kafića one moraju biti uklonjene.

    Ostali su isti uslovi i kada je njihov izgled u pitanju. Dozvoljeno je postavljanje samo jednog tipa stolova, stolica i suncobrana. Platno suncobrana je jednobojno, a preporučeno je da bude u bež boji, što, ipak, nije obavezujuće. U okviru jedne bašte svi suncobrani moraju biti iste boje, dok su reklamni natpisi dozvoljeni samo na karnerima.

    Građanski List
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Zrenjanin - Ista muzika za sve kafiće

    Meni to malo glupavo da se sluša ista muzika.
    A i sve ovo ostalo je za moj pojam preterivanje.
    Pa trebali su (a možda će sledeće godine) da zahtevaju
    u svim kafićima isti inventar i da svi gosti budu isto obučeni...
    Možda im se neko pobuni.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  3. #3

    Odgovor: Zrenjanin - Ista muzika za sve kafiće

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Meni to malo glupavo da se sluša ista muzika.
    Slažem se a ko će pušta muziku
    da ne bude radio mileva varijanta
    brm, brm, brrrrrrrrrrrrrrrrm m

  4. #4

    Odgovor: Zrenjanin - Ista muzika za sve kafiće

    Ne sumnjam da će se vlasnići kafića već dosetiti kako da daju svom kafiću poseban muzički šmek.
    Mislim da slična odluka postoji za kafiće na novosadskom Štrandu. E, onda su se vlasnici dosetili i angažovali muzičare (zapravo, uglavnom lika na sintu koji ujedno i peva).
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Zrenjanin - Ista muzika za sve kafiće

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Meni to malo glupavo da se sluša ista muzika.
    Pa jes' malo glupo, k'o da si na bazenu, pa razglas i zabavljaj se na toboganu šta znam
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Zrenjanin - Ista muzika za sve kafiće

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne sumnjam da će se vlasnići kafića već dosetiti kako da daju svom kafiću poseban muzički šmek.
    Za početak - slušalice.

  7. #7

    Odgovor: Zrenjanin - Ista muzika za sve kafiće

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Meni to malo glupavo da se sluša ista muzika.
    A i sve ovo ostalo je za moj pojam preterivanje.
    Pa trebali su (a možda će sledeće godine) da zahtevaju
    u svim kafićima isti inventar i da svi gosti budu isto obučeni...
    Možda im se neko pobuni.
    Bune se, bune...
    Ali nemaju preterano uspeha u tome
    Sta znam, i nije tako lose, uzevsi sve u obzir...
    Muzika koju pustaju je po mom ukusu ok, i nije glasna i sl....Ranijih godina je bio problem sto su baste suvise blizu pa su se vlasnici kafica nadjacavali i to uglavnom sa nekom tresh muzikom i to je bilo nepodnosljivo, gore je bilo na danima piva, ali to je druga prica....
    Izgleda kulturnije i lepse, sada...kompletno...
    Verovatno ce pojedine baste uvece organizovati neke live varijante, i mislim da ce im to biti dozvoljeno....

    Kada se sve lepo skocka napravicu koju fotku, pa cete da vidite....

    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Slične teme

  1. ‎čista iluzija
    Autor memento u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.08.2012, 23:12
  2. Može li saradnik fašista Joanikije Lipovac biti svetitelj?
    Autor Teofil Erotik u forumu Religija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.04.2011, 16:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •