Kako sprečiti "odliv mozgova"? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 45
  1. #16

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Koji crni "odliv", kome trebaju mozgovi? To je naš trip da smo nešto pametniji od drugih naroda (predrasuda) ...

  2. #17

    06 Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Otvoriti sirom granice, pustiti ljude da upoznaju svet, sakupe licna iskustva, a ovde graditi stabilnu, pravnu, naprednu drzavu, pa ko zeli, vratice se. Ali mi ovo izreceno zvuci kao prvoaprilska sala kada se setim da je ovo Srbija...

  3. #18

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    pa kada bi obezbedili stalna radna mesta i dobre plate ljudi sigurno ne bi odlazili van granica u potrazi za boljim zivotom..
    uzivaj u zivotu
    iskoristi sve sto ti pruza
    i nikada se nemoj kajati

  4. #19

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Za manje od godinu dana četvoro ljudi iz mog okruženja je rešilo da napusti Srbiju. Moja koleginica je sa svojim momkom otišla u Holandiju, oboje su tamo upisali poslediplomske studije i oboje će ostati u Amsterdamu da žive. Brat mog kolege je dobio green card u Americi, ima tamo posao i rešio je da kaže bye bye Srbiji. Fakultet mu je priznat i zadovoljan je uslovima za život.

    I sada nedavno je još jedan kolega prelomio i odlučio da napusti Srbiju. Ostalo mu je da reguliše vojnu obavezu i nakon toga ide. A zašto ide? Ispričaću vam ukratko. Još za vreme studija, kao student dobio je posao u našoj transportnoj firmi. "Vodeća logistička kompanija u regionu, osnovana 1993. godine sa sedištem u Beogradu." Posao je dobio na preporuku, naše profesorke sa fakulteta.

    Dok je još bio student, bio ja plaćen tako kako je bio plaćen. Prilikom zapošljavanja mu je obećana viša plata nakon što diplomira plus još svašta nešto. Čovek diplomirao i nastavio da radi za platu od 35000 dinara. Pri tome ne moram da naglašavam da se dečko ubijao od posla, radio prekovremeno pa i one poslove za koje nije plaćen, objašnjavao procentni račun starijim kolegama "inžinjerima" itd. Odavno došlo vreme da mu se plata poveća - kriza, globalna kriza... Najbolji izgovor za naše privrednike ove godine. Mada direktoru nije smetala kriza da za par miliona dinara kupi jednu manju foirmu... i odluči čivek da da otkaz. Naravno da su pokušali da ga zadrže da ostane ali kada je video direktor da nema vajde prikladno se oprostio sa njime.

    "Ti si završio neki fakultet?" pita ga direktor. "Da" odgovara on. Inače u toj firmi su svi imali vizit karte bez zvanja, jer nijedan od direktora nije imao nikakvo zvanje, ni dipl. a da ne govorim mr ili dr. Na to će njemu direktor: "Pa što si ga i završavao, vidiš, ja nemam nikakav fakultet a vozim kola od 100 000 eura." "Imam jahtu na Jadranskom moru" nastavlja on. "Ja kad hoću da gledam Đokovića kako igra tenis sednem u avion i odletim za Monte Karlo." A momak je za sedam meseci rada u toj firmi sam napravio profit od preko milion eura. Zaradu po vozilu je povećao sa 96 na preko 120 eura. A za nagradu je dobio ovakav govor

    I neko postavi pitanje kako zaustaviti odliv mozgova? He he dobar vic. Sve dok ovakvi, sa prazilukom u doopetu, sa sumnjivo stečenim kapitalom i partijskim vezama u državi budu kinjili one što imaju iole mozga - nikako.



  5. #20

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    I ponovicu... da mi se ukaze prilika da odem odavde.. otisla bih. Sad posebno. Idioti - direktori dobijaju plate, tako da svaki vikend idu na Zlatibor.. a moj tata nije dobio platu od decembra, a tad primio septembarsku platu..
    Otisla bih.
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #21

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Znate kako...ja prvo pokušam da rešim svoje nezadovoljstvo u rangu "beonjača". E sad...ako to ne upali (čitaj ako odgovorni nemaju nameru da išta menjaju) ja "put pod noge".
    Stoga bih prvo pokušao da se ovde rešimo raznih smutljivaca i "ko zna kako" uspešnih dupeglavaca bez zrna mozga...pa tek onda sebe dokazivao negde drugde.
    Da se razumemo...jako retko sam nailazio na vlasnike firmi koji zaista imaju mozga i osećaja za posao i rad sa ljudima. Eh da ih je državni aparat naterao da "bogu božje a caru carevo plate" onda oni ne bi bili od soja "koji piša po narodu".
    Patriota sam...i uvek bi pre odabrao da svojim radom potpomognem sopstvenu zemlju nego da nekom strancu trpam zelenbaće u šlajpik. Ali...to treba da bude obostrana želja...a ja ne vidim da je predstavnicima vlasti ove zemlje stalo do sopstvenog naroda.
    Koliko vidim..postaćemo moderni nomadi ( da ne kažem..Romi) .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #22

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Bila, vratila se.
    Vukla me nostalgija

    A sad svakim danom sve vise i vise primecujem da ovde zivota nece biti.
    Ne onog normalnog i uobicajnog.
    Radimo evropski, plate su nam i dalje srpske.Nikakve.
    I takve ce i ostati, a nama ce godine proleteti.
    I sve vise shvatam cinjenicu, koliko ovu nasu drzavu bas briga za mlade ljude.
    Mukotrpno sam sticala svoje znanje i borila se za neke ideale.
    Dve godine u inostranstvu, mislila sam idem nazad,neko ce vec u Srbiji priznati nesto od ovog sto znam.
    Ne skromno mozda, ali znam.
    I sta sam uradila?
    Vratila sam se, radim u istoj profesiji kao i tamo, za tri puta manju platu.
    Tamo stan nisam placala, ne placam ga ni ovde.
    Gubim li ili dobijam?

    E zbog ovog razmisljam da spakujem pinkle i ponovo u beli svet.
    Jeste tesko je psihicki, jeste radi se mnogo, ali radim to isto i ovde.
    A tamo bar neko zna da ceni, ovde kako vreme prolazi sve vise shvatam da je svaka borba uzaludna.
    Jer ovde sunce jos dugo nece izaci, a sta ce mi uzivanje na suncu kad budem starica od sezdeset i kusur i zapitam se svako jutro, kako mi je jadno prosla mladost.

  8. #23

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Tuzno je to da mi mladi umesto da budemo borbeni da pozitivno i optimisticki razmisljamo mi nasuprot tome predajemo se u napred.Moj savet glavu gore i pokusajte sami da radite nesto privatno u svakom slucaju sanse da napredak ima uz rad,red i disciplinu.Rezultati ce sami doci ako zadovoljavate potrebe.Nije dzabe ona poslovica "Bolje biti sam svoj gazda nego tudji sluga"

  9. #24

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    `besh mozgove....
    nego što lejberi odlaze...jevtiniji smo od malezijaca...nema švajsera da sastavi godinu dana u brodogradnji, već je preko za 10x više

  10. #25

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Eto ja sam se kao neshto odlio pre nekih petnaestak ili vishe godina.
    Radio sam i radim ko ludak skoro svaki dan. Napazario sam sve ono o chemu sam uvek mashtao
    ali ipak sam zavidan kad jednom ili dvaput godishnje skoknem do NS.
    Svi oni koje poznajem stalno kukaju kako im je teshko a imaju na pretek najdragocenije
    robe shto postoji u univerzumu.
    Vreme
    Meni moj zhivot prolazi u shljakanju a moji prijatelji kuliraju, uzhivaju...
    peku roshtilj svakog dana, idu na shtrand, pecaju kad im je volja, popiju desetak piva pa sednu u auto,
    idu kod komshija na partiju shnapsa ili samo neobavezno na shlivu.
    i samo kukaju, kukaju, kukaju.
    A u stvari zhive ko bubreg u loju.
    Eto danas smo se naradili nenormalno...bili smo na pijaci po papriku i mleveno a sada chemo
    da napunimo paprike pa chemo da se odmaramo uz pivo dok se krchkaju.
    Kad god dodjem u NS samo to slusham stalno i puca mi glava
    Ala vam je loshe josh samo da nabijete kost u dupe da vas pas odvuche u ladovinu posle ruchka.
    Onda ja slusham " boli tebe dupe opet si kupio nov auto"
    a ja odgovaram " jeste kupio sam auto da bih ishao na posao ali bih ga menjao za bicikl kojim
    se ide na pecanje".
    Nigde na svetu se tako dobro ne zhivi bez novaca kao u NS
    Ljudi su non-stop na godishnjem. Samo to i ne primechuju.

  11. #26

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Naravno da se mozak odliva ... i da će se odlivati sve više i više ... dok budale vladaju.

    Kako sprečiti ?
    Pa to je bar "jednostavno" - eliminisati budale.
    Napraviti "odliv budala".
    I ne žaliti pare.
    Poslati ih na GO (mislila sam prvobitno na Godišnji Odmor, ali prihvatljivija je asocijacija Goli Otok),
    na Severni pol, na prinudni rad, na robiju, na Mesec.. Mars, u majčinu,
    pokloniti ih (ne)prijateljskim državama ili ih prosto (prostački) podmetnuti ... ko "kukavičija yaya" ...

    Dok se ne ustoliče neki pametni(ji). I ne zavladaju.
    Ti pametni - kojima će interes biti da mozgovi ostanu ... i da se ne odlivaju.



    Ovim bezMožnicima - prisutnost mozga nikako ne odgovara.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #27

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Zhalim, ali ne mozhe se sprechiti. A ne treba ni sprechavat.
    Ko hoce da se odliva neka pliva.. ovo je zemlja kojoj nisu potrebni oni koji ne umeju da stisnu kad je teshko, ni da se suprostave kad je gadno.
    Lichno mislim da u skorijoj buducnosti lepshe zemlje za zhivot nece biti A tada ce se odlivci teshko kajati i masovno vrchati.

  13. #28

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    ja bi ik zamrznuo, da nisu u tecnom stanju... onda se ne bi mogli odlivat. jednostavno

  14. #29

    07 Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Zhalim, ali ne mozhe se sprechiti. A ne treba ni sprechavat.
    Ko hoce da se odliva neka pliva.. ovo je zemlja kojoj nisu potrebni oni koji ne umeju da stisnu kad je teshko, ni da se suprostave kad je gadno.
    Lichno mislim da u skorijoj buducnosti lepshe zemlje za zhivot nece biti A tada ce se odlivci teshko kajati i masovno vrchati.
    Sut sa rogatim ne moze da se bori.Ako i pokusa , pametan zna da je unapred izgubio.Zato se sklone. Sirok je svet. Pa zar se ne radi o globalnom selu. Ko ima protekcije, ko ima zavetrinu,ko nema dobar prosek, taj nece da izadje. Onaj ko je "MOZAK" taj ce svakako otici, ako nema veze, rodjake na polozaju ... A onima sto ostaju i sve to imaju i ne smeta sto ovi odlaze. Neka idu samo bi im smetali.

  15. #30

    Odgovor: Kako sprečiti "odliv mozgova"?

    Ratko Petrovic> pa u ovoj zemlji treba prvo prosuti neke mozgove
    ne bi li se sprecio odliv onih sto valjaju
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:21
  2. Kako najbolje "punite baterije"?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:22
  3. Kako i čime "ubijate" dosadu?
    Autor makilli u forumu Pričaonica
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 21:45
  4. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 30.03.2011, 21:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •