Kakav ste putnik?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Kakav ste putnik?

    Da li je cilj vaseg putovanja obilazak sto vise kulturnih spomenika,arhitektonskih i drugih bogatstava i fotografisanje istih...sazivljavanje sa ljudima i sticanje novih znanja i uvida u njihov nacin zivota...izlasci,izlasci i samo izlasci...ili pak shop till you drop,iliti kupuj dok ne svisnes
    Svako od nas je drugaciji,ima nas komformista,zahvalnih,neuroticnih,opustenih.Zanima me kakav ste vi putnik?

  2. #2

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Citat Sonja kaže:
    Da li je cilj vaseg putovanja obilazak sto vise kulturnih spomenika,arhitektonskih i drugih bogatstava i fotografisanje istih
    e sad me podsjeti na Kineščiće, Japančiće kako samo škljocaju onim svojim aparatićima

    san mi je da putujem... da upoznajem nove zemlje i njihove običaje... no doći će i mojih 5 minuta pa ću se otisnem negde
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Ja moram da priznam da sam manijakalan
    Uvek imam utisak da je vremena premalo,a stvari koje zelim da vidim i previse.E kada ispunim neki prvobitni plan,apetiti se povecavaju,te se problem odnosa vreme-sights vraca.Volim da prethodno nabavim knjigu o gradu u koji idem...tako da mogu da bacim na papir neku skicu sta,kada i kako videti.Mnogo pomaze..najcesce uspem da ostvarim sve sto sam zamislila.
    Bolje se osecam,naravno,kada poznajem jezik,jer mi to daje mogucnost da se bolje upoznam i sa ljudima,kulturom,obicajima,mestima u koje idu lokalci i sl.A i drugacije vas gledaju,dozivljavaju vas kao 'nji'ovog'
    Najbolje volim da idem sama...odnosno,bar sto se razgledanja grada tice.Nocni izlasci su vec druga prica...ovako,uzmem mapu u jednu aparat u drugu ruku i obidjem grad uzduz i popreko.

  4. #4

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Ja sam opušten putnik...

    Dosta sam putovala i shvatila sam da malo toga od arheoloških i sl. stvarčica vredi toliko koliko upoznavanje ljudi iz tog kraja i druženje sa njima...
    pokušaj da pronađeš teme za razgovor i da iz te priče izvučeš njihovo poimanje sveta i događaja...

    Nekada pre sam samo manijakalno obilazila spomenike, pećine, zidine...
    Danas ne...volim da vidim prirodu neke zemlje, ali pre svega vreme provodim sa ljudima..i to je najveće bogatstvo koje sam stekla na svojim putešestvijima..
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  5. #5

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Citat Sonja kaže:
    ili pak shop till you drop,iliti kupuj dok ne svisnes
    E, jedino ovo ne Ne volim soping ni kad moram, a kamoli kao razonodu

    Volim da obidjem sto vise, ali ne po svaku cenu - odmor nije odmor ako ja posle toga treba mesec dana da se odmaram Naravno da volim i da izadjem, ali volim, brate, i ta se negde zavalim i ne mrdam, vec samo da posmatram ljude kako prolaze

    Sto se pakovanja tice, stalno se plasim da ce mi nesto zafaliti i manijacki trpam u torbu stvari i stvari. Naravno, nikad mi ne trebaju sve, ali uvek se povodim parolom "sta ako...?", pa strpam jos koju stvar Tako mi se desi da vucem krš stvari za samo 2 dana
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    -Jeste li culi za Jovancu Mitica? Ja ako nemenjam sredinu za do 6 meseci, kao ajkula!
    -I sto bi rekao jedan od onih mudrih psihologa 19 veka: Bitan je PUT kojim ces ostvariti cilj...

  7. #7

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Ja sam dosadan putnik, najdosadniji za moje domaćine ako ih ima, jer ja sve, sve, sve moram da vidim, omirišem, pipnem, uslikam (to je možda najsnažniji instinkt na mojim putovanjima, uhvatiti sve foto aparatom). Volim da zaglavim u neki lokalni bar ili restoran da vidim kako ljudi provode njihovo vreme. Volim da pojedem nešto od lokalne hrane, da odem u neki muzej (ako se radi o većem gradu), da kupujem razgledncie sa detaljima koji će me podsećati na te predele, volim da šaljem razglednice dragim ljudima, u poslednje vreme sam čak počela da pišem utiske, kako ne bih zaboravila sve te emocije jer jesu jedinstvene.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  8. #8

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Citat Sonja kaže: Pogledaj poruku
    Zanima me kakav ste vi putnik?
    Definitivno ovo prvo...Uvek se trudim sa svaki trenutak maksimalno iskoristim da što više vidim, da što više upoznam grad i ljude...Praktično kad god negde odem najmanje vremena provedem u sobi...

  9. #9

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Volim da sve vidim,cujem,osetim,totalno se izgubim u svom licnom dozivljaju da zaboravim da slikam tako da se nekako uvek vratim sa malo slika ili mene na istima skoro da i nema
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #10

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Zavisi gde putujem i šta je svrha putovanja.
    U svakom slučaju, prvo što moram da uradim je da naučim da se snalazim u novoj sredini, da pronjuškam po svakoj pristupačnoj uličici i nađem centre orijentacije.
    Potom upijam u sebe ambijent. Prirodu, arhitekturu, jezik prolaznika, poglede i osmehe ljudi koje srećem.
    Onda tražim one objekte za koje je šteta ne videti ih. Često me to odvuče u ona sanjaranja : zamisli da sam ovde živela tada i tada (čudno, nikad sebe ne stavljam u ulogu sluga već vlastele ).
    Potom upoznajem širu okolinu. Ne maltretiram se dugim putovanjima, ok mi je sve ono što se može spojiti put, saznanja o nečem novom, nepoznatom i uživanje. Najbolje mi je ako to novo mogu spoznati uz neko putovanje brodom.
    Volim da upoznam "domoroce". Da im "opipam puls", čujem šta imaju da kaže, dobijem injekciju neke pozitivne energije, čujem neke nove, drugačije priče,...
    Ne ludujem za nekim izlascima, ali ako se tako namesti i te kako ću se prepustiti ludovanju.
    Šoping? E, to mi je stvarno gubljenje vremena. To maksimalno izbegavam.
    E, a ako je to godišnji odmor i neko more, volim da sebi ostavim dovoljno vremena da ne radim i samo se odmaram. Ne mislim, ne opterećujem se, ne bavim se suvišnim rečima, samo osećam. I uživam.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Zavisi gde putujem i šta je svrha putovanja.
    U svakom slučaju, prvo što moram da uradim je da naučim da se snalazim u novoj sredini, da pronjuškam po svakoj pristupačnoj uličici i nađem centre orijentacije.
    Potom upijam u sebe ambijent. Prirodu, arhitekturu, jezik prolaznika, poglede i osmehe ljudi koje srećem.
    Onda tražim one objekte za koje je šteta ne videti ih. Često me to odvuče u ona sanjaranja : zamisli da sam ovde živela tada i tada (čudno, nikad sebe ne stavljam u ulogu sluga već vlastele ).
    Potom upoznajem širu okolinu. Ne maltretiram se dugim putovanjima, ok mi je sve ono što se može spojiti put, saznanja o nečem novom, nepoznatom i uživanje. Najbolje mi je ako to novo mogu spoznati uz neko putovanje brodom.
    Volim da upoznam "domoroce". Da im "opipam puls", čujem šta imaju da kaže, dobijem injekciju neke pozitivne energije, čujem neke nove, drugačije priče,...
    Ne ludujem za nekim izlascima, ali ako se tako namesti i te kako ću se prepustiti ludovanju.
    Šoping? E, to mi je stvarno gubljenje vremena. To maksimalno izbegavam.
    E, a ako je to godišnji odmor i neko more, volim da sebi ostavim dovoljno vremena da ne radim i samo se odmaram. Ne mislim, ne opterećujem se, ne bavim se suvišnim rečima, samo osećam. I uživam.
    Potpuno se slazem. Mish, za ovo bih ti dao jos jednu reputaciju, samo kad bi mi kompjuter dozvolio . Obozavam da putujem, a kako ce taj put izgledati, zavisi od mnogo faktora...U svakom slucaju, volim da upoznam svako mesto mnogo vise nego sto ti to omoguci preporucena turisticka tura u raznoraznim vodicima. Cak sam jedno vreme praktikovao da odem nekim gradskim prevozom na poslednju stanicu, i onda krenem polako ka centru...pohvatas usput neke orjentire (osim ako za odlazak ne koristis metro ), i polako krenes ka centru...primetio sam da ukoliko ides ulicama ka manjim brojevima kuca, uglavnom zavrsis u centru

    Volim da putujem kolima, jer mi to daje mogucnost da vidim dosta mesta usput, i da se vremenski organizujem onako kako mi najvise odgovara...u poslednjih godinu dana sam tako prosao pola Hrvatske, u potrazi za uspomenama i gradovima koje sam tamo ostavio pre 15-tak godina...i bilo je carobno...

    U principu, sve zavisi od vremena...i koliko planiras da budes na odredjenom mestu. Jer, volim i da besciljno setam gradom...i da vidim muzeje ili neku lepu izlozbu...a volim i da upoznam ljude...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  12. #12

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Volim jako da putujem, i obozavam da fotografisem.....i hvala bogu digitalnom foto aparatu i kameri ja samo skljockam a kada stignem kuci izbrisem sta mi se nesvidja od fotografija.......Zivela tehnologija.....

  13. #13

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    pod broj jedan sam nestrpljiv, gdje god treba da idem, ja se već deset dana pred put unervozim. kad konačno stignem na odredište, volim da se družim za lokalnim stanovništvom, sve me živo zanima, u sve moram da zavirim, jedino šoping ne dolazi u obzir, pogotovo ako se radi o onim jeftinim suvenirima. nisam rob fotoaparata, škljocnem tu i tamo ako mi se nešto učini da je jako interesantno.
    nattydread is coming to dinner

  14. #14

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    и ја волим да њушкам свуда унаоколо... фоткам,наравно,али не претерано. обавезно се после неког времена забодем у неки бар и осматрам околину...
    волим да истражујем непознате,забачене улице,стазе и богазе...одушевљавам се архитектуром,прастарим здањима,лепим женама све у свему,једва чекам следеће путовање!!!!!!
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  15. #15

    Odgovor: Kakav ste putnik...

    Kakav sam putnik (na ekskurzijama) -joj-joj, kao Denis Napast - nestašan, ali ne i bezobrazan. Veče pred putovanje nema spavanja. U busu se uvek nadjem u donjem kraju, pevamo, urličemo, ne znam ni sam šta sve ne radimo. Po četvoro nas na dva sedišta sedne (a pola mesta slobodnih postane)-jedni drugima u krila, jedni preko drugih, ma djavo će ga znati kako. Profe se dislociraju napred, ali vidi se da im je milo što se dobro provodimo u toku samog putovanja-tj.vožnje-možda i bolje nego na samom mestu koje posećujemo-nekako najmilije im bude kad svi u glas dreknemo: Štrumf-Uraa za profu (tog i tog) i profanku (tu i tu)(ko mala deca). Inače, što se samog mesta koje obilazimo tiče, uvek me interesuje mnogo štošta drugog, a obilasci spomenika, manastira,i sl. me ne privlače . Od spomenika volim tvrdjave-gde možemo svi da posedamo, i djuture se zezamo-parovi koji su zajedno da uživaju u pogledu na reku ili panoramu (zato sto se tvrdjave obicno nalaze visoko i blizu reka). Volim da obilazim mesta gde se dobro klopa , gde ja fina muzika , i to sa odabranim ljudima . Ne fotografišem gotovo ništa-nemam vremena za gubljenje. Sad volim i da u svakom gradu koji posećujem prvi put nadjem bar par mladjih ljudi ili devojaka-slučajnih prolaznika, i popričam malo s njima kakav je gradić i život u njemu, i gde po njima vredi utrošiti to kratko vreme koje nameravam da provedem tu. Što se šopinga tiče-ne volim da idem u kupovinu ni ovako, a kamoli negde u ...,eventualno neki suvenir uzmem-da me seća na ...i to je to .
    ...................

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakav ste domaćin?
    Autor eritrocit u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:57
  2. Kakav je bog?
    Autor AdrijanKronauer u forumu Religija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 22.06.2015, 16:01
  3. Putovanje,ili Osmi putnik
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 08.11.2010, 20:54
  4. Šta sve putnik treba da zna pre početka putovanja
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2010, 16:18
  5. Osmi Putnik
    Autor gaga73 u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 20:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •