Pitanjce... kako i na koji način da... - Strana 8
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikaz rezultata 106 do 114 od ukupno 114
  1. #106

    Odgovor: Pitanjce... kako i na koji način da...

    E ovako...
    Imam ovu (glupu) windows 7.
    U poslednje vreme mi se dešava da...imam otvoren forum plus još tab, dva...pet...nikada više od 9 tabOva.
    Jedan je obavezno youtube i tako...vrtuckam tu neku muziku.
    Bude sve ok, bude...bude i op...odjedared se zaledi...msm ide pesma dalje ali jok slika...
    Što je najgore tada mišOm ni makac. Pauzirala, stopirala, zatvarala na krs' klikala u prazno...mrtvo..
    Pritisnem ja tada ctrl + alt + delete...pojavi mi se onaj meni...kliknem na onaj taskklinac i ništa...
    I tako...preostaje mi samo ručni reset...na ono dugme dole...
    E da...koristim FF i ne pada mi na pamet da prelazim na nešto drugo...volEm...

    Ima li neko kakvu Ajdeju đe je ba zapelo?
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #107

    Odgovor: Pitanjce... kako i na koji način da...

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    E ovako...
    Imam ovu (glupu) windows 7.
    U poslednje vreme mi se dešava da...imam otvoren forum plus još tab, dva...pet...nikada više od 9 tabOva.
    Jedan je obavezno youtube i tako...vrtuckam tu neku muziku.
    Bude sve ok, bude...bude i op...odjedared se zaledi...msm ide pesma dalje ali jok slika...
    Što je najgore tada mišOm ni makac. Pauzirala, stopirala, zatvarala na krs' klikala u prazno...mrtvo..
    Pritisnem ja tada ctrl + alt + delete...pojavi mi se onaj meni...kliknem na onaj taskklinac i ništa...
    I tako...preostaje mi samo ručni reset...na ono dugme dole...
    E da...koristim FF i ne pada mi na pamet da prelazim na nešto drugo...volEm...

    Ima li neko kakvu Ajdeju đe je ba zapelo?
    Probaj nešto od ovoga:

    1. manje tabova
    2. apdejt Flash Player-a (youtube)
    3. pogledaj na C: disku koliko imaš slobodnog prosotora (trebalo bi da imaš barem 1GB free space). Ako imaš manje od 1GB nešto briši ili prebaci na D: particiju (My Documents, Downloads .... tamo ima obično dosta stvari koje mogu da se prebace(brišu) na D : )

  3. #108

    Odgovor: Pitanjce... kako i na koji način da...

    Dobro...probaću..
    1. da držim samo 2 taba i iskreno se nadam da je možda to problem jer...
    2. ovo mislim da mi je apdejtovano...mislim ide slika i ton i samo odjednom se zakuca...ne često, recimo jednom u dva dana...
    3. pogledala, imam 119 GB slobodno...

    Nešto sve mislim da je do windows sedmice...

    I da, hvala na pomoći...
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #109

    Odgovor: Pitanjce... kako i na koji način da...

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Dobro...probaću..
    1. da držim samo 2 taba i iskreno se nadam da je možda to problem jer...
    2. ovo mislim da mi je apdejtovano...mislim ide slika i ton i samo odjednom se zakuca...ne često, recimo jednom u dva dana...
    3. pogledala, imam 119 GB slobodno...

    Nešto sve mislim da je do windows sedmice...

    I da, hvala na pomoći...
    Možda i jeste do Win7

    Ne znam tačno koliko operativne (RAM) memorije imaš? Windows 7 zahteva barem 2GB RAM-a. Ako imaš više od 2GB, onda verovatno nije do toga .... ako imaš manje onda je verovatno do toga. Naime, operativna memorija kada se "prepuni" onda se obično čuje onaj veoma neprijatan zvuk "oranja" hard diska, kada crvena lampica sija konstantno (umesto da samo povremeno blinka). Tada se obično kompjuter zapuca, nakon čega ga mi restartujemo i time "ispraznimo" RAM. Naravno, to sve zavisi od broja aktivnih procesa i njihove "zahtevnosti" za resursima.... npr. AV, Skype, MSN, WinAmp, FF + ..... drugi programi ... + ..... itd

    Da ne palamudim dalje .... probaj to što si rekla i nadam se da će raditi kako treba

    I da .... nema na čemu i drugi put

  5. #110

    Odgovor: Pitanjce... kako i na koji način da...

    I meni se povremeno zakucavaju jutjubici i isto imam sedmicu, a imam 2GB RAM-a.
    Nije da imam neko resenje, samo saosecam
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #111

    Odgovor: Pitanjce... kako i na koji način da...

    Iz nekog mog iskusta moguće je izvaditi se bez restarta na ovaj način:
    - Pošto miš ne radi stisnemo ctrl-alt- delete
    - Dobijemo meni i izaberemo log off
    - posle klika on odjavi korisnika
    - i ponovo učita logovanje. Potrebno je samo kliknuti na aktuelnog korisnika....i sve radi.
    Čak je jako moguće da zadržite sve otvoreno..bez potrebe ponovnog logovanja na neke sajtove i sl.
    Ako se setim efikasnijeg "rešenja" napisaću .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #112

    Odgovor: Pitanjce... kako i na koji način da...

    Ako se računar nije toliko zakucao, pa može da prihvati Ctrl-Alt-Del, onda je sigurno dovoljno ono što je Sivi napisao, odjavljivanje (log off) i ponovno prijavljivanje, bez resetovanje kompletnog OS.

    A zašto se to dešava?!?
    Pa mislim da smo postali preveliki konformisti. Da li se neko seća Win98 i WinMe?!? I koliko se put oni tek zaglupljivali!?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #113

    Odgovor: Pitanjce... kako i na koji način da...

    Kada kliknem na FF na laptopu da ga otvorim...otvori se on, ali odjedared odma' dva tabova
    Zatvorim ja jedan, no problemo...ali kada kliknem na onaj plusić da otvorim novi, dodatni...Jopet ih bude dva (nova, dodatna).
    Kako i na koji način da sredim da se otvara samo jedan (po jedan) tab...kao sav normalan svet?
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #114

    Odgovor: Pitanjce... kako i na koji način da...

    juce i prekjuce sam imao problem sa startovanjem kompa .
    cim ga aktiviram pojavi se normalno zeleno svetlo i ispod slabo crveno trepcuce . screen je potpuno crn ali vidim cursor koji reaguje i screen - normalno zeleno svetlo - power .
    islkljucim ga poduzim pritiskom na dugme potpuno a onda ukljucim na isti nacin , onda krenu one opcije resetovanja i repair . eventualno uspe
    da startuje normalno ali nikad ranije nisam imao ovaj problem . iskljucujem ga normalno na tabu switch off . ima li ko ideju sta bi trebalo da se
    uradi da startuje normalno kao ranije samo pritiskom na switch on dugme ?


    potpis
    IT dileja.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678

Slične teme

  1. Kako koji horoskopski znak raskida
    Autor Mish u forumu Astrologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 09.02.2016, 13:29
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Oni koji nesto rade i oni koji samo pricaju...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.01.2014, 14:55
  4. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 25.02.2011, 18:23
  5. Kako koji znak provodi svoje slobodno vreme
    Autor silvia u forumu Astrologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 16.05.2008, 22:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •