Držao ćerku u podrumu 24 godine!
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Držao ćerku u podrumu 24 godine!




    Austriju je juče potresao još jedan nezapamćen zločin - Jozef Fricl (73) iz mesta Amšteten u Donjoj Austriji je 24 godine držao zatvorenu u podrumu svoju ćerku Elizabet i napravio joj je, kako se sumnja, šestoro dece, saopštila je juče austrijska policija.




    Jozef FriclPukovnik Franc Polcer, šef kriminalističke službe u pokrajini Donja Austrija, rekao je da je Fricl, koji je u međuvremenu uhapšen, godinama seksualno zlostavljao ćerku, koju je držao zatvorenu u podrumu porodične kuće. Deca koju joj je napravio - tri dečaka i tri devojčice - imaju između pet i 20 godina. Elizabet (42), koja je oslobođena iz 24-godišnjeg zatočeništva, optužuje oca za teška krivična dela, dodao je Polcer. Gerhard Sedlaček, portparol tužilaštva u Sankt Peltenu, rekao je da se može verovati njenim izjavama i dodao da je jedno novorođenče preminulo nakon tri dana, o čemu će se takođe voditi istraga.
    Elizabet je rekla policiji da ju je otac 1984. namamio u podrum u njihovoj kući u Amštetenu, drogirao je i vezao. Jozefova žena Rozmari navodno uopšte nije bila svesna šta se događalo u njenom podrumu.
    DNK analiza treba da dokaže da li je Fricl otac pomenute dece, za šta, kako je rekao Polcer, ima dosta indicija. Sva deca, prema rečima predsednika opštine Amšteten Hansa Lencea, rođena su u podrumu i nikada nisu imala nikakva dokumenta.
    Lence je rekao da je stanje 19-godišnje Kerstin, Elizabetine ćerke, čije je dovođenje u bolnicu pokrenulo čitavu istragu, veoma loše. Kerstin je već danima na intenzivnoj nezi i bori se za život. Nakon što je u bolnicu primljena zbog misteriozne bolesti, nadležne vlasti su naložile potragu za majkom, što je policiju navelo da traga u porodičnoj kući. Fricl je pre više od 20 godina prijavio nestanak ćerke, a policija je tada sumnjala da se ona pridružila sekti. Za njom je čak tragao i Interpol. Tvrdio je i da je Elizabet poslala ocu unučiće i pisma u kojima ga je molila da se o njima brine.

    Otac priznao da je godinama zlostavljao ćerku

    Jozef Fricl, koji je godinama zlostavljao svoju kćerku, priznao je da ju je 24 godine držao zatvorenu u podrumu bez prozora i da je s njom imao sedmoro dece, saopštila je danas austrijska policija. "On je sada izjavio da je 24 godine držao svoju kćerku zatvorenu, da je on otac sedmoro dece koje je rodila i da ih je zatvorio u podrum", rekao je za Rojters šef istražnog odeljenja policije provincije Donja Austrija Franc Polcer.

    Blic
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Citala sam jutros u njemackom Bild-u o tome. Zgadi ti se zivot kad procitas tako nesto, a kako je tek osobi koja to prozivljava...?! Jedno me kopka samo, ne razumijem kako njezina majka koja je zivjela u istoj kuci navodno nije nista znala? Tu pricu nikako ne pushim. Kako pobogu neces primjetiti da ti u podrumu zivi zatoceno dijete i "unuci" ? 24 godine? To treba odmah na elektricnu stolicu.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Jedno me kopka samo, ne razumijem kako njezina majka koja je zivjela u istoj kuci navodno nije nista znala? Tu pricu nikako ne pushim. Kako pobogu neces primjetiti da ti u podrumu zivi zatoceno dijete i "unuci" ? 24 godine?
    A pritom ti ta "nestala" ćerka ostavlja decu na prag stalno. I tako tri puta. Pa i mutav bi pitao "čekaj, šta se bre ovde dešava"? Strašno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Nedavni dogadjaj koji se dogodio u Austriji je jos jedna od snaznih potvrda licemernosti, duboke nehumanosti i sve vece otodjenosti medju ljudima koja vlada u savremenom drustvu, koje je prvenstveno okrenuto stvaranju profita i poticanju potrosockag mentaliteta na cijim osnovama u krajnjem slucaju i pociva....
    Problem je puno slozeniji i ne moze se reducirati samo na umobolnog oca, vec obuhvata brojne strukture jedne moderne drzave, koje su potpuno zatajile.
    Pitam se samo sta bi bilo kada bi se nekim slucajem dogodilo da bilo ko od drzavljana Austrije ne plati porez, ne 24 godine, vec 24 meseca. Ubedjen sam da bi drzava munjevito reagovala sa svim svojim atributima prisile i operativne moci. Ovako, to su ipak samo neko ljudi, koji verovatno cak i ne privredjuju...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    da,u pravu ste.....ovi iz poreske bi vec iskopali i ispod zemlje duznika.....
    ali,skoro sam citala u novinama i neku malu,u stranu gurnutu vest,mnogo manje brutalnu i uzasnu od ove,kad su pronasli mumifiirano telo neke zene koja je trinaest godina bila mrtva u svom stanu u zgradi
    komsije kazu da su u prvo vreme i pomisljali da je mozda u bolnici ili slicno kad je nisu sretali a onda su je jednostavno zaboravili!
    uzasan miris je donekle bio otklonjen jer je jedan prozor u stanu bio poluotvoren,a telo je bilo mumificirano.....

    uzas...

    ne bi to proslo u Srbiji.....nas komsija bi nocu lepio usi na vrata da cuje sta se desava....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Francuskinja koju je zlostavljao otac rodila šestoro dece

    Posle otkrivanja monstruoznog slučaja incesta u Austriji, jedna Francuskinja je poverila medijima da je tokom 28 godina bila žrtva svog oca i da je rodila šestoro njegove dece.

    Lidija Guardo (45) odlučila je da javno govori o svom slučaju nakon što se prepoznala u sudbini Elizabet Fricl, Austrijanke koja je 24 godine bila zatvorena u podrumu gde ju je zlostavljao otac i gde je rodila njegovo sedmoro dece.
    Ova Francuskinja, koja još uvek živi u kući u mestu Kulom, u pariskoj oblasti, u kojoj je zlostavljana tokom 28 godina, ispričala je da su otac i maćeha počeli da je maltretiraju kada joj je bilo samo osam godina.
    Maćeha, koja ju je kao devojčicu ubacila u ključalu vodu sa deterdzentima, od čega nosi trajne ožiljke, pomagala je ocu da je siluje.
    U video snimku u elektronskom izdanju lista "Parizijen" ona objašnjava da je mislila da je to što joj se dešava normalno.
    "Bežala sam samo kada me je tukao. Svaki put (kada bih pobegla) ispričala sam šta se događa, ali su me uvek vraćali njemu", rekla je francuskim medijima.

    Za razliku od Austrijanke, Lidija nije bila zatvorena, ali joj je bilo zabranjeno da napusti kuću bez roditelja i nikada nije išla u školu. Prvo dete je rodila sa 12 godina, a potom i petoro ostalih.
    Porodila se u bolnici u Parizu, gde je medicinskom osoblju rekla ko je otac, ali, prema njenim rečima, niko nije reagovao.
    Zlostavljanje je prestalo tek kada je njen otac umro, 1999. godine.
    "Zamislite koliko bih još imala dece da je ostao u životu", rekla je ona francuskim medijima.
    "Uništio mi je život", kaže ova žena, koja optužuje svoju okolinu, komšije i vlasti u ovom malom mestu sa 400 stanovnika za indiferentnost.
    Ona je rekla da više ni sa kim ne razgovara, dodavši da su "neke komšije živele ovde u to vreme i nisu ništa rekle, kao ni policajci koji su dolazili kada me je otac tukao". Lidija je izrazila želju da se susretne sa Elizabetom Fricl, kako bi joj rekla da nije sama.
    "Osećam se manje usamljenom. Možda ima još ovakvih slučajeva, u selima gde ljudi samo spuste zavese", rekla je ona i dodala da želi da razgovara i sa ocem nesrećne Austrijanke.
    "Htela bih da pitam Jozefa Fricla zašto joj je to uradio. To bi moglo da mi pomogne da shvatim zašto je moj otac ovo uradio sa mnom", poručila je ova Francuskinja, koja priznaje da je tek nedavno postala svesna da ono što je preživela nije normalno.

    Tanjug
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Moje misljenje o svemu ovome izneto u prethodnom postu samo je potvrdjeno ovom vescu iz Francuske.

    Naime, ljudsko drustvo (pa ni ovo savremeno) nije uspelo da resi problem zastite clanova porodice, pod kojim pre svega mislim na decu u zene. U brojnim porodicama sirom planete se svakodnevno dogadjaju mnogi zlocini koji nikada nece biti procesuirani, niti sprecavani, a da ne govorim da ce vinovnici ovakvih i slicnih gnusnih postupaka i dalje miirno konzumirati sve blagodeti i prednosti drzave, da bi za `uzvrat` opetovali svoje nasilje u svojim porodicama...

    Nemojmo se zvaravati da su ova dva slucaja koja su se dogodila u Austriji i Francuskoj presedani. Ko zna koliko ih nikada nece biti razotkriveno i koliko zena svaki dan slicno pati...

    Resenje? Emacipacija drustva, institucije sistema, kaznene mere prema zlocincima...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Da...Malog čoveka je najlakše zaboraviti... Elizabet je u vreme svog "nestanka" bila u tim godinama kada mladima svašta pada na pamet, pa i da nestanu pod okriljem sekti,što je poslužilo kao zgodan izgovor... Godine i godine užasa su iza nje, a šta je tek čeka... Školski primer upropašćenog života...
    "Tatica"... Ruku na srce, i liči na monstruma... Gorim u želji da saznam kakvu će genijalnu odbranu da skockaju branitelji... Ili kojim će se izgovorima sam koristiti... "Nisam znao šta radim", " Ne sećam se", "Sama je to tražila", "Ne znam šta me je spopalo"... Hm... Crne rupe u sećanju... Od samo dvadeset godina...Ma gad... Odvratni, prljavi, ljigavi gad kome uopšte ne treba dati pravo da se brani... Dovoljno surova kazna za ovakve još nije smišljena...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Pa ja sad stvarno ne znam kakva kazna treba tom Austrijancu... Smrtna nije dovoljna.


    Da li mozda da njega neko 24 godine siluje? I to neko sa ogromnom kitom.. Ili mozda da ga siluje nekim stapom... I da je usput zatvoren u podrumu... I da ga neko tuce jos dodatno...


    Nijedna kazna nije dovoljna. Sirota devojka.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Koju god kaznu da dobije taj....skot, to neće ispraviti ništa. To neće izbrisati 24 godine neizmerne patnje koje je naneo svojoj ćerci. Ništa to ne može izbrisati. Ali ipak, ne bi ga trebalo ubiti. Treba dati njegovoj ćerci da mu presudi, kako god ona to uradila. Nakon svega, ona je žrtva, i samo ona zna šta mu treba uraditi da bi njoj spao teret s duše.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Vec sam gledala to u dnevniku, ali belgijanci rekose troje dece.


    Ma sve bih ja to na kolac nabila!
    I to neki debeli... i da ostanu na njemu dok se ne porode.

    Zivotinje!
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...
      Vrh

  12. #12

    Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Pitam se samo sta bi bilo kada bi se nekim slucajem dogodilo da bilo ko od drzavljana Austrije ne plati porez, ne 24 godine, vec 24 meseca. Ubedjen sam da bi drzava munjevito reagovala sa svim svojim atributima prisile i operativne moci. Ovako, to su ipak samo neko ljudi, koji verovatno cak i ne privredjuju...
    Na žalost, tako je...Država se bavi društvom u globalu ne obracajuci pažnju na pojedince...A to za posledicu ima ravnodušnost kod pojedinaca : ''Pa šta ću joj/mu ja... ne mogu joj/mu pomoći...''
    Život te devojke, žene je uništen...kao i njene dece...al da je makar tu stavljena tačka...
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Držao ćerku u podrumu 24 godine!

    Ocito postoji statisticka povezanost dogadjaja sa odredjenim drustvima ali nisam siguran da je to iskljucivo posledica potrosackog drustva.
    Naime krvni delikt je prisutan i kod nas u slabije razvijenim drustvenim slojevima a na teritoriji Vojvodine su radjena i naucna istrazivanja u vezi toga. Istrazeni su i pokazani tragovi zadnjih 200 godina...
    Jedino kod nas se vise cuti o tome, drustvo je zatvorenije...

    Da je covek i zver, to je svima jasno...
    Odredjena situacija samo izaziva pojavu koja je gensetski kodovana u nama...


    Sto se posledica tice, ako se izdaja zemlje kaznjava smrcu, ovolika izdaja moralnih vrednosti, ljudskog zivota i nadanja se takodje mora kazniti smrcu!
    Da, pobornik sam smrtne kazne i ne verujem da cu ikada odustati od tih nacela.



    ----------------------------------------------------------------------------------------

    A to za posledicu ima ravnodušnost kod pojedinaca : ''Pa šta ću joj/mu ja... ne mogu joj/mu pomoći...''
    Nase drustvo je isto takvo!
    pr. 1. borbe pasa

    pr. 2. zarobljavanje obicnog gradjanina (neke druge nacionalnosti), odvodjenje u planinu i lov na njega i streljanje...

    Ne znam, nisam cuo, nemam dokaza, ma zasto vi pitate mene????



    Pratimo Americku modu?
    Covek jeste zver!

    Ne postoji idealno civilizovano drustvo.
    Poruku je izmenio biterlemon, 04.05.2008 u 12:47
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

Slične teme

  1. Muškarac koji želi da dobije ćerku
    Autor Djokicaa u forumu Pričaonica
    Odgovora: 145
    Poslednja poruka: 23.08.2012, 15:14
  2. Sex apetit i godine
    Autor goldie u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 14.01.2010, 14:33
  3. NS Koncert godine
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.09.2007, 23:51
  4. Dogadjaj godine
    Autor Bishop u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.01.2007, 14:16
  5. Spalio ćerku jer je mislio da je veštica
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.12.2006, 20:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •