Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 132
  1. #1

    Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Pre izvesnog vremena čitala sam o ovome u nekom našem časopisu. Pitanje je postavljeno nekim javnim ličnostima, i svi su bili prilično neodlučni u svojim odgovorima. To me je nekako navelo da pomislim: "Šta bih ja uradila kada bi se našla u ulozi svedoka prevare?".
    Verovatno bi svako od nas prvo pomislio da nije fazon prećutati tako nešto svojim prijateljima, ali sa druge strane - koliko mi imamo prava da se nekome mešamo u život? Šta ako moja prijateljica ne bi mogla da oprosi mužu i šta ako se njihov brak baš zbog toga raspadne, a pri tom ona nije želela da sazna za neku njegovu avanturu? Ko sam ja da rasturam nečije veze? Opet, nije li licemerno i, na kraju krajeva neljudski, ćutati prijatelju o tako nečemu? Čak i kada biste se odlučili za opciju "ne ubadam nos u tudje živote" da li biste mogli da istrajete i svojoj prijateljici/prijatelju ćutite o tome?
    Da li je naša moralna obaveza da prijavimo ovako nešto ili možda nemamo pravo da odlučujemo o životu naših prijatelja... a prijavljivanje prevare partnera bi svakako uticalo na njihove živote...

  2. #2

    11 Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    ja sam cutala, mada sam dugo razmisljala da li da kazem drugarici ili ne. presudilo je to sto se nekako vidjelo iz aviona da ta veza ionako nece opstati, a i on i ona su nekako bili neozbiljni u istoj, ona je ionako kontala da prekine sa njim, pa se nisam htjela mjesati, tj. dodavati jos malo ulja na vatru.
    to mi je bila jedna jedina takva situacija u zivotu, tako da bas i nije mjerodavno.
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Jednom sam pojela g***o sto sam uopste i znala da je moju drugaricu prevario njen dragi, i vise necu ni da znam za bilo sta. Elem, drug mi je rekao da je doticnog video kako se sa izvesnom gospodjicom odvozi u nepoznatom pravcu, ali da, naravno, nece nista da tvrdi... dakle, samo pretpostavka. Nisam to rekla drugarici, jer nisam ni ja znala cega je tu ustvari bilo, ali sam rekla nasoj zajednickoj prijateljici, uz napomenu da cuti, jer to nije nesto sto ja mogu sa sigurnoscu da tvrdim. Onda smo posle par dana nas tri izasle u grad, i ova se posle 2 vina izblebetala (iako sam joj rekla da drzi jezik za zubima ), a "prevarena" je dobila slom zivaca sto joj ja to nisam rekla Na kraju se ispostavilo da joj dragi jeste malo svrljao (priznao je to), ali se u njihovoj vezi nista drasticno nije promenilo, presla je preko toga, zabavljali su se jos par godina posle toga, a ona meni i dan-danas skace po mozgu sto joj tad nisam rekla
    Zato sad necu da znam nista
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Ma, samo jedna stvar... a to su dve stvari... tiću i dismr. Nek' budem okarakterisana kao licemer, u tuđ život se ne mešam. Desilo mi se par puta, ali to nikada nisam rekla direktno, već bacila neku munju, čisto da nasluti da joj/mu možda neko nabija rogove, pa ako skapira sam/a, - skapira, ako ne

    Jednom sam prišla dečku moje drugarice, pa ga odvojila na stranu i upitala "Šta radiš to bre, šabane???"... čisto da zna da je viđen. Ispostavilo se da se ukenjao da ću da kažem (what a plonker!), pa joj sam priznao. Bili su posle toga još zajedno. Ja joj nikada nisam ništa rekla

    Mislim da ljude više zaboli kada saznaju tako nešto, nego što ih zaboli ako se ispostavi da saznaju da si im prećutao. Realno, malo je onih koji bi to istinski cenili. Niko ne voli da ispadne majmun, a još manje da ima tu i svedoka koji će ga ceo život samo svojim prisustvom na to podsećati. A ja ne volim nekako ljude da povređujem, niti da budem ona koja nosi loše vesti... (makar se posle ispostavilo da bi možda bile dobre?!) ... oseti se prevara i sama od sebe

    Tako daaaaa, jeb'te se ljudi, a ja

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    ne mislim da je to licemerje. po dobroj staroj "treba ubiti glasnika koji donosi lose vesti" , bolje je cutati i praviti se blesav ..pise osoba koja se "reinkarnirala" nekoliko puta..

  6. #6

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    gledajuci iz Bozjeg ugla da je to jedini greh, koji se ne moze oprostiti, ali ukoliko imas snage da oprostis iskreno bog ce ti mnogo vise oprostiti.

  7. #7

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    I dalje cutim , ne obracam paznju da li je to moralno,posteno i sl.... ja cutim...pokusao sam da razgovaram sa drugom koji vole da svrlja i da ga malko opametim medjutim nije uspelo. No to je malko i skakljivija situacija jer su mi oboje dobri prijatelji i znam ih podjednako ( i nju i njega ) i sad kome i sta reci ....
    Ona ako predje preko toga ja ispadnem rogat ,isto tako da ne predje gubim jednog prijatelja tj druga jer sam rekao .... ovako se pravim blesav a bogami se pravi i ona, pa dokle doguraju.... jedino vise ne dozvoljavam da sluzim kao pokrice za vreme provedeno u svrljanju i necu nista da znam
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  8. #8

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Ja sam (cak) tri puta bila svedok prevare. Prvi put sam videla svojim ocima kako neka riba (bar da je bila neka riba ) sedi u krilu decku moje kume. Kada je prolazio pored mene zaustavila sam ga, pozdravila se sa njim kao i uvek i rekla mu "hoces ti da joj kazes ili cu ja?" Rece da ce on, tako je i bilo, ali da ga nisam videla ne bi joj verovatno rekao nista. Kuma me je posle nazvala da cuje detalje, a ja sam joj, naravno, rekla sve sto znam.
    Drugi put mi je drugarica iz drugog grada rekla da se vidja sa jednim likom iz mog mesta. Ona je znala da on ima devojku, ali joj to nije smetalo. Ja poznajem njegovu devojku, ali posto mi je ova druga (svalerka ) mnogo dobra drugarica, cutim kao zalivena.
    Ima jos jedna prica ali je mloooooogo dugacka. To cu drugi put...

  9. #9

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Uvek u takvim situacijama izvagam. Sagledam ko mi je prijatelj a ko ne, koga bolje znam a koga ne. Ako drugarica prevari decka, naravno da je branim, ako drugaricin decko prevari nju i ja to saznam, naravno da cu joj reci. Ovo je standardna postavka. Ako su mi oboje dobri prijatelji necu nikom reci. Ako je u pitanju pravi prijatelj i kazem istinu, nece mi zameriti, ako nije pravi prijatelj i naljuti se, ko ga j***.

    Zasto bi se ja drugacije postavljala, kada se i ljudi isto tako prema meni postavljaju? Na primer: Drug mog decka recimo da zna da je mene decko prevario, nece sigurno meni to reci nego ce braniti druga. (mog decka) Tako da se i ja ponasam u tim situacijama tako.

  10. #10

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Drago mi je sto nikada nisam bio u situaciji da mi je izdata/povredjena/prevarena strana bliska, da mi je dobar prijatelj ili prijateljica, priznajem da bi to bila dilema, ali sigurno bih rekao. Sta bi bilo posle, pa neka njih dvoje to rese, mozda izgubim prijatelja, ali mislim da svako zasluzuje da zna da li je prevaren ili nije, mozda se varam povodom ovoga.

    Jedino sto sigurno mogu da kazem je da bih ja voleo da znam da li sam prevaren, pre nego da mi to neko precutkuje, ali to sam ja...
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  11. #11

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    U ovim situacijama sam pravi noj koji zabija glavu u pesak. I kad je krajnje očigledno da neko nekog vara, ja toga ne postajem svesna do god se ne obelodani. Neka vidi ko treba da vidi. Uostalom, zaista smatram da prevarenom se prvo ukaže prevara, prvi je oseti, samo je pitanje momenta kada je spreman sebi da prizna da je prevaren. Sam će otvoriti oči kada za to dođe vreme, kada bude spreman.
    A zaista pokušavam i da ne morališem, pogotovo ne da osuđujem. Držim se one: "Ko ima nek ćuti, ko nema nek ne laje."
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Tu čovek mora mnogo da balansira. Ja obično navodim vodu na moju vodenicu, ispipavam teren, proveravam koliko je neko srećan, koliko ima poverenja u dotičnu osobu, kako on/ona postavlja stvari u svojoj vezi, koja je granica tolerancije, sve zajedno, i onda odlučujem. Ako ne kažem, što me obično dugo muči, onda kroz neku drugu analizu provučem da ja izvesnoj personi ne bih baš uvek sve verovala, ako kažem, onda preuzimam svu odgovornost. Ja bih volela da se meni kaže, uvek, u to sam sigurna.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  13. #13

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Bila sam u toj situaciji i rekla sam...
    Moj prijatelj se zabavljao sa dve moje drugarice s kojima sam bila dobra i ja kazem obema i bude velika frka i niko se ne naljuti na mene...
    Sve ispalo extra na kraju a ja

    I ne samo zbog toga jednostavno zelim i volela bih da meni neko kaze i zato cu i ja uvek reci,takticno ali cu reci...Pa sad ako se neko naljuti boze moj...
    Mislim svi znamo da istina izadje kad tad na videlo i ako znas da ces biti provaljen sta onda varas i muljas
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  14. #14

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Desilo se, dva puta i nijednom nisam rekao. Trudim se da iskuliram u oba slucaja sam znao da ce to samo gore biti. Jedna osoba ce me zamrziti zato sto sam joj saopstio tako losu vest, a druga zato sto sam je izdao.

  15. #15

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    ako bi videla prevaru nekoga meni izuzetno dragog... dobro bi razmislila kako saopstitii ono cemu sam bila svedok i to pod uslovom da je prevara bila malo zesca.. ako je prevaren neko od samo poznatih... ne bih se mesala. jer sve se sazna samo sto zabluda traje.

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta biste uradili, a ne smete!?
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 165
    Poslednja poruka: 09.02.2016, 13:14
  2. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 06.06.2014, 22:58
  3. Kad biste bili...
    Autor Kill Bill u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 2284
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:37
  4. Kad biste mogli...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 15.01.2012, 20:02
  5. Kakva biste veštica bili?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09.12.2009, 20:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •