Niko kao ja!
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Tema: Niko kao ja!

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Niko kao ja!

    Izvesno je da smo svi mi bar ponekad uočili osobe koje za sebe misle da su zaista vrednije od ostalih. Da imaju veća prava. Da su lepši i pametniji od drugih. Da su njihova deca još lepša, pametnija i bolja od njih samih, a da ne govorim koliko tek veruju da su superiornija od dece drugih roditelja... Da li ste primetili da ne mali broj ljudi ’ladno’ misli da je njima dozvoljeno baš sve, čak i ono što je drugima zabranjeno. I ne samo to. Takvi iskreno očekuju da mi još iskrenije to prihvatamo kao normalnu pojavu i da treba da nastojimo da im popuštamo do beskraja i da im udovoljavamo, a ako treba i žrtvujemo se zbog njih, jer su to oni zaslužili samim svojim postojanjem.....
    Da li ima takvih osoba u vašem okruženju i šta mislite i kako se nosite sa njima?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Niko kao ja!

    Svakodnevna pojava ,na mom radnom mestu,mada kad bolje razmislim,ima toga svugde.Ono što je utešno,je to da ipak preovladavaju pozitivni ljudi,i trudim se da ih imam u svom okruženju.Ulaziti u neku dublju priču sa takvim ljudima,može biti veliki gubitak dobre energije.

    To su uglavnom samoživi ljudi,koji i ja verujem,žive u ubeđenju da su Bogom dati,za sve,čega god da se taknu.

    A kako se nosim sa njima?Ma fino,dok ne počnem da ih izbegavam,jer nemam ni volje ni vremena da se posvećujem takvim pojavama,i to im na fin način dam do znanja .A kako nekima ni to nije dovoljno,u međuvremenu ih i malko postidim .

    Roditelji čija su deca najbolja,najlepša,itd...imaju sve šanse da se veoma razočaraju,jer su u zabludi,velikoj.

  3. #3

    Odgovor: Niko kao ja!

    da vam nesto kazem....niko kao ja nije u stanju da sjebe svoj sopstveni zivot......a takodje ni da napravi picu ocas posla usred noci......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Niko kao ja!

    Nema mnogo, kod nas se takvi brzo postave na svoje mesto.
    Sto se tice novopecenih, njima moze da ostane samo prezir za takvo ponasanje, pa neko shvati a neko ne.

    1. Niko kao ja ne zna biti toliko maskiran bojama da se utopi u drustvo, i da ponekad zasjaji punim sjajem znanja ili snalazenja (rec hrabrost bi mozda pogresno interpretirali)...
    Najcesce kazu: On je dosao, pokazao, i nema ga vise, njega ta tema vise ne interesuje...

    2. Niko kao ja nije mogao da bude tako dobar u uzoj struci pre nekih 8 god.
    Znam da sam u datoj specijalnosti bio ekspert na nivou pokrajine i medju prvih 10 u zemlji. Niko to nikad direktno priznao i nemam potrebe a nema ni smisla dokazivati, ali bitno je da ja znam!!!

    3. Niko kao ja ne zna tako lako da prihvati neke stvari i tako lako naci resenje za kompromisni nastavak problema na obostruku radost.







    Ne, pogresio sam... Postoji jos jedna osoba za koju vaze mozda sve ove tri tacke. Jos se uvek cudim da postoji tolika podudarnost u svemu, nasem...
    Jos se cudim, jos proveravam...
    Ako se potpuno uverim, moci cu mirne duse reci...


    4. Niko kao ja ne moze da protutnji kroz net, klikne i nadje smisao svog postojanja...
    Ako me ne bude vise ovde, moji najmiliji ce govoriti, niko nije trenutno srecniji od Lava (Bitera)...









    Niko ne moze imati toliko lep `net` zivot kao ja... U to sam uveren...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Niko kao ja!

    Takve osobe je jako lako spustiti na zemlju, jednom recenicom ili jednim pitanjem, ali k'o sto Angus rece oni se klone upravo takvih ljudi, onih koji momentalno znaju da ih pokopaju...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #6

    Odgovor: Niko kao ja!

    Ima ona jedna pjesma...niko,niko kao ja...
    Niko kao ja ne moze da panici oko sitnica kao ja...u svim ostalim sferama zivota nemam taj trip da sam savrsena i lako uocim i prepoznam osobe koje misle da su u svemu naj...naj...i to je nihov problem...ne zamaram se mnogo oko toga...
    Te osobe imaju komplekas nize vrijednosti...jer svi su u necemu savrseni a isto tako ima i onoga sto nam ne ide od ruke...to je zapravo smisao postojanja...uskaldjivanje savesenog i nesavrsenog...

  7. #7

    Odgovor: Niko kao ja!

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    da vam nesto kazem....niko kao ja nije u stanju da sjebe svoj sopstveni zivot......a takodje ni da napravi picu ocas posla usred noci......
    pa zovni na picu
    naravno da se pojavljuju ali im dam crveni k...
    arton i isteram iz igre
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #8

    Odgovor: Niko kao ja!

    E,ovako kazu naucnici....
    Nase "ja" ili "mene" dozivljavaju razne motive i emoije.Svesno "ja" je jedna organizovana i trajna percepcija sopstvenog dozivljaja.Ono je opazanje jedne istorije rasta i razvoja;to je opazanje koje pripada samo jednoj individui.Fizicko telo je najvidljivija strana toga "ja".Postoje brojni nacini na koje telo moze da bude opazeno i pogresno opazeno.

    Osoba vidi svoje "ja" sastavljeno iz vise centralnih slojeva ("realno ja") i vise perifernih slojeva ("nevazni deo mene")."Ja" ima razlicite stepene jedinstva i moze u izvesnim uslovima da pretrpi radikalne promene isto kao sto moze i svako drugo opazanje.Opazanje samog sebe moze da bude pod uticajem licnog iskustva i zahteva od strane prijatelja,drugova i drustva.

    Najistaknutiji momenat u dozivljaju sopstvenog "ja" jeste stanje motivacije.
    Covek opaza SMETNJE I NEDOSTATKE koji imaju poreklo u njemu samom i okolini.On oseca potrebe i zelje,on postavlja ciljeve i stvara namere,vrsi izbore i hoce.U odgovor na te dozivljene motive covek dejstvuje.On tezi ciljevima,gleda da ukloni nedostatke,da izbegne povrede.

    Ali ova slika svakako nije potpuna bez centralnog dozivljaja emocija od strane samog "ja".Specificne covekove emocije,kao sto su radost,gordost,zadovoljstvo,postovanje,ljubav,tuga ,sram,patnja,
    redovno nastaju u specificnim psiholoskim situacijama.U nezavisnosti od njihove jacine i uslova u kojima se oni javljaju,emocije mogu biti korisne ili stetne uz adaptivno ponasanje organizma.

    ....ne...brze od zivota.....

  9. #9

    Odgovor: Niko kao ja!

    Primetila sam da je na ovom sajtu takvih poprilčan broj.Meni to lično ne smeta . Šta će ljudi ...i komplekse negde treba lečiti.Ovo mu dodje kao vrlo jeftina terapija ,taman koliko iznosi mesečni račun za internet.

    Ne bih da imenujem,da ne bih doživela kolektivni linč.Zapravo NIKO KAO JA likovi su nepresušni izvor dobrih tema jer oni su "kompetentni" da raspravljaju o svemu.Divnog li čuda

  10. #10

    Odgovor: Niko kao ja!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Izvesno je da smo svi mi bar ponekad uočili osobe koje za sebe misle da su zaista vrednije od ostalih. Da imaju veća prava. Da su lepši i pametniji od drugih. Da su njihova deca još lepša, pametnija i bolja od njih samih, a da ne govorim koliko tek veruju da su superiornija od dece drugih roditelja... Da li ste primetili da ne mali broj ljudi ladno misli da je njima dozvoljeno baš sve, čak i ono što je drugima zabranjeno. I ne samo to. Takvi iskreno očekuju da mi još iskrenije to prihvatamo kao normalnu pojavu i da treba da nastojimo da im popuštamo do beskraja i da im udovoljavamo, a ako treba i žrtvujemo se zbog njih, jer su to oni zaslužili samim svojim postojanjem.....
    Da li ima takvih osoba u vašem okruženju i šta mislite i kako se nosite sa njima?
    ...nagledao sam se takvih...medjutim,takvi ubrzo se sklanjaju od mene ili jednostavno,u mom drustvu menjaju ponasanje,pricu...razlog je prost...napusiti qrcem u startu...sasuti svoje misljenje u lice bez pardona...
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #11

    Odgovor: Niko kao ja!

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...nagledao sam se takvih...medjutim,takvi ubrzo se sklanjaju od mene ili jednostavno,u mom drustvu menjaju ponasanje,pricu...razlog je prost...napusiti qrcem u startu...sasuti svoje misljenje u lice bez pardona...


    A tek što volim da foliram veću budalu od njih. Izrešetam, spustim na zemlju i eliminišem iz okruženja. Pogotovo kad imam saveznike u tome.
    Posle se sama sebi čudim kakvu budalu umem od sebe da napravim. Ali vredi videti im izraz lica.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: Niko kao ja!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    A tek što volim da foliram veću budalu od njih. Izrešetam, spustim na zemlju i eliminišem iz okruženja. Pogotovo kad imam saveznike u tome.
    Posle se sama sebi čudim kakvu budalu umem od sebe da napravim. Ali vredi videti im izraz lica.
    Mislim da je ipak najbolje dizati im perje,pusti budale nek se pate,a tebi zabavno...a ako bas dodje dotle da pocnu da smetaju uvek ih je lako odj...ukloniti iz kruga prijatelja

  13. #13

    Odgovor: Niko kao ja!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da li ima takvih osoba u vašem okruženju i šta mislite i kako se nosite sa njima?
    TAkve osobe nemam svakodnevno u svom okruzenju...ali naidju ...Meni su oni, iskreno, jako simpatične pojave... Sa velikom pažnjom ih uvek posmatram i fascinantno mi je koliko to nekome moze da prija... U neke dublje dijaloge ne zalazim, jer se to pretvori u besciljno ubedjivanje...

  14. #14

    Odgovor: Niko kao ja!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    (...)
    Da li ste primetili da ne mali broj ljudi ladno misli da je njima dozvoljeno baš sve, čak i ono što je drugima zabranjeno. I ne samo to. Takvi iskreno očekuju da mi još iskrenije to prihvatamo kao normalnu pojavu i da treba da nastojimo da im popuštamo do beskraja i da im udovoljavamo, a ako treba i žrtvujemo se zbog njih, jer su to oni zaslužili samim svojim postojanjem.....
    Da li ima takvih osoba u vašem okruženju i šta mislite i kako se nosite sa njima?
    JoCk, nema i nisam primetila.

    Ljudi poseduju odbrambene stitove i to je sasvim legitimno.
    Ljudi poseduju i iskrivljenu sliku stvarnosti - svoje pod prvo (ne iskljucujem sebe u ljudima!) - i to je legitimno, a i ljudski.
    I ljudi poseduju genetski kodiran gen "napad je najefikasnija odbrana".
    ...

    RekO mi neko davnOOOOOOOOO - tad sam bila mlada, zelena i pacifista iz ubedjenja molekularnog - kako na ovom svetu i u svim drugim svetovima postoje indijanci i poglavice. What do You want to be? Eh, iznervirO me covek nevidjeno sa tim pitanjem, pa sam mu drzala monolog o nesvrstanima od 100 i kusur stranica da bi mi on na kraju rekO :" Biti nesvrstan je moguce samo ako si prijatelj neprijatelju, a za to moras biti poglavica." Pffffffffffff...koji nokaut...
    ___________________________

    U mom okruzenju ima svakakvih.
    Nosim se sa njima kako zivot nalaze.
    Nekada oholo "odozgore", nekada stiskam zube i krotim jezik sa reklamiranjem kaladonta...

    Never confuse movement with action.

Slične teme

  1. Šta Vojvodina ima, a niko drugi nema?
    Autor Kunic u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 135
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 21:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •