Tolerancija
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22

Tema: Tolerancija

  1. #1

    Tolerancija

    Koliki je prag vase tolerancije?

    Da li postujete ljude, stvari i situacije koje u sustini ne odobravate ali mozete naci razumevanje za isto.

    Sta je ono sto nikad ne biste mogli da tolerisete?


    Mislim o sebi da sam dovoljno tolerantna osoba, mogu da prihvatim puno stvari i nisam nikako osoba koja podleze nekim drustvenim normama pa da zbog toga osudjujem nesto ili nekog. Svako ima prava ziveti kako god to njemu/njoj odgovara i nije moje da pokusam to promeniti.

    Ono sto nikad ne bi mogla tolerisati jeste nanosenje pshickog ili fizickog zla drugoj osobi.
    Poruku je izmenio cicka, 18.05.2007 u 12:02 Razlog: Ja postavila temu a moje misljenje ne.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  2. #2

    Odgovor: Tolerancija

    Misliš na "tolerantu" ? (šala mala)
    Tja... šta znam. Ne može se reći da spadam u najtolerantnije osobe. Po prirodi sam malo nefleksibilna i najviše volEm stvari kad su crne ili bele, a u sivom bauljam, saplićem se i rušim sve pred sobom . Naravno, umem ja da uključim dugme za toleranciju, ali, kažem, uglavnom sam kruta i više volim da ne moram da budem tolerantna nego da je sve onako kako meni odgovara . Detinjasto? Jeste. Razmaženo? Jeste. Ali to sam ja
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  3. #3

    Odgovor: Tolerancija

    Po svojoj prirodi spadam u tolerantne osobe.
    Držim se načela "Živi i pusti druge da žive"...
    Medjutim, tolerancija i kompromis imaju smisla dok ne počneš da se urušavaš kao ličnost, kao integritet.
    Ne dozvoljavam da me iko gazi, umem itekako da se suprotstavim...
    Prosto, ima ljudi koji u drugima - verujem i u sebi samima, traže talog i mulj... Pa tako, kada traže - i nadju.
    Nisam sitničava, nisam egocentrična, nisam sebična, nisam isključiva, rigidna...
    Generalno, prag moje tolerancije nije nizak.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  4. #4

    Odgovor: Tolerancija

    Јако сам толерантна особа. У принципу, некад ми треба доста времена да схватим да је неко претерао и да би требало да се супротставим.
    Често се људи осиле јер помисле да могу шта хоће и како хоће са мном.
    Онда проради вулкан.
    А после тога смо у одличним односима
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #5

    Odgovor: Tolerancija

    Uglavnom sam tolerantna, ali sve ima svoje granice
    Postujem ljude i mogu svakog da razumem, nikog ne osudjujem, jer mislim da svako radi ono sto mu je volja...


    Ono sto nikad ne bi mogla tolerisati jeste nanosenje pshickog ili fizickog zla drugoj osobi.
    Slazem se i dodala bih da definitivno ne tolerisem laz i foliranje.
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  6. #6

    Odgovor: Tolerancija

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Po svojoj prirodi spadam u tolerantne osobe.

    Držim se načela "Živi i pusti druge da žive"...
    Medjutim, tolerancija i kompromis imaju smisla dok ne počneš da se urušavaš kao ličnost, kao integritet.
    Ne dozvoljavam da me iko gazi, umem itekako da se suprotstavim...
    Prosto, ima ljudi koji u drugima - verujem i u sebi samima, traže talog i mulj... Pa tako, kada traže - i nadju.
    Nisam sitničava, nisam egocentrična, nisam sebična, nisam isključiva, rigidna...
    Generalno, prag moje tolerancije nije nizak.

    Eto i ja bih nešto ovako rekla o sebi. Oni koji me poznaju misle da sam previše tolerantna. Ja mislim da je kako treba iako me ponekad nervira kada sama sebi nešto istolerišem. Ne da ne mogu, nego ne umem da tolerišem nasilje u bilo kom pogledu. I često će se na istoj listi naći neprofesionalizam i nemarnost
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Tolerancija

    Spadam u korektne osobe koje pohtuju druge i ljude i ochekujem da se drugi isto tako odnose prema meni i ostalima.....
    Ako korektnost izostane, mogu da budem vrlo, vrlo, vrlo nezgodna......

    Koliko sam za neke stvari tolerantna, toliko sam za neke druge zadrta 200 na sat.

    Smatram da neka pravila, moralni principi i poshtenje treba da se isposhtuju i niko me nikada netje ubediti u suprotno.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #8

    08 Odgovor: Tolerancija

    Citat cicka kaže: Pogledaj poruku
    Koliki je prag vase tolerancije?

    Da li postujete ljude, stvari i situacije koje u sustini ne odobravate ali mozete naci razumevanje za isto.

    Sta je ono sto nikad ne biste mogli da tolerisete?


    Mislim o sebi da sam dovoljno tolerantna osoba, mogu da prihvatim puno stvari i nisam nikako osoba koja podleze nekim drustvenim normama pa da zbog toga osudjujem nesto ili nekog. Svako ima prava ziveti kako god to njemu/njoj odgovara i nije moje da pokusam to promeniti.

    Ono sto nikad ne bi mogla tolerisati jeste nanosenje pshickog ili fizickog zla drugoj osobi.
    @4Cicka izvini ali je ovo jace od mene ali moram da ti odgovorim da sam i ja sam bio stvarno tolerantan preme svemu i svakome ali ono sto se desava o ovom mome gradu Subotici je vise nego netolerantno a to isto desavanje izaziva i rasnu netrperljivost preme nekim novo pridoslim stanovnicima koji su deportovani iz Italije na Suboticki buvljak nadam se da ste dosta informisani da bi shvatili o kome govorim Znas Cico...nesto se prelomilo u meni kada sam shvatio da radim i placam poreze, doprinose, i ostala sr**** crncheci i danju i nocu da bi obezbedili svojoj porodici iole human zivot dok se nasi pomenuti i novi i stari sugradjani voze kabrioletima po gradu i kupovinom nekretnina za koji moja porodica i ja kao pojedinac srednjeg staleza ne mozemo ni da sanjamo ! pa pitam te ja da li bi ti bila tolerantna preme nakome koji je zaradio kabriolet na buvlaku sa 20 godina bez placanja poreza i ostalih dazbina ili ti koji si placala sve to posteno a nisi uspela da zaradis ni jedno redovno letovanje za svoju porodicu. Znas ne optuzujem nikoga ali ova tema me stvarno pokrenula. zapravo .... optuzijem vlast koja je ovo stvarno fenomenalno izrezirala
    pozdrav

  9. #9

    Odgovor: Tolerancija

    moj prag tolerancije puca kad mi neko u 57-oj postavi medu ispred nosa, a čuka već imala jedan krzavac i oči oslabile.Nisam mogao odoleti a da ne kažem, sory!

  10. #10

  11. #11

    Odgovor: Tolerancija

    Takodje za sebe mislim da sam tolerantna osoba...i to prilicno tolerantna osoba...
    Zivim u Subotici, gde se moze reci da je tolerancija na vrlo niskom nivou...
    Gotovo svuda s ziri neki lazni patroitizam medju Srbima, Madjarima i Bunjevcima, i konstantno izbijaju svadje na racun nacionalnosti......za mene je to najveca gluposti...
    Pa ljudi i pokusavaju da se ujedine, a zbog "patriota" nikaka necemo biti u stanju
    Da bi funkcionisali, moramo toleranciju dovesti na vrlo visok nivo...
    Bio sam clan "Otvorenih Perspektiva" i kojima smo ucili o toleranciji...Ona je inace oformljena da bi pomogla ljudima tj. mladima da rese taj problem...uce se da zive u jedinstvu s drugim ljudima, bez obzira koje rase i nacionalnosti...

  12. #12

    Odgovor: Tolerancija

    Citat darcoole kaže: Pogledaj poruku
    Zivim u Subotici, gde se moze reci da je tolerancija na vrlo niskom nivou...
    Ne slazem se sa tobom. U Subotici ima netolerancije ali ne u toj meri kako je ti vidis. Subotica je, u odnosu na geografsku poziciju i strukturu stanovnistva jos uvek u samom vrhu nasih gradova, po pitanju tolerancije.
    Gotovo svuda s ziri neki lazni patroitizam medju Srbima, Madjarima i Bunjevcima, i konstantno izbijaju svadje na racun nacionalnosti......za mene je to najveca gluposti...
    Pa ljudi i pokusavaju da se ujedine, a zbog "patriota" nikaka necemo biti u stanju. Bio sam clan "Otvorenih Perspektiva" i kojima smo ucili o toleranciji...Ona je inace oformljena da bi pomogla ljudima tj. mladima da rese taj problem...uce se da zive u jedinstvu s drugim ljudima, bez obzira koje rase i nacionalnosti...
    Ocigledno da nisi shvatio poentu price "Otvorenih perspektiva".
    Kao prvo, tolerantnost nema ama bas nikakve veze sa patriotizmom, a ni sa nacionalizmom. Tolerantnost je prihvatanje razlicitosti i to ne samo nacionalne, verske, rasne, polne, intelektualne nego razlicitosti uopste.
    Ukoliko su stavovi te organizacije da ce nas nacionalizam i patriotizam udaljiti od zajednistva sa drugima, onda je ta organizacija jos jedna u nizu koja radi protiv interesa stanovnika Srbije.
    Posto si jos jako mlad treba da znas da su nacionalizam i patriotizam dve sasvim razlicite stvari.
    Nacionalizam je ljubav prema svom narodu Srbima, Madjarima. Bunjevcima i sl.
    Patriotizam je ljubav prema zemlji u kojoj zivis tj. ljubav prema Srbiji. I bez obzira, da li si Srbin, Madjar, Bunjevac ili neko drugi, sasvim je pozitivna i ocekivana stvar da volis svoju zemlju. Npr. ima veliki broj Madjara koji su, u ovim ludim vremenima, iskazali vecu ljubav prema Srbiji od vecine Srba. Tu nema nista pogresno.
    Greska koju pravis je klasicna zamena teza. Netolerantnost iskazuju osobe koje mrze, a ne koje vole. Ukoliko neko voli smo svoju naciju, a ostale mrzi, to nije nacionalizam nego sovinizam (fasizam).
    Ja sam nacionalista, Srpski nacionalista, a ne mrzim ni jednu drugu naciju.
    Da li sam tolerantan? Prosudi i sam. Govorim perfektno Madjarski (jezik sredine kojoj pripadam). Komsinica, Bunjevka, koja je radila u istoj firmi, 8 godina nije znala da nisam Bunjevac. Zvala me je Pere i mislila da sam Bunjevac.
    Da li radim pogresnu stvar, ako se borim za ocuvanje Srpstva, a u isto vreme komsijama Madjarima umesto "Dobar dan" kazem "Jo napot"?
    Razmisli malo o ovome sto sam napisao. Jos si mlad i imas vremena da se menjas, jer je jos ceo zivot pred tobom. Ja te ne osudjujem, ni tebe ni tvoju generaciju. Vi jos uvek trazite mesto pod suncem jer ste tek zapoceli zivot. Ne treba da se uzbudjujes zbog ispada tvojih vrsnjaka, jer u vama jos uvek ima previse energije. Uradices ispravnu stvar ako budes smirivao strasti ali i pogresnu ako budes drugima nametao misljenje da ce nam biti bolje ako se odreknemo ljubavi prema svojoj zemlji i prema svojoj naciji.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  13. #13

    Odgovor: Tolerancija

    prastam skoro sve, iz prostog razloga.. ne znam sa nekim da budem u svadji jednostavno, meni je uglavnom nezamislivo da ja sa nekim ne razgovaram ili da smo u zategnutim odnosima.. shvatam aj da ne mogu da sa svakim budem ok i u dobrim odnosima.. ali navikla sam da sam prihvacena i da prihvatam ljude kakvi jesu..
    tolerantna sam do te granice da ponekad moram da se zapitam cemu sve to i to je ono sto me ponekad kod sebe naljuti.. najtolerantnija sam prema familiji i osobama koje smatram "svojima" i njima je uglavnom oprosteno sve sto moze da se zamisli, osim izdaje.. pruzam drugu sansu, a posle nje vise sansi nema, jer ako ne znas da iskoristis ono sto ti je dato opet, ne vredi da se trudim..
    ne tolerisem izdaju, kao sto sam gore navela i ne tolerisem nasilje i nesto sto ce mene licno da uvredi..
    toleranciju mogu da posmatram i kao princip preko kojeg ne zelim da predjem, ali do izvesne granice.. tolerisanje nije slabost..
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Tolerancija

    Uvažavam različitosti. Volim svoje, ali i poštujem tuđe.
    Nisam sklona osudama tuđih postupaka, razumela ih ili ne. (Mene su učili poslovici: Ko ima nek ćuti, ko nema nek' ne laje).
    Međutim, netolerantna sam prema svim vidovima nasilja i nekulture.
    Krajnje netolerantna sam kad neko ugrožava mene ili moje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Tolerancija

    Zaista se trudim da budem tolerantan. Uglavnom mi to i polazi za rukom. Međutim, ponekad ne mogu da izdržim i onda umem da budem baš neugodan. Ako je već tako, nastojim da svoje neprijatno ponašanje ispoljim prema onima koji to i zaslužuju i "emituju", pre svega, malicioznost, sebičnost, podmuklost, zavist....
    Poruku je izmenio memento, 14.08.2011 u 09:46
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tolerancija i solidarnost na putu
    Autor Kunic u forumu Auto-moto
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 15.10.2012, 15:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •