Profesionalna deformacija
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30
  1. #1

    Profesionalna deformacija

    Iako vecina nas pokusava da razgranici i odvoji koliko je moguce privatni od poslovnog zivota mnoge navike se jednostavno preplicu bez nase volje.
    Koliko ste predani svom poslu, da ne kazem zaludjeni istim, pa ste neke karakteristike poslovnog pretocili u privatni zivot?

    Kako sam trenutno zaposlen u jenoj optickoj laboratoriji, na kontroli kvaliteta, poceo sam sve vise i vise paznje da pokalanjam tome kako ljudi tretiraju svoje naocare. Naravno oni daleko izvan mog poslovnog okruzenja E pa tako je pre par dana kolegica na faxu ladno zavrnula majicu i pocela da struze svoje dzozle. Mom zgrazavanju nije bilo kraja Vec sam vidio pojedince na poslu koji isto tako "ciste" lense i dok do mene dodju izgledaju ko da su ih zicom za sudje strugali

    No definitivno su mi najbolji ljudi koji rade na raznoraznim usluznim telefonskim linijama pa se i na privatne telefone javljaju sa imenom kompanije i pitanjem kako nam mogu pomoci

    Kakva su vasa iskustva???
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    ...e, desilo mi se ukupno 3 puta da kod kuce kazem: "Poshta, izvolite"...ali kao opravdanje mogu da navedem da sam sva tri puta bio usred zive rasprave, telefon je zazvonio i sve ostalo je chist automatizam...

    ...kao profesionalnu deformaciju mogu da navedem to shto sam postao jaaako alergichan na ponavljanje iste stvari vishe puta...pa josh kada nekom objasnim neshto krajnje razlozno, a u ochima i dalje vidim izraz blage teletine, imam zelju da mu opalim shamar, ali malo jachi .

  3. #3

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku

    No definitivno su mi najbolji ljudi koji rade na raznoraznim usluznim telefonskim linijama pa se i na privatne telefone javljaju sa imenom kompanije i pitanjem kako nam mogu pomoci
    Desilo se par puta i zato se kući više ne javljam na telefon...makar stajao pored mene
    Inače mi je redovan posao izmedju ostalog da zovem dužnike...sreća da ih nemam lično inače bi bilo...kada možemo da očekujemo Vašu uplatu?! Molim Vas nemojte više kasniti sa plaćanjem... bićemo prinudjeni da naplatimo menicom!

  4. #4

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Kada sam se ukrcao na moj prvi brod, odmah sam cuo vic na ovu temu, koji glasi otprilike ovako:

    Uplovio brod pole visenedeljnog putovanja u luku. Jedan stari morskivuk sa broda je posao u grad da ga obidje, sve gegajuci se dok hoda. Jos dok je bio kod dokova sreo je jednu lucku kurvu (za neupucene, lucka kurva je najnizi, najprljaviji i najprimitivniji oblik zivota u kosmosu). Kada ga je videla kako se gega upitala ge je:
    - Jeli mornar? Zasto se ti tako gegas dok hodas?
    - Pa, 10 godina sam vec na brodu, pa posto se on stalno ljulja, to mi je profesionalna deformacija. - Odgovorio je morski vuk.
    - Ma nemoj? I ja sam 20 godina kurva, pa ne idem ovako! - I poce da ritmicki kukovima imitira pokrete koji se izvode prilikom seksa....
    Poruku je izmenio memento, 22.04.2008 u 12:29
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Koliko ste predani svom poslu, da ne kazem zaludjeni istim, pa ste neke karakteristike poslovnog pretocili u privatni zivot?
    Analiziram.
    Cesto se uhvatim u tome da nekoga iz privatnog zivota slusam u sekvencama "preskacuci" nebitne detalje. Ne zato sto me ne interesuje, ne zato sto ne umem da saslusam, nego najvise zato sto "presaltam" u modus "solve the problem" pa se fokusiram na problem.
    A oni nisu u tom modusu.
    Oni bi samo da pricaju...

    I tako se redovno otreznim tj. otrezne me i spuste na zemlju...
    Na tome sam im zahvalna...

    Never confuse movement with action.

  6. #6

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    ''Uhvatim'' ja sebe u situacijama kada sam na igralištu ili u šetnji da gledam svu decu i trgnem se kad neko padne ili zaplače... Onda shvatim da nisam na poslu i da to dete nije meni povereno.To je valjda jače od mene...
    O javljanju na telefon neću ni da govorim,u kakvim sam situacijama sve bila... strašno šta učini navika sa posla na moj privatni život - u ovom slučaju komunikaciju putem telefona...

  7. #7

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Cesto mi drustvo u kafani kaze: Tise malo... (navikla sam da pricam glasno; radim vec pet godina u osnovnoj skoli )

  8. #8

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Profesionalna deformacija... gledam oluke po gradu u kakvom su stanju.

  9. #9

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    jes...

    Samo brojim..brojim..brojim...
    Ponavljam po dva, tri puta ono sto imam da kazem na različite načine, kako ne bi doslo da nesporazuma i kako bi se razumeli što bolje...čudo..ljudi su već poceli da se nerviraju..
    Često dobijem komentar: "Dobro nisam debil, razumem te, ne moraš da ponavljas sve po dva puta!" .... a nisi jel', e tu sam te čeKo
    E sad o maniji gonjenja ,
    zaključavanja ...
    proveri brave po sto puta...ću na nekoj drugoj temi
    Ćuti i prenesi dalje....

  10. #10

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Profesionalni deformizam sam najpre uočio kod uniformisanih lica (vojska, policija, železničari, poštari..). A imao sam, i imam, drugare, prijatelje i komšije iz svih tih profila zanimanja. Najekstremniji u profesionalnoj deformaciji su sada policajci. Bio na dužnosti ili ne, posle izvesnih godina provedenih u "službi", ostaje policajac non-stop. Kod vojske i železničara se to sada toliko neispoljava zbog gubljenja važnosti i ugleda, pa zbog toga i nisu toliko "zagriženi". Međutim sada se javlja jedan novi vid profesionalnog deformizma kod mladih ljudi koji su u raznim firmama terenski komercijalisti, i koji su zbog prirode posla i preko 12 sati na terenu, pa su faktički izgubljeni i za društvo i porodicu. Tu sam primetio da van delokruga njihove delatnosti većina se nesnalazi u običnom druženju i komunikaciji, a kad se tiče posla, pogotovu kada su sa kolegama, onda priči o prodaji i problemima nikad kraja. Što se mene lično tiče obzirom da sam u proizvodnji i plasmanu alkoholnih i bezalkoholnih pića proveo dosada 38 godina, mislim da se nisam deformisao profesionalno. Prva i najgora varijanta je konzumiranje tih proizvoda prekomereno, što neminovno vodi hroničnom alkoholizmu, e to sam srećom izbegao. Mada to zavisi i od okruženja u smislu ljudi sa kojima radim. Za proteklih 38 godina rada, nikad nije bilo zabrane konzumiranja, i nijedan slučaj nije bio da je neko postao hronični alkoholičar. Pilo se i pije se normalno, bez grabljenja za što više. Nekažem da nije bilo pijanih, ali su to vrlo, vrlo retki slučajevi, bez čestog ponavljanja. Možda zato i što nije postojala zabrana, i što je normalno popiti čašicu-dve, sa podsvesnim saznanjem da ima alkohola toliko da se nikad nemože popiti. Ostale profesionalne deformacije iz delokruga mog zanimanja takože me nisu dotakle, što ja tumačim iz razloga što imam hiljade drugih interesovanja, i puno radoznalosti za okruženje i druženje, kao i različite vrste hobija (PC, radio-amaterstvo, kulinarstvo, filatelija, ribolov, književnost...), pa više puta sam sebe upecam kao mi misao beži u hobi a ne u profesiju.
    In vinas veritas

  11. #11

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Dešava mi se da kada otputujem negde,na odmor,uhvatim sebe da ne smem da kažem da radim kao frizer,jer me odmah,onako lepo,zamole,za jedno brzinsko feniranje.Iako ne nosim čak ni svoj češalj,odmah se tu nađu sve potrebne sitnice za rad(mislim da taaaakoooo dobar alat ja nemam ni u salonu).....i šta da radim,nabacim osmeh i tako upoznam i zbližim se sa većinom ženske populacije u hotelu.

  12. #12

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Radim sa brojkama.. siframa ustvari, i po ceo dan ili citam ili izgovaram ili slusam te sifre.
    jedan nula nula jedan
    jedan nula tri pet
    dva tri tri dva
    pa kad pogledam na sat (digitalni) nije osam i sedamnaest nego dva nula jedan sedam...

  13. #13

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    profi deformacija, pa i to je stil zivota. Kad naviknes da stalno nesto pravis sa prstima pa se to prenese i na tastaturu

  14. #14

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Razgovaram i radim još nešto, što je znak omalovažavanja sagovornika. Sada se odvikavam od toga, dajem manje telefonske podrške korisnicima - promenio sam radno mesto.
    Od profesionalnih deformacija najviše mi idu na živce prosvetari. Prema svima se ponašaju kao da više znaju i da propituju.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  15. #15

    Odgovor: Profesionalna deformacija

    Ja se trudim da u nepoznatom drustvu ne pominjem cime se bavim.Ljudi kad cuju da imam veze sa psihologijom ili me odmah vide kao~slucaj~ili pocinju sa svojim problemima.Ali cesto uhvatim sebe kako slusam ljude na drugaciji nacin tj osluskujem ih profesionalno,sto je vrlo ruzno a i smeta mi.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Profesionalna orijentacija
    Autor Lady in red u forumu Psihologija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 18.11.2009, 20:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •