Hummer H2
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11

Tema: Hummer H2

  1. #1

    10 Hummer H2

    Prica o hameru H2 pocinje kada je "General Motors" kupio marku hamer. Ubrzo nastaje H2, "bebi hamer". Ovo "bebi" treba razumeti relativno, jer je dužina ovog vozila ni manje-ni više nego 482 centimetra, a širina preko dva metra, tako da iako opticki manji, ovaj automobil još ima zastrašujuce dimenzije, pogotovo u našim prilikama. Još ako spomenemo da je težina praznog vozila mrvicu ispod tri tone, možda dobijete predstavu o cemu je ovde rec. Tockovi su od 17 cola, a obuveni su u gume monstruoznih dimenzija 315/70, tako da kad ga ugledate pored sebe u gradu pazite da mu ne stanete na put
    Za pogon je zaslužan monstruozni sestolitarski benzinac koji razvija 316 konjskih snaga i obrtni moment od 480 Nm. Iako GM deklariše potrošnju od oko 16 litara na sto kilometara, na taj podatak možemo se samo slatko nasmejati, jer je realna potrošnja puno bliža brojci od 28 litara na predenih 100 kilometara. Zbog toga je H2 opremljen rezervoarom od 121 litara, pa bi i uz takvu potrošnju autonomija trebala biti podnošljiva.
    Vlasnike ovakvih vozila potrošnja i buka oko nje ne brine ni najmanje. Njima je bitan imidž koji ovakva vozila nose sa sobom, a retkima (oko 10-15 %) i njegove terenske sposobnosti. Za kupce polovnog vozila to je dobra vest, jer za vozilo cija se eksploatacija predvidja u surovim uslovima, a vozi se samo po asfaltu prakticno je ko novo i posle cetiri godine. vise na linku http://www.autospeed.org/A/akt.php?id=32

  2. #2

    Odgovor: Hummer H2

    Nikad mi neće biti jasno što se ljudi pale na taj tenk da bi se vozili po gradu Ima bre i manjih i slađih off road vozila.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Hummer H2

    Mozda 28 litara od Arene do Terazija... Bese test , pa VG na testu slagase da trosi 40 lit. , a mozda i ne trosi vise ako ga vozis ispod 1800 ob/min

    Pale se Ameri i Iracani kada im je benzin pola evra,a ovim drugim i manje...

    Kutija koja ne moze da se meri sa X5.....

  4. #4

    Odgovor: Hummer H2

    Šminkerski "terenac". Posle kad zaglavi negde poslaće Uaz ili neki traktor da ga čupa. Ne dopadaju mi se ni malo ti SUV-evi. Ja sam za nešto tipa Lade Nive, to malo čudo može da izađe gde 80% ovih ne može.



  5. #5

    Odgovor: Hummer H2

    Citat gogii kaže: Pogledaj poruku
    ... Njima je bitan imidž koji ovakva vozila nose sa sobom ...
    Setih se ove teme kad sam se u nedelju sreo u Pavlovcima (kod Rume - čik nadjite mesto na karti) Hummer sa američkim tablicama.

    Inače, vidjao sam ih ovih godina podosta tamo gde je već teško pronaći način kako da se iskažu oni kojima novac pretiče a automobili im znače mnogo više od prevoznog sredstva. Uz to, industrije automobila poznate po (isključivo) velikim vozilima dosta uspešno su ulivale vozačima strah od vožnje u malim automobilima. A kad se Hummer nadje na putu pored Poršea ili Ferarija, vozač onog prvog gleda ih sa visine - i bukvalno i u svom uverenju o nadmoćnosti.

    Inače, kad ih iz daljine vidim, onako crne najčešće, prva pomisao mi je da je to blindirano vozilo za prevoz novca.

  6. #6

    Odgovor: Hummer H2

    vidjela sam hamer na sajmu automopbila i Becu, cena je sitnica od 1.000.000,00eura

  7. #7

    Odgovor: Hummer H2

    Citat lidija kaže: Pogledaj poruku
    vidjela sam hamer na sajmu automopbila i Becu, cena je sitnica od 1.000.000,00eura
    Milion eura? Kakvo je to auto koje toliko košta...da se nisi malo zeznula oko cifre?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #8

    Odgovor: Hummer H2

    H3 se može kupiti za pedesetak hiljada eura, ako je cena milion ni Hummer sigurno nije običan.



  9. #9

    Odgovor: Hummer H2

    Ja sam strastveni obožavalac ... obožavalica džipova.

    Hamer je prava bombonica.
    mslm... nešto veća bombonica .. jel'te

    Zapravo ja volim terence.
    Naročito tu "military liniju" ... poput Hummer-a i Wrangler-a.

    Skoro svi ostali su (mi) prelepi, ali činjenično manje-više "prestiž" i "šminka".
    Na tablicama obično uz broj "piše" i : "Riči lepotan", "Bizmismen", "Drumski razbojnik", "Sejač straha" ... ili "Putujuća dnevna soba".


    "Pali" su mi u očima od kada su se pojavile i tablice sa natpisom "PolitiČmar" ... kao u slučaju Chede, PalOme.. i ...
    verovatno ih iz te fele ima još. Ako nema, saĆe da zaredaju. Valjda tako sami sebi deluju joooooš "opasnije".



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Hummer H2

    „Hamer“ Kinezima, čeka se odobrenje vlade
    Ponuda koja odslikava ubrzani rast, ali i globalne ambicije kineske automobilske industrije

    Ponos američke automobilske industrije uskoro u kineskim rukama

    Američki proizvođač vozila „Dženeral motors“ potpisao je prošlog petka sporazum o prodaji svog brenda „Hamer“, čime jedna kineska kompanija prvi put stiče mogućnost da napravi značajniji proboj na tržištu vozila u SAD – međutim neophodno je da posao još odobre američka i kineska regulatorna tela.
    ...............
    Čelnici kineske kompanije razmatraju mogućnost da nakon toga presele celokupnu proizvodnju u Kinu i pokrenu izradu novih, energetski efikasnijih modela, koji bi podmirivali domaće, ali i inostrano tržište.
    Svet : žHamer“ Kinezima, čeka se odobrenje vlade : POLITIKA
    ..............

  11. #11

    Odgovor: Hummer H2

    Svaki reper,nba-ovac koji drži do sebe, ima jedan primjerak istog...ali nije faca ako ga nije nabudžio ekranima, zmijskom kožom...i čime sve ne.

    Voljela bih da imam jedan primjerak, zašto da ne, glomazno, djeluje sigurno...ali Boga pitaj kako bi ja to parkirala u skučenom prostoru...za njega nije parking, nego da ga metnem na neku javnu površinu...

    Uz svu ljubav koju prema hummeru osjećam...ja bih se radije zadovoljila sa jednim Rav4...ili sa jednim Jeep-om (ove zadnje varijante su fantastične, i za oko i za performans) ...iiiii u krajnjem slučaju, ako već moram sa X5-om.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •