Osmogodišnja devojčica dobila razvod
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    Devojčica Nodžud Mohamed Ali podnela je prošle nedelje žalbu na sudu u Sani protiv svog oca koji ju je primorao da se uda za 20 godina starijeg muškarca. Sudija Muhamed al-Kadi kome se devojčica lično obratila naredio je hapšenje njenog oca i supruga pošto je čuo njenu priču. Devojčica je optužila muža za seksualno i drugo zlostavljanje.
    "Imao je običaj da mi radi ružne stvari, a ja nisam imala pojma šta brak podrazumeva", kazala je maloletna supruga listu "Jemen tajms".
    "Trčala sam iz jedne sobe u drugu kako bi mu umakla ali na kraju bi me on ipak uhvatio i tukao me i činio sa mnom šta je hteo", rekla je ona.
    "Kadgod bi poželela da se igram u dvorištu on bi me tukao i tražio da idem u spavaću sobu s njim. To je trajalo dva meseca", žalila se devojčica.
    Brakovi sklopljeni sa maloletnicima su česta pojava kako u seoskim tako i u gradskim sredinama u ovoj siromašnoj zemlji na jugu Arabijskog poluostrva.
    "Srećna sam što sam se razvela jer sad mogu da se vratim u školu", rekla je devojčica.
    Njen bivši muž, 28-godišnji Faez Ali Tameur rekao je da je devojčicu oženio uz saglasnost njenih roditelja, kao i da se nije protivio njenoj želji za razvodom. Pred sudom je izjavio da je njihov brak "konzumiran" ali da je nije tukao kako tvrdi devojčica.
    Devojčica kaže da je dogovor bio da posle potpisivanja bračnog ugovora ostane u porodičnoj kući do svoje 18 godine. Međutim, kako ona tvrdi, nedelju dana posle potpisivanja ugovora, otac i majka su je naterali da se preseli kod muža. Njen otac se navodno plašio da bi neko mogao da je otme kao što su pre nekoliko godina bile otete i njene dve starije sestre.
    Advokat devojčice kaže da ovo nikako nije jedinstveni slučaj, da veruje da postoje hiljade sličnih slučajeva i da pojedine grupe građana vrše pritisak na skupštinu da odredi 18 godina kao donju starosnu granicu za sklapanje braka.
    Razvedena devojčica kaže da će od sada živeti kod ujaka i da oca ne želi više da vidi.
    U Jemenu ne postoji zakon koji određuje donju starosnu granicu za sklapanje braka.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    Bolesnici. Jadna devojcica.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    užasavam se i na samu pomisao da ovako nešto je moguće i još uvek se dešava.Ma doneo bih ja zakon,pa tako oštro i nemilosrdno kaznio roditelje za primer svima kojima to samo i padne na pamet...
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    Užas! Kad sam videla naslov teme ,mislila sam da se radilo o nekoj administrativnoj greški kad ono- stvarno- dete bilo u braku, i sve ostalo!!!

    Nadam se da će i u zemljama gde su zakoni napisani tako što su prepisane dogme iz Kurana, razumni ljudi uspeti da se izbore za neki red.
    ''If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now.'' Zaphod Beeblebrox
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    kao sto mozete da procitate...i to je zemlja gde nema zakona!
    Problem je u tome sto treba uvesti smrtnu kaznu za takve slucajeve i izvrsiti javno secenje glave na trgu pred publikom,pa da vidimo ko ce biti hrabar pa ponoviti to isto!
    Uzasne stvari se desavaju i kod nas,ali to je tabu tema.
    Zao mi je ove male devojcicei njenog zivota!
    TO SAM JA !!!!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Zao mi je ove male devojcicei njenog zivota!
    Takodje!

    Kako joj pomoci?

    1. Osuditi cin i verbalno se zalagati protiv tradicionalnih obicaja u nekim muslimanskim zemljama.
    2. Reagovat cemo prisilom (bojkotom ili silom), kako ta omrazena Amerika i Evropa reaguju protiv nekih nasih da nazovem tradicionalnih prava?

    Ono pod 1 ne donosi nikakav efekat a ono pod 2 je vrlo delikatno pitanje, da ne zalazimo u analize na vise stranica...

    Mnogo vremena ce jos poteci dok se takve i slicne zivotne situacije budu nestale sa lica ove planete...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    Strašno!Užas! U današnje vreme još uvek takve stvari postoje...Jadno dete...Bez obzira što je ona sad kod ujaka i pokušava da ''normalno'' živi, ipak ostaje to detetu...Ne smem ni da mislim o tome...
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    Vest iz belog sveta koja budi gnusanje i sazaljenje, ali...Zar zivite toliko kratko na ovom svetu ili hodate kroz njega zatvorenih ociju kada niste svesni da se slicne i jos gore stvari dogadjaju i tu, veoma blizu vama, mozda iza prvog zida? Kolika je razlika izmedju coveka i zivotinje? Zivotinja prisiljava drugu na nesto gonjena instinktom, ne razmisljajuci, a covek? On, nazalost, razmislja i cini sve svesno. Ponekad se stidim sto pripadam ljudskom rodu.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    Divim se devojčici što je uopšte imala hrabrosti da progovori i pobuni se. Hiljade takvih je verovatno ćutalo i "gutalo", misleći da tako treba...
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    Stvarno je jezivo ali me ne čudi s obzirom odakle priča dolazi... Nisam šovinista, nisam rasista ali ono tamo je kanalizacija sveta... Dno dna... I niko ne može da mi se za takve stvari poziva na svete knjige, ni proroke, ni običaje, ni kulturu, da bi opravdao postojanje pedofilije na prvom mestu, a o ostalom i da ne govorimo... Dovoljno mi je da samo stanem na prozor i pogledam decu tog uzrasta zabavljenu igrom da bi shvatila svu bespomoćnost, beznadje i sav horor kroz koje je to jadno dete prošlo... Na sreću, izgleda da i tamo stvari počinju da idu na bolje, da postoje ljudi koji misle glavom i kojima tradicija i običaji nisu iznad ljudskih normi... A tobožnji roditelji?... Šta reći sem da svako ima decu... I koja kazna može da kompenzuje detetove muke?... Jezivo... Baš jezivo...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    Ok, ne postoji dobna granica za sklapanje braka ali koliko je tu još 'zakona' prekršeno????

    Ovo je legalno silovanje maloljetnice

    Sva sreća da je djevojčica naišla na razumnog čovjeka - sudiju.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Osmogodišnja devojčica dobila razvod

    najlakse je optuziti nekog ... treba ustanoviti i videti zasto je to tako
      Vrh

Slične teme

  1. Bač - gradić po kome je Bačka dobila ime
    Autor cvishna u forumu Bačka
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.03.2015, 21:37
  2. Sta je Vojvodina dobila 1918?
    Autor Solomun u forumu Spomenar
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 21.11.2009, 18:09
  3. Devojčicu odgajili psi i mačke
    Autor SQUAW u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 00:42
  4. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 12:35
  5. Devojčice i dečaci
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.09.2008, 10:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •