Журка, парти, забава, жур...
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Журка, парти, забава, жур...

    Сећате ли се како је то некада изгледало што се "музичких припрема" тиче?

    Лако је сада са хард диска правити угођај... Некада, у протеклој деценији, рецимо, деведесетих, беше много занимљивије све то. Подразумевало се да се људи "упозоре" да се донесу те и те касете, плоче...

    Немој доносити брејкерсе, имам ја. Донеси само други албум ако имаш...

    Свако је доносио по неколико носача звука који су били стационирани поред "уређаја за репродукцију", гомила једна. Неке касете нису имале етикете па је касније, у току жура, долазило до различитих и занимљивих ситуација...
    Одједном би се зачула нека тотално неочекивана музика...

    Ма не ту касету јбт! говорио би неко...

    Углавном, било је лудо. Па кад почне да кида траку, ајој! Углавном, када се кретало кући, то је већ била конфузија, где је чија касета, плоча...

    Ако сте имали таквих догађаја- а имали сте, пишите мало како је код вас то изгледало...

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  2. #2

    Odgovor: Журка, парти, забава, жур...

    Mi smo u društvu imali jednog drugara koji je bio zaluđen ondašnjom tehnikom i svoje ploče,gramofon,a kasnije i kasete čuvao i samo on bio zadužen za puštanje muzike... Ostali su dobijali zadatak koje ploče i kasete treba da donesu...E,to je bilo super vreme i divne žurke... Hvala ti broju što si me podsetio na ona ''zlatna'' vremena!

  3. #3

    Odgovor: Журка, парти, забава, жур...

    I u nasem drustvu je bio jedan drug koji je bio zaludjen za muziku i ozvucenje, a samim tim i zaduzen da obezbedi sve sto je potrebno da bi zurka bila super. Kad bi pao dogovor kod koga je zurka i bili pozvani gosti, onda na dan zurke, od podne pocinjalo bi montiranje ozvucenja...
    naravno kasete tad su bile u modi, a muzika se nabavljala na sve moguce nacine...
    Secam se jednom jedan drug doneo kasetu, kad ono snimano sa nekog radija i kroz pesme mogao se cuti dzingl - radio antena 5

    ali ipak to su bila vremena kad smo isli na prave zurke...do zore...


Slične teme

  1. Фудбалска размишљања и дешавања...
    Autor yossarian u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 22.06.2018, 01:48
  2. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 25.06.2013, 00:01
  3. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 04.11.2012, 10:18
  4. Окаснели повратак у школу...
    Autor yossarian u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.03.2011, 20:24
  5. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 00:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •