Prvo,pozdrav svim roditeljima i ostalim forumašima.Inače mi je ovo prva tema koju postavljam,a briga me je naterala na to.
Mom sinu od prošlog leta je počelo da ''beži'' jedno oko i to se pojavilo u roku od dve nedelje i izgledalo je strašno jer do tada to nismo primećivali.Otišli smo kod oftamologa i utvrđena mu je dioptrija +1,0 i +0,5.Uz to je i dobio okluzije da lepi na oko.Sve je on to dobro prihvatio,nije se bunio zbog flastera,i sve je išlo ok.Sada posle godinu dana,može da pročita sve one redove na tabli i primećen je i napredak na testovima,ali od pre nekoliko dana,oko je ponovo počelo da mu beži.
Danas smo otišli na redovnu kontrolu i doktorica kaže da naočare i dioptrija ostaju,a da je sada zreo za operaciju,da treba da mu se zategne taj mišić.S obzirom da sam se odmah uznemirila,ona je počela da objašnjava da je to sve rutina,poput vađenja krajnika,da predlaže našu novosadsku kliniku.A mene sad interesuje da li neko ima iskustva sa strabizmom,kako je sve to prošlo i da li baš mora operacija.U svakom slučaju tražiću mišljenje još kojeg doktora,ali...Svaka informacija će mi dobro doći.Pozdrav!