Vradžbine - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 76

Tema: Vradžbine

  1. #46

    Odgovor: Vradžbine

    Ко воли нека му, али од враџбина ћара нема.

  2. #47

    Odgovor: Vradžbine

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da li verujete da neko može da vas omađija?
    Možda Boban iz Ritma nereda....
    Znam da nita ne znam...

  3. #48

    Odgovor: Vradžbine

    Naša izvorna leč za doktora je upravo vrač. Vračati je značilo leičiti. Međutim, vremenom se to nekako promenilo tako da se vradžbina poistovetila sa čarolijom (čort-đavo, čarati - đavolisati, otuda i naziv za Čortanovce u Sremu), verovatno što su se ti prvi naši doktori bavili svim svačim, odnosno i lečenjem i prevarom, odnosno čaranjem.

    Vradžbine su jedan kompleksan proizvod koji je uvek imao, ima i imaće svoju visoku prođu na tržištu dokle je god ljudi. To je uvek vrlo tražena roba i već sam negde napisao da u obližnjem gradiću dejstvuje ni manje ni više nego 14 raynih vrčara, magova i šta ti ja znem čega sve. Jedan se čak vremenima reklamirao na jednom lokalnom radiju kao Vidoviti Šaban koji leči sve živo, a najveća mu je nagrada kao životni uspeh izlečenog.

    Lakovernih ljudi je uvek bilo, jer su oni glavni potrošači vradžbin, ali i uzrok svega što se dešava u toj branši. Nagovi i vračare su ipak samo posledice te čovekove nasušne potrebe za nekom uspošnom prečicom (šotkat) kroz život...

    Davno sam upoznao Jožu Horvata, pisca Mačka pod šlemom, sjajnog eruditu i vrsnog i hrabrog pomorca, koji je dva puta u jedrilicama oplovio svet, o čemu sam veće negde i pisao. Upravo na jednom od tih svojih putovanja je na nekom udaljenom otoku na Pacifiku, koji sa nalazio van linijskih ruta, dakle bio je zabačen, upoznao vrača, jedinog belca među domorodcima, koji je bio ni manje ni više nego Crnogorac. U razgovoru ga je Joža pitao da li misli da se vraća u Jugosloviju na šta mu je ovaj odgovorio da nema šanse da ikada napusti svoj otok jer je on na njemu jedini trgovac i jedini vrač i pokazujući mu na lepe, mlade i razgolićene domorotkinja dodao da nije lud da napusti tolike žene kada ih on kao vrač sve kreše...

    Pa ko onda ne bi požele da bude vrač?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #49

    Odgovor: Vradžbine

    wradzbinegluposti,nema sanse moze samo da crkne,ako misli da me omadjija(la)..nikad u ziwotu

  5. #50

    Odgovor: Vradžbine

    Zlatno doba magije je davno prošlo (3000 godina pne Sumer, Egipat). U srednjem veku je magija pretrpela snažan udarac, naravno zbog inkvizicije, jer je crkva smatrala magiju praznoverjem. Sa razvojem novovekovnih prirodnih nauka, tajanstvene prirodne sile nemaju više svojstva ličnih bića nego ponovo postaju bezlične sile ali i prirodni zakoni. Astrologija postaje astronomija, a alhemija hemija. U modernom društvu magija oblači novo ruho u vidu okultizma i spiritizma...

    Međutim svi mi je na neki način, potpuno uslovno i često ne znajući koristimo kroz razne magijske rituale koji su se pretopili u mnoge narodne običaje koji su postali standardi ponašanja svakodnevnog života.

    Ali i onaj njen suštinski deo je tu, oko nas. Pre par meseci dok sam bio kod nekih prijatelja u jednom vojvođanskom gradu na tradicionalnom vašaru, čuo sam vise puta preko lokalnog radija nedvosmislenu reklamu jednog od ondašnjih belih magova. Rečeno mi je da samo u gradu dejstvuje 14 vračara i magova, dok za teritoriju opštine nisu sigurni...

    To je na žalost naša realnost, magovi i vračari postoje i dejstvuju i dalje, iako magija u realnom smislu, niti je postajala niti će ikada postojati...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #51

    Odgovor: Vradžbine

    E pa to je vec za mene primitivizam,da je to tek tako moguce,pojedinci koji se bave tim,bi prvo usrecili sami sebe

  7. #52

    Odgovor: Vradžbine

    Meni je 'salivanje strave' apsolutni hit sa tog repertoara, a nije mi lose ni ono kad dete dobije boginje pa ga umotas u crvenu tkaninu jer crveno ih izvlaci napolje pa je dobro umotati ga da ne izbiju iznutra
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #53

    Odgovor: Vradžbine

    Svako vreme nosi svoje breme.
    A vreme u kome smo sada mi (ako zanemarimo kalendar i činjenicu da je to 21 Vek) dušu je dalo za procvat veštica, vidovitih Zorki-Kleopatri-Milojki, vračeva i vračara, magova u svim duginim bojama od belih do crnih, raznoraznih nadri experata, iscelitelja, isterivača đavola i duhova (i uterivača duGova) ... i ostalih budaletina.
    I dok nam se država k'o lešina raspada, moral tone i već se ukopava u mulj dna, besparica i nemaština vladaju u paru sa svih strana (meridijana) ... isplivavaju i na pozornicu stupaju svi primitivizmi u kolini ... jedan po jedan.
    Pogoduje im klima.
    Naročito ove kiše, blato i kaljuga.

    I slatko bi se ja svemu tome smejala, da ne čujem tu i tamo šta sve ljudi rade i gde sve ne idu za svoj "spas" ...
    da im se bace žarčići - kako bi se zaposlili,
    da piju neke splačine i bljuzgavštine - kako bi dobili dete,
    da prinesu neku žrtvu, kako bi uklonili vekovna prokletstva,
    da ...ko zna šta - zbog ko zna čega ...
    kosa mi se od svega toga diže na glavi ... i odmah odustanem od smeha.

    A poenta i jeste u tome,
    samo u takvoj klimi, sa tako utupavljenim narodnim masama i mogu goveda da zavladaju i vladaju ...
    namestile im se kockice

    Eh ... da je drugačije vreme (k'o što nije) ... tačno bi se znalo, sve :
    goveda u tor, stoka na njive, pašnjake i klanice, budale na terapije, bolesnici na lečenje, prevaranti u ćorke,
    ubice na električne stolice, psihići u adekvatne klinike, krimosi u podzemlje, pametni na pozornice,
    ... a vračevi i vračarice u svoje mišije rupice.

    ________________

    Ja verujem samo i isključivo u "energetske vampire".
    jbt ... ti si gori od svih vračeva, vračara i vračarenja.
    A što je najgore - deluju i u klinču i na distanci. Ne mo'š im se skriti, ni uteći.
    Isto k'o što ume na daleko da se "čuje" .

    I zbog takvog njihovog delovanja stvarno umem ponekad da patim od kritične malokrvne energetike.
    Zato mi je valjda stalno i hladno ?!

    Ne vidim nijedno_drugo logično objašnjenje ... ...



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #54

    Odgovor: Vradžbine

    Cekajte, ja sad tu nesto ne razumem. od 100% tih vracara i tracara, 50% je klinickih bolesnika, tj mentalno poremecenih ljudi, a 50% je prevaranata koji jedva cekaju novac-najlakse zaradjen jer su ljudi vecinom glupi pa to placaju, jer niko nece da izadje od vracare a da ne ostavi neku paru, jer ce da se uplasi da ce ova da se naljuti na njega i baci mu neku vracku, a doduse ima i onih koji traze novac, a ako ovi ne daju, onda nece bajanje da deluje. Tih 50% sto su malo poremeceni, to su ljudi koji su kivni na ceo svet, zbog koga su malo i skrenuli jer nisu bili dovoljno jaki da se bore sa realnoscu. Bas zbog toga sto su kivni na ceo svet, kad budu ucinili da ceo svet nestane tim njihovim vradzbinama, crnom magijom i svakojakim glupostima, tad cu da im poverujem. Mislim sta sad?! Ako nam slucajno sada pripreti neki asteroid da ce da nas sravnja sa lica mesta, treba li da poverujemo da je to neka od vracara, nasih srpskih, svojim bajanjem prizvala da nas sve ljude tj. ceo svet pogubi, ili ako nam neko kaze da je to uradila neka vracara, da je toliko dobra, da vidis sta radi, brzo kod nje, ona je ta najbolja, prava, mi da poverujemo u to? Mislim smesno skroz, e kad se to bude desilo, tad cu da poverujem.

  10. #55

    Odgovor: Vradžbine

    Donekle verujem...........zavisi sta je u pitanju..........Evo naprimer moj drug je imao po telu milione bradavica,koje je na milion nacina pokusao da skine(isao kod dermatologa,raznih lekara).Medjutim otisao je kod neke vracare i ona mu prebajala nesto,za nedelju dana sve su nestala sada nema ni jednu..prosto neverovatno....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  11. #56

    Odgovor: Vradžbine

    Ја не верујем у враџбине али је доказано да постоје(влашка магија нпр.)Да не постоје људи се њима неби замлаћивали од постанка човечанства до данас.

  12. #57

    Odgovor: Vradžbine

    Možete da verujete ili ne, ali postoje stvari koje deluju. U neke od njih sam se lično uverio. I mislim da su to ostaci onih vremena kada su vile još uvek živele po šumama i dolazile noću da mrse konjima grive...još samo malo i neon će ubiti sve...

  13. #58

    Odgovor: Vradžbine

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da li verujete da neko može da vas omađija?
    neverujem u to,kao sl. teme ovoj ne!

  14. #59

    Odgovor: Vradžbine

    Da li verujete da neko može da vas omađija?
    moze da me omadjija samo ljubav ...

    a sad malo ozbiljno.....ne verujem u madjije i ostale vradzbine...

    Mislim da je sve to na bazi sugestije i deluje kod ljudi koji su psihicki labilni, koji lako potpadaju pod sugestije.
    Kod dece najlakse deluju (lecenje straha, pisanja u krevet i dr. problema), jer deca poveruju u sve sto im se kaze.

    Secam se da je tetka resila da mi pomogne (sto nemam decu) i da me vodi kod vracara, ali prve reci su bile - moras da verujes u njega, jer u sprotivnom on oseti da ne verujes i nece da ti gata mislim....daaaaaj....
    -------------------------------------------------------------------------

    Sad sam se setila - prosle godine, idem da podignem pare na bankomat i krenem prema autu i vidim prilazi mi zena, romkinja. Kako je nisam poznavala, udjem u auto, i polako krenem (a prozor otvoren) i ona ce:
    - Gospodjo, da vas nesto pitam?
    - Izvolite
    - Treba vam moja pomoc. Znam da gatam i imam nesto vazno da vam kazem!
    - Neka hvala
    - Ali samo pet minuta, nece biti dugo
    - Ne interesuje me, a i zurim na posao- kazem joj i odem.

    Umalo da joj kazem - a da ja pogodim kako si ti BAS mene spazila i izabrala?

    ------------------------------------

    A neko je spomenuo energetske vampire.... e u to verujem, ali to je sasvim druga tema


  15. #60

    Odgovor: Vradžbine

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Možete da verujete ili ne, ali postoje stvari koje deluju. U neke od njih sam se lično uverio. I mislim da su to ostaci onih vremena kada su vile još uvek živele po šumama i dolazile noću da mrse konjima grive...još samo malo i neon će ubiti sve...
    Slažem se.
    Ali ne mislim da ima veze sa vilama koje pletu grivu konjima
    (Mada sam nailazila na podatke da se to i danas dešava )
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •