Danas svako može sebe da naziva umetnikom
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    08 Danas svako može sebe da naziva umetnikom



    Od strane žirija u sastavu Ana Sokoloff (Colombia), Oliver Debroise (Mexico) i Rodolfo Kronfle Chambers (Ecuador) za pobednike na šestom po redu prestižnom bijenalu savremene umetnosti

    "Costa Rica´s Visual Arts Biennial (Bienarte) 2007"

    izabrani su Errol Barrantes, Habakkuk Guillermo Vargas, Oscar Figueroa, Mimiam Hsu, Stephen Stone i "The gang of Emerging-Submerged" (Sila Chanto i Jhafis Quintero). Pobednici su pozvani da predstavljaju svoju zemlju i ponove svoje instalacije na "Biennale Centroamericana Honduras 2008".

    Ovo ne bi bilo ništa neobično da remek delo Habakkuk Guillermo Vargasa nije bio pas, kog je pokupio sa ulice, kanapom vezao u galeriji i umorio glađu. Njegovu agoniju su nekoliko dana, dok nije uginuo, bez imalo emocija posmatrali umetnik i brojni posetioci izložbe.










    Na http://www.petitiononline.com/ea6gk/petition.html možete potpisati peticiju protiv učešća ovog "umetnika" na "Bienal Centroamericana Honduras 2008".



  2. #2

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    Ima slicne afere u Madjarskoj, kada su mlado mace utopili u vodi zarad umetnickog izrazavanja na filmu.
    Film je dobio i nagradu a posle su zastitari pokrenuli proces protiv reditelja zbog zlostavljanja zivotinja. Koliko znam, sud je oslobodio pocinioca.

  3. #3

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    pu suncetijebem..
    to bih ja sve na kolac, ili sve vezala kao njega i jebala gladju dok ne crknu.. bolje ni ne zasluzuju..
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    Citat veverica kaže:
    Ovo ne bi bilo ništa neobično da remek delo Habakkuk Guillermo Vargasa nije bio pas, kog je pokupio sa ulice, kanapom vezao u galeriji i umorio glađu. Njegovu agoniju su nekoliko dana, dok nije uginuo, bez imalo emocija posmatrali umetnik i brojni posetioci izložbe.
    Ovog "umetnika" Vargasa treba umlatiti k'o žumance ........ E, a kada se završi sa njim, ondaK lepo preći na posetioce izložbe (i na žiri) koji su saučesnici u ovom monstruoznom zločinu
    Oni nisu odreagovali - već su nemo posmatrali kako se gasi jedan život u agoniji. Što znači da su krivi, koliko i sam "umetnik"

    Ma sve to treba ........

  5. #5

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    Pored svega već rečenog mogu samo da se zapitam kako jedan sadista može sebe da nazove umetnikom i iz koje umobolnice je doveden "umetnički" žiri?... I šta sad?... Naravno, niko neće biti sankcionisan...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #6

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    Ja bih ovog "visoko talentovanog umetnika" i "cenjenu publiku" vezala oko vrata bodljikavom žicom,hranila ekserima i pojila ih sonom kiselinom...pa koliko izdrže.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  7. #7

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    ne mogu da verujem sta se dogadja u civilizovanom drustvu 21. veka
    strasno!
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #8

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    Sve je to za svaku osudu ali...
    Zanimljivo je da nikad ne vidim(o) reakciju na (recimo) izgladjivanje romske dece koja su vam sigurno geografski bliza (mozda cak i komsijska deca).
    ...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  9. #9

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to za svaku osudu ali...
    Zanimljivo je da nikad ne vidim(o) reakciju na (recimo) izgladjivanje romske dece koja su vam sigurno geografski bliza (mozda cak i komsijska deca).
    ...
    nesto se bas ne secam da se ta romska deca vodaju po galerijama i vezana su za neki konopac i ja idem da ih gledam kako ne jedu ama bas nista do smrti..
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #10

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    Pa gledamo ih svakodnevno na ulici, onako indiferentni...
    A grad je jedna ogromna galerija.
    Ili mozda nisam shvatio poentu...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  11. #11

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    izgleda da je ne shvatam poentu lepote koju je taj umetnik zeleo da predstavi auditorijumu..
    call me stupid, ali meni je to bizarno, i nista drugo i vise ne dovodim u pitanje..
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to za svaku osudu ali...
    Zanimljivo je da nikad ne vidim(o) reakciju na (recimo) izgladjivanje romske dece koja su vam sigurno geografski bliza (mozda cak i komsijska deca).
    ...
    Lakše se okrene glava, brže se prolazi, grad je suviše dinamičan da bi se primetilo ko fali ujutru na brojanju. Nema se vremena. Čast izuzecima.

    Za ostalo nemam komentar.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    "Kuda ide umetnost" kao tema postoji ovde, a ovo je nazvano umetnošću. Najpre u Kini, a onda tattoo epidemija.
    "Art farm" ? Kako da ne. Mnogo su mi Vučko i kineski umetnici za jedno jutro. Ay pa tako...






  14. #14

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    I ajd sad shta retji, odnosno shta napisati i kako prokomentarisati ove slike ? Pa gde tje im dusha ? Ne bi ja njih kaznjavala, nego im isto uradila shto su i oni uradili tim jadnim zivotinjama.

  15. #15

    Odgovor: Danas svako može sebe da naziva umetnikom

    Kao i u svemu što se tiče njih, to jest životinja, niko njih ništa ne pita...Čak ni ne pomisli da li ih to možda boli, iritira...
    Intelektualni sadisti.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomoc oko naziva filma
    Autor Sajac u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21.08.2017, 16:59
  2. Radne migracije: Svako je nekome Zapad
    Autor Sunny u forumu Ekonomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.12.2011, 23:13
  3. Kako se naziva muska prostitutka?
    Autor pokemoni u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 11.06.2011, 22:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •