Teorija evolucije ili kreacionizma - Strana 24
Strana 24 od 26 PrvaPrva ... 142223242526 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 346 do 360 od ukupno 378
  1. #346

  2. #347

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Zaista? Ovo je tvoj dokaz kreacionizma?

    Imas na samom videu ispod odgovor:


    mada je i sama ideja zaista urnebesno smesna... to sto neke biljke naizgled lice na neke organe - to je tebi dokaz kreacionizma???

    CB010: Probability of Abiogenesis
    CB015: DNA or protein: Which came first?
    Lies, Damned Lies, Statistics, and Probability of Abiogenesis Calculations

    Cak i da su cifre tacne... prosto verovatnoca se ne racuna tako unazad, nakon sto se nesto desilo...
    Odnosno da ti ilustrujem primerom... ako nas dvojica stojimo na kosarkaskom terenu i ja sutnem levom nogom ping-pong lopticu i ona upadne u kos na drugoj strani terena, ne mozes ti onda da me ubedjujes da se to nije desilo zato sto su sanse za to male, niti niska verovatnoca moze biti dokaz da se nije desilo....
    Ili na drugi nacin, sedi sa 4 drugara i podelite karte, svakom po 5 kao da igrate poker. Zabelezi redosled kojim ste dobili karte. Mozete da ih delite jos 100 godina i verovatno je da se taj redosled bas tih karti u rukama bas tih ljudi nece ponoviti. Da li to znaci da je to deljenje bilo neverovatno? Ni najmanje.

    Takodje, vec si se u drugom klipu vratio na "boga koji obitava u neznanju" tj. umesto da dokazujes kreacionizam bacio na osporavanje abiogeneze, kao da je to dokaz kreacionizma.

    Hmmm... znaci tvoj kreacionisticki model podrazumeva da je Alah stvorio sve?

    Mislim da sam radove Haruna Yahya vec opovrgao u prethodnim porukama... al hajde jos malo njegovih gluposti...
    Ovaj prvi video se bavi opet verovatnocama i "nesvodivom kompleksnoscu"...
    Irreducible complexity - Wikipedia, the free encyclopedia
    koja je odavno opovrgnuta... recimo na kraju video ova devojka prica o oku i kako ono je ono toliko slozeno da ne moze spontano nastati... zanemarujuci cinjenicu da mi ne samo sto mozemo da opisemo razlicite stadijue kroz kojima se evolucija oka kretala nego smo i pronasli razlicite vrste koje imaju oci u tim stadijumima:



    Takodje, mali savet... kada vidis "Adding comments has been disabled for this video." na nekom Youtube videu... to je prilicno dobar signal da je u pitanju propaganda... tj. da je i sam autor svestan da njegova poruka moze da prodje samo ako je niko ne analizira i ne komentarise.

    Tvrdnje iz preostala dva Yahya-ina videa sam vec opovrgao u prethodnim porukama.

    Takodje, cudo kako se ovi tvoji "posteni" naucnici nikad nisu bavili naucnim radom nego su svi po zanimanju pisci (kreacionistickih knjiga).

    I konacno neko ko se bar predstavlja kao naucnik.. i za to ima dokaz u vidu laboratorijskog mantila... hemicar koji prica o fosilima...

    1. Rapid death????? kao uslov za fosilizaciju?
    Ja se nadam da si bar ti svestan da su "spora smrt" i "brza smrt" fraze kojima opisujemo da li je smrt dosla ocekivano nakon bolesti ili neocekivano... samo ne znam kakve bi to uopste moglo da ima implikacije na fosilizaciju?

    Kao prvi dokaz on navodi ribu koja je po njemu umrla u Potopu (valjda se riba udavila u tolikoj vodi)... zatim nam prikazuje Ichtosaurusa uz opis i divljenje kako je to divan fosil samo bez nekih argumenata... (osim sto se po strukturi kostiju u perajima jasno vidi da nije u pitanju riba)... zatim pametnica pokusava da obori tekst iz neke knjige sa tezom da sve mrtve ribe plutaju... sto naravno nije uvek slucaj, sta vise mnogo cesce tonu nego sto plutaju... al dobro, moze da mu se oprosti, ipak je u pitanju neko ko tvrdi za sebe da je hemicar a prica o fosilima i biologiji...
    pa onda jos jedan tupav argument o konjima, malo baljezgarija o archeoptrixu, sve vec pomenuto u ovoj temi... i tu sam vec prestao da pisem odgovore jer je video postajao sve gluplji i gluplji... ukljucujuci teme koje smo vec presli... tj sve su teme koje smo vec presli u ovoj diskusiji osim:
    1. CC102: Sandal footprint found with trilobites
    2. par citata izvucenih iz konkteksta
    3. retard nudi shatro nagradu za pronalazenje prelaznih fosila ili kako on to kaze: fishibian, repbird... pri cemu naravno ne navodi kakve osobine bi prelazni fosil morao da ima jer bi naravno u tom slucaju bio duzan da je isplati odmah... ovako sta god da mu das on moze da kaze da to nije fishibian...

    Na kraju "naucnik" daje statistiku o pronadjenim fosilima iz koje bi i retardu bilo jasno zasto su male sanse da se nadju prelazni fosili tj. zasto je njihov nalazak retkost.

    Ono sto je najzanimljivije je da u klipu pod nazivom "Fossils Prove the Flood of Noah" covek jedva pominje potop, tj. bavi se evolucijom... eto zasto kreacionizam nije nauka... vec stari dobri "bog koji obitava u ljudskom neznanju" - God of the gaps

    Ako bi uspeli da oborite teoriju evolucije mislite da bi to "dokazalo" kreaciju... sutra bi pokusali da oborite Germ theory of disease da "dokazete" da se bolesti lece molitvom... pih... jadno i pateticno...

  3. #348

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat Sergio kaže: Pogledaj poruku
    mada je i sama ideja zaista urnebesno smesna... to sto neke biljke naizgled lice na neke organe - to je tebi dokaz kreacionizma???
    Ne prijatelju...to se zove posmatranje sveta i prirode oko sebe sa aktiviranim "sivim ćelijama" što nam Bog dade, za razliku od životinja!
    Ali za tebe je zdravo razmišljanje – viša matematika! U to sam se uverio u onom postu sa "pokvarenim životinjama"! I to je prosto tako...nažalost, ti tu sam ne možeš stvarno ništa...





    Inače, vrlo je zanimljivo pitanje: otkud medju toliko „evoluirajućih“ vrsta, koje se broje milijardama u prošlosti, samo jedna – pazi, čitaj mi sa usana – samo jedna ima sposobnost razmišljanja, mišljenja, govora, razlučivanja dobra od zla, savest ...itd...A sve ostale se vode instiktima!
    Kako sad to? Hm?
    Kako to da naprimer još jedna evoluirajuća linija nije evoluirala do mozga srazmernog čovekovom mozgu?a?
    Pazi, Lebov „naučni“ odgovor u nekim ranijim komentarima je bio-> „Zašto da ne“! I to je ponajmanje naučan i ozbiljan odgovor....Ako vam se nauka sastoji od odgovora- zašto da ne...onda to nije nauka, nego baš baljezgarija...
    Zatim, kako to da imamo žive ove vaše primate i danas? Kako to i po kojoj zdravoj logici jedni evoluiraju, a drugi ne? Pa ovi drugi ostaju isti i po "60 000 000" godina? Kao lemuri npr.


    Grandpa?



    Granny?



    Znam!
    Mora da su ovi drugi bili „pokvareni“, pa ostadoše majmuni! Ehe eheh...

    Ovako je reagovao jedan primat kad je čuo za evoluciju ->




    Citat Sergio kaže: Pogledaj poruku
    Cak i da su cifre tacne... prosto verovatnoca se ne racuna tako unazad, nakon sto se nesto desilo...
    Odnosno da ti ilustrujem primerom... ako nas dvojica stojimo na kosarkaskom terenu i ja sutnem levom nogom ping-pong lopticu i ona upadne u kos na drugoj strani terena, ne mozes ti onda da me ubedjujes da se to nije desilo zato sto su sanse za to male, niti niska verovatnoca moze biti dokaz da se nije desilo....
    Ti i dalje nastavljaš rezonovanje u stilu "pokvarenih životinja" ?
    Vidi, kada ti budeš levom nogom ubacio ping pong lopticu u koš, s jednog kraja terena na drugi, evolucija će biti dokazana, a ja ću lično da ti skinem kapu i priznam sopstvene zablude...
    Dotle, možeš samo da teoretišeš o tome, ili da se poslužiš photoshopom i montažom...A i ti i ja znamo da nikada nećeš dati taj koš! Ni da živiš bilioooon godina!

    Citat Sergio kaže: Pogledaj poruku
    Ili na drugi nacin, sedi sa 4 drugara i podelite karte, svakom po 5 kao da igrate poker. Zabelezi redosled kojim ste dobili karte. Mozete da ih delite jos 100 godina i verovatno je da se taj redosled bas tih karti u rukama bas tih ljudi nece ponoviti. Da li to znaci da je to deljenje bilo neverovatno? Ni najmanje.
    E sad se već brinem za tebe.
    Kuku logiko i kvazi nauko
    Kao prvo, da bi se uopšte neke karte i dobile...potrebno je da ih NEKO podeli! Kapiš?

    Citat Sergio kaže: Pogledaj poruku
    Hmmm... znaci tvoj kreacionisticki model podrazumeva da je Alah stvorio sve?
    Alah, Bog, God, Jahve...različiti narodi različiti jezici različita imena. Ali jedan je Bog!

    Sad me stvarno počinješ nervirati, i prosto se pitam da li je to kulturni i lepo upakovani bezobrazluk? Ili si stvarno prolupao sve lončiće, šoljice i tanjire ...?
    I da osim prepisivanja sa Wikice, slabo radi kapiš?

    Citat Sergio kaže: Pogledaj poruku
    Ono sto je najzanimljivije je da u klipu pod nazivom "Fossils Prove the Flood of Noah" covek jedva pominje potop
    Jedva?
    E kad je jedva, evo ti nešto jače->





    Poruku je izmenio ser_gogsy, 18.03.2010 u 12:32 Razlog: reč

  4. #349

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma



    & underpaid......

  5. #350

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Znachi pitanja su ti idiotska koliko bi i tvog ugla bilo i pitanje - Zashto Bog, ako vech ima tendenciju da pravi bicha po svom duhovnom liku, nije napravio josh neko pored choveka?

    Kada ti IQ ne bi bio definisan brojem cipela, znao bi odavno bi da evolucija to ne znachi i ne ochekuje to shto pitash.
    Evoluiranje ne znachi podjednak razvoj svakog bicha istim tempom na isti nachin, chak ni kada zive pod slichnim ili istim uslovima.


    A uslovi na planeti, svakako nisu svuda isti, niti su na svim mestima na planeti tokom vremena bili uvek isti i karakteristichni za to mesto.


    Ne znam da l me pratish, ali evo kucachu sporije

    Kako to da naprimer još jedna evoluirajuća linija nije evoluirala do mozga srazmernog čovekovom mozgu?a?
    Pazi, Lebov „naučni“ odgovor u nekim ranijim komentarima je bio-> „Zašto da ne“! I to je ponajmanje naučan i ozbiljan odgovor....Ako vam se nauka sastoji od odgovora- zašto da ne...onda to nije nauka, nego baš baljezgarija...
    Prvo, ako je moj odgovor na pitanje formulisano kao "- Zashto neshto nije?" bio " Zashto da ne" mozze bit samo da si debelo omashio kontekst, tj uzeo neki moj odgovor na sasvim shesto pitanje i prilepio ga na svoje.

    Tvoje pitanje moglo je eventualno da glasi - Zashto su samo ljudi evoluirali, a ja sam ti eventualno odgovorio da ne postoji specifichni uzrok koji bi govorio svim vrstama da evoluiraju bash onako kako se to desilo choveku odnosno njegovim precima. Niti je evolucija choveka do ovog stadijuma bila obavezna. Kao shto nije obavezno kako che tachno izgledati pahulja snega, sve u formiranju prate odredjena pravila kristalizacije, i za svaku se tako mozze postaviti, zashto je bash ova bash ovakva?

    I odgovor che biti podjednako - zashto da ne?


    Dakle, zashto samo chovek? Odgovor je sasvim logichan i intuitivan, bez posebne nauke - A zashto da ne samo chovek? Ako je samo on imao uslova i bio izlozzen karakteristichnim uslovima, individualnim svakoj vrsti, zashto to ne bi bio samo on? Na kraju krajeva, ako su vech kao shto tvrdish korisne mutacije toliko retke, onda je time vecha verovatnocha da che se mutacija koja je dovela do snazznijeg razvoja mozga, desiti malom broju vrsta, u ovom sluchaju primatima medju kojima se najvishe razvila kod choveka.




    Zatim, kako to da imamo žive ove vaše primate i danas? Kako to i po kojoj zdravoj logici jedni evoluiraju, a drugi ne? Pa ovi drugi ostaju isti i po "60 000 000" godina? Kao lemuri npr.
    Pa morao je neko da ostane da propoveda kreacionizam

    Ovako je reagovao jedan primat kad je čuo za evoluciju
    YouTube- lemure
    ->

    Isto kao i ti Neverovatno zar ne?

    Ti i dalje nastavljaš rezonovanje u stilu "pokvarenih životinja" ?
    Vidi, kada ti budeš levom nogom ubacio ping pong lopticu u koš, s jednog kraja terena na drugi, evolucija će biti dokazana, a ja ću lično da ti skinem kapu i priznam sopstvene zablude...

    Duduche, samo te je pitao zashto su i zzivotinje morale da budu zzrtvovane zarad ljudskih grehova Veliki, sveznajuchi bog koji se vechito neshto kaje i razocharava, u milosrdju svom ne preza od genocida nad svime shto se miche ... od beba do kolibrija ...

    "Ja sam te napravio, ja mogu i da te ubijem" sizze starozavetne filozofije, tako blizak i danashnjim primitivcima, proizashao iz primitivnog drushtva, formulisan primitivnim rechima za primitivne ljude.






    Ako ti je sada i ovo dokaz, ti si ozbiljno bolestan chovek.

    Smejao bih se kamenoj ladji, ali sve ukupno ovo je tuzzno.

    Trebalo bi da ozbiljno potrazzish pomoch umesto shto i vernicima gadish pojam vere.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 18.03.2010 u 16:56

  6. #351

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Znachi pitanja su ti idiotska koliko bi i tvog ugla bilo i pitanje - Zashto Bog, ako vech ima tendenciju da pravi bicha po svom duhovnom liku, nije napravio josh neko pored choveka?
    Znam, znam...svako pitanje je idiotsko za koje nemaš odgovor...znam, znam...kliše.

    Ti si sad krenuo kao i Sergio sa pitanjima trogodišnjih mališana...uključi kapiš pa će ti se samo javiti zašto!

    Razlika je OGROMNA!
    Evolucija nije - inteligencija, nego niz slučajnih abraka dabra dogadjaja koji odlučuju ko će evoluirati, a ko ne!
    Bog je - super inteligencija koja odlučuje šta, kako, koliko i zbog čega...

    Dakle, s jedne strane imamo neinteligenciju (glupost) koja odlučuje....
    A s druge strane inteligenciju koja odlučuje...

    Pa ti sad vidi...na kojoj si strani...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa morao je neko da ostane da propoveda kreacionizam
    Hahaha...ovo je baš baš smešno...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Isto kao i ti Neverovatno zar ne?
    Hahahhhaaa....ovo je još smešnije...Sad si sigurno oborio s nogu devojčicu maski

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Duduche, samo te je pitao zashto su i zzivotinje morale da budu zzrtvovane zarad ljudskih grehova
    Aha.
    Da da...samo me je pitao, dok je u ustima slasno muljao prasetinu, jagnjetinu, teletinu...ili možda piletinu, srnetinu, zečetinu...a ko zna, možda je svratio i do kine pa tamo mljackao pse...ili do italije, pa se sladio s žabama...?

    Licemeri!

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ako ti je sada i ovo dokaz, ti si ozbiljno bolestan chovek.
    Ma ti blage veze nemaš šta je bolest...jer kada bi znao, u evoluciju ne bi verovao...

    Idemo ispočetka->





    I takoooo....

  7. #352

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Evo evo nekoga da ti pomogne, argumenti su ti apsolutno isti

    Osim shtooo....










  8. #353

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ne prijatelju...to se zove posmatranje sveta i prirode oko sebe sa aktiviranim "sivim ćelijama" što nam Bog dade, za razliku od životinja!
    Zivotinje imaju sive celije... aktivirane... i posmatraju svet... i donose racionalne odluke... za razliku od nekih... obrazuj se...


    Ali za tebe je zdravo razmišljanje viša matematika! U to sam se uverio u onom postu sa "pokvarenim životinjama"! I to je prosto tako...nažalost, ti tu sam ne možeš stvarno ništa...
    Vec sam ti odgovorio na to i objasnio... ako nemas odgovor na moje argumente... mozes da ih ignorises... to vec uspesno radis tokom citave ove diskusije kada nemas odgovor... ali nemoj da se pravis da ti nije objasnjeno...
    Postoje dve moguca tumacenja datog stiha...
    1. ili ces se striktno drzati 1 Moj. 6:12: "И погледа Бог на земљу, а она беше покварена; јер свако тело поквари пут свој на земљи." gde se kaze da je svako telo na Zemlji bilo pokvareno (te je u skladu sa tim bog eliminisao sva ta pokvarena tela sa zemlje, kao sto dalje u tom tekstu navodi)
    2. ili ces tumaciti taj stih tako da je bog pod svakim telom na zemlji mislio samo na ljude pri cemu ispada da je bog genocidni manijak koji je pobio ogroooman broj zivih bica samo zato sto su ljudi bili nevaljali

    Meni je potpuno sve jedno... verovati u bilo koju od te dve mogucnosti je podjednako smesno...

    A posto insistiras na toj temi ponovicu sve ono sto si preskocio, uz malo preciziranje:

    Kad vec pominjes, Biblijska prica o potopu podrazumeva:
    - da bog nije sveznajuci jer ne zna buducnost tj. u njoj se bog pokaje i to dva puta ( 1. Mojsijeva, glava 6 1 Moj. 6:6 i 1 Moj. 8:21)
    -ozbiljno neznanje o broju zivotinjskih vrsta koje su zivele na zemlji i prostoru koji je potreban da se skladiste kao i vremenu koje je potrebno da se prikupe (1 Moj. 6:14-21)
    - da bogu nije poznato da potopom ne moze da ubije veliki broj zivotinja koje umeju da plivaju (npr vidre), kao i ptica (npr.labudovi, patke) (1 Moj. 6:17)
    - da je bog nepravedan jer je: ili pobio sve pokvarene zivotinje koje ne umeju da plivaju ali je ove druge pustio da prezive iako su pokvarene ili pobio sve nevine zivotinje zbog pokvarenosti ljudi
    - da bogu nisu poznate vrste koje nemaju odvojene polove (1 Moj. 7:2, 7:9, 7:16)
    - da bog umesto da kao svemoguce bice pucne prstima i pobije sve koje zeli (kad je vec genocidno nastrojen) smislja komplikovane nacine da sadisticki pobije ziva bica na Zemlji
    - da bog obozava kad se ubijaju izuzetno ugrozene vrste (1 Moj. 8:19-21)

    i slicne budalastine i neznanja.

    Mislim, verovati da je prica o potopu doslovce tacna... zaista strasno...


    Divno, mada, kada sam te zamolio da predstavis kreacionisticki model, ocekivao sam bar pokusaj nekog naucnog modela imajuci u vidu vase tvrdnje da je kreacionizam nauka.. ali to si opet uspeo da opovrgnes postavljanjem verskog teksta...
    dobro, mozemo i da zanemarimo to.

    Malo ti je doduse cudan video (ako treba slikom da predstavi stvaranje) jer ima svetla (i to suncevog) pre nego sto je bog stvorio svetlo a par dana pre nego sto je stvorio sunce. Takodje, ako bi bio ljubazan pa objasnio sa naucne strane kakvo je to svetlo sijalo pre nego sto je stvoreno sunce i gde je to svetlo nestalo? Gde su ostaci svoda iz 1 Moj. 1:6 i kako naucno objasnjavas da je postojao svod na nebu i iznad njega voda?
    Kako sa logicke i naucne strane objasnjavas da je bog prvo stvorio biljke (kojima je kao sto znas neophodno sunce) pa tek onda stvorio sunce? Da li su se biljke kasnije adaptirale na sunce ili ih je bog stvorio tako da budu prilagodjene za nesto sto jos uvek nije postojalo u tom trenutku?


    Uzasne greske vec u startu... prica o tome kako su svi organizmi savrseni i na tome zasniva osnovnu tvrdnju... svako ko bilo sta zna o anatomiji, bolestima i karcinomu je svestan kolika je to budalastina...
    Nastavlja se sa gomilom logickih gresaka i naravno bez i jednog dokaza u prilog zakljucaka koje pokusava da nametne.

    Inače, vrlo je zanimljivo pitanje: otkud medju toliko evoluirajućih vrsta, koje se broje milijardama u prošlosti, samo jedna pazi, čitaj mi sa usana samo jedna ima sposobnost razmišljanja, mišljenja, govora, razlučivanja dobra od zla, savest ...itd...A sve ostale se vode instiktima!
    Kako sad to? Hm?
    Odakle ti ideja da samo jedna vrsta ima sposobnost razmisljanja?
    Obrazuj se.

    Kako to da naprimer još jedna evoluirajuća linija nije evoluirala do mozga srazmernog čovekovom mozgu?a?
    Pazi, Lebov naučni odgovor u nekim ranijim komentarima je bio-> Zašto da ne! I to je ponajmanje naučan i ozbiljan odgovor....Ako vam se nauka sastoji od odgovora- zašto da ne...onda to nije nauka, nego baš baljezgarija...
    Tvoje pitanje je samo preformulisano pitanje zasto je bas covek najpametnija vrsta?
    Mogao si i da pitas zasto je gepard najbrzi?
    Zasto _____ riba najbolje pliva?
    Zasto ______ ima najbolji vid?

    Odgovor na sva pitanja: zato sto neko mora biti najpametniji, neko najbrzi, neko najjaci...
    Covekova jedina anatomska prednost u odnosu na druge vrste je mozak i to je sjajna prednost (osim sto ga neki slabo koriste)... ali nisam siguran zasto mislis da je to dobar argument tj. sta njime pokusavas da dokazes?
    Postoje druge vrste koje su inteligentne ali manje od coveka a vise od drugih vrsta...


    Zatim, kako to da imamo žive ove vaše primate i danas? Kako to i po kojoj zdravoj logici jedni evoluiraju, a drugi ne? Pa ovi drugi ostaju isti i po "60 000 000" godina? Kao lemuri npr.
    Jos ranije sam ti objasnio zasto neka vrsta "predak" moze postojati u isto vreme kao i "potomak".
    Lemuri nisu isti 60 miliona godina. Od pretka, prvog lemura (koji je znatno mladji od navedene cifre), evoluirali su (promenili se) u 5 razlicitih familija, odnosno 15 rodova, odnosno 99 razlicitih vrsta lemura. Nisu isti ni medjusobno a ti tvrdis da su isti kao i njihov predak.

    Grandpa?
    Granny?
    Samo idiot bi mogao da moderne vrste posmatra kao pretke.

    Znam!
    Mora da su ovi drugi bili pokvareni, pa ostadoše majmuni! Ehe eheh...
    "И погледа Бог на земљу, а она беше покварена; јер свако тело поквари пут свој на земљи."

    Ovako je reagovao jedan primat kad je čuo za evoluciju ->
    Na sledece pitanje postavljeno u ovoj temi:
    "Nisu majmuni samo preci ljudi... covek takodje spada u Primates... a to veoma lako mozes da pokusas da oboris:
    Navedi par osobina koje su zajednicke za sve (ostale) majmune tj. Primate a koje ne postoje kod coveka.
    (da pojasnim da se ne bi naganjali... ne osobinu koju ima covek a koju ostali majmuni nemaju jer i orangutan ima osobine koje drugi majmuni nemaju, zato je posebna vrsta... nego osobine koje svi majmuni imaju a covek nema)
    "
    jedan Primat koji misli da je inteligentniji od drugih je reagovao tako sto ga je preskocio a zatim postavljao slike drugih primata i kreveljio se...

    Vidi, kada ti budeš levom nogom ubacio ping pong lopticu u koš, s jednog kraja terena na drugi, evolucija će biti dokazana, a ja ću lično da ti skinem kapu i priznam sopstvene zablude...
    Dotle, možeš samo da teoretišeš o tome, ili da se poslužiš photoshopom i montažom...A i ti i ja znamo da nikada nećeš dati taj koš! Ni da živiš bilioooon godina!
    Vidis kako si lepo shvatio da se verovatnoca posmatra za buduce dogadjaje.... samo tako nastavi... i procitaj ponovo sta sam napisao...
    Takodje, pokusaj da razumes razliku izmedju malo verovatnog i neverovatnog dogadjaja... drugim recima - obrazuj se.


    E sad se već brinem za tebe.
    Kuku logiko i kvazi nauko
    Kao prvo, da bi se uopšte neke karte i dobile...potrebno je da ih NEKO podeli! Kapiš?
    Skretanje sa teme ni najmanje ne pomaze da se argument obori.


    Alah, Bog, God, Jahve...različiti narodi različiti jezici različita imena. Ali jedan je Bog!
    Alah i hriscanski bog pored razlicitih imena imaju i razlicite karakteristike jer su ih izmislili razliciti ljudi.


    Jedva?
    E kad je jedva, evo ti nešto jače->
    Da, jedva... sta se iscudjavas? Jedva se pominje i to bez bilo kakvih dokaza.


    Cetiri Nojeve barke? Ja sam mislio da je bila samo jedna...
    Cekaj, sad stvarno pocinjem da verujem da si ateista koje se ovde pretvara da bi blamirao kreacioniste? Ove mutne slike nekih geoloskih formacija koje bi valjda trebalo da lice na barku su tebi dokaz za Potop?

    Geoloska formacija...
    CH503: Noah's ark found near Dogubayazit, Turkey.

    Evo ti lista... hajde sam malo potrazi odgovore...
    An Index to Creationist Claims

    Takodje, ako pokusavas da dokazes istinitost neke tvrdnje nije bas pametno da ti poslednja dva "dokaza" budu u kontradikciji sa prvim... al' dobro, ne mora bas svako da bude pametan...

  9. #354

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Standardna glupa kreacionisticka prica o superevoluciji... jer razvoj npr. svih 99 vrsta lemura u roku od nekoliko hiljada godina iz dva lemura sa Nojeve barke je upravo to - super brza evolucija... i naravno nemoguca na taj nacin i u tako kratkom periodu... (naravno ako ces da objasnjavas stvari magijom onda moze sve da se "objasni", ali bi voleo da cujem pokusaj naucnog objsnjenja kako je u roku od nekoliko hiljda godina moglo da nastane 99 vrsta lemura od jednog para)

    Inace, zanimljiv video na tu temu:

    Jesi li shvatio u cemu je problem ili je potrebno da ti objasnim? (posto imam utisak da ne razumes engleski bas najbolje...)

    Inace, zanimljiva tvrdnja na pocetku: "taj tanki sloj (cvrste Zemlje) je tako oblikovan da on uopste ne ukazuje na neke polagane procese koji su se odvijali tokom dugog vremenskog perioda, kako mnogi geolozi su do skora mislili, da su tu protekli milioni i milioni godina..." je notorna laz koja ne prilici jednom geologu pa cak i ako ima neku svoju teoriju koja ide u prilog takvoj tvrdnji jer je ogromna vecina geologa danas potpuno ubedjena u to da je Zemlja stara oko 4,5 milijarde godina. On moze da tvrdi da vecina geloga gresi ali kad ovako formulise recenicu, jasno je da je lazov i prevarant.
    Takodje, on tvrdi da je ovaj oblik planete Zemlje oblikovan u uslovima "velike, velike poplave" (recima "videli smo")... mozda je on dao neko svoje objasnjenje u nekom ranijem razgovoru i bas bih voleo da ga cujem...

    Dimenzije: naravno da mozemo da merimo lakat sa oko 45 cm jer ljudi nisu bili krupniji i veci... takodje, lakat je u vreme pisanja Biblije (cak i ako uzmemo da je tu knjigu pisao Mojsije) bio skoro standardna dimenzija i ovo objasnjenje je kao da neko danas kaze: "jeste, pise 2 km ali to su Perini kilometri i oni su veci jer je Pera bio visok..."

    Hrana: kako je hranu elegantno samo pomenuo i preskocio... kao shatro ima knjiga koja objasnjava... naravno, ti mozes da pretpostavis kolika bi kolicina hrane bila potrebna cak i za smanjen broj vrsta? Koliko vrsta jede veoma ogranicenu ili samo jednu vrstu hrane (npr. koale - eukaliptus, pande - bambus). Sta je sa insektima? Gde su pcele nalazile polen? Sta su paukovi jeli?

    (i naravno poto mu je jasno da taj brod ne bi mogao da skladisti hranu za sve zivotinje, mora da ubaci i)
    Hibernacija: naravno da nemaju sve vrste mogucnost hibernacije, samo neke vrste, i to retke... sta lupeta ovaj?

    Nojeva barka na Araratu: vec odgovoreno... osim:
    "Mnogi znameniti ljudi, kao sto je bio Marko Polo, su tvrdili da su videli Nojevu barku..." Cista laz, Marko Polo je napisao da "kazu" da se Nojeva barka nalazi na Araratu tj. da je tako cuo od drugih...
    I konacno nesto pametno (sto je opet kontradiktorno sa tvojim prethodnim tvrdnjama):
    "Mi danas nemamo naucne opipljive dokaze da Nojeva barka postoji na planini Ararat...."

    Postoje zivi ocevici koji su videli i usli u Nojevu barku? Pa gde nestade toliki brod??? Ti ozbiljno verujes da je neko video Nojevu barku i usao u nju ali da eto, igrom slucaja sad vise ne moze da pokaze gde je bila, da nemamo ni jedan jedini dokaz za njeno postojanje?

    Ali imamo cudne fotografije koje veoma lice na Nojevu barku? :D

    I na jedinoj od njih vidimo neki objekat, koji svasta moze da bude ali je jasno da nije ni priblizno velik... a vidi se i da je dostupan te nije objasnjeno zasto fotograf nije prisao blize da bolje snimi... tj. meni je jasno...

    Svet ne ide u dobrom pravcu a argument u prilog toga je sta ovaj idiot zamislja da bi rekao nepismeni chicha na tu temu... :D

    "Svaki drugi ili treci rak je izazvan pusenjem" - 90% slucajeva sa rakom pluca je uzrokovano pusenjem, ali rak pluca je "samo" oko 15% slucajeva oboljenja rakom. Neobrazovanost...
    Epidemiology of cancer - Wikipedia, the free encyclopedia

    "Svaka druga smrt je zbog bolesti srca i krvnih sudova" - e hajde probaj da nadjes nekog kreacionistu koji se ne frlja sa ciframa tj. lupeta... odnosno, ako je "posteni naucnik" po tvojoj definiciji naucnik koji se frlja sa cinjenicama onda mi je jasno o cemu si pricao...

    BTW Jel ovo neka prava emisija ili Miroljub snima svoju propagandu tako da izgleda kao TV emisija?

    I takoooo....
    Hajde probaj ponovo... ali probaj da izneses neki naucni dokaz a ne propovedi...

    Za kraj> Problems with a Global Flood, 2nd edition
    Poruku je izmenio Sergio, 19.03.2010 u 01:26

  10. #355

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat Sergio kaže: Pogledaj poruku

    I na jedinoj od njih vidimo neki objekat, koji svasta moze da bude ali je jasno da nije ni priblizno velik... a vidi se i da je dostupan te nije objasnjeno zasto fotograf nije prisao blize da bolje snimi... tj. meni je jasno...

    Gledao sam ove i josh neke snimke.

    Na onome shto bi trebalo da je okamenjeno drvo nema godova, nit se mozze utvrditi da je u pitanju drvo. To je objashnjeno time shto pre potopa nije bilo kishe i ciklusa kruzenja vode.

    Godishnji prirast drveta vezan je za smenu godishnjih doba pa posredno i za kruzenje vode, ali godove imaju i fosili drveta iz triasa i permiuma, dakle fosili za koje inache kreacionisti tvrde da su nastali "rapidno" zatrpavanjem u potopu.

    Inache, pre potopa po bibliji, zemlja se natapala parom koja je dolazila iz dubina A iz podatka da je dugu bog postavio na nebo tek posle potopa kao znak zaveta Noju da potopa vishe nikada neche biti, izvlachi se zakljuchak da ni kishe nije bilo pre potopa )

    Kako god vam prepotopska humoreska zvuchala do sada... evo josh jednog od vazznih nalaza sa "Nojeve barke", koji chete videti na snimcima... A to je kamen koji su izvadili iz trupa, a koji je "nesumnjivo" - okamenjen zzivotinjski izmet tj balega A poshto bi tako neshto i ochekivali da nadjete u trupu nojeve barke - eto josh jednog dokaza

  11. #356

  12. #357

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Ne vredi ti ništa da brišeš...istina se ne može obrisati

    A ja nekako najviše volim da ostavim najbolje za kraj...









    Sergio, hočeš li i ove naučnike nazvati: barabama, prevarantima, ludacima, bolesnicima, i neobrazovanim likovima...? m?


  13. #358

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ne vredi ti ništa da brišeš...istina se ne može obrisati

    A ja nekako najviše volim da ostavim najbolje za kraj...
    Ako ti je ovo "najbolje"... ... ali me bar raduje da je "kraj"

    YouTube- atheists ! evolution is a lie ! here is the proof of creation, scientifically ! part 1 / 7
    <itd>

    Sergio, hočeš li i ove naučnike nazvati: barabama, prevarantima, ludacima, bolesnicima, i neobrazovanim likovima...? m?
    Nazvacu ih jednom organizacijom koja je pokusala da obuce kreacionizam u novo ruho i da ga nazove ID (intelligent design) sto je u startu prevarna radnja jer je jedini cilj toga bio da se zaobidje americka ustavna zabrana po kojoj se religija ne moze uciti u drzavnim skolama... koja je zatim pokusala da preko svojih ljudi zapocne sa predavanjem ID-a u javnim skolama, sto je naravno doslo do suda i u cuvenom Dover sudjenju ( Kitzmiller v. Dover Area School District - Wikipedia, the free encyclopedia ) svi junaci nikom ponikose (valjda zato sto je davanje laznog iskaza krivicno delo) i od ovih naucnika se kao svedok pojavio samo Behe koji se tamo sramotio: Michael Behe - Wikipedia, the free encyclopedia
    a evo ti i jedan dobar klip o tome( i drugim pitanjima):

    Naravno, sudija je presudio da je u pitanju religija i kopija kreacionizma a ne naucna disciplina.
    Kitzmiller v. Dover Area School District - Wikipedia, the free encyclopedia

    Uopste ako zelis da saznas vise o ID-u i zasto je pogresan evo ti par linkova:
    An Index to Creationist Claims
    Irreducible complexity - Wikipedia, the free encyclopedia
    Specified complexity - Wikipedia, the free encyclopedia
    Fine-tuned Universe - Wikipedia, the free encyclopedia
    Intelligent designer - Wikipedia, the free encyclopedia


    ili ako te ne mrzi da gledas ceo klip (a sjajan je i mozes mnogo da naucis... inace, Miller je vernik):



    Sergio, hočeš li i ove naučnike nazvati: barabama, prevarantima, ludacima, bolesnicima, i neobrazovanim likovima...? m?

    Hmmm, tebe sam nazvao neobrazovanim zato sto smatram da jesi, obrazlozivsi razloge zasto tako mislim i pri tome sam naglasio da postoje obrazovani kreacionisti.

    Barabom sam nazvao dokazanog prevaranta koji sedi u zatvoru zbog poreske utaje i drugih finansijskih mahinacija...

    Ne secam se da sam nekog nazvao ludakom i bolesnikom u ovoj diskusiji...

    Sto se tice toga da li su ovi ljudi prevaranti, u potpunosti se slazem sa prethodno postavljenim klipom: ... pri cemu ne mogu pouzdano da znam da li su zaista prevaranti (da li su svesni toga da iznose lazi ili nesvesno, iz neznanja iznose lazi) ali ne vidim kako bi mogli da ne budu svesni...


    Pokusaj ponovo... i seti se bozijih zapovesti...

  14. #359

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat Sergio kaže: Pogledaj poruku

    Nazvacu ih jednom organizacijom koja je pokusala da obuce kreacionizam u novo ruho i da ga nazove ID (intelligent design) sto je u startu prevarna radnja
    Pa zar sam sebi nisi više smešan?
    Opet prevara?
    Šta god da ti se pokaže, dokaže, nacrta....sve je prevara, prevarna radnja, laž, bla bla bla....tuc muc....pruć truć...hehe eeeeeeee...
    I onda ide postavljanje bezbrojnih linkova sa Wikipedije, za koju svi znamo da je slobodnog sadržaja i da može i moja baba da je uredjuje, sa sadržajima koji veze s vezom nemaju! I u kojima se mešaju babe i žabe, dede i darwinove zebe...
    Užas...

    Citat Sergio kaže: Pogledaj poruku
    Pokusaj ponovo... i seti se bozijih zapovesti...
    Dobro si me potsetio...

    12 Bože, care moj, koji od starine tvoriš spasenje posred zemlje
    13 Ti si silom svojom raskinuo more, i satro glave vodenim nakazama.
    14 Ti si razmrskao glavu krokodilu, dao ga onima koji žive u pustinji da ga jedu.
    15 Ti si otvorio izvore i potoke, Ti si isušio reke koje ne presišu.
    16 Tvoj je dan i Tvoja je noć, Ti si postavio zvezde i sunce
    17 Ti si utvrdio sve krajeve zemaljske, leto i zimu Ti si uredio.
    18 Opomeni se toga, neprijatelj se ruga Gospodu, i narod bezumni ne mari za ime Tvoje.
    19 Ne daj zverima dušu grlice svoje, nemoj zaboraviti stado stradalaca svojih zasvagda.
    20 Pogledaj na zavet; jer su sve pećine zemaljske pune stanova bezakonja.
    21 Nevoljnik nek se ne vrati sramotan, ništi i ubogi neka hvale ime Tvoje.
    22 Ustani, Bože, brani stvar svoju, opomeni se kako Ti se bezumnik ruga svaki dan!
    23 Ne zaboravi obesti neprijatelja svojih, vike, koju jednako dižu protivnici Tvoji!
    (Psalam 74)








  15. #360

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pa zar sam sebi nisi više smešan?
    Opet prevara?
    Šta god da ti se pokaže, dokaže, nacrta....sve je prevara, prevarna radnja, laž, bla bla bla....tuc muc....pruć truć...hehe eeeeeeee...
    Opet projekcija... pa upravo kreacionisti tvrde da je moderna biologija prevara? (bez bilo kakvih argumenata i potencijalnih razloga zasto bi vecina svetski naucnika varala ljude)
    Sta si ti to meni dokazao?

    Lepo sam ti za ID pokret objasnio zasto je prevara... jedna sudska presuda to potvrdjuje... i mozes ti umesto mojih argumenata slobodno da pises "bla bla bla....tuc muc....pruć truć" ali to samo pokazuje da nemas odgovor na njih.


    I onda ide postavljanje bezbrojnih linkova sa Wikipedije, za koju svi znamo da je slobodnog sadržaja i da može i moja baba da je uredjuje, sa sadržajima koji veze s vezom nemaju! I u kojima se mešaju babe i žabe, dede i darwinove zebe...
    Užas...
    Za wikipediju (i talkorigins koji zgodno ignorises) sam vec objasnio... poenta je u referencama... imas vec objasnjenje u ovoj diskusiji... ali eto za tupave mogu da ponovim i vise puta: Vidis, razlika izmedju prethodno pomenutih linkova koje ja postavljam i tvojih je u tome sto se tvrdnje iz mojih zasnivaju na proverljivim izvorima tj. naucnim radovima i drugim izvorima navedenim u referencama clanka....
    a ako je nesto potpuno slobodno za uredjivanje to je Youtube...

    Mogao bi nekad da bar pokusas da nesto ozbiljno osporis posto "u kojima se mešaju babe i žabe, dede i darwinove zebe" i nije bas neki argument... ali ne, ti neces objasniti zasto su linkovi koje sam ti u prethodnoj poruci dao mesanje baba i zaba, samo ces postaviti nove baljzgarije ignorisuci sve do sada iznete argumente protiv, jel da? mislim, to uspesno radis evo vec duze vreme...

    Dobro si me potsetio...

    (Psalam 74)
    Ako cemo da citiramo Bibliju, dobro si me podsetio:
    koliko zivota je imala egipatska stoka?

    2. Мојсијева, глава 9

    6. И Господ учини то сутрадан, и сва стока мисирска угину; а од стоке синова Израиљевих не угину ниједно.

    Posle toga:

    18. Ево, сутра ћу у ово доба пустити град врло велик, каквог није било у Мисиру откако је постао па досада.
    19. Зато сада пошљи, те скупи стоку своју и шта год имаш у пољу, јер ће пасти град на све људе и на стоку што се затече у пољу и не буде скупљено у кућу, и изгинуће.
    20. Који се год између слуга Фараонових побоја речи Господње, он брже скупи слуге своје и стоку своју у кућу;
    21. А који не мараше за реч Господњу, он остави слуге своје и стоку своју у пољу.
    22. И Господ рече Мојсију: Пружи руку своју к небу, нека удари град по свој земљи мисирској, на људе и на стоку и на све биље по пољу у земљи мисирској.
    23. И Мојсије пружи штап свој к небу, и Господ пусти громове и град, да огањ скакаше на земљу. И тако Господ учини, те паде град на земљу мисирску.
    24. А беше град и огањ смешан с градом силан веома, каквог не беше у свој земљи мисирској откако је људи у њој.
    25. И поби град по свој земљи мисирској шта год беше у пољу од човека до живинчета; и све биље у пољу потре град, и сва дрвета у пољу поломи.

    (intermezzo:
    2. Мојсијева, глава 10

    1. А Господ рече Мојсију: Иди к Фараону, јер сам ја учинио да отврдне срце његово и срце слуга његових, да учиним ове знаке своје међу њима,
    2. И да приповедаш синовима својим и унуцима својим шта учиних у Мисиру и какве знаке своје показах на њима, да бисте знали да сам ја Господ.

    u prevodu: umesto da kao svemoguce bice pucnem prstima i promenim faronovu volju ja sam kao pravi genocidni manijak bacao bolesti i razne nedace na egipatski narod znajuci (jer sve znam) da ce od toga faraonu srce samo ocvrsnuti ali ce te silne strahote bica od kojih su mnoga nevina, impresionirati "izabrani narod")


    nastavak:
    2. Мојсијева, глава 11

    4. И рече Мојсије: Овако вели Господ: Око поноћи проћи ћу кроз Мисир,
    5. И помреће сви првенци у земљи мисирској, од првенца Фараоновог, који хтеде седети на престолу његовом, до првенца слушкиње за жрвњем, и од стоке шта је год првенац.

    Dakle, da ponovim pitanje, koliko je egipatska stoka imala zivota? Mozda bi nju trebalo da obozavate jer je vaskrsavala pre Isusa?

    Mislim, ja bih zaobisao Bibliju, posto je one koji veruju u doslovnu istinitost tog teksta (za razliku od mudrijih vernika) mnogo bre lako ismevati...



    Ti bas imas problema sa pamcenjem? Short attention span? Nije ni cudo sto si kreacionista...

    Vec sam opovrgao njegove tvrdnje vise puta u ovoj temi:
    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/te...tml#post655246
    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/te...tml#post657160

    ali evo prilike da ponovim svoj omiljeni deo:

    Inace, dobar klip o tome kako je Yahya prevarant (mada se ovde pre svega bavi njegovim Atlasom):
    Richard Dawkins on Harun Yahyas Atlas of Creation-
    (preskoci prvih 7 minuta slobodno... 9:36 - 11:40 najbolji deo )


    Ispravio sam vreme ovog puta, prosli put je pisalo 9:26... mozda si zbog toga prosli put zaboravio da primetis da tvoj omiljeni kreacionista u photoshopu prepravlja slike mamaca za ribolov da ih uklopi u svoje baljezgarije pa jos (kao pravi idiot) zaboravi da izbrise udicu...
    e hajde ne brukaj se vise...

Strana 24 od 26 PrvaPrva ... 142223242526 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 22.02.2019, 15:23
  2. Jedna mala ljubavna teorija
    Autor WEISHAUPT u forumu Ljubav
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 22:50
  3. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 14:39
  4. Teorija revolucije...
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 22:16
  5. Nova teorija o tome kako su građene egipatske piramide
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •