Naj poruka - Strana 19
Strana 19 od 41 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 602

Tema: Naj poruka

  1. #271

    Odgovor: Naj poruka

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Imam jako lepo ... i "neobično" ... roditeljsko iskustvo. Razlika između moje dece je 22 godine.
    Mnogi me smatraju "neobičnim" roditeljem, ne samo zbog podatka da sam od jednog sina starija 19 a od drugog 41 godinu,
    već (možda i više) zbog široke "demokratije" koju sa decom primenjujem i negujem.

    Često se zapitam, da li sam kada, gde i šta pogrešila, da li je moglo bolje, drugačije, strožije ...
    I odgovor je uvek isti - Možda je moglo, možda može, možda će moći - ali ne u mojoj kući.

    Ništa meni ne znače tuđi zaključci da sam "superiška", niti me tangiraju tuđi komentari da sam ili da ću za neke "stvari" baš ja biti kriva,
    ja radim onako kako osećam.
    A osećam isključivo njihove pulseve i u našim životima se rukovodim - jedino tim signalima.

    I jedan i drugi su svakako ... uz svoje živote sa "specifičnim problemima", dobili majku u ulozi "najbolje drugarice".
    Stariji sin i ja prolazimo kroz velike probleme ... i rešavamo ih zajedno - kako najbolje znamo i umemo.
    Mlađi i ja prolazimo kroz (samo naizgled) male probleme i rešavamo ih zajedno - kako znamo i umemo.
    Operisana sam od kontrole (u bilo kom smeru) ... i to je tako rasterećujuće ... i za mene i za njih.
    Igram na jednu jedinu kartu - p o v e r e nj e .

    Bitno mi je samo da znam da obojica znaju,
    da im je,
    gde god da krenu, šta god da ih u životu snađe, koliko god duboko da im jedna noga u koraku "propadne", kakve god da se prepreke pojave i kad god da im brodići krenu da tonu,
    jedna noga uvek na "sigurnom ",
    da ih dva oka uvek budno prate,
    da su dve ruke uvek spremne da daju, pruže, pomiluju, zagrle i pomognu,
    i da jedno srce kuca ... zbog njih.


    (u preskocima doduše ... al' kuca ).
    ...jedna od...

  2. #272

    Odgovor: Naj poruka

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...saasvim običan dan...


    ...na buvljaku, tušta i tMa...Miloš i ja gledamo polovnu Lee jaknu...ciganka: "Bato, original Levis!" Ok...

    ...ćale pustio kosilicu za travu u pogon...u stvari, ja sam je pustio...isprobao kako radi...udisao miris sveže pokošene trave, miris njene krvi...između prstiju prebirao poginule travlje civile...

    ...ima nečeg tragičnog u brisanju reči koje su vam nekada nešto značile...sa svakom od njih kao da odlazi i deo vas, utkan u verovanje da se nešto vanvremensko može desiti baš vama...

    ...intresantno kako ponekad oni koje bi držali između dva dlana, utopljene i skrivene od zlih očiju ovoga sveta, mogu da od vas naprave leproznog gubavca...

    ...na kraju, vino - kao i uvek usporava naše misli, tera naše brige i budi ono najlepše u nama...


    ...dobra noć dobri ljudi...

    ...još jedan običan dan, iza nas...

    Redovno me ostavlja bez reči...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #273

    Odgovor: Naj poruka

    VojvodinaCafe Forum > Ljubav & sex > Muška kafana > Šta vas najviše nervira kod žena?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Jako - diplomatija. Kritikuju dok kritikovani trpi, a onda se umiljavaju i umiruju.

  4. #274

    Odgovor: Naj poruka

    Odgovor: Zoran Đinđić, lik i delo
    Bez želje da nekoga povredim smatram da je Zoran Đinđić bio vizionar koji se sudarao sa banderom. Ne sporim da je imao lepih ideja (spisak želja koje mnogi od nas su mogli da uzreknu) ali je činjenica da je slabo ocenjivao ljude i tako se okružio sa ekipom koja nikome ne bi služila na čast.
    Iako mnogi tvrde da je bio lider, ja smatram da dobar lider pre svega treba da ume dobro proceniti saradnike, dati jasan i nedvosmislen zadatak i biti prvi koji će sam raditi ono što traži od drugih.
    Nažalost Đinđić je jako dobro pokazao da ume brzo da se "prilagodi", napravi dil, odstupi od nečega za šta se do tada zalagao. Doduše, čak i takav je bio za 2 koplja izpred većine naših političara (što više govori o lošem kvalitetu njih nego o njegovoj veličini). Imao je podosta loših poteza, ali je sve "pozlaćeno" posle njegovog zločinačkog ubistva.
    Normalno, žao mi je što je nastradao, ne mislim da je time bilo ko nešto dobio sem ovih nesposobnjakovića koji nas vode.
    Ima jedan dijalog u "Gladijatoru" koji lepo ilustruje greške.
    "Prvo moraju da ubiju tvoje ime, pa tek onda tebe. Inače će samo napraviti mučenika i time povećati svoj problem".
    P.S. Da me ne bi pogrešno razumeli...težak sam na glorifikaciji javnih ličnosti. Dugo živim i dobro pamtim pa ne zanemarujem činjenice zarad "viših ciljeva".
    Sivi

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #275

    Odgovor: Naj poruka

    yosarian:
    Аблендовање је један јако леп обичај. Зато што није сваки други возач манијак који је украо кола и бебу, већ обичан човек који ако иде рецимо од Новог Сада до Ужица мора да прође кроз 200 села у којима је ограничење од 40 до 60, а како рече Упролазу, та села су у рецимо Срему таква да је свака кућа уз главни пут, па тако десет километара, или у Шумадији таква да имаш десет кућа на десет околних брежуљака. Али јебига, прописи су прописи. А пандури су лоцирани обично на локацијама где је у другом светском рату Поцерски четнички одред правио заседе, и једва чекају да ухвате неког опасног манијака који у 11 сати увече није успорио поред школе или угрожава неприлагођеном брзином грађане села Мачкатовца, општина Мионица, који су отишли да спавају још после дневника.
    ,odakle sve ne iskaču,svuda osim na putu ih ima do zadnjeg momenta

  6. #276

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Odgovor: Da li ste direktni u izjavama osećanja?

    Ne kalkulisem... odma' preuzmem ulogu plena

    Oplakao sam .

  7. #277

    Odgovor: Naj poruka

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    "volim te", je l'...e, sad malo ja...


    ...elem, bolnice su jako interesantne ustanove...jučerašnje prepopodne sam proveo u jednoj i čovek tu može svašta da vidi i nauči...

    ...kako je sestra danas malo više nadrndana nego obično...

    ...kako ona ima pravo da puši na radnom mestu jer je pred penzijom...

    ...kako doktori mogu da kasne koliko im volja...

    ...kako je "preko reda" omiljena sportska disciplina u nas Srba...

    ...kako je deka došao da u 73-oj produži dozvolu za auto. Ako imate sreće, on će vam pokazati vozačku da vidite kako je položio daleke '74 ("bio sam već mator, al' u to vreme je bilo samo troja kola u selu"), pa će vam pokazati i saobraćajnu da vidite kako vozi Eskorta iz '89 ("moram da mu krpim limariju"), pa će vam u poverenju otkriti da mu je prvi auto bio Moskvič, drugi Lada, treći Golf jedinica i evo ga sad u Eskortu. Proputovao sa babom (svaka sličnost sa određenim nickom slučajna ) celu ex-yu ("samo nisam bio u šiptariji"), nigde ogreban, nijedan sudar. Pa će vam objasniti da mu kola više trebaju sad nego dok je bio mlad ("baba ima proširene vene, vozim je kod doktora, i ja idem kod doktora, odemo na poneku slavu i to ti je to. Nekad sam baš znao da popijem na tim slavama, manje su kontolisali, i baba i ja pevamo do kuće"). Pride su tu priče o polaganju, udaji ćerki, pogrešno uručenom sudskom pismu ("ja nikad nisam imao mobilni a 'oće da mi zaplenU imovinu zbog neplaćenog računa"), i takooo...

    ...dok blejite u parku ispred dotične ustanove možete da vidite još jednog deku. Ali sa bakom. Baka je izgledala kao kornjačica, sićušna, povijena napred. Deka je bio bolje držeći, ali se videlo da imaju oko 80 godinica, barem. Njih dvoje su se držali za ruke (digresija: kad god vidim baš, baš starije ljude da se drže za ruke, meni se plače. Zašto, jebem li ga.), ali bukvalno, ne ruku pod ruku, ne ruka u džepu, nego kao dečko i devojčica koji bi, recimo, mogli da im budu praunuci. Ona:"Da stanemo malo?" On: "Gde ćeš tu, evo ti klupica." I baka je sela, teško dišući, ne ispuštajući ruku koja ju je očigledno još uvek grejala, uprkos hladnom zubu vremena koji nagrize sve. Ili skoro sve.

    Zašto sve ovo pričam?

    Ne moraš nekome da kažeš "volim te" ako mu držiš ruku na pravi način.

    Ne znam da li sam nekad uspeo u tome, ali sam probao, majke mi. Probao sam...

    predivno...


  8. #278

    14 Odgovor: Naj poruka

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Moja poenta je bila da svi možemo imati stotine razloga da budemo srećni i nesrećni, ali je pitanje koje misli i osećanja svesno puštamo da dominiraju.

    Ako se dve osobe stave u situaciju da žive isti život, jedna bi se veselila, a druga bi možda kukala. To je to. Neko u svemu vidi samo lepu, a neko samo ružnu stranu. Voljom se može uticati na to da pozitivnijoj strani naše ličnosti dajemo svesnu prevagu. Radi se o optimizmu, o delikatnoj borbi za osmeh, o veri i nadi i kada sve izgleda sivo i crno.
    I nije sve gluma, niti je gluma, ako je ima, uvek problem. Odglumljivanje sreće ipak daje i smisao i smernice gde bi se neki realan osmeh i mogao pronaći. Takva gluma može biti podstrek, pronalaženje ključa kako je moguće biti srećan. Nikad ne bih osudila čoveka koji ima gomilu problema, ako se nečemu obraduje i razveseli, pa makar na silu.
    Najgore je odustati, prepustiti se, upasti u crnilo bezdana. Osmeh je uvek lekovit, pa i kad mu boli daju crtu izveštačenosti.
    Ne postoji ništa apsolutno, pa ni apsolutne kontrola nad srećom, ali volja je čudo. Bez nje nikada i niko ne bi bio srećan. Slučajnosti mogu da nas obraduju, ali sreća se osvaja.

    Lepo i poučno
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #279

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Kupio mi chale, za sve druge potreBshtine, obratiJo sam se zeki:



    Kupio mi chale, za sve druge potreBshtine, obratiJo sam se zeki:
    Poruku je izmenio Aiko, 20.04.2009 u 11:50

  10. #280

    07 Odgovor: Naj poruka

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Odleteo nam frizbi na terasu...sprat- prvi. Sve zamracheno, terasa prazna...kontamo niko ne zhivi u stanu, pa ajd' Simo, penji se na krushku. Pentrali se ovi mushki, istezali se, davali jedan drugome "lopovski" i nisu ga doFatili. A meni se bash bacalo josh.
    Pa donesoh konachnu odluku da se oprobam i ja u izigravanju Dzejn, kad od Tarzana nema vajde... uzmem metlu, popnem se na ogradu od stana ispod, zagrebem nekoliko puta...i taman dokachim frizbi kad se iz stana promoli nechija chelava glava, izbushenih obrva, nosa, obraza, usana...k'o vudu lutka jbt i reche: helooouuu Mal' se ne skljokah sa one ograde


    _babs_ , sreća pa je prvi sprat :pupu: ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #281

    Odgovor: Naj poruka

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    U raskoraku
    Sumrak starog, kišnog dana
    I nova zora
    U plavo bojena
    Tugom gonjena
    Praznina u nama.
    Ja sama
    Beskrajno lutala
    Morima
    I zorama
    Ime tvoje davala
    Samoću hranila
    Tvojim usnama
    A ukus nikada
    Nisam im probala
    Već samo sanjala
    Mekoću tvojih dodira
    Ja sam
    U raskoraku

    ...a tamo je i sav moj bol...
    odlično mu znam adresu...ali to nije ni važno...jer on dolazi svakog jutra, i svake večeri odlazi...a ne znam kada je praznina veća - dok je tu, gledam i želim..ili kada ga ne mogu videti, a ne prestajem da želim...a pripada drugoj...i tu za mene nema mesta...nikada...
    Pisano srcem... nemam teksta.

  12. #282

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Auuu ala je ovo dobra tema
    Prva tema do sada - u kojoj sam prochitao sve postove...(sem mozhda Plus - Minus )

    Malko smo pali u vatru kolko mi se chini i svi su pocheli da preteruju...pa chak i ja

    Da budem iskren velika vechina nepushacha su sasvim normalni ljudi, recimo
    moj brat od strica. On je zadrti nepushach ali za mene ima u shteku jednu pepeljaru
    ispod stola. Kad stignem kod njega, on izvadi tu pepeljaru i kazhe
    "Tebi je dozvoljeno"
    On zauzvrat kad dodje kod mene, ima prava da mi dira kompjuter
    svakom drugom to bi bilo zadnje u zhivotu da su neshto dirali
    Nije mi jasno zashto se brkaju babe i zhabe, ja kao pushach-samoubica, ne osecham nikakvu
    satisfakciju u bacanju pikavaca kojekuda.
    Pikavce ne bacaju pushachi nego seljachine koje su igrom sluchajnosti i pushachi.
    Papiriche od bombona ne bacaju strastveni jedachi bombona nego primitivci koji
    bacaju sve i svashta ali su sada pojeli bombonu.
    Josh nikada nisam nikome u uredjenom dvorishtu, garazhi ili shpajzu bacao pikavce.
    To shto je na autobuskim stanicama toliko pikavaca, je zato shto prevozna preduzecha ne odrzhavaju svoje stanice.
    Njihova duzhnost bi bila da imaju ljude koji vode rachuna o
    chistochi autobuskih stajalishta jer najposle oni koriste te prostore za ostvarivanje profita.
    Dovoljno bi bilo da na svakoj autobuskoj stanici ima jedna velika kanta za smeche i da
    jednom dnevno prodje servisno vozilo sa dva specijalca naoruzhanih metlom i lopatom.
    Radio sam veoma kratko u GSP-u u Novom Sadu (dok sam josh zhiveo tamo) i tachno
    znam da ima dovoljno smradova po kancelarijama koji ne rade nishta a dobijaju platu,
    tako da ni pitanje personala za ovaj zadatak nebi predstavljao problem.
    Da je pushenje shtetno po zdravlje nije pitanje. Moj deda je umro od raka plucha ali dali
    je to zbog toga shto je godinama radio kao duvach stakla ili od cigareta to neznam.
    O shtetnosti pasivnog pushenja ne postoje nikakvi pouzdani podaci (isto kao ni o postojanju
    boga...svi o tome prichaju ali sve same shpekulacije).
    Smrad.... nekome smrdi nekome mirishe...meni smrdi kada se neko najede luka pa mi se unese u lice.
    Meni smrdi jevtina kolonjska voda, smrdi mi kada mi se neki sportista nabio pored mene koji
    dzibri na kiseli znoj, smrde mi zhene koje imaju menstruaciju a ne vode racuna o tome (verujte ima ih),
    smrdi mi kad neko vozi dizelasa, smrdi mi kad neko kuva shkembiche, smrdi mi kad neko
    u mojoj blizini ima plantazhu nozhnih gljivica u jevtinim kineskim papuchama, smrdi mi kad neko
    koristi vegetu (zaista ne zezam se), smrdi mi losha rakija, smrdi mi kad neko ne opere kiseli kupus a tako ga posluzhi,
    smrdi mi kad prodjem kroz hodnik neke zgrade pa se pomeshaju
    mirisi svih splachina kojima domachice truju svoje ukuchane....
    Do ujutro bih mogao nabrajati shta mi sve smrdi ali ne vidim razlog da sada zbog toga nekoga napadam.
    Svestan sam shtetnosti coca cole, ali je pijem jer je dobro, prezhderavam se mesa iako znam da nije zdravo ali me nije briga - jer je dobro.
    Volim s vremena na vreme da poduvam joint, jer evo
    duvam vech 25 godina i nije mi nishta ...jednostavno je dobro. Kokain je fenomenalan ali
    nazhalost je preskup za mene...da sam bogatiji, verovatno se nebih uskrachivao ni toga.
    Dnevno popijem najmanje dve litre kafe...ali one najkvalitetnije...jer je dobro. Ne uskrachujem se
    nikakvih uzhitaka koje mogu sebi da priushtim jer je zhivot iovako suvishe kratak da bismo bilo shta propustili shta nam prija.
    To je samo jedna vrsta pristupa zhivotu za koju che neko rechi
    da je nerazumno
    Ja chu se popeti na vrh planine i tamo zapaliti, otvoriti bocu tokajca i narezati malo dimljenog lososa... Ja sam extremno nerazuman i uzhivam sve to.

    peace, love, rock n roll and gibanica
    one and only uki

  13. #283

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    _babs_ , sreća pa je prvi sprat :pupu: ...
    Bilo bi k'o u Maratoncima..."dobro veće"......

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #284

    Odgovor: Naj poruka

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam sta bih ti mogao reci na ovu gomilu ustaske propagande koju prosipas a da bude pristojno... tri fakulteta, 2 jezika, osmoro dece... a da se ne zoves mozda Paja Patak?
    Dobro, bre, gde naše Paju Patka?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #285

    Odgovor: Naj poruka

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    VojvodinaCafe Forum > Društvo > Nauka i tehnologija Hira ratan manek



    8. dan (jutro) 25. februar 2009. god.
    Sunce je izaslo u 06:25 min. vreme je oblacno, ali to nije sprecilo cimera i mene u Novom Sadu, njegovu devojku u njihovom selu i moju mamu u Beocinu da gledamo u sunce kako bismo se punili njegovom zivotnom energijom.



    Samo 10 sekundi dnevno, vasheg gledanja u ovu sliku reshiche vas chukljeva, edema i emfizema, side, encefalitisa, kurjih ochiju i ukinuti potrebu za drugom hranom osim ratluka...

    Paparazzo redakcija ne snosi odgovornost za posledice nepravilne upotrebe.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 19 od 41 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Više vredim ako imam više poruka
    Autor Kunic u forumu Psihologija
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 14:31
  2. Prikaz poruka
    Autor Pepito u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 23:35
  3. Priželjkivanje ličnih poruka...
    Autor miha u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 28.01.2008, 12:27
  4. Brzo slanje poruka ?
    Autor Arthur Dent u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 20:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •