Naj poruka - Strana 39
Strana 39 od 41 PrvaPrva ... 293738394041 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 571 do 585 od ukupno 602

Tema: Naj poruka

  1. #571

    Odgovor: Naj poruka

    Tema: Umem neugodno da reagujem kada..

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    ...me neko po povratku sa mora priUpita...pa gde ti je boja?
    Ono tipa...nisi ni biJo na moru ako nemaš boju kao dokaz.
    E pa ja sve i da hoću, kao što neću, ne mogu leti postati Đipsi...

    ...a pošto retko nosAm sisodržač kada su vrućine, zadignem maJicu i kažem...gledaj, piČka ti materina...ju, razlike drastiĆne...
    ...zamislio sam tu situaciju..i ..oplakao .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #572

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    pogledajte stari film Ajkula...
    znam da je sranje ali kada se odgleda unazad dobije se sasvim novi scenario.
    Velika riba dotle pliva i povraća ljude u more, dok se ovi ne skupe svi na plaži i naprave žurku... ovako ima barem hepi end.

  3. #573

    Odgovor: Naj poruka

    Odgovor: Moja poezija
    ПРОЂОХ СЕЛА КРАЈ МОРАВЕ
    Прођох села крај Мораве,
    ал не нађо срцу мира,
    само један талас плави,
    у срце ме моје дира.

    Ој Мораво лепа реко,
    вековима ту си била,
    дал се сећаш кад је мени,
    моја драга долазила.

    Дал се сећаш моје драге,
    моје прве љубави,
    крај тебе шетали,
    и љував водили.

    Дал се сећаш ој Мораво,
    колко смо се ми волели,
    сваког дана једно другом,
    у љубав се нашу клели.

    Једног дана,
    драга није дошла,
    тог је дана за другог пошла.

    Ој Мораво,
    мајко мила,
    што ме драга оставила.

    Оде драга,
    оде моја срећа,
    свака река,
    на њу ме подсећа.

    Од сећања,
    око ми се жари,
    више нећу,
    бити онај стари.

    Моје срце,
    сад тугом мирише,
    што је прошло,
    не враћа се више.

    covek je sampion... i ja ga obozavam.....i naci cu mu zenu...pet cerki da mu rodi....nisam se ovako smejao ne pamtim
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  4. #574

    Odgovor: Naj poruka

    Ljubav! Sta je to???

    vise ,u stvari ,i ne znam sta je ljubav
    sinoc sam mislila malo o tome....da udjem u kafanu sa svircima,i da krenem da narucujem,ja uopste nemam nikog na koga bih mogla da mislim u tom trenutku...nemam za koga stihove da bodem,nema zbog koga srce da me boli,onako slatko,da bas boli....
    i onda shvatim da uopste ne volim nikog
    postojali su neki ljudi koje sam smatrala svojim ljudima
    i prodje neko vreme,godine,Zemlja se okrece,klima se menja,ratovi krecu i zavrsavaju,a ja jednako mislim: Ti ljudi su moji.Nema ih mnogo,al su moji.Nebitno gde su,vazda su moji.Bili su moji,ostali moji.
    i prodje neko vreme,opet
    i najednom,ja nekako postanem svesna iluzija svojih...i prestanem da zmurim na ono sto sam vazda i znala,da nit sam ja bila neciji covek,nit je neko bio moj.I prigrlim stvarnost ,i sutnem iluziju.

    neko moj lezi na nekom brdu,pod jorgovanom i uredno pokosenom travom.
    i neko moj je veceras otisao u grad,s drugaricama,i malopre ga zovem,a njemu iskljucen telefon.

    Sve izmedju je luk i voda....
    i zao mi je,sto nemam osecaj pripadnosti ,i zao mi je sto vise ne znam sta je ljubav
    by believer
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #575

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    U poslednje vreme postajem malko zaboravan pa često zaboravim da opsujem...
    a i kada hoću da opsujem ne mogu da se setim pravog izraza.
    Nekoliko puta me je to dovelo u nezgodnu situaciju pa sam rešio da psujem samo na nemačkom.
    Puno je jednostavnije jer ne mora toliko da se pamti.
    evo nekoliko primera:

    Naški: .................................................. ........................... Nemački:

    Da ti j*bm krvavu majku u du*e............................................. ajze
    Pi*ka ti materina bezobrazna go*narska..................................Šajze
    Da ti se iz*rkam u oko ćoravo........................................... .....Šajze
    Da ti je*o pas mater metiljavu na uranku................................Šajze
    U tri pi*de materine.......................................... ...................Ja Šajze
    Pede*čino smrdljiva......................................... .....................Du Šajze
    Ma svi da se nosite u ku*ac............................................. .......Alles Šajze

    ... i tako...

    PoVratio si se - bem li te, posle silnog ti neJela

    Znam da ne voliš kada si u naj, ali me stručno zabolE dupiKa
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #576

    Odgovor: Naj poruka

    Zabava > Pričaonica > Šta sada trenutno radite?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Mirim se sa sudbinom...
    Iskreno i duboko osećanje.

  7. #577

    Odgovor: Naj poruka

    Tema: Narkomanija

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno se ne slažem.


    Svakom roditelju je stalo do svog deteta. I znaju kako to sve izgleda, ali će to uvek pre primetiti na bilo čijem drugom detetu nego na svom. Najveći problem je u tome što previše vremena prodje dok roditelji ne priznaju da njihovo dete ima problem. Prvo, dete treba dobrano da zaglibi kako bi to počelo da se odražava na izgled i ponašanje. Ali roditeljima je retko to dovoljno. Tek kad se ponašanje i izgled potpuno promene, roditelji priznaju, ne svi čak ni tad, da imaju problem i počinju sopstenu bitku, u fazonu, ja sam te rodio, ja ima da te i dovedem u red. Na žalost, u ovom trenutku narkomanija je već dobro uzela maha i roditelji, nestručni i emotivno labilni, ne znaju kako da se nose s tim. Retki su oni koji istraju i gledaju svoje dete kako se "muči"

    Dakle, uopšte nije problem u tome da li je roditeljima stalo ili nije, i koliko su obrazovani. Brzo se tu shvati, čak i ako do tad nisu imali susreta s tim, o čemu se radi. Ali pred tim problemom predugo se žmuri a traženje stručne pomoći često je poslednja slamka.

    A upravo to je drugi problem - socijalizacija. Ljudi koji se uspeju izlečiti, verovatno su pre toga izgubili sve prijatelje, ali i zaboravili kako se živi čist. Kako se razgovara, radi, izlazi, kako se gradi odnos s nekim i sve ostalo što čini jean normalan život. U svemu tome pomoć im je jednako potrebna, kao i kroz apstinenciju. Nije to samo prestaneš da uzimaš, kriza te drma, to prodješ i gotovo. A na ovo se veoma često zaboravlja.

    Ne drogiraju se samo deca loših roditelja ili onih koje manje-više baš briga. I ovo je jako teška bitka. Najteži korak je da narkoman želi da se leči. Bez toga ništa.

    I još jedna stvar. To više nije ta osoba koju ste znali. I te grube reči ne dolaze od nje. Ne krade vam iz kuće brat, sestra ili najbolji prijatelj. To droga radi kroz njih. Nemoj te ih mrzeti i ne zatravarjte oči pred tim to samo od sebe može prestati najčešće na samo jedan način. Pokušajte da im pomognete ili potražite stručnu pomoć dok još nije prekasno.
    Malo je reći da me napisano prosto "izulo". Jednostavno, toliko je dobro, tačno i objektivno da "bode oči" kvalitetom.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #578

    Odgovor: Naj poruka

    Index/Forum/Vojvodina/Bačka/Srbobran
    Citat GlorijaDruga kaže: Pogledaj poruku
    Od kada je Srbobran u Bačkoj?
    Preporučujem temu
    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/pr...6/strana2.html
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #579

    Odgovor: Naj poruka

    Ukrade mi noć.
    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Opet se vratio Mislioc u meni..jedna od licnosti, a sto je dosadan, a sto mozak vergla kad je on na duznosti, a sto ide u najsitnije detalje...narocito u korist moje stete.
    Ne mogu sebi da zabranim da analiziram gdje grijesim, gdje sam pogrijesila i zasto su ljudi ludji svakim danom.
    Tesko da me nesto moze iznenaditi...uvijek sam spremna...osim na promjene, i zabadanja noza u ledja od onih pred kojima sam srusila zidove...
    Jesam bez packe, savrsena, divna, krasna, plemenita...nisam. Niti se predstavljam takvom.
    Mislim najbolje o svima, vjerujem u krajnju dobrotu u ljudima. Wrong...prvo mislim najgore, pa ako se dokaze suprotno, super.
    Ne ogovaram, ne ukazujem na tudje greske (vise puta)...isto pogresno.
    Nisam svetica, ne prikazujem se takvom, ne zelim sa svima biti prijatelj....uglavnom zelim svoju samocu, svoje slobodno vrijeme, svoju muziku...dupli sam vodeni znak...od mene se ne ocekuje da hodam sa obe noge po zemlji.
    Ne zelim vise da objasnjavam sebe nekome...bit ce svega, od bljuvanja vatre, do najdivnijih trenutaka...dodji, vidi...odluci se za treci potez sam. Necu da vucem za rukav, da molim...
    Nisam ni toliko losa...trudim se, ne diram nikoga, gledam svoja posla...ne diraj me, necu te dirati.
    Podvucem ledja i vise nego sto se od mene ocekuje.
    Dio naivnosti naslijedila od majke...no ne zelim da rondam kao ona pod stare dane kako su me iskoristavali.
    Pun mi klinac nekih clanova porodice..dugoooo je 15 godina guliti kozu s nekoga...
    Neki povlace poteze, podvlace crte, brisu ljude kao da je zivot vjecan...a pri tome ti ta osoba krade misli svakodnevno...
    Zar sve mora biti iskalkulisano...sve je oko za oko...ja onda stvarno nisam rodjena u pravo doba.
    Emotivna za one koji mi znace, arogantna u ocima onih koji me ne doticu...nikome ugoditi.
    Nekad pozelim da se izoliram od svega i svakoga...da kao robot ustajem, radim, jedem, spavam...radim...sve nekako gubi smisao....i sve je manje osmijeha na licu, iskrenog...moj se kompas malo pogubio.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #580

    Odgovor: Naj poruka

    Društvo/Porodica/Razmažena generacija - Kako uništavamo budućnost naše dece

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    eee pa nemremo generaliziramo svu djecu svijeta.. u ovoj temi se mogu prepoznat' samo djeca zapadnih zemalja, a sve vise i djeca sa nasih prostora, jer se tu, jel' te, sve vise prodaju prozapadne "vrline", "kvalitete", "kultura", "obrazovanje", "main-strim individualnost" i ostale divne stvarchice bez kojih djeca danas nikako ne mogu... kompjuteri (ravni ekrani, sto veci to bolji), tevei (sto veci to bolji, a po mogucnosti da se i onaj kompjuter sa ravnim ekranom sa liste moze nakaciti na tevee), aj padovi, aj podovi, aj plafoni, aj mobiteli (sto skuplji to bolji, sto veci ekran to bolji, sto vise debilnih igrica to bolje, samo da se aj mozak sto manje koristi), aj, aj, aj, majn, majn, majn, meni, meni, meni.. i dok roditelji shvate, tu lejt.. ali i njima su nabili pro-zapadno radno vrijeme, da se razumijemo, jel' te, i pro-zapadne ideale, "radi dok crknesh", "zaduzhi se do gushe", "izvuci ce vas krediti", kredit za kucu, kredit za auto, kredit za onaj kompjuter sa ravnim ekranom i kredit za onaj teve sto se kompjuter sa ravnim ekranom moze na njega nakaciti, i kredit za sve aj onove, kredit za flasu vode i uskoro kredit za zrak koji udisemo.. pitam se kako nema jos kredita za aj mozgove koji se se sve manje koriste.. i onda tako roditelji dok rade puste djecu da se druzhe sa onim kompjuterom sa ravnim ekranom i tu trche (virtualno, naravno, pobogu niste valjda mislili da sam mislila vani na svjezhem zraku [na koji, ponavljam, jos ne placamo kredit, ali mogli bi vrlo uskoro, s toga bi mogli da iskoristite za dz dok jos mozete] uz neke igrice, mozda i one viiiii, s kojima kao da pleshe, vjezhba, igra, skache.. mmmm, lavli.. i dodje roditelj kuci, istrese vecheru iz kantice koja je prepuna sodiuma i drugih umjetnih sastojaka (ali nema veze, izgubice visak kalorija vjezhbajuci virtualnu viiii igricu) i onda cijela obitelj skupa gleda neku pro-zapadnu seriju (ili pro-tursku, koje su sve vise u modi) ili jos gore dnevnik, nas, strani, ne bitno i uzivaju u umjetnim mirisima i ukusima konzerve.. malo sam se zaletila, ali ju get d pikchr
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #581

    Odgovor: Naj poruka

    [QUOTE=lado;702626]#Alokin
    Majka me je naučila …
    1. … da cenim dobro urađen posao
    "Ako hoćete da se poubijate, idite napolje, sad sam oprala pod"

    2. … religiji
    "Moli se Bogu da ova mrlja ne ostane na tepihu"

    3. ... o putovanju kroz vreme
    "Ako se ne ispraviš ima da te tresnem tako da ćeš odleteti u sledeću nedelju"

    4. ... o logici
    "Zato što ja tako kažem, eto zato!"

    5. … još logike
    "Ako padneš sa te ljuljaške i slomiš vrat, nećeš dobiti sladoled posle ručka!"

    6. ... o predvidjanju događaja
    "Obuci čiste gaće, u slučaju da se nešto dogodi"

    7. ... o ironiji
    "Samo ti plači pa ću ti dati i razlog za plakanje!"

    8. … čudima osmoze
    "Zatvori usta i jedi!"

    9. ... o iskrivljenju
    "Pogledaj samo tu prljavštinu iza tvojih ušiju!"

    10. ... o izdržljivosti
    "Ima da sediš tu sve dok ne pojedeš sav spanać!"

    11. .... o vremenu
    "Tvoja soba izgleda ko da je upravo prošao tornado!"

    12. ... o hipokriziji
    "Rekla sam ti jednom, reći cu još hiljadu puta - ne preteruj!"

    13. ... o modifikovanju ponašanja
    "Prekini da se ponašaš kao tvoj otac!" (NAJBOLJE!!!)

    14. ... o zavisti
    "Ima miliona nesrećne dece na svetu koji nemaju divne roditelje kao ti!"

    15. ... o iščekivanju
    "Čekaj samo da stignemo kući ..."

    16. ... o primanju
    "Dobićeš ti svoje kad dođemo kući ..."

    17. ... o medicini
    "Prekini da ukrštaš oči, ostaće ti tako!"

    18. ... o vidovnjaštvu
    "Oblači taj džemper, valjda ja znam da ti je hladno!"

    19. … o humoru
    "Nemoj da trčiš kod mene kad ti ta kosilica odseče noge"

    20. ... o odrastanju
    "Ako ne pojedeš to povrće nikad nećeš porasti"

    21. ... o genetici
    "Isti otac ..."

    22. ... o korenima
    "Zatvori ta vrata, nisi rođen u štali"

    23. ... o mudrosti
    "Razumećeš kad dođeš u moje godine"



    - da li su sve majke iste ???
    - da li koristite ovakve (ili slične) izraze???

    ziva istina

  12. #582

    Odgovor: Naj poruka

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Moji su razmaženi do bola.
    Mazim ih za doručak, ručak, večeru, užine, pred spavanje, a bogami i kad spavaju.
    Ona još uvek uživa u tome, a on je kao nešto porastao pa počeo da se femka i otima i okreće glavu kad krenem da ga poljubim. E ja to odmah sasečem u korenu i primenim čuvenu balkansku...alo bre! dok si pod mojim krovom i dok te 'lebom 'ranim ima da trpiš moje poljupce i zagrljaje i maženja i štipanje i ujedanje za dupence i sve...
    Tako da ja tu razmaženost ne sankcionišem, no je rasplamsavam k'o kampersku vatru. Dapače.
    I trudim se da što više budem deo njihovih života, iako su porasli i ne traže me tako često i imaju svoje društvo i svoje telefonske razgovore i pidžama partije i zanimljivije teme za konverzejšn...ali i dalje imamo naš mali ritual ćakulanja pred spavanje i jutarnje češkanje leđa nakon buđenja, pa me redovno informišu o dešavanjima na svim poljima i frontovima.

    I po meni, razmaženost je nešto najsasvimpotpunosasvim najbolja stvar koju roditelj može da pruži svom detetu.
    Zato ja moje volim, ljubim, grlim, mazim, pazim do kraja sveta i nazad, čisto da znaju da ne pristaju na manje od toga kad se u njihovim životima pojave tamo neke kuce, cice, mace i ostali darlinzi.

    Zapuštenost.
    To je problem.
    Ti pogani roditelji. Te nemaju vremena, te uvek imaju nešto bitnije da rade, te preče im je da odu u šoping nego da posvete vreme deci...
    I svesni su toga i onda pokušavaju da nadoknade propušteno kupovinom računara, teveja i svega toga što je sestra baba nabrojala.
    Na detetova pitanja odgovaraju sa...ne znam...e nemam sad vremena...ili modernije, nemam pojma pogledaj na guglu...
    pa onda u njima ipak proradi kao neka griža savesti te počaste dete novim komadom spejs šatl tehnike, čisto da kupe ljubav kad su već nesposobni da je pruže.
    Zapuštena deca, nevaspitana deca, deca prepuštena sebi, deca koja se informišu o svemu putem interneta, deca koju roditelji pošalju u školu i misle da su time završili posao očekujući da im prosvetni radnici izvode decu na put... e to je problem drugovi i drugarice, pioniri i pionirke

    Nisu deca kriva. Krivi su roditelji.
    I uvek se setim jedne budale od žene koja ubije boga u detetu zbog neke banalnosti tipa...prosula je sok na tepih...a onda kad mala toliko vrišti da ti mozak zatiltuje, mama joj umilnim glasom kaže: Idemo u prodavnicu da ti mama kupi šta god poželiš.
    Eto. Svakakvi kreteni budu povlašćeni da nose titulu roditelja.
    Ni slovce ne bih dodao.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #583

    Odgovor: Naj poruka

    Samo ovo d'ubacim:

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ispred `rane je samo moj sin,a kad je bio mali i njega sam htela da pojedem
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #584

    Odgovor: Naj poruka

    @_baba_

    Nešto se brinem...
    Pročitala u Blicu o ovoj babi kojoj je druga baba iskopala oko...u staračkom domu...
    pa se mislim...jbm ti sunce, sve mi nešto smrdi da je Maki glavni akter.
    Maki je prababa mojoj deci i opaljena je k'o dva nedajbožeta.
    Dok je bila koliko toliko svesna svojih postupaka, živela je na ribnjaku i izigravala čuvara. Koliko su nas puta zvali da se žale kako baba opet puca iz dvocevke i tera lovokradice i kormorane i svi su strahovali...jbt baba luda ubiće nekog.
    Onda je prsla i otišla u dom. Postrojavala je sve babe. Usred noći im je svlačila posteljinu sa kreveta, pa su jadne žene padale i lomile ruke. Jednom su ih odveli u muzej pa je Maki pravila razmeštaj figura i oparala im neke mušeme.
    Jednom je zapalila dom. Jedva smo se izborili da je ne izbace.
    Zato mi i smrdi cela ova priča u novinama. A svekrva ne odgovara na poruku.
    Stvarno brinem.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #585

    Odgovor: Naj poruka

    Citat AmIa kaže: Pogledaj poruku
    O majko moja
    smrdi cela kuca a i sire...
    subota
    dan kad se matori nekim cudom pretvara u Dzejmija Olivera
    aj' pozajmila sam kupus od Olje
    jerbo smo nas sto iz'eli, sto bacili
    i to je od rane zore turir'o da donesem
    sunce li ti zarko
    kad ga je naslagao u zemljani lonac
    i turio na sporhet da se krcka ..i to ne bilo koji...
    pa kad je to u zaru krckanja pocelo da kipi i dimi, sve kere su se u parohiji skupile oko nase tarabe
    ima da bazdimo danimas ko da radimo u hamurgernici
    na mas' i kiseli kupus
    sporhetu cu lice da izvadim onomad
    jerbo je zamascen bas domacinski
    i jedemo tako kupus, placemo od ljute paprike
    davimo se projom
    i zalivamo pivom...
    i muceci se tako razmisljam....
    kako ce ciscenje da saceka, dok povratim dusu od objedanja

    Sročeno tako da sam svaku aromu osetio.


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 39 od 41 PrvaPrva ... 293738394041 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Više vredim ako imam više poruka
    Autor Kunic u forumu Psihologija
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 13:31
  2. Prikaz poruka
    Autor Pepito u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 22:35
  3. Priželjkivanje ličnih poruka...
    Autor miha u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 28.01.2008, 11:27
  4. Brzo slanje poruka ?
    Autor Arthur Dent u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 19:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •