Доста ти је једно... - Strana 9
Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 137
  1. #121

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Никако не могу да се одлучим... да ли је већа туга или брука...

    БруГа и бриге. Преживећемо и то .

  2. #122

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Moram da priznam da se u velikoj meri slazem sa uvodnim postom.
    A tako se uglavnom ponashju one frajle kojima je i to jedno dete posluzilo za navatavanje muza ( chast izuzecima) Naravno, zivotni cilj im je bio samo da se udaju i da onda lepo lakiraju nokte. Neka rodi i drugo, onako preko k... ali da se "osigura" da je mu ne ostavi.

    Postoje i oni tuzni primeri gde su zene rodile po jedno dete, zelele drugo, ali se svaka trudnoca zavrshavala spontanim. Jezivo mi je kad samo pomislim koliko je njima teshko kad izgube neshto toliko zeljeno... i to ne jednom nego u jednom sluchaju chak 8x...
    Moja drugarica je imala chak 4 spontana, od toga su jednom bili blizanci... Gomilu analiza, terapija, da bi konachno iznela jednu trudnocu i rodila jednog malog slatkisha Nju ne mogu da pitam planira li josh dece, jer znam da ih zele i muz i ona, ali na zalost, visha sila... Zato njihov mali obozava svoje sestre od tetke.

    A evo, kao fakultetski obrazovana devojka, koja se sigurno nece odreci karijere zaista imam zelju, ako Bog da zdravlja i srece, da imam bar troje dece... a ako mi se bash posreci, onda do petoro. Zbog nekih zdravstvenih problema vec sada znam da ce to morati da budu carski rezovi, ali jbg. prezivecu i to. Verujte mi da vecina mojih drugarica misli i zeli isto. I iskreno se nadam da cemo to i ostvariti. Znachi, nismo neobrazovane i neemancipovane seljanchure koje ne umeju da koriste kontacepciju, ali ne smatramo da je radjanje/gajenje dece neka zrtva ili ponizenje. Naprotiv! Slatke muke i veliko zadovoljstvo! Mozda nas malo vishe drma "majchinski instinkt", ali dobro, polako samo

    Pre dve nedelje sam dobila bratanca.... Ne mogu da vam opishem koliko ga obozavam. Pa prve noci je spavao sa mnom u sobi. Nije mi bilo teshko ni da ga presvuchem ni da mu pricham, ni da ga mazim, ni da spavam sa upaljenim svetlom posto on ne voli mrak, ni da se budim kad god chujem da se mrdnuo... Ja zaista ne mogu da shvatim da neko te stvari dozivljava kao opterecenje. Ranije sam se i ja malo plashila svega toga... Sada, koliko sam ranije zelela i volela decu, upetostruchilo se se sve. Neki mi se smeju kad kazem da nas dvoje stalno pricamo, pa mi on nesto objashnjava i rukama i nogama, u fazonu su da bebe nista ne znaju, a ja tvrdim suprotno, da sve znaju i sve osecaju Shto bi rekla moja majka: "A pi@da ti materina, kad ti ona neshto pricha, shirom otvarash ochi!"

    Chak i moj brat koji se pre smejao ochevima koji prepovijaju svoju decu, chim je Lazar doshao kuci i ukakio se, istog momenta sam pitao je l' moze on da ga presvuche, da mu pokazemo kako to da uradi. Da ne prichamo shto stalno trchi da vidi sta mu je chim ga chuje da se promeshkoljio. A tek kad krene da mu pricha... Snaha i ja se za stomak drzimo, posto se preko bebifona sve lepo chuje


    Ljudi cesto budu shokirani kad me vide kako vodim petoro ili sedmoro dece negde. I kako nikad ne bude ni problema ni bilo chega jer se sve lepo i razumno dogovorimo i trudimo da isposhtujemo svachije zelje .
    Iskreno, 15 miliona puta mi lepshe sa njima da se igram nego da sedim u nakom fancy restoranu u haljini od par hiljada evra. Pare se potroshe a ljubav i deca ostaju.

    I uvek mi je bilo jako bitno kakav odnos prema porodici i deci ima neki mushkarac. Tipa koji izjavi da ne zeli decu ili da bi mozda jedno tek reda radi, otpisujem u startu. Chovek koji nije u stanju da voli dete nije u stanju da voli nikoga.
    Pa kad se moja mala sestra od strica zaleti i potrchi mi u zagrljaj kad god me vidi, to vishe vredi nego ne znam shta materijalno.

    Ne kazem da treba praviti puno dece ako ljudi bash nemaju uslova da ih odgajaju, mada, ko ima volje, taj se uvek snadje.
    Isto tako mislim da oni koji ne zele decu ne treba ni da ih radjaju a posle se ponashaju kao prema predmetima.


    Gledajuci ljude/zene koje poznajem, mogu da tvrdim da su najnevaspitanija deca upravo tih dokonih "domacica" shto bulje u shpanske serije i mazu nokte po celi dan, a teshko im detetu i ruchak da spreme. Cesto mi bude zao te dece jer oni nista nisu krivi shto su tako loshe srece.



    A drzava... sta reci a ne zaplakati.... Moja snaha se i porodila, a drzava joj josh ni dinar nije isplatila na kontu trudnichkog bolovanja... Njoj to nije neophodno niti bi zivela od toga, ali ima kome jeste i kome to mnogo znachi. Sramota je shto se drzava tako ponasha prema trudnicama i majkama.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  3. #123

    Odgovor: Доста ти је једно...

    a dan danas sebi ne mogu oprostiti kad su majka i tata planirali četvrto dijete i uz ručak se 'konsultuju ' sa nama. Našoj familiji je ručak vazda bio uzbudljiv što se tema i razgovora tiče...i to ide otprilike ovako :
    ja sam bila 4 .Osnovne, sestra prvi, brat 4 godine..i pitali nas za mišljenje oko još jedne bebe
    ja sam rekla kako sam 'velika' i da mi ne pada na pamet da slušam dreku i viku jednog bepčeta - tad sam bila u fazi Brende s' Beverli Hilsa, jer ne mogu da učim( a koje crno učim, knjige nijesam dofaćala)..
    sestra je rekla da neće da je smatraju za lazhova, majka i tata iskolačili oči s čuđenjem - kakvog crnog lažova, a ona mudro odgovori da nas je prijavila 5-oro u familiji, i sad ako bude 6 svi će mislit da je lažovka tj. ućiteljica i drugovi iz odjeljenja (što ti je pošteni Rak u familiju), a brat je reka' da neće zbog policije..Ocu ispade viljuška iz ruku i veli:
    - a što zbog milicije, muško tatino..
    a brat (punih usta, ne pada mu na pamet da proguta, no onako) veli :
    - U 'Jugo' stajemo jedva nas petoro, još jedno ne bi smjeli primit, e će nas policajac poslat' u zatvor'..
    majka i tata su se samo pogledali..i naravno svoj plan nijesu sproveli u djelo...
    e a sad bi ta mala (ja navijam za žensku djecu) imala 17-18 godina..i jadi bi nas našli od nje i upisa na velje škole- fakultete i ašikovanja ...
    Pojma nemate kako mi je krivo što smo tako reagovali ..sve troje se kajemo..
    i kad majku 'molim' da rodi još jedno, ona se okrene put mene i 'začepi mi usta' sa :
    - ADA RODI TI!!!


    Pa se čude što smo nabavili pašče..Nama stvarno fali beba u familiju..i svi gledaju u mene..pojma nemam zašto...


    jedna stara poslovica reče - ČAŠA i ĐECE nikad dosta!
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  4. #124

    Odgovor: Доста ти је једно...

    imacu 3

  5. #125

    Odgovor: Доста ти је једно...

    eh... jasam moju terala da rodi josh jedno godinama...
    otac i ja smo bili "za", brat nezainteresovan... ali jbg... ipak se majka najvise pitala...
    mozda sam zato snajku prihvatila kao sestru
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  6. #126

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Šokirana sam jer sam shvatila da nisam ostavila post na ovoj temi

    Ne mogu da opišem koliko bih htjela još jedno dijete.. Ne, to se ne da opisati. Nažalost, razmišljam racionalno i sa te strane gledano, u ovoj situaciji, drugo dijete nije pametna ideja. Svakako da imam na umu koliko imam godina i koliko mi još istih preostaje.

    A sad..

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Све је више жена које не поштују своје мужеве довољно да им роде више од једног детета, чак и то једно преко воље.
    Rodit dijete mužu je izraz poštovanja prema njemu?

    Koliko djece imati je kompromis između supružnika. To je nešto na što oboje imaju pravo odlučivat.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #127

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku

    Rodit dijete mužu je izraz poštovanja prema njemu?
    Nije, slazem se
    Vec odraz ljubavi prema njemu...
    Jer zene mogu roditi a muskarci...ne!
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #128

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    A sad..
    yossarian kaže:
    Све је више жена које не поштују своје мужеве довољно да им роде више од једног детета, чак и то једно преко воље.
    Rodit dijete mužu je izraz poštovanja prema njemu?
    Volela bi' da me se ne shvati pogrešno ... ali ja se sa yossinom "konstatacijom" slažem.

    Što se rađanja tiče.. smatrala sam, da sam svoju želju za decom zadovoljila rođenjem prvog sina. U svojoj glavi sam završila sa svim mogućim rađanjima,
    jer sam osećala... i videla da mi brak "umire".

    Čak i kada sam (u tliestli) pronašla "drugu polovinu jabuke", čoveka koga sam obožavala i sa kojim sam doživela
    i proživela LOve - no limit,
    devet godina mi je trebalo, da me uveri - da je (ajde da tako kažem, mada je više figura) - dete "zaslužio".
    Naime nije ni bio problem u zasluživanju, već sam cenila da li je spreman da malo "nagazi loptu".. da mirno udahnemo vazduh.
    Nemam nikakvu potrebu sada bilo kome da dokazujem moj majčinski instinkt, nagon, poriv.. šta god,
    ali ... kada sam shvatila koliko on zapravo pati za detetom.. i koliko to naše dete želi,
    mogu jasno da kažem da sam Kićuna rodila baš zbog njega-njemu. Na "poklon".
    I nije mi bilo važno ni što imam 41 godinu, ni što sam u ime tog majčinstva dala šut u dupe svojoj sopstvenoj karijeri... i još mnogo zaloga, da ne nabrajam..

    Da nam se nije desio Live limit... imao bi Kićun danas još nekoliko braće ... ili sestara.
    Rađala bi' mu decu, sve dok me ne drmne klima ... ili neki drugi kurcŠlus.


    Tako da je i moja "teorija" ...
    Da... dete se rađa svom čoveku.
    Tačnije.. ono je "proizvod" ljubavi .................... prema njemu.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #129

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Rodit dijete mužu je izraz poštovanja prema njemu?
    Не, већ постоје ситуације у којима не постоји довољно поштовања према мужу да би се с њим имало још једно дете.

    Koliko djece imati je kompromis između supružnika. To je nešto na što oboje imaju pravo odlučivat.
    А ми смо мислили да жена има да рађа и ћути... (за оне који спорије схватају, ироничан сам)
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #130

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Dijete se ima iz ljubavi a ne iz 'poštovanja'.

    Jebatećuk, ovo kaj si rekao ispada ovako.. Poštujem te i evo, podarit ću ti još jedno dijete.

    Poštovanje i ljubav nije isto. End.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #131

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    dijete se ima iz ljubavi a ne iz 'poštovanja'.

    Jebatećuk, ovo kaj si rekao ispada ovako.. Poštujem te i evo, podarit ću ti još jedno dijete.

    Poštovanje i ljubav nije isto. End.
    Овде се не прича о томе зашто се дете има, већ о томе зашто се дете нема. Схваташ?

    А поштовање и љубав су јако повезани.

    А дете се има не само због љубави, већ некад и због детета. А по мени, то је разлог добар довољно као и сваки други.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #132

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Tko god je odlučio imat jedno, dva, tri ili više klinaca - odlučio je zbog toga, ovoga ili onoga.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #133

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Све је више жена које не поштују своје мужеве довољно да им роде више од једног детета, чак и то једно преко воље.
    Дефинитивно не постоји поштовање према muzzu само по себи. Али према појединима итекако постоји поштовање. А према другима богами и непоштовање. И то све с основом.



    Имам утисак да се велики број muzzeva није снашао у ситуацији у којој им поштовање не припада по дифолту. Канда не знају да га заслуже или се за њега изборе.
    & underpaid......

  14. #134

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Evo ja kad se nekad budem zenio po svemu sudeci sa danasnjom devojkom,ja sam taj koji postavlja uslove i rekao sam joj jedno dete i dosta.Ona je naravno na to odgovorila:
    Kako ti kazes tvoja je zadnja

  15. #135

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Roditi dete...decu...jedno, dvoje, troje...je po meni zbog međusobnog poštovanja. Nisam rodila decu ni sebi, ni mom mužu.Rodila sam ih NAMA. Zajedno smo u tome.Od trenutka začeća, preko rađanja, vaspitanja i svega ostalog što je potrebno jednom malom čoveku da postane veliki čovek. Ni jednog momenta nisam pomislila da ih rodim da bi mom suprugu pokazala poštovanje . To mu pokazujem na drugi način. Prvo se rodio sin ali moj suprug je patio za ćerkom. Rodila se i princeza. ( Da je i drugo bio princ opet bi sve bilo isto). I od dana njihovog prvog pogleda u svet oboje su naša deca. Ne moja, ne njegova, naša. On je svoje poštovanje pokazivao tako što je pomagao u svim prilikama i svim poslovima vezanim za decu. Od čuvanja, kupanja, peglanja, igranja, učenja.... Ja sam svoje poštovanje pokazivala istom merom. Zato mislim da se deca ne rađaju nekom iz poštovanja već želje da ih imate zajedno, da uživate u životu koji postoji zahvaljujući baš nama. Da budemo ponosni na njih što rastu pred našim očima, na našim grudima, da uživamo u svakom trenutku provedenom sa njima.
    Samo zrelost i spremnost da se bude roditelj je dovoljan razlog. Neko sazri pa onda ima dete, neko sazri u toku tih 9 meseci, a nekom "klikne" onog momenta kad ugleda bespomoćno biće u svojim rukama.
    Na žalost neko nikad ne sazri...ali to je već druga priča...

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 19:43
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  3. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2006, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •