Sreća je nasledna
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    07 Sreća je nasledna

    Međunarodni tim psihologa dokazao je
    da se ne govori uzalud da su neki 'rođeni sretni',
    jer optimizam velikim delom zavisi od karakternih osobina,
    koje su zapisane u našem genetskom kodu.







    Tim naučnika sa Univerziteta u Edinburghu i Instituta za medicinska istraživanja u Queenslandu, došao je da zaključka da je sreća delimično nasledna.

    Naime, oni su došli do zaključka da osećaj sreće i optimizma, osim zbog životnih okolnosti u kojima se osoba nalazi, zavisi i od karakteru osobe, koji je delimično nasledan.

    Istraživači iz Škotske i Australije uradili su test identiteta, poznat kao pet-faktorski model, na 990 parova blizanaca.

    Analiza rezultata ovog testa otkrila je da su društvene, savesne i bezbrižne osobe takođe i mnogo sretnije osobe, a u sklopu istraživanja otkriveni su i zajednički geni koji određuju karakterne osobine, koje utiču na pozitivno raspoloženje.

    "Iako osećaj sreće zavisi od širokog spektra spoljnih uticaja, otkrili smo i naslednu komponentu sreće, koja u potpunosti može biti objašnjenja genetskom strukturom ličnosti", otkrio je voditelj studije Alexander Weiss.

    ''Pozitivna'' genetska struktura neće vas zaštititi od nesretnih događaja, jer je oko 50 posto ljudske sreće pod uticajem različitih spoljnih faktora, kao što su međuljudski odnosi, zdravlje, veze, posao, ali bi vam mogla omogućiti da se i s teškim situacijama izborite sa puno više optimizma i manje očajavanja.



    ( preuzeto sa neta )


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  2. #2

    Sreća je zarazna

    Kada je neka osoba srećna, šanse da sreću doživi i njen prijatelj, brat ili sestra, supružnik ili prvi komšija povećavaju se za između osam i 34 procenta, pokazalo je istraživanje koje su sproveli američki naučnici.

    Nikolas Kristakis sa Univerziteta Harvard i njegov kolega s Univerziteta Kalifornije Džejms Fauler, stručnjaci za društvene zaraze, došli su do tog zaključka analizom podataka o ponašanju 4.700 stanovnika Fremingema (u američkoj saveznoj državi Masačusets) prikupljanih više od 20 godina, preneli su francuski mediji.

    Oni su utvrdili da se zaraza srećom širi i do trećeg nivoa udaljenosti i da sreća jedne osobe može da utiče i do godinu dana na sreću neke od njoj bliskih osoba.

    Sreća, nažalost, kako su utvrdili naučnici, ne može da se prenese i na kolege iz kancelarije.

    Američki naučnici su konstatovali i da nesreća jedne osobe povećava za samo sedam odsto opasnost da je dožive i njoj bliske osobe.

    (Tanjug)
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Sreća je zarazna

    Ma to mnogi znaju, zar ne?
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Sreća je zarazna

    Cinjenica je da sreca i radost, nama bliskih ljudi, uticu i na nase raspolozenje. Samim tim se moze reci da je zarazna. Svi se mi lepo osecamo u drustvu zadovoljnih ljudi.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Sreća je zarazna

    Ja ne verujem u tako visok procenat zaraznosti tuđom srećom. Ma kakvi! Možda je to slučaj kod Amera, mada i to sumnjam. Verujem da bi tuđa nesreća kod ljudi izazvala daleko veći procenat, bar tihe, sreće...

    Uostalom, na ovim prostorima je iznedrena izreka u kojoj se pominje lipsavanje komšijine krave...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Sreća je zarazna

    Ok, neke osobe stvarno šire pozitivnu energiju i milina je biti u njihovom društvu. One mogu da prenesu dobro raspoloženje, ali za sreću... to baš i nisam tako sigurna.
    Ima toga kad možda neka devojka ima sreće pa se dobro uda, a to se onda kao srećna okolnost prenosi i na njenu familiju, jer svi mogu da se za nešto ogrebu od zeta... To je sreća na srpski način...
    Na žalost, čest je slučaj i da nesreća jedne osobe povećava broj onih koji oko nje likuju... (lipsavanje krave je odličan primer...)
    Mada podvlačim to koliko jedan baksuz može da smori i unesreći svoju bližu i dalju okolinu. Pogotovo kad dobije priliku da njom vlada. Kad nesrećnik dobije moć, osete to svi, do devetog kolena.
    Poruku je izmenio Goga, 19.12.2008 u 18:40 Razlog: citat
    Vrag odneo šnalu...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Sreća je zarazna

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne verujem u tako visok procenat zaraznosti tuđom srećom. Ma kakvi! Možda je to slučaj kod Amera, mada i to sumnjam. Verujem da bi tuđa nesreća kod ljudi izazvala daleko veći procenat, bar tihe, sreće...

    Uostalom, na ovim prostorima je iznedrena izreka u kojoj se pominje lipsavanje komšijine krave...
    Ne znam sto si naveo bas Amere i da oni imaju tu osobinu? Kod njih jeste sve s osmehom, ali taj osmeh je kao neki deo njihove kulture. Mislim da njih i ne zanima sta se desava kod komsije ili prijatelja. Oni zive neki svoj zivot i njemu su potpuno podredjeni.

    Uostalom, covek kad je zadovoljan sobom nema razloga da oseca zavist prema drugima. Zasto onda neko ne bi bio i srecan zbog tudje srece, bar u trenutku kad sazna za neciju lepu vest, radost, veselje?
    Treba biti dovljno zao i pokvaren, pa da tudja nesreca izazove srecu. Za mene je to zaista nesto sto ne mogu da prihvatim i razumem.
    Poruku je izmenio tutifruti, 19.12.2008 u 16:24
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Sreća je zarazna

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ok, neke osobe stvarno šire pozitivnu energiju i milina je biti u njihovom društvu. One mogu da prenesu dobro raspoloženje, ali za sreću... to baš i nisam tako sigurna.
    slažem se...pozitivnu energiju i osmeh kojim zrače, mogu da izmame i kod osoba s kojim su u kontaktu, takođe osmeh...ali da mogu da zaraze srećom, to je već diskutabilno...
    Kada neko ko je vedar i sa osmehom, sretne potištenu osobu, može da mu trenutno svojom vedrinom izmami osmeh, ali da mu prenese sreću...teško. Ko zna kakve brige pretura neko preko leđa i ne može se tek tako ''zaraziti'' srećom.
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •